Super Skunk FEM and Special Kush #1 @ MH/HPS 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Evo mene opet!

Pozdravljam sve vutraše!!!

Zapoceo sam novi growić, pa bi zelio podijeliti sa vama sve sto znam i sto ne znam i naravno da naucim sto više od vas iskusnih.

Ovaj put planiram ic 2 mjeseca vegetacije, jer imam prostora u visinu 180cm, kao i veće posude (prije 6l sad 10l) te da smanjim ukupan broj biljaka u boxu na 6-7 na 4 (svakim danom sve vise napredujemo).

Naime, iz kutije gdje su stojale Super Skunk sjemenke (sensi seeds seal pack), samo su 3 proklijale a planirano je 4, tako da sam morao dodati jos jednu special kush #1 kako bih upotpunio box. (nazalost jednu SS sam dao prijatelju za outdoor).

Ovaj put zapocinjemo po PS-u.

1) Razina iskustva. Početnik

2) Lampe. MH/HPS 400w sa CT

3) Posude/vaze/pitari/saksije. 10l saksije

4) Mješavina zemlje (soil mix). Supstral Terra magma + stiropor u granulama (nabavio u okruznoj firmi koja proizvodi stiropol)

5) Ciklus zaljevanja. Sad kako su veće saksije planiram zalijevati svaki 4-5 dan.

6) Gnojiva i prihrana. Gnjojivo GRO GREEN starter+vegetative+flower, ali nista na startu nema potrebe za gnjojenjem.

7) Vrijeme uzgoja: Tek nikle

8) Vrijeme cvjetanja: Planiram 2 mjeseca vegetacije te priblizno 2 mjeseca cvjetanja.

9) Berba i zaključak. Ako izguram ovaj grow bice smoke report naravno :)

Wish me good luck!

Slika više kad bude šta uslikati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mihovillolz

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Svaka ćast sad si se dobro potrudio i pripremio:icon_lol: samo naprijed pratimo...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
neznam koliko ti je sirok i dubok boxs ali ako ides sa 4 biljkice mozes slobodno staviti u kaljeve od 20l ako ih nisi stavio vec u ove od 10l ...veci kalj veci korjen vise hrane veca biljkica vise vrhova:) ....u svakom slucaju pratim i zelim ti sve naj do kraja :cow_yellow:
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Zadnji grow sam drzao nekih 35 dana i na kraju sam imao prostora u širinu jos toliko, iako nije 100% da cu ic 2mjeseca, vidjecemo po rastu koliko cu moc ici.

Box je 100x60x180, te ove 4 saksije su pravo sjele.

Hvala vam na infos, javim se jos kad nesto naraste konkretno :D
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
jel ce biti neki toping/rezanje??? ili ces ih samo pustiti da rastu ? hehe :)))))

btw sretno :)))
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Sretno..Inače sam pobornik Kusha bollesna sorta.Moj kolega je uzeo od Royala Kush i jednostavno nemozes postat(imun) na njeg uvijek se napusis ko svinja.Super je jak ali nije paranoičan,baš sam ga neki dan pušio i satro se.Pratim ovo..
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
:) naravno da ce ic topping zato i idem na 4 komadn te sto vise vegetacije.

sa 4 komada ima da popunim box i da idem u visine! :D

e zamislite jucer sam u zemlji nasao sjemenku onu koja nije nikla jednostavno samo stoji, cak sam je u mlijeko stavljao toplo ali nista jednostavno nula reakcije na vlaznost, ali sta bilo bilo idemo dalje.

Hvala vam na podrsci!
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
8mi dan djece :)

4 Super skunk a ta u sredini je Special KUSH# koja ce ic u outdoor za nekih 20 dana

 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Evo par slikica, odlicno napreduju...pogotovo kako sam jos dodatno rijesio problem odvoda vrućeg zraka iz CT-a! :D

sad mogu spustit i do 5 cm vise biljke a da joj nije prevruce, staklo CT-a je na dodir toplo što znaci DO YAYA, zato su ovako buknule!

17. dana od kako su nikle, planiram drzat jedno 45-50 dana u vegetaciji prije prebacivanja na HPS system!







Još jedno pitanje usput, jučer sam slučajno u KONZUM-u naletio na 60litara terra magma ali od prosle godine, nije otvarano... jeftino do yaya bilo nekih 8€ vreća (+ 30% gratis) na njoj piše, INTRESUJE ME... da li je ta zemlja izgubila svoj kvalitet zato jer je stojala jedno pola godine do godinu??!? Ja sam za svaki slucaj kupio jer kad bude sljedeci grow tad necu moc nac nigdje ovu magmu!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dobro izgledaju, sve ok... a za zemlju sve zavisi od toga kako i gde je bila skladistena tokom zime, inace ne bi trebalo da bude problema
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.