Super Lemon Haze - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Tooo, extra... bravo
Nek si stavio zemlju, kuglice više se koriste za hidro-grow... dok nama je zemlja - "TITO"... što se kaže... slobodno ti nju zatrpaj do listova, (ako mozes vidjeti gdje su oni obli bili (jer na zdravim biljkama, (ako ih ne čupate) vide se početni oni (obli listovi) kod mene je grana pri dnu, debela kao prst, i vide se ti obli... Neki dan gledao nakon ihh, ponovo Jorge-a, i baš ima taj dio, gdje je jedan grower kao stavio manje, pa je on kasnije kao dodao još zemlje... ali je pravio (mada kaže da ne mora) kao recke sa oštrim nožem ili žiletom, ali taaaanko, taaanko... vertikalno do listova, tj. do dijela koji će ići u zemlju, (to kao da odatle ponovo krene korjen...) zato slobodno a i extra ti je što koristiš veeelike saksije... ja da imam mogućnosti tj. prostora, u kante one bih ih stavljao.... razlika u veličini saksije (mislim na kraju grow-a) je oooooooogroomna!!!!!
Mislim na manje i na veće, pogotovo baš velike :)
Extra su biljke, baš mangupski i fino odrađeno, - džaba mi u indoor-u, moramo ih maziti max. i smišljati kojekakve (na prvi pogled gluposti) samo da bi njima bilo što bolje... najbitnije je da doguraju do kraja, a onda se ONE nama zahvale filno (na odgovarajući način :icon_lol: :joint:

:thumb: i rep+ za trud (i sve...)
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
E druze Zmijuga, da ti znas koliko ih ja pazim i mazim i koliko vremena provedem samo u :watchplant: :watchplant: (vise ni TV ne gledam). Sta da ti kazem kad mi zalivanje 10 biljoza traje minimum 1 sat :)
Sve u nadi da ce mi one vratiti ulozeni trud na najbolji moguci nacin :D
Inace da sam napravio greske - jesam, ali sva sreca nisu strasne, ali vec sledeci grow ce biti mnogo bolji, raznovrsniji i obimniji. Vec ti rekoh da su tvoje sativice nedelju dana starije i dobicemo dim u otprilike isto vreme :prof10: :spliff: :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svizac71

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Pa naravno, to se podrazumjeva, slijedeći grow će biti mnoogo bolji (ako Bog da... - svima) jer učimo na greškama iz predhodnog...
Samo da ne zaboravim, NIKAD NIKAD NIKAD ne stavljaj kuglice odmah u saksiju na dno, znači prvo njih pa zemlju, tj. onda mix-zemlje, jer će korijen izaći van saksije, kroz bilo koju rupu (rupicu) koju napraviš naravno za odvod vode na dnu saksije... !!!! (ne bitno kolika ona bila, korjen i do 1m zna narasti... zato prvo stavi sloj zemlje, malo veći, 1-2cm, tek onda kuglice, ... tako će korjen da prati zemlju i da na kraju "kaplup" napravi od saksije, ... hehehe, ako nježno probate, tj. lagano da izvučete komplet zemlju (bez da prospete sekundu zemlje, ... lagano uhvatite biljku za dno, i drugom rukom držite saksiju, ravnomjerno diži, i vidjećete da možete komplet biljku izvući sa zemljom (gdje se vidi korjen kako je sve uhvatio i kuglice i kao neka "zvijer" :)... naravno što veća - to teže ide "dizanje" biljke...ali i dobar način da malo prozračite zemlju, držeći je par sekundi van saksije....
Ja sam ovako pred početak cvjetanja, nekih 15-tak dana, presadio jednu biljku, u veću saksiju... (isti gore metod, samo što sam naravno u novu saksiju stavio prvo zemlju mix. pa drenažu (u mom slučaju stiropor, ali baš dosta ga stavio, ne malo... i tačno izmjerio kad izvadim da bude do vrha zemlja u novoj (malo većoj saksiji)... i izvučem normala ovu, i ubacim je ravno da stoji, i popunim ćoškove sa zemljom, (jer ova saksija gdje je prije bila je okrugla skroz, a ova je kockasta (ima male uglove sa strane), evo odo je uslikati...



U ovakvoj saksiji je bila.. sad mi puno ženki, očekivao sam još kojeg mudonju, tad bih ove u veće mnogo prebacio.... imam ih puno (7),jedna je "kvrcnua" i ona će dati najviše, jer je dole sve se razvilo, i diglo...a ja nemam srca baciti biljku... (naravno ženku)... tako da kad bih imao više od 55cm širine, sigurno bihih stavio u veće saksije, i 3-4 npr: njih bih topirao, i dobio dobar urod, sličan možda ovome sa 7 biljaka... možda će od prilike to biti tu negdje na kraju .... ali dosta nade polažem na ovu koju sam prvo LST krenuo, pa onda je zdrobio, (VAŽNO INFO: na onom mjestu gdje je savijena, sad je tu kao "beton" jaka, nema šanse da je malo ispraviš, ma ni sekunde...)



Evo je sada, znači ista ona..I na kraju fino (naravno stiropora pun klinac..je u mix-u zemlje) i lagano dodavao po ćoškovima zemlju (već napravljen mix sa stiroporom, jer bilo je mjesta i rukom da lagano dodajem, dosta je stalo zemlje mogu vam reći iz one u ovu...i kad sam dodao, malo samo dotakao ćošak prstom, kad propade još dole zemlja, i tako do vrha napunio. jednom lagano zalio, ali laaagano, mali mali mlaz, i ono što se sleglo malo, to još poravnao i još malo zalio (samo ćoškove - nije prošla dole voda) i biljka nije pokazala niti jedan simptom stresa.... kad sam je stavio imala je dignute listove i kad sam je presadio imala isto (čitavo vrijeme podignute listove...i još uvijek ima dignute listove.... :sun2: :icon_lol:

samo što je za 4-5 dana, narasla skoro 10-tak i više cm (znam da je sativasta, ali ovoliko ne baš, imam pored isto jednu sativastu, ali ona je stala izgledaa sa rastom...a ovaaa, od kako je pustila cvjetove, tad kad je manja bila, imala je male cvjetove, sad su joj mnoooogo veći... a i veći je razmak internoda nego kod ove pored nje, zato sam ovu sativastu (tu sigurno gen sative preovladavaa mnogo više nego indice...) zato je ona sa strane, više... taman toliko da se ne krivi prema svijetlu...aaa direkt mi puše onaj veliki vent. u lampu, tako da je mnooogo hladi, pa mogu malo niže spustiti lampu, naravno gledam ih stalno... jedino kad je jako sunce vani, pa onda mi zna na vrhovima biti 30C, tad dignem za 3 karike lanca (doduše ima ga svakakvog lanca, tako da nije to nikakva mjera :) hhehe) negdje oko 15-tak još cm, i tamo oko 18:00 spustim je gdje je bila... tad zađe sunce, i uz propuh i vent odmah se izluftira stan komplet :) .... a vrijeme zadnjih dana i nije jako sunce, tako da meni u indoor-u dobro dodje, a vani ove, one će biti od prilike oko 10 mjeseca, (ako ovako vrijeme nastavi....)
Meni je dobro što svaki prozor gdje ima, je otvoren... tako da puše non-stop, evo i kad je vrijeme rega (ne 30C - nego kao danas, 25) meni unutra je 28 i to mi je super... drugi vent, koji je na visećoj sa one strane nikako ne mogu da uslikam od biljaka, on je stoni ali je okačen gore i okreće se on, i okrenut direkt na prozor... tako da cirkuliše vazduh unutra extra... zapalim joint i pošto je dim gušći nego cigare, vidim na kratko kuda ide zrak, a i propuh mnogo znači, jer "hladi" ih od dna do vrha... zato su i donji listovi dignuti!!!
Ne znam samo dal da otfikarim donje listove, jer dole ti listovi samo mi zaklanjaju dole svijetlo... naravno mislim na donje listove, jer ima ih dosta (iako su zdravi) il' da ih ostavim,??? Zdravi su listovi, ne znam jesam li 2 lista skinuo do sada sa svih biljaka...!!! komplet 2 lista...
Uhhh koliki je pooooost!!!
Previše od mene ovaj put :) :icon_lol: ovo mi je mana kad :joint: dok tipkam, onda se rastipkam - nikad stati
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Eeee... sjebah se ja ko crnac - vec sad mi je EXTRA guzva u boxu i jedva ih zalivam.
Ovaj SLH raste kao LUD u cvetanju... ako ovako nastavi ja vec za 4 nedelje necu znati da radim.... Da li je OK raditi "LST" u cvetanju ??? Mislim ako krene da udara u cooltube moracu da ga savijam u svakom slucaju ??? ...ili sta da radim ??
Sve su pokazale pol - sve devojcice :)
Sve je 5+ sem sto nisam racunao da ce one ovoliko da rastu i da se granaju !!!! Da li da izbacim neku (mada mnogo bi mi bilo zao) pa da ostavim za ostale vise mesta ili da nastavim - pa sta mi bog da?
BEZVEZE.... smorio sam se... i hvata me blaga depresija posto vidim da je ovo problem u najavi !!!! :eek:hno: :sadbanana:
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Bolje ti ih je nategnut prije nego kasnije dok još imaju sposobnost rasta pa da im se novootkrivene grane mogu malo povečati. Kasni LST je više ko hitna pomoć
 
02.04.2010
33
1
8
33
Pokusaj one koje ti se cine da najbrze/najvise rastu lagano LST savinuti prema 'praznom mjestu' u boxu (mislim na ovo iz zadnjih slika - donji dio boxa prema sredini) i tako cim bolje iskoristiti prostor. Steta sto se unatoc super uvjetima (visina boxa i ostalo) susreces s ovim problemom :( I ako stvarno dodje do toga da ti vrhovi biljaka rastu u CT, pokusaj s re-dizajniranjem tako da lampu pomaknes cim blize vrhu boxa. U najgorem slucaju kao sto i sam kazes, zrtvuj 1-2 biljke za dobrobit ostalih =) Na sto god se odlucio, sretno!
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Update: Za 2 dana je porasla jos oko 12 cm :eek:hno: :eek:hno: :icon_eek: :icon_eek:
Ovo je kraj prve nedelje cvetanja i ima oko 110-120 cm sto znaci da mi LST nece pomoci jer je ostalo jos 8 nedelja a vec su se "isprepletale sve grane i box ce da explodira koliko je pun...
E sad pitanje ali molim samo one koji su probali da mi odgovore: Da li je OK uraditi topping sada ? Sve biljke su pustile pistile i sve izgledaju ODLICNO. Da mi je box visok 280cm BIO BIH PRESRECAN, ali sad sam u problemu jer kada pogledam da ima jos 8 nedelja do kraja shvatam da ce biljka biti oko 200 cm ako nastavi ovako.

Da li se neko susreo sa ovim problemom pre ? Kako ste ga resili ? Topping ili neka hemija za zaustavljanje rasta ??
NEMAM OPCIJU DA POVECAM BOX !!! Jel' smem da radim topping u cvetanju - da li cu sjebati biljku ?

JAOOOOO KAKAV ZAJEB NAPRAVIH SAM SEBI:
1. Visina box-a
2. Razgranatost biljki -> sve su se isprepletale grane i necu moci da ih pomeram uopste sto mi prouzrokuje probleme:
a) Priliko zalivanja slab pristup biljkama u zadnjem redu
b) Kada budem radio FLUSH - necu moci da ih pomeram iz boxa jer su sve grane isprepletane
E sve nek ide do qrca kad ih nisam odma stavio na 12/12

SAVET SVIM OUTDOOR GROWERIMA - UMITE SLH i dobicete cudoviste Najsrecniji bi bio da sad mogu da je puknem negde napolje i da u septembru dobijem DRVO !! (bez zezanja, to bi bilo DRVO sa garantovanih 800 grama po stabljici)
 

Noise

Banned
Banovan
09.07.2010
8
0
0
38
Po mom lichnom mishljenju s' obzirom da je indoor biljka to tje joj biti veliki stres, znachi rachunaj rizik od hermitja. Ja bi najpre uzeo neku mrezu i radio SCROG (ali mozda ti je za to kasno jer on treba da se radi u vege pa kad krene u cvetanje da se puste hedovi), mada s' obzirom da su na pochetku cvetanja, a u pitanju je hejz (koji dugooo cvetA) opalio bi i top. Kao opciju imash i super crop, al ne znam koliko bi to tebi pomoglo. Na kraju je sve tvoja odluka. . .

Dilema, dilema :)

P.S. Ne tripuj za preplitanje, to je veoooma savitljiva biljka, uhvati jednu za saksiju i izvuci je iz ekipe, teshko da tje se neshto loshe desiti. Inache ta hejzura ti napolju zavrshava krajem oktobra, tako da je ne bi prebacivao :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Stvarno ih je previše, to nije samo tebi, nego i dosta nas imamo tu "manu", a to je da guramo što više biljki u box.. Ne znam, da sam na tvom mjestu, izabrao bi najgore, i izbacio... ili mrežu preko, pa upetljati ih, al itad imaš samo vrhove, opet za tu tehniku, mali je prostor, tj. malo biljaka, za mreže ispod 50-100 nema fajde... slab urod... Tu je kako vidim puno biljaka i jedna drugu zaklanja, i rastu za svjetlom, ne znam što si tioliko (kad već imaš cooltube, stavio dako daleko lampu (il' mi se čini, jer si slikao naopako...)
Ja bih ipak (teška srca) izbacio najgore, i ove bih raširio da dolazi i dole svjetlost, a i sigurno dole slabije vazduh cirkuliše nego gore,... a to sad raditi u cvjetanju LST, ne znam to nisam probavao, tako da ne bih "nagađao"...

Ja isto imam problem sa par biljaka, koje su ukrštene (sad ću i u dnevniku svaku dokumentovati (videom) i opisom... posto sam snimao kamerom HD - kvalitet extra i upravo uploadujem, smo što klipovi su po 300mb :) aa traju max. 3minute (dok ostali su manji (pod 60-100mb) do od prilike 30-40sek.

I meni je malo zbrka, ali TAMAN, da je još jedna - ne bi valjalo, samo sam ih ja malo više zbio (bez potrebe) pa sam ih iima par dana, malo razmakao, da i donji hedići dobiju svijetlost...ako ništa da njih mogu čupati kad dođe kraj, :) heheheheh.. .aaa svka biljka ih ima kamaru... tako da će se razviti taman kao 1-2 panja na ulici (ali ovo je cvijet, ne tamo neko smeće... :) )
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo malo da se javim sa update-om:
Zalivanje svaka 2-3 dana sa po 1l vode uz obavezan H2O2. Gnojene do sada 3 puta. Zadnji put (danas) sa 1/2 Plantele cvet.
Ubacio sam mrezu odma ispod CT da koliko-toliko sprecim dalji rast... videcemo kako ce ispasti sve to za 15ak dana....
Evo moje porodice curica:


I evo, pocelo je - POCELO :) :) :)


Pozdrav :sun2:

EDIT: Ovaj setup mi je potrosio struje za cca 1750 dinara (=18 eura) za prosli mesec - dok su bile na 18/6 ...eto ako nekome iz Srbije znaci taj podatak :)
 
11.07.2010
24
0
0
34
slike se nemogu otvorit : piše -- "Invalid session"
uglavnon mogu se vidit ovako male... i stvarno je sve odlično i lipo izgledaju
pozz :)
 
11.07.2010
24
0
0
34
s indorom neman iskustva- počinjem na jesen , al mislim da ova mreža previše oslabljuje svjetlo (previše mi se čini gusta ta mreža)
bolje bi bilo da si nabavio neku rjeđu mrežu i radio scrog...
moje mišlljenje - čekaj druge odgovore
 
03.05.2010
40
9
0
31
e iskreno da ti kazem dobro si se priremio za grow ali si krivu genetiku izabro za svoj prvi grow neces moc kontrolirat stretch to je haze troduplo ide u visinu u cvjetu,jedino ak ih budes supercroppo do jaja cijelo vrijeme skidam kapu ako ih uspijes do 13-og tjedna odrzat unutar tog boksa.pozdrav
 
16.05.2010
34
0
0
40
Update: Za 2 dana je porasla jos oko 12 cm
ohno.gif
ohno.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif

Ovo je kraj prve nedelje cvetanja i ima oko 110-120 cm sto znaci da mi LST nece pomoci jer je ostalo jos 8 nedelja a vec su se "isprepletale sve grane i box ce da explodira koliko je pun...
E sad pitanje ali molim samo one koji su probali da mi odgovore: Da li je OK uraditi topping sada ? Sve biljke su pustile pistile i sve izgledaju ODLICNO. Da mi je box visok 280cm BIO BIH PRESRECAN, ali sad sam u problemu jer kada pogledam da ima jos 8 nedelja do kraja shvatam da ce biljka biti oko 200 cm ako nastavi ovako.
Isti problem i kod mene.Bijke su bile 70cm pre deset dana kad sam prebacio na cvetanje.Sad su oko 100-110cm i imam jos 15cm da podignem hps a do kraja growa ima jos 50 dana.Bice hebeno...
Sad radim Lst svaki drugi dan.Vezem vrhove prema dole a oni u roku od 5-6 sati se podignu.Izgleda da mi je to jedino resenje.
Kod tebe je jos veci poblem jer ti je pre pun box pa ne mozes iskriviti bijke.Ja sam uspeo iskriviti celu bijku na jednu stranu a vrh na drugu pa sam tako dobio nesto malo prostora.
Ta mreza ti nece valjati zbog svetlosti,jedino ako ugradis dole izmedu bijke CFL sijalice.
 
03.05.2010
40
9
0
31
pa mozes ti napravit sto god hoces sa svojim biljkama al ja ti nebi sad preporucio topping,i da cfl sijalice dole izmedju biljke ti nista ne znace zato sto biljka prima svjetlost samo sa gornje strane lista tako da to nema efekta.
 
16.05.2010
34
0
0
40
U pravu si ali izmedju bijke to ne znaci ispod bijke.Ako stavis izmedu CFlke onda dolnje grane ce biti ispod sijalice i dobice svetlost od gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.