Super Lemon Haze - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
max 50 cm! sativcuga ti naraste 150% u cvatnji, meni je hawaiian snow zaraslo u lampu ljutito..

a i vidi sam okoliko ti SSH raste...u 10 tjedana bit ce ogromne
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Bjelac je ovdje sve rekao, kad sative krenu u cvjetanju, one stvarno krenu visine da kroje i ne staju. hehe:))
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Drugovi, puno vam hvala na savetu. Da bih bio na safe-side pusticu je na cvetanje kada bude bila 40cm.
Mislim da ce to biti za nekih 10-ak dana, pa cu tada i slike da postavim.
E sad za gnojenje - da li uopste da ih gnojim u listanju ? ...treba da ih zalijem veceras, pa ako moze neki savet - da li da ubacujem Plantelu list ili bolje da ih ne gnojim ??
Deluju mi zdravo i izgleda da nema nekih problema - u saksijama je oko 9 litara zemlje i deluju mi srecno, a opet ne bih da ih mucim previse ako za tim nema potrebe ???
Savet ?

:respect: za sve drugove i drugarice clanove foruma !
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja bi ih dohranio, vec su sigurno velike...bice jace.

zalij kad hoces, ja nekad zalijem po svjetlu , nekad u mraku...kak imam volje

slazem se za 40 cm...ako budu manje nikome nista, ako budu vece...paliona

bolje manje pa nesto nego paliona na nista

aj frisku slikicu :D
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ako imaš još desetak dana do cvjetanja onda ti savjetujem ovako,nemoj ih sad hranit još,nego razvijaj korjen i slobodno uradi suppercropping da biljke zadržiš gustima i nižima,zdrobi im stabljiku na svakoj grani dok ne osjetiš da iznutra puca i onda ostaviš,3 dana im treba da se oporave,a poslje tog ludilo,u vodu dodaj H202 to če ti pomoči za razvoj korjena i zdravlje taman sad prije cvjetanja,i onda nahraniš još jednom za list taman kad prebaciš na 12/12 tako češ dobit rast dobar u onom stretchu i bit če hedova ali to bi ja napravio...sad ti biraj i sretno prijatelju!pozz
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Primecujem da imam 3 fenotipa u boxu. Neke su tako zbijene da nema potrebe raditi LST niti bilo sta, drugi fenotip je " sa malim node razmakom, sitnim listovima, a treci je sa vecim razmakom i manjim listovima !???? Mozda tripujem, a poslacu slike kasnije da vidite o cemu govorim. Inace miris u box-u postaje "tezak" - ne smrdi, ali je nekako tezak - ne mogu da definisem recima. Protrljao sam prstima listove i mogu vam reci da je miris EXTRA. Vuce na blago citrusnu aromu sa cimetom. Dodje mi da iscupam jedan list i da ga pojedem :) :)
U svakom slucaju vrlo obecavajuci strain !!!
Slike to follow....
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Biljoze su stare oko 20 dana. Juce sam im prvi put ubacio Plantela list 1/3 od propisane doze.

Evo malo slika bolje rezolucije:



EDIT: Evo jos jedna zanimljivost. Upravo sam izmerio PH kise koja pada u BG-u i iznosti tacno 7.03 (ovin 0.3 je moguce odstupanje instrumenta ili je bila casa malo prljava...)
Znaci ko zaliva kisnicom - kao da zaliva destilovanom vodom... nadam se da nekom pomaze posto ja licno nemam zelju da skupljam kisnicu posto imam i PH metar i prah za PH- ali se nadam da ce pomoci ljudima koji to nemaju....
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Uf kako volim vako vidit lijepo,uredno,složeno čisto :) , mada ja kad bi radia ovako nešto više strainova bih opalia da bude lipše i uzbudljivije degustirat , sretno!!!
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Super izgledaju biljoze, a izgledat če još i ljepše kad se počnu prasit i bacat pisitle ako sve bude po planu. Rep+ za trud:thumb:

mada ja kad bi radia ovako nešto više strainova bih opalia da bude lipše i uzbudljivije degustirat
Istina, ali za prvi grow mu je lakše da je išao s jednim strainom radi održavanja i ostalog.
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
UPDATE: Sjebao mi se digitalni tajmer - nekako se prebacio na RANDOM off/on !?!?!?!?!? i tako je furao ceo jedan dan (a nemam predstavu koliko je sati on a koliko off, samo sam se iznenadio kada sam usao u sobu sa box-om kad sam video MRAK a trebalo je DAN). Da li ce to da ima ozbiljne posledice ? mislim, nece valjda da mi se prebaci u cvetanje ??? E BEDAAAAAA..... SEREM SE U TEHNOLOGIJU!

OFF-TOPIC: Upravo tako Spawn. Nisam hteo da se igram previse dok ne steknem iskustvo, pa sam se odlucio za jedan strain. Sledeci grow ce biti mnogo obimniji sa vise vrsta :)
Inace sam ljubiitelj dobrog hasha, pa cete se iznenaditi mojim sledecim indoor growom - bice BAS, BAS, BAS - HASH :) :) ...naravno kada se potrose usevi iz ovog (ovaj necu hash-irati jer ce biti ispod 700g. suve a to je premalo za hash).... a za sledeci planiram i cloning i malo hidroponike, ali o-top-po-tom....
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
I ja sam imao ISTI problem, sa digitalnim tajmerom. Ukoliko je jedan dan "pojebao" se nije problem, ako je 7 dana (valjda si gledao ih redovno eheh) onda bi mogle pojebati fotoperiod, ko zna kad i koliko je on radio ili prebacio vrijeme.
Ako je samo 1 dan, (ne bitno da je bilo skroz mrak, nece biti problema, ako ti je u vegetaciji, malo ce ti se produziti (1-3 dana) mada je to nista, zanemarivo !!!
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Ma jedan dan (24h) nisam ulazio u box i odma sranje.... Ali tako je to kada nam uvoze kinesku robu koja najverovatnije nije prosla nikakav Quality Check..... Steta sto nismu u mogucnosti da ih tuzimo za sjeban grow :(
Ma bilo kako bilo do kraja meseca je vege a onda idemo u FLOWER POWER :goldmaryjane:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
razvratnik je napisao(la):
E, da jos jedna stvar za sve drugove sa foruma: pratim dosta dnevnika (i procitao sam vecinu zavrsenih dnevnika), ali ne dajem komentare jer sam pocetnik i nemam iskustva, a (IAKO SAM DOSTA PROCITAO) ne zelim da mojim savetom nekom zeznem grow, tako da dok ne budem prikupio dovoljno iskustva necu komentarisati vase dnevnike...

!
:thumb:
Rep +
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo malo porodicnih fotografija. Sad im je skoro mesec dana (za 3-4 dana bice mesec dana tacno):



E sad pitanje: Na 3 biljke neki listovi pocinju da zute - samo vrhovi, ali to je velicine 1 milimetar!!! Znaci vrlo, vrlo malo, ali ne znam da li bi to bas trebalo tako - da li cerka hoce da mi kaze nesto ???? Evo kod ove se vidi o cemu pricam. Znaci na 3 biljke su mi po 3-4 lista ovakvi (mada dosta manje primetno)



Sta misli konzilijum ? Da li je ovo pocetak neceg loseg ? Novi listovi su potpuno OK, znaci ovo se desava na "starijim" listovima. PH zemlje je oko 6.3-6.8 u svim saksijama :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ja mislim da je to u redu, jer vrhovi ti su sigurno "udarali" od nesto ili od drugi list, ili od zid... uglavnom mislim da nemas sta da se brines, sve ukoliko se to ne pocinje siriti, ili sredinom, ili coskovima... u vecini slucajeva je prezalijevanje, ili manjak/visak N.

Sve dok su donji, extra je, cak i ako se neki pocne zutiti lagano (gore rega znaci sve fina boja i ostalo) biljka je extra zdrava !!!! nemas sta da brines 100%, da je previse vode za pola sata bi izbacila sa na krajevima (vise internoda, ne samo donji listovi), sa strane da zuti (primjer...)

EDIT:
btw: pH ti je savrsen, odrzavaj ga tako i ne brini za biljke, naravno kad gnojis raste ti pH, pa gledaj da podesis kako treba prije zalijevanja. Preporucujem zalijevati u jutro i to 10-15min, prije paljenja lampe
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo i ja da dam update.
Stavljene na 12/12 pre 4-5 dana. Do sada su dva puta gnojene plantelom list (u vege fazi i to sa 1/3 doze od propisane) i danas sam im dao 1/4 doze plantela cvet. Zalivane su tek kada je zemlja skroz suva. Svako drugo zalivanje sam dodavao H2O2....



Inace izgleda da su sve cerke (sto je i logicno jer je fem. seme) i cini mi se da nema hermija, mada je jos rano reci.... treba sacekati jos malo ali sve u svemu zadovoljan sam !



Desava mi se nesto cudno... korenje na par biljoza (3 ili 4 biljke) mi iskace iz saksije. Verovatno zbog glinenih kuglica. Biljke zalivam samo kad je zemlja SKROZ suva, a ovo zadrzava vlagu pa se biljka "istripuje" da moze odatle vodu da uzme i krece da pusta korenje ka glinenim kuglicama. To cu da resim tako sto cu sutra uzeti zemlju i dopuniti saksije do donjih listova biljke. Sta mislite, da li je to adekvatno resenje ??...ili je bolje da uzmem jos glinenih kuglica pa dnjih natrpam umesto zemlje ?? Meni je nekako logicnije dodati zemlju jer ce dobiti "svezu hranu" pa necu morati da gnojim par nedelja ??? Sta vi mislite ?

Evo slike:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ma makni te glinene kuglice... Dobre su jedino za outdoor.
Zalijevaj ih redovno u pravilnim razmacima s istom količinom vode i onda ćeš najbolje znat na čemu si.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
524
555
113
balkan
Svakako dodaj još zemlje ako imaš mjesta. Ako je tvrda ''korica'' malo ju pročačkaj, da se može disati fino, pazi da neozljediš korjenje i zaspi zemlje koliko ti stane još. Kuglice makni (ja sam ih na dno stavljao dok sam indoor radio), ali ipak je zemlja bitnija, bit će više hrane za njih...
Prelijepo to sveukupno izgleda, i sretan i uspješan grow ti želim!
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Upravo sam tako uradio. Nabacao sam zemlju preko tih usranih kuglica.
Zemlja je i kad je suva - vrlo RASTRESITA -> MNOGO SAM ZADOVOLjAN SA VERMIKULITOM !!!! Definitivno je bolji od stiropora zato sto je mnogo manji + vrlo lagan (kao stiropor) i pravi bolju (kvalitetniju) prozracnost.
U sledeci grow DEFINITIVNO TE KUGLICE IDU SAMO NA DNO SAKSIJE, a odnos ce biti 70% zemlja 30% vermikulit.

Hvala na lepim zeljama i pohvalama :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.