Super Lemon Haze - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Ljudi - sa malim zakasnjenem poceo sam svoj prvi grow.

Setup:
1. Box 120 cm (duzina) x120cm (sirina) x 200cm (visina)
2. Svetlo: 600w MH + 600w HPS sa cool-tube, ventilator na otvoru cool-tube i na izlazu cevi u "odzak"..
3. 10 semenki Super Lemon Haze (fem)
4. Merac PH zemlj i vode, timer, merac vlage, glinene kuglice za drenazu :)

10 saksija 32cmx32cm (ne znam koliko litara).
Zemlja Substral - TerraMagma.

Dno saksija sam prekrio "glinenim kuglicama". Preko toga sam sipao zemlju TerraMagma izmesanu sa vermikulitom u odnosu 85% zemlje - 15% vermikulita.

Germination: - semenke u zenskom ulosku za menstruaciju (pamucnom) do klijanja. Odlucio sam se za ulozak na osnovu "pilot" testiranja sa ubrusima, toalet-papirom i uloscima. Uzeo sam "divlje" seme po 10 komada (odabrao sam dobre) i rezultati su bili:
Dan 1: Toalet papir : - Nabubrele 4
Ubrus: nabubrele 6
Ulozak: nabubrele 6
Dan 2:Toalet papir : - Proklijale 0
Ubrus: proklijale 1
Ulozak: proklijale 3
Dan 3:Toalet papir : - Proklijale 3
Ubrus: proklijale 5
Ulozak: proklijale 7
Dan 4:Toalet papir : - Proklijale 3
Ubrus: proklijale 5
Ulozak: proklijale 8
...i tada sam prekinuo "research" :)


Posto je genetika nepoznata, moguce da je do semenki, ali sam se ipak odlucio da ih pustim da klijaju u ulosku na osnovu ovog malog istrazivanja :)


Sada je proslo 24 sata od i svih 10 semenki SLH su "nabubrele". Javljam se sutra sa slikama setup-a i sa update...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Nije nikad kasno brale puno sreće !!!!!

Ljepo si nam to sve opiso jš da si uslikao hheheehehe
Ako sam dobro shvatio samo ti CT ide van u odžak i nemaš nikakvu drugu cjev za box da dovodi i odovodi zrak..
Ipravi me ako grješim ili je stvarno tako..
ako jeste onda to rješi pod hitno jer ako nema zraka unutar Box.a onda jbg...
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Slika govori vise od 1000 reci :)
Sutra slikam, pa ces da vidis kako to izgleda. Naravno da ce SVAKA sugestija biti dobrodosla i ocekujem od vas da mi ukazete na sve greske !!
Hvala svima na forumu - ovde sam sve naucio i nadam se da cete mi svi pomoci sa savetima !
 
17.05.2010
40
3
0
33
šou... ma nije kasno, bit će manje, al radit će svejedno ;) ... a i opet, bolje kasno nego nikada ... i ja sam malo kasno počeo (prije nekih 2-3 tjedna) al svejedno, treba pokušat pa šta bude , bude x)
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Evo duragi,
Slikice (one sa straftama su slikane dok sam probao MH lampu - verovatno je mnogo jako svetlo pa se kamera tripuje ?
Jedno pitanje: Da li je onaj kartno "bezbedan" sto se pozara tice ? Valjda nece biti bas tolika temperatura da zapali karton ??? samo da ne bude kad se probudim da vidim BOX u plamenu !!! :mrtva_banana:
Ocitavanje temperature nije realno jer je box radio svega 10 minuta pre slikanja... posle 3 sata temperatura je bila 26 a vlaznos oko 55% (sutra pustam sve u "pogon" jer ce valjda sve semenke proklijati).
Ventilacija - morao sam da skinem "potenciometre" jer sam shvatio da su ventilatori ionako bedni cak i kada rade punom parom.... Imam dva venta. jedan na ulazu u cooltube i drugi na izlazu i posle 3 sata rada cini mi se da dobro funkcionise taj sistem...
Saksije u box-u nisu rasporedjene lepo jer mi je trabalo prostora za montazu svega... ali da ce biti guzva - HOCE - kao u punom autobusu :( :(

Slike:






 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
fino ovo izgleda vidi se da se trudis brao!!!...samo nisi nam napisao kakve ventove korstis i ct koih je dimenzija ???

i jos jedna stvar mislim da ti fali perlita u miksu to sto planias da smuckas ima da ti drzi vodu bar deset dana
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Oba ventilatora su ista:
Protok vazduha: 100 m3 /h
..da li da dodam jedan "rotirajuci ventilator u box ?
I NAJBITNIJE PITANjE: DA LI JE ONAJ KARTON "SAFE TO USE" na izlazu cool-tube-a ??? Jel' postoji opasnost da se to zapali ?
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Zapaljive stvari poput kartona, papira, i ostalo nikako blizu prigušnica, lampe ili slično. Naravno da postoji opasnost, valjda znaš kako HPS grije, karton gori ko blesav. Možda hoče možda ne, ali ako ga makneš onda si siguran da je sve ok, inače uvijek postoji mogućnost da se zapali. Gdje si našao baš karton pored svih drugih stvari...
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
..pa bio mi "pri ruci"... uzecu alu-foliju pa cu obmotati nju umesto kartona :)
HPS nisam stavio - sad je 600w MH a kada predje na cvetanje - stavljam 600w HPS... uzeo sam obe jer zaista hocu da im obezbedim MAKSIMALNE uslove, a posto je prvi grow racunam na vasu pomoc, pa i na toleranciju jer cu sigurno postavljati 100 glupih pitanja, ali bolje je i tako nego da mi sve propadne !!!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
E da sam prije pročitao ovo s klijanjem... Jako dobro! Pamučni uložak!
Stavio sam 11 New Blue Diesela i 5 Afghan Diesela u toalet papir i sve su proklijale.
No 3. dan je došlo do komplikacija, nekih 5-6 sjemenki New Blue Diesela su prestale rasti, samo se pojavio bijeli pipac koji je lagano počeo trunuti. Mislim da je došlo do kontaminacije.
Za sad od 16 sjemenki su 3 izbile za površinu iz zemlje, ostatak čekam.
Higijenski je najbolje u vati, definitivno! Toalet papir i ostale *****rije nisu higijenske i sjemenke mogu dobit zarazu i gljivice, a i papir se suši. Sad sam pametniji za sljedeći put.
Super Lemon Haze je bio jako dobar dim iz mog iskustva... Keep us updated!
peace
boz :sun2:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Razvrtniče pohvale na uloženom trudu.Stvarno ljepo izgleda i zato zaslužuješ rep+.
A sad malo o kartonu.Šta ti bi druže,zašto karton?Trebalo bi da ti cjev sjedne ljepo na taj cool tube ili reflektor sa hlađenjem.Stvarno ne razumjem zašto si stavio karton ako je cjev od 100 promjera i ulaz u reflektoru takođe!Trebalo bi da cjev ljepo sjedne na reflektor.
Sredi to i sve 5!Pretim jer je Super Lemon Haze moj odabir za sljedeči straian.
Pozdrav :spliff:
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Da, zna doći do kontaminacije, dobro kažeš bozga, najbolje je 24 sata ostaviti u natopljenoj vati sa destiliranom vodom i tada direkt u zemlju. obavezno uspijeva. razvratniče ovu "ciganiju" makni kao što kaže prijatelj spawn. hehehehe, što sam se nasmijao dok sam pogledao sliku.
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Ljudi HAVALA svima sto pratite moj grow. TO MI MNOGO ZNACI !
Malo (vise) sam high trenutno pa cu verovatno da izlupetam nesto za "odvale" section, ali sav planing sam radio, pa, znate, HIGH (naravno) i nisam uvek uzimao sve detalje u proracun :) Pa su se desila mala "odstupanja" od po 1-2cm :D ....ali posto smo mi blakanske dushe, nama je dozvoljeno da radimo i ciganiju jer to svemu ovome daje neki licni pecat... Zamislite da je sve uklopljeno u 1mm.... pa taj box ne bi bio moj - ne bi imao "dusu"... ovako kad pogledam mog Frankestajna dodje mi nekako DRAG, kao dete kome sam dao neki maleni deo svoje DNK (ciganjeske !?).... LOL...
ELEM, nazad na temu: svih 10 semenki je proklijalo i sve su zasadjene u saksije i s'obzirom da je ovo prvi grow - nema presadjivanja (nece biti ni topping-a posto je box 2m visok, a posto je prevelika guzva - tj. BICE prevelika guzva nece biti ni LST... znaci bice "plain grow").
Za sada sve ide 'by the book' i cim se pojave moje cerkice saljem slike !
Ptanje za ventilator i dalje je otvoreno - da li da dodam rotirajuci ventilator unutar boxa ?

Jos jednom hvala svima koji prate dnevnik i nadam se da ce iskusni grower-i da mi skrenu paznju na greske tokom grow-a !

Idem da odgeldam Shawshenk Redemption i da se bacim na 12/12 (spavanje). Pozdrav svima i VELIKO HVALA !!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Ljudi, samo mali SAFETY ALERT za one koji citaju dnevnike u zelji da nauce nesto:
Ja radim sa strujom vec 15 godina, i MENI SE DESILO da NEPAZNjOM (bio sam HIGH - nije opravdanje) srafom "zagrebem" izolaciju zice u uticnici i ZAMALO JE IZBIO POZAR !!!! Srecom pa sam bio tu jer sam hteo da proverim timer kako radi i DESILO SE DOK SAM BIO PRISUTAN. ZAMISLITE POSLEDICE DA NISAM PROVERAVAO TIMER !!! ZAPALIO BIH CEO STAN i VEROVATNO POLA ZGRADE !!!
Ljudi PUNO OPREZA KADA SAMI RADITE INSTALACIJE !!! NEMOJTE TO DA RADITE DOK STE POD BILO KAKVIM OPIJATIMA !!! Ja sam se stvarno LOSE istripovao KADA SE TIMER UKLjUCIO !!!
Zbog VASE sigurnosti sve PROVERITE DVA PA I TRI PUTA, jer i meni koji se bavim strujom se desilo da pogresim ! Znaci samo OPREZ !!!!
Samo to sam hteo da dodam jer me je ovo SHOCK-iralo. Za ovakve stvari NEMA OPRAVDANjA i mene je ovo mnogo nateralo na razmisljanje !
Sto se dnevnika tice - kada se cerke pojave iz zemlje, saljem slike, a to tada - BE SAFE !

Peace :love001:
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
...šta si ti pušio brate razvratniče...ccc...svaka čast i na set-upu i na doživljaju setupa
ja znam samo onu da prije igranja sa strujom treba dobro oprati ruke
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Ljudi,
Moje curice su u nekom gadnom tripu, naime 4 curice su izasle posle 24 sata iz zemlje, pa mi je sada malo frka za ovih drugih 6 sto se ne pojavljuju !???

Vec su sve na 18/6 rezimu, zalivene sa po 0.7 l vode (kupovne jer sam PH merac dao drugu za akvarijum, a nije mi jos vratio a kada vrati pocinjem sa tacnim PH 6.5 zalivanjem). U svakoj saksiji je po 8-9L zemlje tako da ova kolicina vode nije ni "probila" a kada dobijem nazad PH merac krecem u regularno zalivanje....
Da li je pametno odmah dodati par kapi hidrogena prilikom zalivanja ili sacekati da biljka malo "OJACA" i da pusti veci koren ????

Znam da je ovo NEVEROVATNO DA SE DESI ZA 24 sata od germination niknu ovoliko, ali genetika treba da im je EXTRA, pa sam zabrinut za ostalih 6 cerkica sto se ne pojavljuju.... sve klice bile identicne/zakopane na istu dubinu/imale isti tretman... necu moci da spavam veceras dok se i one ne pojave :( :( :( :(


 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.