Super Lemon Haze & Bubba Kush

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ivan78

Aktivan Član
20.03.2018
249
861
93
45
ali kao da imas i n lock.
Što je n lock?I što je run off?Jučer sam zalio sa ishlapjelom mineralnom ,kontam ima puno kalcija i magnezija i hrpu kojekakvih minerala ,pa nakon par sati zalio sa vodom ,obilno ,pa izlio vodu iz tanjurića i to vrlo tamnu.Danas je živnuo limun.Ponoviti ću postupak sutra pa izmjeriti ph vode u tanjuriću.Imam hesijev PK pa ću i to probati. Btw.nemam mentora.Hvala na savjetima.
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Nutrijent lock sam mislio napisat, zbog krivog ph vode ili zemlje. Runoff ti je voda koja iscuri na tanjuric. Njoj izmjeri PH. Ja sam sadio u planteli ideal, i zemlja je imala visok PH, i problemi nisu stali dok nisam poceo zalijevat sa niskim PH 6 recimo.
Pitaj nekoga od ekipe za mentora, decki su super i drage volje će ti pomoći kroz grow :vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Ivan78

Aktivan Član
20.03.2018
249
861
93
45
Hvala Netkotamo ! Tako sam nešto i mislio. Od početka zalijevanja spuštam ph na 6,provjeravam po boji, imam reagens i skalu u boji. Spuštam otopinom limunske kiseline. Ako je zemlja kisela, flushat ću je.Zalio sam upravo Lemon sa 2l vode na ph 6,run of je oko ph 7,5.Jel to uredu ?Ako netko zna,pomagaj molim te :)Upalila im se zora,limun izgleda bolje ,svi novi listiovi ,dva tri najgornja kata su se malo protegli i dobili bolju zelenu,vidno tamniju.I žedan je,sinoć je zaliven i procurilo j momački.Danas od 2l vode,jedva išta izašlo u tanjurić.
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Nije najbolje ali s vremenom ce past ph.... zali drugi put sa 4 litre 5,5 recimo, pa provjeri, ako ne pada probaj flush. Vidis da biljoze odma govore sta ih muci, sta im pase ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ivan78

Ivan78

Aktivan Član
20.03.2018
249
861
93
45
Pozdrav vutraši!
Evo konačno update nakon tri tjedna
7.UPDATE
10.TJEDAN
3.TJEDAN NA 12/12
2.TJEDAN CVJETANJA
HPS 400W
TEMPERATURA :DAN 26-28,NOĆ 19-21 STUPANJ
VLAGA :DAN 30-40%,NOĆ 40-50%
ZALIJEVANJE:Bubba kush u 25l i super lemon haze svaka 3-4 dana po 3 l ,svako drugo zalijevanje samo voda na 5,5 ph i isto tako svaki drugi put ful doza supervit,bloom i powerzym.Bubba u boci dobije isto tako samo svaki drugi dan po pola litre.
Nakon tri tjedna naručivanja,čekanja,vraćanja,zamjene,potrage za sono cijevima ,a da se prodaju na metar te same izrade,stavio sam ventilaciju i hps 400 wati.
Napravio sam kutiju od iverice,šperploče i stiropora da prigušim zvuk i uspio sam ,sad je podnošljivo.Jedino se još osjeti vibracija,ali i to ću riješiti u idućih par dana tako da ću ubaciti 4-5 cm debelu spužvu između kutije sa ventom i plafona boxa/ormara
Ventilacija je TT 100 sa dvije brzine,145/187m3/h,filter je CAN150 i cool tube je PRIMA KLIMA 400/125 mm
DSC_0075.JPG DSC_0076.JPG DSC_0097.JPG DSC_0098.JPG
Napravio sam prekjučer završni loli i to drugi,prvi put sam, prije oko mjesec dana napravio loli od glavne grane do žica tj. do mjesta gdje su savijene,Sad sam napravio kako mislim da treba.Cvjetiće i nešto lišća(od lolija) sam osušio i poušio.Radi već bez greške i to kako kažu da bi i trebalo,lemon puca na aktivnost i priču,a bubba sedira i vozi misli svojim nekim stazama:) DSC_0087.JPG DSC_0086.JPG DSC_0085.JPG
BUBBA U BOCI 63.DAN
Iznenađujuće dobro se razvija,visoka je 80 cm i ima najveće vrhove,sad sam siguran da ću je uspjeti završiti,malo smeta u malom boxu,ove dvije bi bile taman ,al neka je,hehe
DSC_0084.JPG DSC_0083.JPG DSC_0082.JPG
BUBBA KUSH 69.DAN
Prekrasna biljka,zdrava ko dren,već dugo nikakvih problema oko nje. DSC_0090.JPG DSC_0091.JPG DSC_0092.JPG
SUPER LEMON HAZE 71.DAN
Lemon je bio skoro na umoru,prije mjesec dana su mu se pojavile točkice boje hrđe,pa sam ga počeo opasno gnojiti,pa je cijeli požutio_Onda sam po preporuci dobrih kolega sa vutre izmjerio izlazni ph koji je bio 7,5-8.Valjda nije primala hranu zbog visokog ph.Zalijevao sam ga desetak dana samo vodom na 5,5 ph,pa je malo nadošao,ali je bio vidno gladan i izlazni ph je pao na 7..Sad dobija hranu jednom,vodu jednom i puno bolje izgleda,za koji dan kad dobro osuši zemllju,napraviti ću flush,nakon toga hrana jednom tjedno,pa šta bog da i sreća junačka.Nije to zdrava,jaka biljka,ali je preživio i usprkos svemu raste i cvijeta, završiti do kraja će kako god zna i umije.Mislim da više neću koristiti plantela balkoniju,uzeti ću kao svi pametni ljudi,potgraund i glisten za slijedeći put. DSC_0095.JPG DSC_0094.JPG DSC_0093.JPG
I JEDNA ZAJEDNIČKA DSC_0080.JPG
DO SLIJEDEĆEG TIPKANJA LIJEPI POZDRAV SVIM VUTRAŠIMA MA GDJE BILI!!!:respect::vutra:
 

Ivan78

Aktivan Član
20.03.2018
249
861
93
45
Temp je porasla za oko stupanj bez obzira na cool tube, ipak je to 150 w hps-a više. Dok je kutija sa ventom bila van boksa čuo se samo lagano huk zraka, ali kad sam ga ušarafio za plafon počeo je vibrirati. Nije nešto kvalitetan vent, tanka savitljiva plastika, sam po sebi nije stabilan. Staviti ću 5 centi spužvu između kutije i plafona da ublaži, a ako ni to ne bude upalilo, stisnuti ću ga pur pjenom u samoj drvenoj kutiji.Ali da se razumijemo, tiho je to, na rubu čujnosti, smeta mi što osjetim vibraciju kad se približim boksu.
 

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Sa unutarnje strane kutije di si zašarafio vent na 4 šarafa , stavi između daske i venta na svaki šaraf po dvije gumice što debllje i da je fi rupe što uži na njima (iimaš tih gumica u bilo kojoj željezariji traži gumenu brtvu za vodu ) i to staviš i miran si one će ti ublažit vibru maximalno :D Sretno dalje bliljoze su ti odlične :respect:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Dobro se iskobeljale biljke, svasta si naucio pritom. Ima jedna metoda kako uskladiti ph a da se ne prcka s kiselinama ili sodom bikarbonom. Voda ti je predpostavljam 7,4 mozda i visi ph, ako odstoji penje se i preko 8, kupis zemlju s niskim ph ( koristim teramagmu ph5-6 i voda mi je 7,4- 8) nista ne korigiram, vegu samo vodom zaljevam, bez npk a sa vitaminima , rootom i zymom. ( ako je vega duza bolje je pognojit koji put, tnt kod hesija) biljka se prilagodi , ph zemlje ostaje nizak u granicama dostupnosti svih elemenata, hesi bloom i fosfor rade svoje a kako vidim i bloombastic kojeg upotrebljavam naizmjenicno sa p+ korigira ph.
Eto malo za razmisljanje, potgraund ima i T oznaku, vidi malo sto koja znaci , nekako sam sa teramagmom a jos bolje copmposana i tera zajedno ( composana ima visi ph od teramagme 6-7) zadovoljniji. Svaki grower svoju filozofiju ima.
Puno je toga s vremenom polovimo i na greskama ucimo ( tamno zelena i sjajna boja lista govori o previse N kao i svijetlo zelena , zuta o premalo N, no ako smo gnojili a ona gladna i dalje zuti znaci neki poremecaj, ne uzima ponudjeno a trpi od nedostataka) . tolko za danas, samo natuknice a na tebi je procitati i prouciti sto po temama pise.
( to je skraceno, mislim teme, ljudi studiraju agronomiju godinama)
 

Ivan78

Aktivan Član
20.03.2018
249
861
93
45
Pozdrav dobri ljudi!
Želim svima sretnu i uspješnu Novu godinu,da budete zdravi i veseli!!
8.UPDATE
13.TJEDAN
6.TJEDAN 12/12
5.TJEDAN CVJETANJA
HPS 400W
TEMP.:DAN 27-28 ,NOĆ 19-22
VLAGA:DAN 30-35% ,NOĆ 40-45%
Zalijevam svakih 3 do 5 dana,jednom voda na 5,5 ph,jednom ful doza supervit,powerzym,bloom,a od zadnjeg zalijevanja i boost te fosfor
Imao sam najezdu nekakvih mušica,kao vinskih,ali još sitnijih.Izlegle su se u potu od bubba kusha,samo tamo,doslovno su izlazile iz zemlje,na stotine.Našpricao sam dobro box insekticidom u spreju iz DM-a,sve pobio,nakon dan dva izašao još jedan val gamadi,nešto manji,opet našpricao i nema ih više:objesen:.To je bilo u 3.tjednu cvjetanja i gledao sam da ne špricam po stranicama i bilju ,samo u zrak,valjda se neću otrovati kad zapalim,hehe
Bubbe su odlične,a Lemon standardno izgleda loše,šareno ,žuto lišće,kandže,tko zna što ne,ali i dalje cvijeta,šećeri se i puni vrhove,dok je tako ne žalim se.Dobije svu potrebnu hranu,izlazni ph je 6,5-7,ima zraka,zemlje,svjetla,ne znam više što napraviti.Ali ponavljam,lijepo se puni i divno miriše,limun,malo na mango ili mrkvu.Biće manje grama nego da je bila zdrava,ali će biti odlična , mirišljava, ušećerena marihuana:drull:Bubbbe se isto šećere i masne su i ljepljive,miris je jači od lemona,miriše po zemlji,bilju i naranči,malo limunu
ZAJEDNIČKE FOTKE
DSC_0169.JPG DSC_0172.JPG
SUPER LEMON HAZE 94.DAN
DSC_0187.JPG DSC_0186.JPG DSC_0185.JPG
BUBBA KUSH 91.DAN DSC_0184.JPG DSC_0182.JPG DSC_0179.JPG DSC_0176.JPG
BUBBA U BOCI 85.DAN
DSC_0175.JPG DSC_0174.JPG DSC_0173.JPG
BEZ HPS-a,NASUMIČNE FOTKE DSC_0142.JPG DSC_0143.JPG DSC_0145.JPG DSC_0147.JPG DSC_0149.JPG DSC_0151.JPG DSC_0152.JPG DSC_0154.JPG DSC_0155.JPG DSC_0156.JPG DSC_0158.JPG DSC_0164.JPG DSC_0167.JPG DSC_0168.JPG
Pozdrav vutraši!!
:vutra:
 
Poslednja izmena:

Ivan78

Aktivan Član
20.03.2018
249
861
93
45
VELIKI POZDRAV!
9.UPDATE
16.TJEDAN
9.TJEDAN 12/12
8.TJEDAN CVJETANJA
TEMP.DAN 27-29,NOĆ 20-21
VLAGA DAN 25-30,NOĆ 35-40%
Zadnje zalijevanje sa gnojivom prije 7 dana dobile duplu dozu supervita,powerzym,bloom,fosfor i hesi boost,od tada dva puta po 3 l vode svakoj biljci svaka 3 dana.Do kraja samo voda.
Bubbu u boci sam popušio u 7 tjednu cvjetanja i bila je šećerna,masna i ljepljiva.Prava večernja,opojno opušta ,usporava tijelo ,a um oslobađa.Savršena za spavanje,izležavanje,klopu..Ostala je jedna bubba i jedan lemon.MIrišu nenormalno dobro,šećerne su ,ljepljive i udaraju odlično.Uzeo sam mikroskop , na obe biljke na vrhovima su većinom mliječni sa ponekim amber,a na donjim vrhovima ,su još prozirni u blagoj većini.Mislim da će bubba biti gotova za tjedan,a limun ću pustiti još dva,al vidjeti ćemo još šta kaže mikroskop.Volio bi ih skinuti skupa,da ih mogu ostaviti 48 sati u mraku,to još nisam probao.
BUBBA KUSH 111. DAN
DSC_0203.JPG DSC_0204.JPG DSC_0213.JPG DSC_0215.JPG DSC_0216.JPG DSC_0217.JPG DSC_0218.JPG DSC_0219.JPG DSC_0220.JPG DSC_0221.JPG DSC_0222.JPG DSC_0223.JPG
SUPER LEMON HAZE 114.DAN
Par godina nisam pušio tako dobru vutru,kao ovaj lemon.Preporučam svakome.Puna šećera,predivno miriše. DSC_0199.JPG DSC_0212.JPG DSC_0211.JPG DSC_0210.JPG DSC_0209.JPG DSC_0208.JPG DSC_0207.JPG
Svima veliki pozdrav,slijedeći updejt berba!!::listomahanje::
 

Ivan78

Aktivan Član
20.03.2018
249
861
93
45
ZAVRŠNI UPDATE
Obrao sam biljke 1.2.nakon 10 tjedana cvjetanja,točnije ono što je ostalo, jer sam više od pola poušio do berbe.Po slobodnoj procjeni ostalo je nekakvih 30-40 gr.
Nažalost ostao sam i bez fotki,imam ove tri.U okrugloj posudi je Lemon,u ovalnoj Bubba.Oba su straina odlična,preporučam,a Lemon me oduševio,na jesen ide samo on par komada.Lemon je imao vrlo malo trima,a Bubba prilično,pa sam ga zburljao zajedno i napravio maslac.Nakon što sam se klepio maslacom,spavao sam18 sati skoro u komadu.Nevjerojatno kako Buba opušta,smiruje i uspavljuje i pod ne znam kakvim stresom i okolnostima,a Lemon diže iz mrtvih,zapalim poslije posla Lemon ,mrtav umoran i momentalno mi se vrati energija i volja za životom i radom.
Puno sam naučio u ovom growu i sad mi nije žao niti jednog problema koji se pojavio,iz svakog sam izvukao pouku.
Hvala svima koji su pratili i savjetovali i oprostite na skromnom završnom updejtu.
DSC_0238.JPG DSC_0237.JPG DSC_0236.JPG
Puno pozdrava,ostanite dobri ,pametni i napušeni::listomahanje::Do slijedećeg growa,a to je vrlo brzo jer već rastu White widow,Blue dream i OG kush!
Molim šefove da stave dnevnik u završene:)