Super Silver Haze :) first grow bay the way :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.03.2010
25
1
0
44
Poz ljudovi : ) nov sam u ovome,gajim iskljucivo za licne potrebe odmah da naglasim.Obrazovao sam se gde drugde nego ovde moram odmah da vas pohvalim u full-u ste sto bi se reklo :) stavrno sam mnogo naucio ovde od iskusnih clanova citajuci njihove grow dnevnike,i pomoglo mi je to obrazovanje i citanje da probam da izbegnem pocetnicke greske i naucim na tudjeim :)

I tako sednem i razmisljam koju sortu da krenem,pocnem sa pretrazivanjem neta danima i skupim dovoljno informacija da je najbolje gajiti:

super silver haze svi ga hvale redom :) ljidi koji su bili u amsterdamu kazu da ih je super silver izduvao iz cipela,da je nesto najbolje sto su ikad pusili itd...

Nadam se da mogu da se oslonim na podrusku profesionalaca da mi pomognu i daju savet ukoliko budem imao par pitanja ;) ipak praksa cini savrsenstvo a ja sam ipak pocetnik i postujem ljude koji imaju znanje i voljni su da izdvoje malo vremena ako bude trebalo da pomognu ;)

1) Razina iskustva. Koliko dugo se bavite uzgojem, koliko odrađenih ... - Ovo je moj prvi grow

2) Lampe. Napišite koje lampe koristite za uzgoj, koja marka, vrsta i snaga u W. - 400W lampa HPS sa reflektorom naravno

3) Posude/vaze/pitari/saksije. Dimenzija posude, volumen, oblik. - Za vegetaciju male okrugle pvc saksije sa puno rupa od 3l

4) Mješavina zemlje (soil mix). Koliko čega, omjeri, kakva zemlja ... - Jbg samo tera magma nisam radio soil mix

5) Ciklus zaljevanja. Koliki su vaši intervali, koja količina. - Zalivam cim vidim da je suvo proveravam tako sto ubodem 2 prsta u saksiju i ako osetim da je prvih 3 cm skroz suvo onda zalivam,kad su u malim saksijama zalijem sa oko 200ml a dok su u vecim saksijama od 13l zalijem sa pola litre vode neki put oko 600ml,koristim kisnicu za zalivanje trenutno.

6) Gnojiva i prihrana. Koja vrsta, koliko, kad, gdje, zašto. - Koristim substral gnojivo 6-3-6 Jos se obrazujem sto se tice gnojiva,u flasu od 2 litre ubacim 1 cep neki put pola cepa to gnojivo je za vegetaciju dobro ali ne i za cvetanje to sam dosad naucio,treba da uzmem neko dobro za cvetanje.

7) Vrijeme uzgoja: Koliko dana od klijanja - 62 dana od klijanja mislim :)

8) Vrijeme cvjetanja: Koliko dana od početka cvjetanja - oko 30 dana cvetaju

9) Berba i zaključak. Slike berbe, zaključci ... eventualno smoke report. - Ako sve ispadne kako treba bice i slika berbe i susenja i zakljucak i smoke report samo da uspe kako treba :)

Gajim u box-u 150cm x 150cm x 200cm mylar pro box

evo slika:

 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale ljepo je sve ovo svaka čast !!!!!!!!!!!!
Sorta super,Box isto ostalo netreba komentirat od uvjeta....

Neznam jesi naveo da imaš Cool Tube bez obzira što je PRO Box nisam baš upznat sa njihovim detaljima ali bi rekao da si predaleko držao lampu od vrhova biljki pa su malo rjetki Hed-ovi i duguljaste biljke.....
približi to malo ako negrješim................
 
13.03.2010
25
1
0
44
Hvala na savetu :) to cenim,nemam cool tube ali planiram za sledeci grow odma posle ovog :) inace upravu si drzim svetlo malo vise od vrhova nego sto bi trebalo jel se plasim da neizgore ipak je 400w a nemam cool tube ni ventilator koji cu uskoro da uzmem :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Vent pod HITNO moraš ubacit i neka dere između vrhova i lampe...
Ventilacija mora da bude Ok i to valjda znaš....

Sad koliko su vrhovi različiti visina neznam ali ako jesu probaj lagano da saviješ najveće i ujednačiš tu visinu...
Svakako oprezno sa savijanjem ako bude trebalo....
Nemoj da te strah staviti lampu na 30-40cm od vrhova znam da grije HPS400w kao luda ali ako je vennet usmjeren kako sam rekao onda nebrini neće joj ništa bit.....

Koja gnjojiva koristiš i jeli ih koristiš nisam to vidio ili sam ćorav ???

:icon_question::icon_question::icon_question:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
lepo lepo al ipak savet :)

biljka se izduzila kolko ja vidim verovatno si drzao lempu daleko u pocetku ,,, da savet : ja bi biljku polako savijo koliko moze prema dole i lampu priblizio sto blize moze ..

ako te nemrzi baci jednu sliku cele biljke tj biljki posto ovako nemogu da se snadjem od toliko slika ...

pozdrav i dobro nam dosao :)
 
13.03.2010
25
1
0
44
E dobo pitanje matori :) to sam zaboravio da pitam,tu se najslabije razumem i necu da pametujem,aj molimte napisi mi koje gnojivo da koristim za vegetaciju a koje za cvetanje i koliko na dozu mislim to me jako zanima posto sam koristio dosad substral NPK 6-3-6 kad zalivam malo ubacim pola cepa na 2l znam da to nije za cvetanje ali jbg drugo nemam trenutno nisam kupio jel se nerazumem u gnojiva pa ako mozes zamolio bi te da mi napises koje da kupim i baci neki savet oko gnojiva.

Inace zalivam samo sa kisnicom.
 
13.03.2010
25
1
0
44
Zoki majstore evo slike koje si trazio :) nadam se da sam ok uslikao,sijalica toliko sija da me strah da ulazim u box :) LOL




Biljke su vece uzivo :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Mislim da ovde imaš dosta tog što ti treba...
A u hranjenju svak ima neku svoju šemu da se sad ja nebi pravio pmaetan hehehehe

I da Dobro Došao !!!!!!!!!!!

Nešto taj neće pa evo ti ova...

Prihrana biljki
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
malo su izduzene ja bi to lst odradio al kako hoces ....

sa lst ces mogo vise uraditi nego ovako ... bilo bi bolje da su grmastije tj. zbunaste nego ovako izuzene al sacekaj jos saveta ja sam ti dao svoj savet da ih kanapom zategnes sto nizze i da sijalicu spustis sto nize i bice bomba prava ,, i da naravno sad treba udariti po gnojivu i dati im hrane da bujaju ...
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Koliko sam gledao po drugim forumima, SSH može imati veeeeeeeelike i masne vrhove :)
A high je struja :D
Sretno i keep us updated!
peace
boz :sun2:
 
13.03.2010
25
1
0
44
Danas stigao 2 grow box identican prvom znaci mylar pro box 150cm x 150cm x 200cm ovaj ce da mi sluzi samo za vegetaciju,ubacio sam HPS 400W sijalicu sa reflektorom.Stavio sam na klijanje 15 semenki super silver haze-a pa cekam da puste klicu za koji dan(inace super silver haze je od Mr Nice kompanije mislim da je to dosta reci :),nisu zenske semenke tako da se nadam da ce biti bar 8-10 zenskih :)pa cu ih posle klonirati,koristicu 3l saksije za vegetaciju 20 do 25 dana i onda idu u 9l saksije ceo ciklus cvetanja. To ce biti moj 2 grow koji cu zapoceti(nisam ni prvi zavrsio jos ;-) posto ovaj prvi super silver haze cekam da procveta jos jedno 20 dana :) oko 40% pistils-a je postalo narandzasto sace sve brze i brze valjda pa kazem od oka 20 dana jos,mada znamo svi da to nije presudno nego se mora uzeti digitalni durbin 30x-300x zoom pa da se vide kristali ako su 50%-70% svetlo braon seci :) naucio sam domaci :) Inace napravicu posebno novu temu 2 grow super silver haze a ovde nek ostane ovaj prvi pa cu da vas updejtujem.

Ovo je plan grow-a:

2 boxa mylar 150cm x 150cm x 200cm

1 box za vegetaciju 18/6 20-25 biljaka 400W HPS
1 box za cvetanje 12/12 20-25 biljaka 400W HPS

O oba box-a po jedan ventilator precnika 30 cm da duva na biljke i cijalicu
Tajmeri su tu tako da je sve digitalizovano sto se tice panjenja i gasenja svetla :)
Jos samo da uzmem djubrivo to mi je najvaznije bacite neki savet koje djubrivo da kupim po vama,za vegetaciju a koje za cvetanje.
a sto se zemlje tice koristim samo teramagmu ne mesam je sa drugim zemljama.

Evo par slika ovog drugog boxa a




pocetak drugog grow-a mozete pratiti u drugoj temi napravicu je za koji dan :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Za gnojivo ti ne mogu ništa reći,ali za sijalicu te moram pitat.
Jel to u novom boxu stvarno HPS ili si se zaje** pa umjesto MH napisao HPS?
Pitam zato što se za vege. obićno stavlja MH:icon_confused:,mada i HPS odradi posao.
 
13.03.2010
25
1
0
44
Haze moze i meni etiketa kao i stoneru :) onaj list kostur i nadimak sto si uradio nemora isto ,reko ako moze :) i meni pa da stavim kao avatar :) planiram da ostanem ovde,neidem nikud xaxa :) ovo drutvo mi odgovoara.
 
13.03.2010
25
1
0
44
zlo&naopako je napisao(la):
Za gnojivo ti ne mogu ništa reći,ali za sijalicu te moram pitat.
Jel to u novom boxu stvarno HPS ili si se zaje** pa umjesto MH napisao HPS?
Pitam zato što se za vege. obićno stavlja MH:icon_confused:,mada i HPS odradi posao.

Nije MH nego HPS nisam se zajeb :) pa opusteno radi i hps super,kazu ljudi da je to samo prica da nema neke bitne razlike u grow-u dali se goristi za period vegetacije MH ili HPS,ako ima kazu ralizka je neprimetna.A dobijo sam savet zasto trositi pare na MH i HPS ako HPS radi ceo posao :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Za vegetaciju ti nije baš potreban box visok 200 cm frende!
MH je bolja jer listovi i grančice budu jači, korjen se brže razvija, manje je izduživanje biljaka...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Onda ne moraš uopće vadit biljke iz boxa!Samo promjeniš fotoperiod i pićiš do kraja u jednom boxu,a u drugom paralelno sa klonovima,pa kad ti prvi završi,uzmeš nove klonove i tako u krug.
Jel to ideja,il' sam mašio poantu 2 boxa?!