Susenje biljaka outdoor da li je moguce?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
Drugari nisam znao gde da pitam pa sam zato otvorio novu temu. ako smeta premestite je gde spada
Pitanje je sledece: da li je moguce i na koji nacin napraviti nesto improvizovano da se biljke suse tamo gde su i rasle? iz odredjenih razloga mora tako. tipa da se napravi sator neki od vojnih satorskih krila ili tako nesto? problem plus blizu je reka pa je vlaga sada u jesen velika u to sam siguran. ako neko ima ideju kako izvesti bio bih zahvalan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strle420

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ljepo ovo izgleda opa cupa samo neznam koliko bi tu robe zdravo izašlo kod njega, pored rijeke, brate vlaga je da rastu gljive a ne pljesanj...
možda na nekoj vjetrometini ide ovako, ali i u pustinji po noći vlaga pada, i šta se dešava s cvićem, pa krene buđ...
možda da ih može navečer pokrivat da neupijaju rosu...
bogami zadatak za heroje, osuši vani u jesen cviće...
sretno
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
23,6% postotak propadanja.
Šalim se. Otrimaj momački detaljno i poslušaj opine slike odozgo. Riža dobro upija vlagu pa možeš s njom posolit budovinu i umješat. Otresi staru i zamjeni s novom rižom svaki 2. dan. Ne zayebavam, koristi se riža i kad se smoči elektronika.
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: Easygoer and Bizzzo

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
23,6% postotak propadanja.
Šalim se. Otrimaj momački detaljno i poslušaj opine slike odozgo. Riža dobro upija vlagu pa možeš s njom posolit budovinu i umješat. Otresi staru i zamjeni s novom rižom svaki 2. dan. Ne zayebavam, koristi se riža i kad se smoči elektronika.
Ovo s rizom je dobra ideja. Uzmes 6 kolceva i zabodes u zemlju, preko njih mrezicu i fino poredas budove, i iznad toga zastitis s necim zbog sunca haha
Ja isto razmisljam kako cu ih susiti. Pod kojim se uvijetima najbolje osusi? Cuo sam da je bolje kad se sporije susi.. Jel ima netko neku ideju osim tavana?
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
sve ja to imam u glavi brate nego opet ponavljam velika je vlaga od reke. da li bi mogli nekako da se oni ventovi od kompa nabudze na akumulator da ih goni i koliko bi dugo mogao da ih goni? tipa napravim sator od vojnih cirada i jedan upuh jedan ispuh
 
05.11.2019
8
24
3
33
Moguce je, ja sam napravio malu susaru pored sajta i sakrio je s granjem. Sve super, samo je veliki problem vlaga i prozracnost, a najveci od svih koji se i meni dogodio, netko je pronasao site i ispraznio mi susaru sa jack hererima ☹️
Susenje je najbolje obaviti pod nadzorom, ovo na siteu i u sumi ostaviti kao zadnju opciju
 
09.12.2019
31
31
18
42
50-60%vlage I 15-20°c susenje je u mraku jer terpeni I trichomi degradiraju na suncu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
Evo ga i mojih automata.. Sušim outdoor pošto je ljeti zbog diskrecije nemoguće sušiti u kući di inače sušim na jesen.
Nikad nisam imao problema sa ovim načinom sušenja.
Umotam u papirnate vreće od hrane za kokoše npr. i špagom objesim za ovaj bor. Naravno, probijem nekoliko rupa radi cirkulacije zraka. Ispod ovog bora je temperatura 22°C max i stoje tako već peti dan i još nisu suhe. Tako da mislim da je ovo ok metoda ako ste prisiljeni sušiti vanka i ako ste u mogućnosti imati ovakve uvjete. Da napomenem da postoji mogućnost buba i napasnika ali još nisam imao takav slučaj.

IMG_20220629_104025.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.