Super Skunk pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Pozz zmijoljupci!

Narucio sam 5 Super Skunk fem. sjemenki iz sensiseeds trgovine, trebaju doci za neki 10 dana.

Ovako, spakovao sam box, spreman je... box 90x60x160 iz hidroponike!

sinoc sam pustio da radi 400w MH sa CT-om (na prazno) ... i ujutro sam mjerio max temp i vlaznost zraka.

max temperatura je bila 30C
max vlaznost je bila 30%

nasao sam na jednom forumu uputstvo za uzgajanje super skunka, pišu ako im je vjerovat da ova biljka voli malo veće tempe, tipa 30-33 C -- DA LI JE TO ISTINA? ako jeste onda sam na konju :p

citiram "Proper temperature is one highly variable factor. Most books state optimum grow temperature to be 70-80 degrees, but many list extenuating circumstances that allow temperatures to go higher. Assuming genetics is not a factor, Super Skunk plants seem to be able to absorb more light at higher temps, perhaps up to 90 degrees."

drugo, vlažnost u boxu ... kako sam negdje citao, zato sto je prazan box, zbog toga je i vlaznost zraka mala... da li ce se ona povecati kad stavim 2 ženke super skankića za koje planiram LST... AKO JE I TO ISTINA ONDA ODLIČNO

Pomagajte Vutraši
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Biljke će ti povećati vlažnost u boxu,a ako seed bank kaže da voli malo veću temperaturu, trebalo bi im se vjerovati. Nisam imao iskustva sa seedbankovima pa nek netko iskusniji potvrdi ili ospori moje mišljenje. Inače se na 30C može komotno uzgajati i ostala vutra.
Puno sreće u growu, vidim da si se dobro opremio!
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ma moze se vutra uzgajat i na 40 stepeni,ono sto se tice vlaznosti i biljaka je tocno,sve je u redu sami pici,i baci poneku fotku kad to krene,sretno i Lp.
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Biće slika samo da dobijem "sime"... a zadao sam 2 domaje da klijaju cisto radi reda + 3 sjemenke iz SLO koje sam dobio od prijatelja... kaze da je opaka vutra bila iz koje je nasao te sjemenke, pa cemo da vidimo...

odlučio sam ici prvo ovi 5 divljanera, pa kako bude bude... a onda kasnije kad malo uhodam ima spremno 5 fem. super skunk-a

Malo me zabrinulo ono gdje pise od 21-26 stepeni najbolje ... jer cu se napatiti dok spustim temp na 23-24 ...

ako kazete da one bez problema mogu u rasponu od 30-40 stepeni rasti normalno, onda ce ovo biti super, jer sam na onaj glavni vent koji tjera vruc zrak kroz ct i crijeva stavio na Potenciometar tačnije Dimmer onaj za svjetlo... tako da imam kontrolu obrtaja, te nece onda biti potrebno da vrti na 100% (na 100% neda prijeci preko 30C) a i malo je bučan za noćni rad - u pitanju je stan....

kad smanjim za 20% obrtaje, box skoro pa i nečujan jer sam za ubacivanje zraka stavio 120mm Noctua koji je strasno skup jer ima uljne ležajeve koji proizvode minimum buke

Sto se tice vlaznosti, jučer sam narucio jednu stvarcicu, Dormeo osvjezivac zraka...Čisti, vlaži i osvježava zrak: slatka stvarka, malena... to sam uzeo najprije zbog bebe, jer je stvarno suh zrak u stanu (dobro mi dodje ovaj mjerač vlažnosti haha) ... pa sam kontao sa njom regulisati prijeko potrebnu vlaznost u Vegetaciji...kasnije mi nece bit potrebna kad cimnem na HPS gdje je vlaznost od 45% sasvim ok.

Hvala braćo na odg
 
06.04.2011
35
4
0
45
Buraz nisi trebao da pucas kintu za box mogo je i neki orman da ti posluzi za pocetak.Pusti neku fotku kad krenes sa radom.Samo napred
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
znam buraz kontao sam praviti ali kad sam vec narucivao iz hidroponike uzeo i ovo.

a znate sta najbolje, stara mi gledala u to i konta ormar za odjeću hahahaha tako da isplati se u svakom slucaju :)

e drugovi sad sam stavio mjerac temp negdje 15-20cm ispod sijalice i prikazuje 32,8C
 
31.01.2009
18
2
0
34
fukmondo je napisao(la):
ma moze se vutra uzgajat i na 40 stepeni,ono sto se tice vlaznosti i biljaka je tocno,sve je u redu sami pici,i baci poneku fotku kad to krene,sretno i Lp.

Ako voliš hermafrodite onda navali ! Ma ne može se biljka kuhati u 40 stupinja, ako ne znate i od toplinskog šoka i od zmrzali biljka počne da se herma.. Temparatura može narasti do 35 max, ako imaš dobru ventilaciju i dobru vlagu... Moguče je, da ne bude ništa ali ja ne bi riskirao.
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
ma nebi ja smio preko 35C, u vrh glave!
jer samim tim postoji veća mogućnost da se nešto zapali.

imam proklijali 6 sjemenki, koje sam u tanjiru sa toalet papirom vlazio, 3 iz slo za koje kaze da su strasno dobre biljke bile i tri nase divlje... super skunk fem. cu ostaviti za drugi grow jer ovo je ipak prvi i strah me nekako da ne s***** ih (ko ce docekat opet da dodju iz holandije).

E sad, proklijale, sinoc uzeo saksije od 5l natrpao terra magmu i perlita i sve to promjesao. Poumakao sam svih 6 na dubinu od neki pola cm... nisam palio sijalicu, cekam da izadju odozdo pa da MH lagano krene svoj posao, evo sad gledao jos nisu izisle... koliko otprilike ste vi čekali? temp je 20-21C a vlaga oko 65% jer su pogaseni ventovi samo prirodnim putem kroz CT se izvlaci zrak.

Drugo, svi znamo da MH grije nenormalno ... pitanje, da li sad kad niknu da ganjam sto blize da stavim MH ili mogu neku normalnu daljinu. Planiram pustiti maximum 7 dana pod MH i odma cimnuti na HPS kako bi sto prije vidio neke vutrice jer sam u celibatu od dilera i namjeravam to ostati.

Kad prebacim na HPS, da li ce se osjetno temperatura smanjiti ? pod istim protokom vazduha itd... ako i 10-20% budu manje temperature to ce biti raspon od 25-29! maximum, sto je IDEALNA temp ;)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
a dobro sad, a sta ce se pod milim bogom zapalit na 35-40°c?
lose instalacije, to da, ali od same temp se nebi ni barut zapalio...
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
gargamel je napisao(la):
a dobro sad, a sta ce se pod milim bogom zapalit na 35-40°c?
lose instalacije, to da, ali od same temp se nebi ni barut zapalio...

pa druze nije meni problem ta temp, vec kompletna... znas i sam da je temp odvodjena CT-om mnogo vruća ;) kad dirnem odvodnu cijev za zrak, ima sta dirnuti :)

jedva cekam hps da vidim razliku temperatura u %
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.