Supercropping anyone?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.10.2007
4
1
0
42
Zanima me da li itko ima iskustava s dotičnom metodom,pošto je prikladna za unutarnje i vanjsko uzgajanje a možda je i lakša nego obogaćivanje s CO2,radi dobivanja razgranate biljke s više budova:icon_lol:.

Citat:

Another method of topping is called xSuper Cropping’. By taking a branch between your forefinger and thumb you can gently crush the branch, causing it to develop multiple branches above the crushed area. You must crush it on the correct side or risk breaking the branch. Just squeeze lightly until you feel the branch give, then let go. If it gives easily then you have crushed it on the correct side. If it is hard to crush and the branch splits then you have chosen the wrong side. Practice makes perfect with Super Cropping.
Super Cropping should be carried out during the second or third week of vegetative growth and does stunt the plant. You should also note that plants that are Super Cropped can remain in the vegetative growth stage for twice as long as normal but the end result is a very bushy plant with multiple node regions that should all produce bud. Many growers have thrown Super Cropped plants away because they believed that the plants were not flowering in time. If you Super Crop your plants make sure that you have the patience to wait until the process is finished which — usually about four to six more weeks of vegetative growth.

i jedan klipš http://www.youtube.com/watch?v=2FmXHhKFA5U
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zosefin

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
izgleda zgodno, al lega... mislim da apsolutno nema potrebe reskirat da sjebes biljku. To sto dobijes uspjesnim lomljenjem je mozda 10-20% tog heda, a iscrpljujes biljku koja mora trpit šok.


Svakako probat, ali neznam kolko tu ima srece.
 
02.10.2007
4
1
0
42
Ma da što kažeš svakako treba probat,u gubitku nisi sigurno osim ako ne prelomiš grane ko manijak, ali pošto će mi ovo bit prva sadnja bolje ću ostavit to za drugi put,neću primjenjivat nikakve metode pa da vidim od početka do kraja kako će to ić.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Meni ovo liči na neki sileđijski LST. :icon_lol: I sam lik kaže da je svrha lomljenja grana ta da svjetlo dođe do donjih cvjetova koji bi inače ostali u sjeni ovih gornjih. Ne znam, meni se čini bolje vezivat nego lomit, pa ne zove se bez veze Low Stres Training ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Pod supercropping spadaju : SOG , SCROG , super SCROG , LST , NST

a ovo je debilno radeti biljkama ... isto se postize za lst-om za duplo manje vremena bez ikakvih shansi da nesto fali biljci .
 
02.10.2007
4
1
0
42
U redu cijenim sva mišljenja,ali konkretno me zanimalo da li je itko to primjenjivao pošto vidim da nije ja hoću ali na muškima da vidim kako će podnijet lomljenje ako bude bobro primjenit ču i na ženke,LST koliko sam shvatio je standardna metoda koju bi svako trebao primjeniti,ali ovo ako se pravilno izuči i primjeni sigurno ne može odmoći biljci, dapače u kombinaciji mislim da bi bio pravi pogodak.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
ovu temu budim iz mrtvih jer sam je okušao na par muških izdajica, i koliko vidim biljke to podnose bez ikakvog problema. ovo je ok za niske box-ove. lakše je od vezivanja, jer samo krcneš i saviješ, nema konopa, nema utega. ne volim mučit bilje, ali malo muške izkrcat, e to je čak gušt.
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
Meni je super cropping super hehe :thumb:
regularno stipanje (u veg) i lagano lomljenje pod kutem 45
i isprave se vrlo brzo i ojacaju na tom mjestu vidno.
Preporucujem svima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GanđaMio and Z&N

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Evo da se i ja javim na ovu temu pošto sa supercroppingom radim najduže od svega...pa ovako,nisu sve biljke pogodne za supercropping,prije nego što osoba odluči raditi supercropping treba testirati stabljiku,biljke koje imaju široku i slabu stabljike netreba supercroppati,po mom mišljenju samo biljke koje su dosta čvrste!supercropping se radi na mlađem dijelu biljke tojest novijem rastu,ali ja ga redovno croppam i na internodama biljke i doslovno supercroppam svaku granu gdje god je moguće,samo ne odjednom nego lagano dan za danom...supercropping se može vršiti na 2 načina,prvi je tako što na biljci odredite mjesto gdje mislite uraditi supercropping i na tom mjestu laganim stiskom drobite stabljiku između palca i kažiprsta dok nečujete zvuk lomljenja sličan zvuku "krc" unutar biljke,biljka se potim savija pod kutem od 90 ali se savija u trenutku dok još drobite stabljiku i vršite pritisak na nju da bi se smanjila šansa od pucanja stabljike i pravljenja rupe na stabljici,potom se stabljika veže pod tih 90 stupnjeva da bi se spriječilo vračanje biljke u prvobitni položaj,a biljka če se vratiti sama od sebe!

Drugi način je da samo na isti način zdrobite stabljiku ali bez ikakvog savijanja,to radite ako želite da biljka zadrži isti oblik ali nastavi gušći rast,na ovaj način biljka brže pravi koljeno i nema oštečenja koja mogu doći a ni pucanja stabljike koja se zna desiti neiskusnima koji rade prvu metodu...inače ukoliko dođe do pucanja moj savjet je sljedeći,na tom mjesu gdje ste primjetili štetu (rupu u stabljici ili vertikalnu pucanje stabljike) omotate biljku sa komadom čiste prozirne folije te potom to stegnete izolir trakom i taj "flaster ostavite dok niste primjetili da se napravilo koljeno tojest zadebljanje unutar flastera,to smanjuje rizik od infekcije ili neke druge štetočine ili sušenja ili štagod se već desi i ja redovno to prakticiram!
toliko od mene na ovu temu...pozz
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
A za sve ljude koji misle da supercropping nevalja imam ovaj odgovor,supercropping se ne radi da bi se biljka oblikovala u željeni oblik kao što je to smisao lst-a,nego se radi da bi se sama stabljika ojačala je zbog štete koju napravite "kontrolirane štete" na mjestu kojem želite,vi uradite sljedeće,pritiskom na određeno mjesto biljke drobite unutrašnju ovojnicu i dolazi do prekida veza i kanala unutar biljke,biljka od tog trenutka počinje oporavljati mjesto koje je oštečeno i na tom mjestu pravi doslovno kao autoput koji če vuči više potrebnih sastojaka (zadebljanje) i od tog mjesta biljka automatski dobija boost i jače i gušće raste...onak nevjerujem kako neki ljudi vole pljuvat po metodama bez da uopče znaju šta se dešava s biljkom,nisu ljudi glupi i nitko nebi namjero stressao biljku da to nema neke svrhe...moto supercroppinga je što te ne ubije,to te ojača i to je dokazano bezbroj puta i nema nikakav lst ni gluposti koje mogu bolje napraviti taj poso te zato mislim da previše kenjate oko tog lst-a jer je lst onak totalno glupost i ništa korisno neradi biljci korisno osim što ju drži nižom i dozvoljava vama da se igrate i podešavate visinu svih vrhova da bi postigli veči urod,jel sad shvaćate???supercropping je kao bildanje stabljike i vjerujte mi na tom mjestu gdje je biljka supercroppana nema šanse da se biljka kasnije slomi,jer se napravi koljeno 50 posto šire i neznam koliko puta tvrđe od same stabljike,ojačava grane prije cvjetanja na sortama koje imaju teže hedove a slabije granje pa se savijaju i lome...de ljudi malo čitajte i proučite prije nego pišete gluposti i obesbrahbrujete ljude da nauče neke tehnike sa svojim glupostima kao nema smisla to radit kad ima lst...onak totalno glupost!!!

Bez uvrede i pozz
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
svaki grower i wannabe grower ima svoj stil i tehniku. kad sam prvi put čuo za supercroping bilo je, ma daj ne kenjaj što to biljci radiš luđače. a onda sam iskušao i stvar radi, nevjerovatno je što je naša omiljeni korov sposoban preživjeti.
imam jedan jako loše odrađen supercrop, ono stabljika i ovojnica i sve baš je puklo, top se držao na nitima, i raste dalje, izlječi ona svoju ranu i piči dalje. svaka joj čast.
stvar radi ne samo u vegetaciji, uvik se može primjenit ako je ko što 4herbs kaže biljka takva da podnosi taj stil. a velika većina ih podnosi. i meni se subjektivno čini da brže djeluje od lst-a.
lst je super za zaigrat se, pa provuci ovamo, nategni tamo, kuke, štipaljke, konopčići. ima i u tome gušta. ali nije mi se jednom dogodilo da lst-om pretjeram i eto supercropa. sve je to isti sport, sad neko vanjski felš, neko lob, bitno je da balun završi u golu :D
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Ja osobno koristim malo od svega,koji toping da potaknem više cola,lst da spustim granje a supercropping da ih pojačam i zgusnem!
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
E i nije spomenuto da s (malo jačim)kropanjem biljka vise energije preusmjeri prema nižim granama
(dok se pritisnuto mjesto ne oporavi) pa se dobije kao vise "glavnijih" cola. Ko neki toppicropping hehe
Meni je isto najbolje lst i kropat, mozda topirat odma na pocetku i to je to
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Vladozen,sljedeci tu logiku MMA razbijaci bi bili metroseksualci,ili oni sto se ne krecu uopce, samo papaju.

Biljke su ziva bica kao i mi a svaki trening ili lom ih jaca,ako se ne pjetjeruje odjednom(malo po malo)

svako lomljenje uzima malo vremena (za oporavak)+ pojacana ishranu+vitamini(isto ko i nama)a jaca strukturu biljke(isto je sa nasim kostima,majka priroda je razvila sistem i radi,nisu dosad stoljecima rasle vani pod staklenim zvonom)

Nakon svakog treninga odmor i klopa.Ne pretjerivati odjednom,svaki drugi dan i one vidno jacaju(isto ko i mi)

To bi bila neka moja logika:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Z&N

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
4herbs je napisao(la):
Ja osobno koristim malo od svega,koji toping da potaknem više cola,lst da spustim granje a supercropping da ih pojačam i zgusnem!
Upravo tako odlučio raditi sa crirticalom koji po svemu što sam našao ima jako velike hedove, pa se grane lome. Preporuke vege. faze 10 dana , a ja nemu (20 dan veg.faze) lijepo trening. Prije par dana lijepo topiran, danas dobio (hranu) super vit + 1/2 rootcomplex + !/2 tnt-a, a sutra ćemo ga malo lomit (supercropping). Radt ću prvi put pa se nadam najboljem:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Evo ga kako je lijep:icon_lol:, sami vrhići izbijaju i istim visinama
p1020004l.jpg
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
:rasta1:
iscrpljen torturom :knockknock:izgubio je svjest:mrtva_banana:stavljen na reanimaciju:snupi: a sitacija bila neizvjesna:eek:hno::icon_confused::pat:

sljedeci dan:sun2:
:b_evil::heartbeat::heartbeat::b_hop::b_jump: :bananallama:





THE END:kiss:

sad ozbiljno:read:
vecinu toga se bez problema moze kropati i u rano fazi cvjetanja ako tvrdoca stabljike to dozvoljava.
mazar od jucer ,on brat i komsija mu (dekoracije radi)




Dok npr. blueberry bas i ne.(njemu sve smeta a to je vec neka druga prica:eek:hno:)U cvjetanju se izduzi nenormalno(x3)a stane tamo negdje u 5-om tjednu.Njega izlomim posteno dok ne krene sa cvjetanjem i vise ga ne diram.
Trenutno negdje u 2 tjednu cvjetanja(kropan prije samog starta)u 2l posudi a visine je oko 60.Da sam ga pustio vec sad bi bio preko metar.(takav je fenotip uletio a rjetki su sa pravim):eek:hno:

:icon_idea:u vegetaciji im se moze raditi svasta:whacky058::facesjump: