Super OG Kush, Pyramid Seeds, 100 w diy led panel, V-Tac E27 obične led žarulje + BioTabs

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Cestitke Panta :thumb:
Još kad bi nas neko "prosvijetlio" koliko stvarno troše ove žarulje
ove "normalne" led zarulje iz ducana bi morale trosit cca koliko je i deklarirano, sveukupno sa driverom. Gledao sam par testiranja i obicno bude isto ili cca 0.5W vise. To ti je najlakse kupit wattmetar sa ebaya pa vidjet na uticnici kolko tocno trosi.
Ako oces vidjet samo led kolko trosi, onda ces morat rastavit jednu i izmjerit struju na zici koja ide od drivera prema panelu i pomnozit sa naponom na te 2 zice. Ak racunas da pravi panel/led moze ic i preko 2gpw, onda nekako mislim da nije preisplativo ako je ispod cca 1gpw ili 1.2. :)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Hvala Stipe:respect:
Nije apsolutno nikakav problem dobit g/w ispod ovih žarulja, uz malo truda išlo bi i 1.2-1.5 sigurno. A s obzirom da panel od realnih 250 w potrošnje košta sve skupa 50€, jednostavno za sastavit, netreba hlađenje, rezervnih djelova na sve strane, mogučnost mijenjanja spektra po želji, itd, mislim da se ipak isplati. Kvalitetan panel ipak košta prilične novce a ovo se pokazalo kao dobra alternativa tim panelima. Doduše ostaje još pono za naučit a ekipa sa foruma je dala sebi truda da prikupi dovoljno informacija koji če svima kasnije olakšat uzgoj ispod ovog tipa svjetla.:respect::vutra:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Slazem se. Ako usporedis sa cfl-om gdje je 0.5gpw neka normala onda se ful isplati. Ak velis da ide i 1.2-1.5 onda se isplati i vise od hps-a.
Ako usporedjujemo sa high-end cobovima onda se ne isplati cisto zbog tehnologije i manje kolicine svega, posto bi tvoj ekvivalent bio npr 2x cxb ili 2x vero na jednom driveru. Ove zarulje iz ducana ipak moraju imat cijelu hrpu certifikata i quality controla prije prodaje i radi nemjerljivo bolje od ebay kopija istog toga, pogotovo jos ak ekipa uzme "iste" ko tvoje ali generic ebay koje obicno imaju capacitor dropper driver sa ful losim power faktorom i onda stavis 20 takvih drivera za 20 zarulja pa su u problemu jer trosis hrpu struje za malo lumena i imas 19 drivera previse :)
....kako god. ugodno su me iznenadile te tvoje zaruljice po pitanju kvalitete i kolicine ;)
 

Mr. Mojo Risin

Active
Poznanik Foruma
04.01.2017
970
13.597
333
waikiki
Sorry sto se mijesam ali ja cu nakon ovog growa u sator 80x80x180 staviti 16x15w led e27 ...pokazale su se odlične za uzgoj biljaka, a trose koliko je deklarirano...napokon cu imati visinu pa da vidim sto mogu na svojoj kozi (ovo krivo zvuci...hehe)....eto umjesto provjerenog hps-a (fali mi zarulja (i hladenje) natovariti cu bas ove zarulje jer sam Grow s njima odradio bez ijednog mjernog instrumenta (na kraju je riknuo i termometar)....a biljke divota...o panelima  sada necu jer ovdje promjenis zarulju ako je riknula i teraj dalje...a biljke predivne i kvalitetne...:thumb:...:respect:...
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Čestitke s zakašnjenjem majstore:respect:
Može samo jedan mali upit: znači 100w e27 led je sasvim dovoljno za 1 biljku? Pitam jer imam viska jednu tek izniklu za koju necu imat mjesta pod 250 hps gdje cu gonit samo jednu,malo veci pot,duza vege, mreža itd.stavio 2 na klijanje jer mislim otvorit dnevnik,a bolju i zdraviju stavit u dnevnik,a drugu ostavit do kraja pod 250w clf.gledam sta ekipa radi s ovim zaruljama i zaprepastilo me. Ja bi zato isto složio nekih 100w led e27,ali bas bi kopirao tvoj panel,omjer kelvina i w,0a bi umjesto 250clf tu drugu odradio pod 100w led.pitanje: bi li nakon ovog iskustva nesto mjenjao u smislu snage žarulja i temp svjetla?
Edit
Nikako ne mogu pronac onaj tvoj dnevnik 'ajapulrena led e27 100w'( ne znam tocno kako se pise imee straina pa sorry), gdje mogu to pronac ako postoji jos na forumu uopce?
 
Poslednja izmena od urednika:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Tnks.:thumb: Vidim na popustu 50% Philips i Osram u jednom supermarketu, inace im je cjena od 55-95kn, pretpostavljam da bi one dobro radile posao, samo mi nije jasno ova phillips 12w -1550L jel to moguce i jel prejako..ali pokusat cu raznih pa cu kombinirat
@Olaf ovo si se registrirao samo da meni odg na post? Zezam se, nego vidimda ti je prva poruka pa..
Panta oprosti zbog spama