Super Thai

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Jbg.fotka mi je baš problem žao mi je.Elem dakle biljka je Bogu hvala ženka i lepo raste sad ja sam ograničen prostorom al samo u visinu dakle zid od 2,20 m.Mislio sam da biljku koja je ,e sad je to malo nezgodno i komplikovano,prvo sam seme stavio u malu čašu ,pa kad je naraslo nisam ga vadio iz čaše nego samo opsekao dno u posadio , tj samo postavio ga u flašu koka kole,kad je preraslo flašu ja sam opet otsekao dno flaše,pa je postavio u bokal od 5 lit vode rose,kad je i to preraslo sad mi je biljka u kanti od 25 lit.Sad vidim biljka je krenula i preći će visinu zida,ja sam mislio da je pažljivo polegnem na zemlju sve zajedno sa kantom da je okrenem za 90 stepeni,imam odličan uslov za to sama konstitucija biljke je takva da na jednoj strani ima grane a na drugoj ne tj idu sve na jednu stranu jer je pokraj oraha pa joj on krade svetlo i ona se cela okrenula ka svetlu a i dok je biljka rasla stavio sam uz nju štap da se ne slomi i tačno grane onako sa jedne strane idu na drugu ,a iz iskustva znam da biljka se okreće prema suncu.Pa pitam Vas šta da radim dal da je spustim i da nastavi tako da raste ili da sečem vrh?A to mi žao u PM.Inače izgledom biljke sam skroz zadovoljan vidi se da je drugačija,na grani jako mnogo ima hedova ja ne znam kad to bude zrelo i nabubreno kako će to da izgleda :),nisam je probao i neću dok god se ne osuši.Pozdrav svima i ako neko nešto ima da kaže slobodno samo napred.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
LJUDI POMAGAJTE SAVETIMA !!! Molim Vas !! Ovaj post od gore samo da se nadovežem primila se ok je rasla je sve lepo do danas kad je kod mene ne severu Vojvodine kiša vetar i ok 7-8 stepeni :(
Gledajte kakvo je vreme posadio sam je vidite i sami 26 maja, počela je da se pretvara u hedove mislio sam da će biti bogatija ali eto šta znači na vreme zabosti seme ima ih ali mali doduše ...Kažite mi koja je donja granica temperature vazduha koju biljka može da podnese.
Mislim treba mi još najmanje dve nedelje ovog Miholjskog leta i da ona ono završi svoj ciklus biće malo zakržljavija zato što sam kasnio mnogo sa sadnjom i tu i doplazi pitanje.
Šta mislite hoće li ona izdržati ovo vreme?
Molim Vas dajte neke odgovore jbt.vodim monolog.Hvala.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Sranje... sativa nemože ispod 10 stupnjeva celzija.Vjerujem ti da nije još ni približno gotova ali šta se može. Ja bi je ostavio, dobro podbočio kolcima pa malo češće obilazio. Ako padne mraz ili ispod nule cepaj.
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Kao što je napiso Angel daj joj potporu nekim kolcima da ju vjetar nebi slomio il slično...a što se tiče temperature,prati biljku ona če ti pokazat sve(kako joj odgovara ta niska temp.)normalno ako bi snjeg il mraz,tad sjeci
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ej u pravu ste oba dva čini mi se da je baš krhka,jutros mi se odlomila jedna grana u samom kolenu kod stabla iako je bila lepo i nežno privezana za kolčeve,žao mi bilo al eto probaću je pošto je do sad nisam dirao a i donja je grana manja.Znači sativa ne može ispod 10 st. Sranje.***** ti život :(.Aj pa ću Vam javljam kako je.Hvala Vam prijatelji.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
ja sam snoju pusta ispod 10 i nije joj smetalo.po biljci ces najbolje videti jel joj smeta ili ne.mogao bi baciti neke slike pa da vidimo.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ma prijatelju drage volje bi to uradio da mogu.Biljka je lepo narasla razvijena je u potpunosti počela je da ide u hedove pre 10-ak dana ali ovo hladno vreme ju je usporilo .Još je u zemlji i ok je za sad,pustiću je dok ne sazri nadam se da od ponedeljka ide lepše vreme i da će je to spasiti .
Hvala Vam na odgovorima ZoNoM malo si me umirio,hvala ti.Aj javim Vam se još.Pozdrav.
 
27.06.2009
3
0
0
41
Ja Garinco imam isti problem. Hladno vreme. I ja sam iz Vojvodine, do duše ne severne ali je vreme isto. Moja je počela cvetati tek u Septembru, naj radije bi joj dao još 10ak dana. Sad baš gledam prognozu za 5 dana, naj niže dnevne 2-3*C! Bio juče obišao, ne izgleda loše, a kaže mi kolega da je u četvrtak bilo mraza jutarnjeg. Očigledno da joj nije ništa, malo polegla od kiše i to je to. Nadam se lepšem vremenu od srede.

Hdedoh okačiti fotku ali mi nije pošlo za rukom....


 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ma mojoj ako mraza i bude čini mi se neće joj nauditi jer je u zavetrini nije na otvorenom.I moja deluje ok i ja bih još jedno makar 10 dana sunca .Gledao sam je juče hedovi su se formirali biljka deluje zdravo,mislim mogli bi hedovi biti veći ali čini mi se da je to cena kasnog sadjenja(zakržljalost)što se tiče mesnatosti i veličine hedova.Sama biljka ima jedno 1,70 m.u visinu.Od utorka kap biće malo sunca ja nemogu da je berem ne zrelu.Nemam srca.Juče gledam počela je da zri vidim po neku smedju dlačicu,ali mislim ipak da će mi trebati još 3 nedelje najmanje jer se po ovako hladnom vremenu čini mi se da i ona stagnira.Ne znam.Molim samo Boga za Miholjsko leto.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ljudi još mi je biljka u zemlji tek sad počela da otvara bele dlačice u onako malim hedićima,jel neko imao iskustva sa kasno uzbranom ovom vrstom biljke?
Jel neko imao biljku u zemlji u ovo vreme?
Kako će ispasti ?
Šta mislite?
Biljka izgleda skroz zdrava, ali ovo vreme, nema Sunca kad joj je najpotrebnije, a opet kontam hibrid je??Nisam pametan.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Moja nije bila thai nego durban poison i ubrao sam ga negde oko 10.novembra.Nista joj nije falilo i bila je vise nego dobra za pustiti.Ako izgleda zrdavo drzi je i dalje samo pazi da se ne pojavi budj.Ako se pojavi odma cupaj taj deo biljke.Bila je i moja na ovom vremenu i nista joj nije bilo.

POZ
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Budj???
Još je u zemlji živa i zdrava,deluje mi samo da su joj siromašni vrhovi,hedovi, al sve je to kontam zbog kašnjenja a posledica je u količini,verujem da bi bila veća i bogatijih hedova da je na vreme posejana.
Inače biljka mi nekako deluje vitko dal je to osobina sativa ne znam al ova je takva i kad je protljam malo miriše na limun.Juče joj je bilo 6 meseci tačno života,nadajmo se da će dostići svoju životnu kulminaciju i da ćemo onda je ubrati,osušiti i smejati se tome kako smo brinuli kako će sve ovo ispasti :))
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Jutros je malo mraz udario,nekoliko hedova mi se zabelelo,ali je u toku dana bila skroz ok,noćas sam je prekrio listovima od novina,onako po jedan list papaira preko grane da je malo zaštiti, nadam se da će to biti dovoljno a da joj neće slomiti grane težina papira.Treba mi još 10-ak dana da bude zrela sve manje sumnjam da će uspeti. :( zbog ovakvog vremena :( bele dlačice svud po njoj sad treba da potamne ali dal će uspeti Bog dragi zna.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr smrzao sam se al baš ,stišem sa sajta,moram poraniti da ne budem sumljiv,znači JEDAN LIST NOVINA(Politika,Večernje,Madjar So,Jutarnji list,Dnevni avaz,Oslobodjenje,Slobodna Dalmacija i dr.neka mi ne zamere oni koje ne nabrojah jer ne setih se njihovih naslova :) :) ) PRESAVIJEN PREKO GRANE JE ODLIČNA ZAŠTITA OD MRAZA.Provereno.I još da bi uništili dokaze prisustva novina taman ih jedan po jedan list pažljivo zapalite ispod biljke da joj toplota dima još malo razbije hladnoću ,pažlivo popalite te listove papira i nastavite pratiti prognozu :)
Kontam i novine su kao i biljka celuloza u većini i one privlače na sebe mraz,i tako je i bilo, na novinma je bilo baš puno mraza više nego od preksinoć,al je biljka faktičiki nedodirnuta,poranio sam da joj skinem to sa nje da uhvati što više svetla a i nije mi zgodno ići na sajt kad ja god poželim.Uglavnom idem noću i ranom zorom :/
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Joooj muko moja predji na drugoga,noćas je lepo ušuškam papirom jutros dodjem ono donja grana slomljena al se drži na kori malo sam je podvezao ako se spasi spasi ako ne dosta mi je svega.Pred zrenjem je,al nikako neće da krene da zri nema valjda dovoljno toplote.Sve više gubim nadu da će da sazri.Onog agro tekstila nema za kupiti nije sezona ,ma poludeo sam sad još ova susnežica i kiša u PM.Novine su se i noćas pokazale kao dobra zaštita od mraza ali eto vetar je jedno donju granu slomio na mestu gde se grana odvaja od stabla,na samom smoju,i ona prva je na tom mestu pukla .To su im slabe tačke. Daj Bože Sunca još samo nekoliko dana.Molim te.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Inače nisam pesimist , ali zar ti stvarno misliš da če biljka sazrit zbog par sunčanih dana ?
Ako dosada nisi pred samim krajem onda se neisplati zamarat i izgubit sve zbog 5-6 sunčanih dana.
dA bi biljka odradila svoje do kraja potrebno joj je 10tak (ili više)dana toplog i sunčanog vremena, a kako se čini ništa od temperatura iznad 15-2oC---http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=Hrvatska&code=14240

U svakom slučaju bitno je kako ona stoji sa trichotomima trenutno ... ako ih ima ... super , ako ih nema jbg.

Ja ti želim sreču , a i jedna makro fotka cvijeta nebi bila na odmet !

Sretno
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Jebi ga ljudi kad nemam taj kabel od fona da Vam pošaljem sliku.
Makro fotka?
Ma ona je EXTRA velika i formiranih hedova,sitne mikroskopake dlačice,su po svim hedovima ona je i danas zdrava ,i živa,čak mi se čini da ona grana od juče i dalje živi na onoj tankoj traci od kore,vidim da joj listovi stoje normalno nisu se ono spustili i opustili,pa možete zamisliti biljku od 6 meseci i 10 dana da je Miholjsko leto bilo kako treba da bude ona bi se sad sušila ali....Nego shvatite me nemam srca je ubrati jer znam da nije to to.To bi bilo kao da uberem zelenu jabuku??? A 6 meseci je mazim i pazim.Ne bi valjalo mislim.
Prognoza???Vidim, znam,al želim da verujem da joj je ,,metabolizam,,usporeni da joj treba iše vremena,ma nemam ustvari poima više ne znam šta misliti.
Stvarno nisam pametan.Ajde savetujte me šta da radim,dal da berem ili da čekam još?.I jutros sam išao na sajt,i opet su se novine pokazale super protiv mraza,sačuvale su je od mraza,još sam malo usavršio,ušuškavanje.Ponesete nekoliko štipaljki za veš i lepo obmotate granu u sa štipaljkom je učvrstite da je vetar slučajno ne skine sa biljke.
Sve to fercera sem Sunca :(
Ponavljam Vam sve male bele dlačice su izašle ,sad razmišljam dal da je izvadim sa korenom pa da dozri tako, ili ni sam više ne znam.Dajte ljudi pomagajte savetima.Bilo koji savet ili mišljenje ili iskustvo dobro će mi doći.Hvala svima.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Rješi neku sliku.Ovako ti niko ne može reć.Al svjedno ti neće sazrit dokraja jer imaš
još možda nekih 10ak dana najviše.Ja ti savjetujem da pogledaš prognozu i prije
idućeg sranja od vremena cepaj pa šta dobiješ dobiješ.A nemaš baš ni izbor neki.
Sretno ti trihotomima bilo :)