Super Lemon Haze 2010

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
5 FEM, Semenki je naruceno iz alien grow shop-a krajem marta ove godine a stiglo je sredinom aprila.

Osnovne Informacije o Lemon Haze-u
The THC is high at over 22%, ensuring a very psychedelic experience to even the most experienced smokers.
Awards: 1st prize HTCC 2008
Genetics: Lemon Skunk x Super Silver Haze
Effect: A very lemony haze, works fast and lasts long. It’s a very powerful high, very balanced between a physical and a cerebral side.
Flowering indoor: 9-10 weeks with a production up to 700 gr/sqm
Flowering outdoor: Finishes end October in northern hemisphere, production up to 1000 gr/plant.
THC: 22.9%


Vec krajem Aprila krenuli su prvi izdanci iz zemlje.
Sto se tice uslova i zemlje ovi su :

-Saksije- Kante za krec od 25litar
-Zemlja- Glistenjak kupljen u kuci cveca
-Djubrenje-Floravita samo jednom cisto bezveze bilo mi dosadno pa sam kupio i tad zalio, znaci samo jednom.
-Bolesti- Uopste nisam imao problema sa ikakvim bolestima, niti zutim listovima, niti rupicima niti ista slicno
-Mesto gajenja- Terasa u staklu 3x2m² (Tu je bilo malo problema posto je bilo prejako sunce pa su se biljke jednom malo sparusile jer je staklo udesetostrusilo temperaturu na terasi, ali je onda to jednostavno reseno skidanjem 2 stakla sa terase)

-*- Kao sto rekoh Krajem aprila su izvirile iz zemlje i onda vidno brzo nastavile da rastu, kada su bile oko 10cm bile su jako retke i visoke jer nisu stajale pod dobrim uglom za dobijanje svetlosti, vec je senka padala na njih pa sam ih pomerio.
Leto je bilo jako kisno ovde, pa je jednog juka poceo da pada grad, i polomio jednu biljku pa su ostale 4.
Kao sto sam rekao nisam uopste djubrio vec samo zalivao na svakih 3-4 dana, i davao im sunce, to je jedino sto im treba (jako zahvalna sorta) :sun2:
Kada su vec dostigle visinu oko 50cm shvatio sam da bi ona peta biljka samo pravila probleme oko prostora.
-Da ne bi zaklanjale jedna drugoj sunce na dve biljke sam uradio LST a druge dve ostavio da rastu kako su i pocele.
-Lst je jako uspesan i mogu reci jako vise hedova ima na njima, i vidi se da ce kolicina ubrata sa biljaka gde sam radio LST biti primetno veca od one druge.
-Sve biljke su imale isto svetlosti i istog dana posadjene, istog dana zalivane, i sve su imale isto sunca, ali biljke na kojima je uradjen LST vec imaju povelike budove dok na ovim drugim je tek pocelo.
Tako da cu sledece godine od svih biljaka napraviti lst na 2 nivoa terase dao bog. :bis:
LST biljke su pocele da cvetaju pre oko 4 nedelje a ove druge pre oko 2 nedelje.
Zakljucak : Biljkama je potrebna dobra zemlja, sunce, voda i nista vise, nikakvo djubrivo niti ista slicno da bi dobio to sto zelis, samo malo nege i to je jedino sto treba.



Ovo je jedna biljka koja je po boji listova malo svetlija od drugih ali joj nista ne fali pocela je pre 3 nedelje da cveta.









Dve Biljke LST jedna do druge pa se mozda i ne primecuje koja je koja, mada se sa desne strane od njih na nekoj slici vidi i cetvrta biljka.









I treca biljka tj cetvrta koja je slicna kao ona prva u postu, isto je u 2-3 nedelji cvetanja.






I malo reklama :












Otkinuo sam pre par dana jedan hedic posto sam bio jako nestrpljiv i od njega se upusio kao mlad majmun i evo da uradim smoke report, jos pre berbe dok nije u punoj snazi, a posle za koju nedelju ide novi report.


==================================================
SMOKE REPORT
==================================================



Ispunite ovo tijekom pusenja/konzumacije!
Molimo da za test koristite cisti instrument kako bi rezultati bili sto tocniji.

Navedite metodu konzumacije: Joint
Vodena lula (bong, hoka, itd):/
Vaporizator (model i marka):/
Lula (Velicina-materijal): /
Joint (tip rizli): Rizla+
Hrana (kolaci, slatkisi itd):

Od 1-9 oznacite samo one arome koje su prisutne u okusu:
Amoniak [ ] Zemljani [2 ] Likoris [ ] Breskva [6 ]
Berry [ ] Cvijetni [ ] Mango [ ] Papar [ ]
Borovnica [ ] Voce [ ] Limun [ 7] Meso [ ] Benzin [ ]
Grozdje [ ] Melun [ ] Pine-sol [ ]
Cedar [ ] Grejpfrut [ ] Mentol [6 ] Ananas [ ]
Tresnja [ ] Sijeno [ ] Mint [ ] Pokvareno [ ]
Cokolada [ ] Hash [7 ] Plijesan [ ]
Citrus [ ] Zeljezo/hrdja [ ] Vlazno [] Zacinjeno [ ]
Kokos [ ] Koža [ ] Muskatni [ ] Jagoda[ ]
Kava [ 5] Naranca [ ] Vanilija [ ]

Ocjena okusa (1-10)__[ ]__
Komentar:

__[ 4]__Suhoca heada (1-10 idealno je 5, 1 je jako suho)
__[3 ]__Ostrina dima (1-10)
__[ 6]__Gustoca dima na izdisaju(1-10)
__[3 mada zavisi kokako vuce ]__ Doza Broj hitova potrebnih da se postigne zeljeni efekt.
__[ 3]__ Vrijeme potrebno do pocetka djelovanja u minutama
__[8 ]__ Sativa utjecaj 0-10 (cist, energetski, tripozan high)
__[3 ]__ Indika utjecaj 0-10 (sedativan, letargican, smirujuc efekt)
__[ 5]__ Potencija 0-10
__[ 3-4]__ Trajanje u satima
__[ /]__ Razvijanje tolerancije 1-10 (1-sporo 10-brzo)

Primjena
Sa 1-10 oznacite najgore i najbolje vrijeme dana za konzumaciju ove sorte.

Jutro - [5 ]
Dan - [ 7]
Vecer - relax [ 9]
Noc - sleep [ 6]

Genetika vrijedna ocuvanja?
Da [**** ]
Ne [ ]

Ocjenite primjetne efekte 1-9
Negativni Pozitivni
Efekt Efekt
__[ ]__ __[6 ]__ Apetit
__[ ]__ __[7 ]__ Olaksanje napetosti
__[ ]__ __[ 8]__ Olaksanje paranoje
__[4 ]__ __[ ]__ Seksualni poriv
__[ ]__ __[7 ]__ Spavanje
__[ ]__ __[5 ]__ Olaksanje bolova
__[ ]__ __[ 9]__ Sposobnost mirovanja
__[ ]__ __[9 ]__ Misaoni procesi
__[ ]__ __[ 6]__ Govorni procesi
__[ ]__ __[ 9]__ Masta/Kreativnost
__[ ]__ __[ 5]__ Humor
__[ ]__ __[5 ]__ Vizualna percepcija
__[ 4]__ __[ ]__ Slusna percepcija
__[ ]__ __[9 ]__ Okus hrane/pica

__[6.64 ]__ Sveukupna ocjena 1-10


ZAVRSNI KOMENTAR:

Savrsenstvo snova, dimcina hulja.:leafblunt: Na slikama se jednostavno ne moze videti lepota, niti docarati lepota koja se ovde nalazi

I na kraju zelim da se zahvalim celoj organizaciji Vutra.org kao i svim clanovima na dosta kvalitetnih informacija o ovoj biljci i njenom gajenju. :spliff:


Indo grasa gajim na terasa imam svoje hedove i bole me kobasa. :violent018: :violent018: :violent018: :violent018: :violent018: :violent018: :bong7bp:


[video=youtube;lXhbTTTT4kU]http://www.youtube.com/watch?v=lXhbTTTT4kU&feature=related[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
==================================================
SMOKE REPORT
==================================================



Ispunite ovo tijekom pusenja/konzumacije!
Molimo da za test koristite cisti instrument kako bi rezultati bili sto tocniji.

Navedite metodu konzumacije: Joint
Vodena lula (bong, hoka, itd):/
Vaporizator (model i marka):/
Lula (Velicina-materijal): /
Joint (tip rizli): Rizla+
Hrana (kolaci, slatkisi itd):

Od 1-9 oznacite samo one arome koje su prisutne u okusu:
Amoniak [ ] Zemljani [2 ] Likoris [ ] Breskva [6 ]
Berry [ ] Cvijetni [ ] Mango [ ] Papar [ ]
Borovnica [ ] Voce [ ] Limun [ 7] Meso [ ] Benzin [ ]
Grozdje [ ] Melun [ ] Pine-sol [ ]
Cedar [ ] Grejpfrut [ ] Mentol [6 ] Ananas [ ]
Tresnja [ ] Sijeno [ ] Mint [ ] Pokvareno [ ]
Cokolada [ ] Hash [7 ] Plijesan [ ]
Citrus [ ] Zeljezo/hrdja [ ] Vlazno [] Zacinjeno [ ]
Kokos [ ] Koža [ ] Muskatni [ ] Jagoda[ ]
Kava [ 5] Naranca [ ] Vanilija [ ]

Ocjena okusa (1-10)__[ ]__
Komentar:

__[ 4]__Suhoca heada (1-10 idealno je 5, 1 je jako suho)
__[3 ]__Ostrina dima (1-10)
__[ 6]__Gustoca dima na izdisaju(1-10)
__[3 mada zavisi kokako vuce ]__ Doza Broj hitova potrebnih da se postigne zeljeni efekt.
__[ 3]__ Vrijeme potrebno do pocetka djelovanja u minutama
__[8 ]__ Sativa utjecaj 0-10 (cist, energetski, tripozan high)
__[3 ]__ Indika utjecaj 0-10 (sedativan, letargican, smirujuc efekt)
__[ 5]__ Potencija 0-10
__[ 3-4]__ Trajanje u satima
__[ /]__ Razvijanje tolerancije 1-10 (1-sporo 10-brzo)

Primjena
Sa 1-10 oznacite najgore i najbolje vrijeme dana za konzumaciju ove sorte.

Jutro - [5 ]
Dan - [ 7]
Vecer - relax [ 9]
Noc - sleep [ 6]

Genetika vrijedna ocuvanja?
Da [**** ]
Ne [ ]

Ocjenite primjetne efekte 1-9
Negativni Pozitivni
Efekt Efekt
__[ ]__ __[6 ]__ Apetit
__[ ]__ __[7 ]__ Olaksanje napetosti
__[ ]__ __[ 8]__ Olaksanje paranoje
__[4 ]__ __[ ]__ Seksualni poriv
__[ ]__ __[7 ]__ Spavanje
__[ ]__ __[5 ]__ Olaksanje bolova
__[ ]__ __[ 9]__ Sposobnost mirovanja
__[ ]__ __[9 ]__ Misaoni procesi
__[ ]__ __[ 6]__ Govorni procesi
__[ ]__ __[ 9]__ Masta/Kreativnost
__[ ]__ __[ 5]__ Humor
__[ ]__ __[5 ]__ Vizualna percepcija
__[ 4]__ __[ ]__ Slusna percepcija
__[ ]__ __[9 ]__ Okus hrane/pica

__[6.64 ]__ Sveukupna ocjena 1-10

Neznam di si izvuka ovu tablicu ali evo ti repjutejšn
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Za outdoor ako je outdoor jako mali headovi , moja SLH ima glavni head kao 2 skupljene šake već 2 tjedna .... jesi siguran da joj davaš dovoljno svjetla?
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
To sam i napisao, jednostavno slikom nemogu da pokazem velicinu hedova, ili izgledaju mali ili veliki na slikama.
Moji su isto slicne velicine na vrhovima LST-a posto je on vec duze vreme u cvetanju, razmisljao sam da ove biljke ostavim jos oko mesec dana u cvetanju, akoje ne rokne neki mraz posto su ih najavili.
Sta ti mislis koliko jos da ih drzim u zivotu?
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Nesto svakodnevno haha, debljina ovog heda je malo veca od pesnice :icon_lol: :icon_lol: :rofl:

Aj slikacu sutra sa nekom paklom jer bljesti ceo komsiluk kad slikam na terasi posto je od stakla. :F
Sta mislis koliko jos nedelja treba da se saceka do branja, posto krecu mrazevi, a ja nemam pojma kako da grejem terasu jebe*u.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist
19.09.2010
10
0
0
47
mali hedovi...hmm moja zadnja koju sam puistio ima veče hedove a ja sam zabrinut da neće stići svee sazrijti makar preselit će ju unuta kad zazimi ako neće bviti smeđe
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
the::StonEr je napisao(la):
Što se tiće ovog growa, svaka čast. ali za ovu sliku SVAKAKO zaslužuješ BAN!

Mislim, ono...

Za sta ja zasluzujem ban, za ono sto imam za svoju odbranu?
Ajde nemoj ti da mi delis pravdu ovde.
Kako kaze flipsilon protekcija svojih plodova, necu sutra da kukam ''Aaaaa izvalili su gde grwam sta da radim, verovatno ce doci pre mene da uberu, to nema ovde''




mali hedovi...hmm moja zadnja koju sam puistio ima veče hedove a ja sam zabrinut da neće stići svee sazrijti makar preselit će ju unuta kad zazimi ako neće bviti smeđe dlacice

Znam sta cu jbg, kasno sam je zasado mada mislim da ce biti od nje barem da se prezimi.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Nazalost zbog neocekivanih problema morali smo da skinemo sve 4 biljke, kojima je trebalo barem jos po 20 dana da dovrse cvetanje, ali i sada je savrsena.
Susenje radimo na tavanu, gde je mracno i non stop ima dosta vazduha, planiramo oko 7 dana da je gore susimo a onda u tegle da se sprema zimnica, kolicina je dosta manja od one koje smo ocekivali, ali je bitno da je skank ekstra, ko god ga je probao bio je odusevljen i tvrdio je da takav nije nikada pusio.
Ne zove se za dzabe super LEMOn haze, jer dok smo cupkali grancice sa glavne stabljike ruke su se osecale na limun.
Uskoro ide jedan novi SMOKE report sa prirodno osusenim biljem.