Super Lemon Haze problem POMOC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.07.2009
13
5
0
39
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) - Semenke
2.Koliko su stare vaše biljke - 33 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke - 35 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke - Od samog pocetka 10 l - jedna biljka
5.Kakva je vaša zemlja - Substral terra magma
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite - Svaki dan vodom koja odstoji
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) - 6-7
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K - Floravit za listanje 8-4-4 samo jednom zaliven time pre nedelju dana
9.Kakva svjetla koristite -HPS 400w a pre toga je bila na stedinim sijalicama 4 nedelje
10.Koliko su lampe blizu biljki- 50cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite 1 m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 37 sa upaljenim hps a sa stednim je bilo 29
13.Koliki je ph zemlje ? ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? nadje se neka musica :)
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 0

Biljaka je bila na stednim sijalicam 4 nedenje ,
sada je prva nedelje cvetnja na hps-u.
Pre 2 dana jedan od vecih listova je malo promenio boju (postao svetliji) a danas poceo da se susi.
A i danas je jos jedan od vecih listova poceo da menja boju ...
Prvi mi je uzgoj pa sam se malo uspanicio. Dosad je sve islo ko po loju.
Svaka pomoc dobro dosla.
evo par slika

http://img43.imageshack.us/gal.php?g=42758217.jpg
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
kolega nije to još ništa strašno. uzmi sad gnjojivo za cvijetanje. i vodi brigu od ph nije se zajebavati s tin. ako ne krene na gornje listove bit ce sve ok. biljka ti dobro izgleda
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
3 stvari
temperatura 37,ph jesi premerio da je 6-7 ili mislis da je toliko ?to sto je voda odstojala par dana neznaci nista,ja sam se neprijatno iznenadio kad sam svatio da voda sa cesme ima 7,7 a odstojala 8,5, musice(one malecke vinske) nisu ni malo naivne i tesko ih se otarasiti
 
21.07.2009
13
5
0
39
Hvala vam puno sto mi pomazete, mislio sam da mi niko nece odgovoriti.

Krenucu sa djubrenjem za cvetanje, i izmericu sutra ph pa cu tacno napisati .

ALi izgeda da imam te neke minijaturne musice koje se krecu po zemlji !!!? Ucinilo mi se da sam video sinoc, ali nisam siguran. Sad ne mogu da vidim jer mi je mrak. Bas cu da se zagedam veceras da budem siguran...

A sta fali temperaturi 37c dok gori hps, a 32 kad je mrak? (mislio sam da je to ok)
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
temperatura treba da bude 23-28 maksimalno pod svetlom a 18 u mraku
Ako su one musice sto ih zovu vinskim one sjeb. biljku ali ne totalno samo sporije rate i razvija se
Imam ih i ja ove godine(imaju ih i oni u *********** a nemaju nikakav cestiti insekticid:))))) prosle sam imao crvenog pauka to valjda ide sezonski svake sezone nova gamad.Jako ih je tesko suzbiti
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
37 C jesi ti malo falio? jbt pa to je stvarno previše- zato ti se i suše listovi,
nego da pitam nešta kad sam kod ovoga- kad je tako visoka temp. jel se može napravit dosta vlage oko biljke pa da bude identično tropskoj klimi- "sunce grije, kiša lije" - čuo sam da tada se biljka brže razvija
 
21.07.2009
13
5
0
39
Ja nemam nikakvu ideju kako da spustim temperaturu... Nadam se da je Ranrom upravu, a i do sad je sve bilo cool.
Mozda kad bude zahladnelo napolju (u oktobru) meni zahadni i u boxu :)
Zalio sam danas sa djbrivom za cvetanje. Citao sam da zute listovi zbog toga sto mu fali azot, a njega ima u djubrivu za cvetanje i mokraci (odlucio sam se za djubrivo)
Musice imam definitivno!!! Par komada, jako su male. sta da radim??? da pokusavam da ih istrbim nekako (citao sam par predloga kako) ili da putim dok ne zagusti (da ne bi strasirao i smarao biljku sad) ???
Inace BiLjcica raste li raste. preko 5 cm na dan :)
 
21.07.2009
13
5
0
39
Ph vode kojom zalivam je dobar, ali sam citao da djbrivo kad se doda u vodu poremeti ph... jel to istina ?
i jel zna neko koja je fora sa destilovanom vodom ? (svasta sam citao)


Hvala svima koji mi pomazu.
:spcartmanmad:
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
Alan Smith je napisao(la):
Ph vode kojom zalivam je dobar, ali sam citao da djbrivo kad se doda u vodu poremeti ph... jel to istina ?
i jel zna neko koja je fora sa destilovanom vodom ? (svasta sam citao)


Hvala svima koji mi pomazu.
:spcartmanmad:


menja naravno obicno na dole ali i to ne mora da znaci a fora kod dest je sto jako brzo reagujue na bilo sta sto ubacis u nju npr...da bi stustio ph jednog litra destilovano vode treba ti deset puta manja kolicina ph -

sto znaci ako koristis dest vodu dok djubris a nemas ph metar ph moze da ti bude i 4.00:rofl:
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Sto se tice musica .Naj efikasniji nacin je USISIVAC(usisas ih jednostavno) za pocetak ali nije problem izlgeda u tim musicaa koje lete vec u larvama u zemlji.Ja nisam nasao potpuno efikasan nacin da se suzbiju mada sam probao 4-5 stvari od nekih cudnih varijanti do nekog sredstva koje sam kupi u poljoprivrednoj apoteci koje su hvalili na drugm forumima broj se smanjio ali ih jos ima
 
21.07.2009
13
5
0
39
Biljcica je zivnula od kako sam zalio sredstvom za cvetanje.
Kriticni list se malo vratio u normalu (mada mislim da ce suvi krajevi da ostanu takvi) ostali su normalne, zdrave boje i kostantno rastu :b_splits:
90 o/o joj se desilo to zbog nedostatka hranjivih sastojaka u zemlji.

Teglica_Unka je napisao(la):
sto znaci ako koristis dest vodu dok djubris a nemas ph metar ph moze da ti bude i 4.00:rofl:

Hvala na odgovoru, i sto si me sa istim odgovorio od bilo kakve zajebancije sa destilovanom vodom :icon_lol:

A sto se tice musica, ja ih imam jako malo, mozda samo 2-3 (jednu sam ubio:icon_lol:) Bleje na zemlji. Mislim tu oko zemlje, u saksiji, male su i jedva da lete. Dosta su brze kad hodaju, ali sporo lete.
Necu ni da se smaram da ih istrebljujem, a usisavam box jednom u dve nedelje (mozda malo cesce)


:joint:

Uskoro cu staviti nove slike.
 
21.07.2009
13
5
0
39
Evo novih slika

http://img12.imageshack.us/gal.php?g=img8431m.jpg

Proslo je 4 dana od kako sam zalio sa djubrivom i sve mi je nekako sad normalno.
Porasla je vise od 15cm, i bas je ocvrsnula. :b_woot: Joj samo da tako nastavi...
Onaj donji list ce verovatno ostati takav...

Naredna 3 dana nista necu dirati:watchplant:
pa cu joj mozda opet zaliti djubrivom za cvetanje.

:angry015:

:icon_arrow: :icon_mad:

:icon_arrow: :crash: