Super Lemon Haze - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.05.2010
40
9
0
31
istina al mislim da se zbog par grama vise ne isplati zajebavat s tim i trosit novce tj struju,
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
eee teško je odlučiti što učiniti ...
moje mišljenje je da trebaš naći udomitelje za par biljki tako da ove ostale imaju više mjesta...
i neznam koliko je to moguće da makneš dno boxa i podigneš ga na nešto u visini gornjeg ruba tegle tako bi dobio još tih 25cm(visina tegle) -znam da je fix ideja al jbga:smoke18: :icon_lol:
sretno

p.s.
ooops nisam baš gledao kad si zadnji put postao pa pretpostavljam da si nešto smislio jer ima već tri tjedna da šutiš pa daj podjeli rješenje snama...
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo da se javim sa update-om. Firma me poslala na teren gde sam bio 3 nedlje :( Biljke mi je pazio komsija koji zivi u kuci do mene, (po zanimanju je mehanicar a u vutru se razume taman toliko da smota joint) i mogu vam reci da mi je u box-u blaga katastrofa.... 2 biljoze su mi sjebane (ne totalno, ali ce urod biti zanemarljiv) . Cini mi se da su mi na druge 2 biljoze bili spider mites-i, ali pregledom sam ustanovio da ih vise nema, a kada budem uploadovao slike (kada mi ortak vrati kameru) videcete o cemu pricam.... Sve u svemu od grow-a za 10ku spao sam na slabu 7.... ali sta da se radi, bolje i ovo nego da sam prekinuo grow... A sto gazda firme moze da te sjebe - za medalju -> MRZIM POSAO !!!
Pozdrav svima.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Pita Veliki Shtrumf: ko je nagazio Shtrumfetu,ostala je u drugom stanju?
tisina...
More ko je nagazio??
samo cujes u pozadini.... promrndzano....MRZIM KONDOM :)))

Razvratnice,,opusti se,,,sta da se radi,gotovo je sad.. Nije ni sedmica losa na danasnju krizu..bice to sve 5 :))) !!!
Pozz
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo ga pretposlednji photo update.
Kao sto sam rekao - nisam bio tu 3 nedelje i vidim da se u boxu svasta desavalo, ali drug koji je pazio to nema pojma sa tim, pa je on samo zalivao to svaka 3 dana....
Biljke su visine od 120 cm do 175 cm
Kolicina cvetova je sarolika. 4 biljke u zadnjem redu su EKSTREMNO rodile. Ja sam zacudjen koliko su potentne, dok su ostale ili prosek ili ispod proseka.... Sve u svemu, bice valjda 500 - 600 g suvog, ali o tom po tom....



Na ove 2 biljke ima neke paucine ali samo na BUD-ovima:




Na LISTOVIMA NISAM VIDEO TRAGOVE mites-a ??? Znaci listovi su 100% zdravi ? Mozda nisu mites-i ? ...ali od cega onda paucina ? Zbunjen sam....

Primetio sam par (5-6 letecih) "zelnkastih bubica" i nasao sam 2 zelene VRLO, VRLO male "gusenice"... nisu gusenice,a li stvarno nemam pojma sta je jer so golim okom jedva vide, a krecu se "kao gliste" tj. vijugaju... Njih sam video na listovima.... STA JE TO KOJI QRAC ?
Kapiram da su to u stvari te letece bube, samo dok su larve ? Cini mi se da ne prave neku stetu na biljkama. ali mozda zato sto ih ima samo par ???
Jel' zna neko nesto o tome ?

Miris u boxu je blag, i vuce na cimet. Kada pipnem one potentne budove - dobijam efekat OHO lepka - toliko jako se zalepe prsti da je to NEVEROVATNO. Miris na prstima ostaje i posle pranja sapunom ????

Za 10 dana idu pod noz, pa ce biti i jedan photo update dok se budu susile :)

Pozz svima :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Odlično je to,a ovaj SLH trebam što prije uzgojiti,zvuči kao jako dobra vrsta:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Odlično je to,a ovaj SLH trebam što prije uzgojiti,zvuči kao jako dobra vrsta:)
Kolika ti je temperatura u boxu?
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Poz Green,
Jeste, ja sam prezadovoljan SLH, a budovi deluju vise nego obecavajuce. Definitivno MUST HAVE + za uszgajanje je toliko lagan da nemam reci....
Temperature su varirale.
U pocetku grow-a od: 26-29 sa vlaznosti 40% - 50%
Sredinom grow-a: od 29-35 sa vlaznoscu 50% - 70%
I sad krajem grow-a: od 28 - 32 sa vlaznossu od 55% - 80%

Imam pitanje: Gde se u Beogradu moze kupiti (treba mi za honey-oil):
1. Heksan ili
2. Etanol
...i da li se to prodaje po apotekama ili nekim drugim radnjama ??
Hvala :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ok su temperature više-manje,učinilo mi se po nekim listovima da je veča temperatura,ili je lampa blizu.600w ipak grije pa nebi trebala biti bliže od 50cm od bilja,ako je bez CT.A sotra je čak i povoljna,pobrala je dosta prvih mjesta,i po opisu je prava haze sativa,baš za one koji ne vole biti previše stoned,značistvoreno za mene:)
Guraj do kraja i čekamo fin smoke report,tamo bar 10 dana nakon branja.Izdrži još malo!
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo update: Odradjen je flush danas. Svi bud-ovi su se napunili, pistile su 50%-50% smedje - bele. Prilikom cimanja saksija mi se odlomila grana sa jednim hedom, pa ga sad susim i veceras cu da probam da vidim kako izgleda :) :)
Cim probam veceras - odma cu baciti jedan preliminarni report :)

EDIT:
Susio sam 2 sata. Kombinacija u susenju je fen-papir.
Joint ceo sam stukao i samo sam prvih 40 min imao neki indica stone srednjeg intenziteta koji i zadnjih 15min me pustio.... sve ukupno ni 1 sat :(
Malo sam se razocarao, ali moram reci da ima jos 10 dana do kraja, pa kada se lepo osusi i odradi curing - VALjADA CE BITI BOLjE....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sušenjem 2 sata je nemoguče iz heda izvuči ono šta bi izvukao sušenjem 10 dana.Djeluje suh hed ali nije to to.Fen uništi malo i toplinom hed itd.Za prvu pomoć je ok provati,ali se nikako nemože mjeriti standardnim sušenjem.I pusti je usput do samog kraja i trebalo bi biti ok.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
kao prvo moje cestitke razvratniku rep + :) Lijepo si izdrzao i privodis to kraju..jedva cekam pravi smoke report..
I usput da nesto pitam,sto je to curing i kako se radi?Koliko sam razumio to je neki postupak koji se radi nakon susenja ali moze li mi netko pojasniti malo vise o tome..?
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo sad sam pri dnevnom svetlu pogledao papir u kome sam drzao hed dok sam ga susio fenom i ima na sebi fleke kao da sam iskapao ulje a lepljivo je kao lepak.... da li je moguce da se THC "otopio" od susenja fenom i zalepio za papir ??? Ma bilo kako bilo, nista se ne moze znati dok se to ne osusi kako treba.... Zaboravih da napisem da je SLH promenio miris i mirise na jagode !!! Uzivao sam u mirisu dok sa radio flush sinoc :) Probacu pri sledecem zalivanju da dodam malo meda u vodu - citao sam da ce to da poboljsa ukus ? U svakom slucaju ne moze da skodi, moze samo da pomogne :)

@zuz 1: Ukratko - curing ti je kada se posle 7-10 dana susenja u mrcnoj prostoriji trava stavi u staklenu teglu i pusti da odstoji tamo do mesec dana, a pri tom par puta dnevno otvoris teglu da provetris. Klasicnim susenjem spoljni deo heda se pre osusi a hed iznutra ostaje vlazan. Curing pomaze da se ta vlaga rasporedi ravnomerno po celom hedu i time poboljsavas ukus dima....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
@zuz 1: Ukratko - curing ti je kada se posle 7-10 dana susenja u mrcnoj prostoriji trava stavi u staklenu teglu i pusti da odstoji tamo do mesec dana, a pri tom par puta dnevno otvoris teglu da provetris. Klasicnim susenjem spoljni deo heda se pre osusi a hed iznutra ostaje vlazan. Curing pomaze da se ta vlaga rasporedi ravnomerno po celom hedu i time poboljsavas ukus dima....
te i najvaznije si zaboravia rec da rad postane puno jaci i kompleksniji , u x dnevnika do sada na koje sam naisa dim nakon standardnog susenja nebi bia nista special , i nakon samo 2 tjedna kure , to bi onda vec bila bomba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo ga mali update:
Obrao sam hedova (nestrpljiv sam bio) i susio oko 48 sati na ventilatoru u mraku... Elem, situacija je ovakva: KLASICNA SATIVA - udara direktno u glavu posle 3-4 dima... Celebranlni "high" traje oko 90 minuta sa "talasastim dejstvom" - znaci u tih 90 min. imate oscilacije u intenzitetu rada. Cas deluje ludacki jako, pa sledeci tren pomislite da je pustila, pa se opet pojaca intenzitet high-a....

Sam rad je IZUZETNO POZITIVAN. Pusio sam sam i cim sam ugasio joint poceo sam da se smejem sam sa sobom - bez ikakvog razloga (a nisam lud).

Znaci tera na veselje i tih 90 minuta mi nije padao osmeh sa lica :) Sutra idem da se napusim sa drustvom i prenecu utiske, ali ovo je 100% DRUSTVENI STRAIN !!!! Kad se ekipa nadimi -> bice zagarantovano loodilo od smeha.

Mogu da podelim to u vise faza:
1. Pocetak rada (prvih 30 minuta) izuzetno intenzivan bez oscilacija - cist SATIVA high (jedino od indice sto ima u sebi je da se "paralizuje osmeh" ne bukvalno, ali tesko je skinuti "kez" sa lica)
2. Faza voznje - traje sledecih 60 minuta kada se smenjuje intenzitet - od onog pocetnog, pa krene da "pusta", pa opet uhvati itd...
3. Faza pustanja - ne znam koliko traje, jel pusta lagano i u stvari je vrlo tesko provaliti kada je skroz pustila, ali recimo nekih 30 minuta i tu se mozda malo oseti indica (a mozda je samo umor od silnog smejanja)...
O ukusu necu da pisem jer niti je osuseno posteno, niti je bio curing... ali za sada mogu da kazem da ima nekako "zemljani" ukus koji je vrlo slabog intenziteta - ne cepa grlo, pluca.... laganica za pusenje. Nema "aftertaste"....
To je to za sada, a full smoke report ide za 20ak dana. Za 3-4 dana ide sve pod noz pa ce biti poslednji photo-update :)
Poz.... idem da pukenem jedan domaci - neprskani :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: delboy
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.