SuperCheese Exprs & THC Bomb Auto, 900W epiled, Organic

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Prije svega pozdrav ekipi! Mislio sam ne vodit dnevnik jer nisam baš siguran u ishod ovog growa :D al pošto početnici poput mene mnogo griješe moglo bi barem ispast poučno. Pa eto, učimo na mojim greškama a ja ću se potrudit koliko toliko detaljno opisat ono što slijedi :)

Sjeme :
1 X SuperCheese Express by Positronics
CROSSING: Afghan Express X Super Cheese
HARVEST FROM SEED: 65 days
PRODUCTION: 40-100 gr/Plant

1 X THC Bomb Auto by Bomb Seeds
CROSSING: THC Bomb x Auto Bomb
HARVEST FROM SEED: 65 days
PRODUCTION: 400-450g/m²

Zemlja: 70% Composana BIO Universal-Erde torffrei + 15% crni treset ARGO + 15% perlit
Gnojivo: “Fox Farm” Grow Big/Big Bloom/Tiger Bloom - režim po potrebi
Posude: Pre-veg> 4L; ostatak growa> 13.5L
Box: Pre-veg> Mamooth Lite Micro 40x40x77cm; ostatak growa> Homebox 80x80x160cm
Rasvjeta: Pre-veg> 85W LED blue&red spectrum; ostatak growa> 300W+600W LED full spectrum epiled 300x3W by PopularGrow – true watt ~450 ; režim 18/6
Ventilacija: (za homebox) ispuh> 2 brzine 169-280m³/h, 100mm + karbonski filter, usis pasivan. 2 unutarnja ventilatora za cirkulaciju.

Ostala oprema:

  • PH metar , TDS metar, ovlaživač zraka, odvlaživač zraka, digitalni kontroler temperature sa sondom, digitalni kontroler vlage sa sondom, zasebni mjerač temperature i vlage
Plan je ne koristit kiseline za snižavanje PH već ću svu regulaciju prepustit malim crncima u zemlji. Za početak zalijevam sa izvorskom vodom ppm170 ph7.1 a u nastavku growa kad se poveća potražnja koristit ću iz pipe ali pročišćenu sa jednim mini RO kitom.
Inače potreba za tim mi je radi izrazito loše kvalitete vode iz pipe i visoke tvrdoće. Jednostavan za upotrebu a u mogućnosti je pročistiti do 38 litara u danu što je mislim dovoljno. Javim rezultat kad stvar stigne i bude spojena.

Trening
: Možda supertoping
To je to za sada.
Sjeme 23.2. stavljeno na klijanje, najprije u čašu vode na 24 sata (prošli put mi superskunk proklijao nakon samo 4 sata u vodi), zatim u malenu pvc posudicu na natopljenu vatu i prekriveno suhom vatom, zatvoreno, zagrijano sat vremena na radijatoru i stavljeno u mrak na 24C. U sljedeća 24 sata oba izbila već 5mm van. Posađeno u 4L posude i probilo površinu nakon 24 sata.
Uvjeti u pre-veg boxu: temp 27C/20C, 50%/70%.
Bilo kakvi savjeti i kritike dobro došle.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Update Dan 7.

Najprije da se zahvalim svima na potpori i nadam se da ću ispunit i svoja i vasa očekivanja.

Biljkice napreduju polako ali sigurno.
Ipak došao je kraj nježnostima i biljke su sinoć stavljene u veći box na oba led panela u udaljenosti oko 50-60cm. Trenutno stvari u boxu nisu još uštimane jer traje prilagodba sa HPS-a na LED ali temperatura i vlaga variraju od 21-26C, 40-70%, bit će tu još fine tuninga.

Za informaciju oba Led panela (900W) vuku skoro 3 puta manje snage po ovom uređaju koji koristim. Moram priznat da sam malo razočaran, al šta je tu je.

Došlo je do promjene plana što se tiče upotrebe gnojiva. Od fox farm seta koristit ću samo Big Bloom jer ostala dva sadrže tragove minerala tj. nisu u potpunosti organski. Kombinirat ću uz to još “dodatke prehrani” MaxiCrop kroz cijeli grow i plantelovu Bio Vitu kod presađivanja i početkom cvjetanja.
Kod presađivanja u veliku posudu izbacujem treset iz kombinacije jer mi snizuje Ph zemlje koji je sada 6.0. Sama Composana je 6.3. Ako bude potrebe za dizanjem Ph ,planiram koristit čisti kalcijev karbonat u prahu.
Danas sam primjetio nekoliko sitnih letećih objekata kako iskaču iz zemlje i lete po boxu. Meni to izgleda ko vinska mušica :D tj. nikad se nisam susretao sa tim biljnim nametnicima.
Imam spremno neko bio sredstvo protiv nametnika i plan je našpricat danas kad se ugase svjetla.

Evo trenutno stanje u boxu sa livecam-a.

Pozdrav svima i ko god prepozna ovaj NLO bil bi mu jako zahvalan ;)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
mali update dan 12.

Traje borba sa pljesnivim mušicama. Moram spomenuti da se, nakon tretiranja biljke sa Plantelovom Thymi bio sredstvom protiv nametnika, broj mušica upeterostručio. Očito im timijan i klek ne smeta tj. ove ga obožavaju. Sjetio sam se da imam od prošlog growa neki Nutrilife sm-90 šta u opisu djelovanja nema veze sa nametnicima ali ga vidim po stranim forumima masovno upotrebljavaju upravo za to. Ima dosta citrusni miris zbog citrusne kiseline i sastoji se od prirodnih biljnih ulja poput korijandrovog. Napravio mješavinu 1/5 u odnosu na vodu i pošpricao po biljci i površini zemlje. Već drugi dan se broj mušica smanjio drastično, pa sam ponovio radnju i nakon dva dana nije ostalo nijedne.
Očito djeluje i mislim da ću nastavit špricat preventivno i narednih par zalijevanja probat odradit od ispod.
Trenutno si pokušavam nabavit Bacillus thuringiensis, neznam jel tko na forumu s tim pokušavao riješit problem ličinki u zemlji ili kao preventivu i s kakvim uspjehom?
Obje biljke se upravo spremaju na presađivanje u završne 13.5L posude pa ću dobro pregledat korijen i zemlju. U velike ide samo perlit i composana bez treseta iz razloga spomenutog u prošlom postu.

Još jedna stvar koju primjećujem je da biljke kao da bježe od svjetla svaka u svoju stranu
20160309_114003.jpg 20160309_113948.jpg

i kad se pogleda odozgo čini mi se da listovi dobivaju reakcije na svijetlo tj. lagano žutilo
20160309_114053.jpg 20160309_114112.jpg

Paneli su trenutno na 40-50cm i temperature ne prelaze 25C ali ih dižem za 20cm više pa se možda isprave.
Inače od supertopiranja sam odustao, ovi fungus gnatsi me malo izbacili iz takta :zvezda::
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
sad si kontam da nisu možda bile tegle malo nagnute pošto sam ih držao na praznoj kartonskoj kutiji :)
Sad su već u velikim posudama na podu.
Panel je trenutno na 70cm i primaju 15K luxa pa ću malo pratit koji dan prije nego ih vratim bliže.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Pozdrav kolegi ledonji i puno srece ;)

Inace brijem da tu composanu pakuju sa Fungus Gnatovima, kod mene od dana kad sam otvorio prvu vrecu poletila gamad. I jos ih se nisam rijesio, doduse drzim ih pod kontrolom, al svako zalijevanje kad malo uznemirim saksije vidim bar 5-6 sto kazes ti NLO-a kako leti. Hoces li nastaviti tretirati protiv i preventivno kad ih nebude ili prestati, tj. ako da, javi ak ce ti se vratiti. Ja ovaj vikend idem uzet Neem ulje pa da vidim sta taj kaze. :udarac:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
pozz farmeru, i meni se učinilo isto za tu composanu. Inače zemlja ima dosta komposta a to je za njih raj kad se navlaži. Jednom sam zemlju zalio onako da procuri i odmah drugo jutro je gamad poletila. Treba full pazit sa zaljevanjem da je površina većinu vremena suha. Moje su sad 5. dan bez vode i danas prilikom presađivanja vidim da je veći dio zemlje još dosta vlažan tako da ću pričekat još koji dan. Na svu sreću nisam primjetio nikakve larve. Još čekam BT bakterije za zemlju. Nadam se da će Neem ulje dati rezultata. Upravo čitam jedan post gdje liku nije uspjela nijedna ova metoda pa je posegnuo za kuhanjem gornjeg sloja zemlje parnom peglom :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer