Super Lemon Haze - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Ako želiš da ti brže sjemenke izađu napravi sljedeće,uzmi prozirnu vrećicu i stavi cijelu posudu u nju i zatvori da drži vlagu jače,namjesti toplinu da bude oko 25 i da se zemlja lijepo kuha unutar tih vrećica,to će ti osigurat da puknu sve one sjemenke koje trebaju puč a nakon tjedan dana moš slobodno ostatak bacit jel nema šanse da puknu više,H2o2 3%. smiješ dodavat od malih nogu,h2o2 ti sprječava pljesan i štetne bakterije,a dodaje kisik i to potpomaže dosta razvoju korjena,ja bi reko slobodno poćni dodavat nakon 2 tjedna rasta,tako meni najbolje idu!eto toliko od mene,pazi se i sretno...imaš stvarno super genetiku i čuvaj to!pozz
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Stari oboružaj se strpljenjem tako to ide:) NIKAKo nemoj krenuti prčkati i iskapati ove koje još nisu proklijale.
Sretno!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Meni je za Mandale koje sam stavio van trebalo punih 10 dana da niknu van... I od 12 svih 12 je izašlo van.
Samo što su vani uvjeti bili - kiša, hladnoća....
Tako da - čekaj! Nemoj prčkat po zemlji i nemoj puno zalijevat.
Boz
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo, 9 cerkica se pojavilo.... ostala je samo jos jedna lenjivica da izbije...
Ove 4 sto su nikle prve su kao na steroidima.... Vec su preko 10cm visoke :D
Sutra saljem slikice kad se i ova zadnja lenjivica pojavi.... Inace vec imam "favorita" (mada sam emotivno vezan za sve), a videcete sutra koja je "THE BEST" :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
:bis::clap::b_hop:
Bitno da su nikle,sad znaš na kojima treba poraditi...na svima:)
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Eh, da, zaboravih da napomenem:
Dobio sam nazad PH metar i dobijam vrlo cudna ocitavanja...
Naime destilovana voda ima PH 4.7 a "cesmovaca" PH 6.6. Doduse destilovana voda je bila u otvorenoj flasi 4 dana je stajala otvorena, pa je vrlo moguce da se nesto desilo....
Moram da kupim ono sredstvo za "kalibraciju" PH meraca (ako moze mala pomoc gde se to kupuje u BG-u)

Inace zalio sam ih juce. Svaka cerkica je dobila 1l vode u koju sam ubacio 5 ml. H2O2 . Ovo sam uradio iz predostroznosti jel' sam video male bubice kako se vrzmaju oko box-a (nije ih bilo unutar box-a) ali bolje spreciti nego leciti :)
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo mali update... Ubacio sam jedan ventilator u box da malo duva u moje cerkice.
JEDAN OBICAN VENTILATOR MI JE RESIO SAV POSAO ! Sada mi je vlaga na 48 (bila 33-35) a temperatura u box-u 28 C. (bila oko 30-32)
Bebe su MNOGO SRECNE i verujem da ce da mi zahvale na kraju :)
Imam jednu "labavu" cerkicu.... (mnogo se iskrivila) i mislim da cu nju uzeti za eksperimente (slikam sutra da im ne prekidam mrak)...
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo mali update:
Popizdeo sam danas.... Temperatura u box-u je bila oko 34 a video sam da je maximalna bila 35.3 C
Sama soba gde je box ima 32 stepena jer je na juznoj strani -> KATASTROFA ! Ne znam sta da radim.... Sada imam 4 ventilatora, ali nema vajde kada je i u samoj sobi PAKAO !!!! ...a nemam opciju da dovedem vazduh spolja (ali i tu mala vajda kada je napolju 36 C
Resio sam da ih prebacim da im mrak bude od 12:00 ( u podne ) do 18:00 ...valjda ce to malo pomoci da "izbegnem najvecu vrucinu" i da spustim bar za 2-3 stepena temperaturu....

Sto se beba tice- za sada ne pokazuju nikakve znake da im smeta temperatura, ali opet...

Kada dodjem kuci - slikacu pa cu da bacim slike da ih vidite.

Pozdrav i hvala svima koji prate !
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Izgledaju super zdravo i čini se da im ne treba baš ništa!
Samo u tom ritmu i dalje ;) repka +
boz :sun2:
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Lijepo, lijepo. vidi se da sve brojke imaš u idealnim veličinama.
Baš su puno narasle kad ih njeguješ kao dječicu svoju.

rep+ jer si se stvarno pripremio i te tvoje brojke su mi zakon (ph, itd.)

Temperaturu baš ne možeš smanjiti (osim klime),
jedino možeš staviti jači ventilator da puše u vrhove biljčica.
Jer tako priroda radi, kad je jako vruče oko 35C vani, puše vjetar.

Vidim da si stavio ventilator koji puše u hps lampu, ali prema dole,
to ti samo tjera vruči zrak na tvoje biljke (zrak kojeg zagrijava hps.)
Probaj ventilator staviti da ti tuče od dole prema gore u hps, tj. da tjera
vruči zrak prema gore, dalje od biljaka prema vrhu boxa..
A drugi takav ventilator stavi da ti puše vodoravno po vrhovima biljaka.
To bi moralo malo pomoči.

Javi napredak, a bebice su zakon, prelijepe.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
di su jos ostale 2 tegle? to cuvas za nesto ili?

super izgelda, ja bih mozda dodao jos zemlje u tegle da to bude do vrha
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
@Blodeuwedd: Mudro zboris, obratio sam malo vise paznje na air-flow i dosao sam do zakljucka da je najbolje da ovaj veliki vent ostavim da bije par cm iznad ulaznog venta. Time sam dobio da se hladan vazduh "dize" gore i hladi gornji deo, a onda ga "pokupi" ventilator na ulazu u cool-tube :) SUPER je ispalo... sada je oko 33 C sto mi je OK ! HVALA NA SAVETU !!!

@Bjelac: Pa pravo da ti kazem box je 120cm x 120cm x 200cm i imao sam 10 semenki, tako da je to sve. A ovaj raspored je samo trenutno, dok malo ne porastu jer kapiram da ce mi box biti PRETRPAN. I sa ovih 10 kada porastu imacu problem da ih zalivam :( SLH je 80% sativa [valjda] tako da pretpostavljam da ce mi biti problem sa zalivanjem u fazi cvetanja (necu moci da pridjem onim biljkama u zadnjem redu... ali do tada cu smisliti vec nesto...

PITANjE ZA ISKUSNE: Box je 200 cm visok. Mislio sam da ih gajim do 70cm, ALI:
1. drzaci za cool-tube su 7cm visoki + 3cm kukice
2. cooltube je 25cm
3. zemlja u saksijama je 25 cm
4. razmak od vrha biljke do cool-tuba treba da bude min 30 cm.
:icon_arrow: Znaci na sve ovo ode oko 90 cm KORISNOG PROSTORA. Tako da mi prakticno ostaje 110cm za biljku da bude u PUNOJ visini (pred "harvest") -> sto znaci da ne bi bilo preporucljivo da ih pustim da rastu preko 50 cm u vege fazi ???
Bojim se da ako je pustim da lista do 70 cm i prebacim na cvetanje da ce da poraste u cvetanju vise od duplo pa da ce mi vrhovi bukvalno "udarati" u cool-tube ???

E, da jos jedna stvar za sve drugove sa foruma: pratim dosta dnevnika (i procitao sam vecinu zavrsenih dnevnika), ali ne dajem komentare jer sam pocetnik i nemam iskustva, a (IAKO SAM DOSTA PROCITAO) ne zelim da mojim savetom nekom zeznem grow, tako da dok ne budem prikupio dovoljno iskustva necu komentarisati vase dnevnike...

Hvala svima !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.