Susenje i curing

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2010
4
0
0
31
Ne mogu da verujem da nema tema na ovu temu, ima jedna ali nema dovoljno informacija, pa sam mislio da napravim novu, ja pisem ono sto ja znam, svaka pomoc je dobrodosla i potrebna...

Susenje je najbolje da traje od 7-10 dana, Prebrzo je lose, zbog ukusa i kvaliteta, a ako je suvise dugo susite, bice loseg ukusa i kvaliteta a i presusice se. Treba da bude na nekom mestu gde ce imati dobru ventilaciju zbog plesni/budja . . . Grane se okace naopacke i najbolje je da se jako veliki listovi otkinu, a oni mali ne, jer to usporava malo proces susenja a to je pozeljno.
Posle toga treba Bud-ove odvojiti i staviti u Papirnatu kesu od hleba ili cega vec, koja je braon, jer nije koristen izbeljivac nesto kao http://www.ecnowtech.com/wp-content/uploads/wpsc/product_images/57-lb-1-6-brown-paper-grocery-bag-500-bd.jpg

Tu se stave, ali da ne budu pritisnuti i da ima dosta mesta, znaci ne natrpavajte ih. Papirna vreca treba da bude otvorena, tj. ne treba je zatvarati. Tako ih treba drzati 3-4 dana, i prevrtati ih cesto (2,3 puta dnevno) da bi se ravnomerno osusili.

marihuana je sad "pusljiva" tj. moze se pusiti, ALI "curing" ili stvrdnjavanje je ono sto je cini jako finom i prijatnom, ako to radite i ne mrzi vas, marihuana ce vam biti jedna od kvalitetnijih koje ste pusili, jer komercijalni dileri to bas i ne rade, njima je cilj brze i vise, ne rade svi na finesama...
Znaci, kada je izvadite iz kese stavite je u teglu, koja je hermeticki zatvorena:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/312NDjnqshL._SL500_AA300_.jpg

Napunite je, ali nemojte je stiskati, nego lepo je stavite i zatvorite teglu. Ima puno teorija na kakvoj temperaturi treba da bude ta tegla... Ja licno je ne bih stavljao na vise od sobne temperature. Treba da bude na tamnom mestu, jer svetlost razlaze thc . JAKO je vazno da se u prvih nedelju dana NAJMANJE dnevno proverava od plesni/budji. kada proveravate od plesni, trazite bele tackice ili paucinasti belu masu, takodje po mirisu mozete osetiti.... jednostavno je GADNO. Kada proverite ostavite teglu otvorenu 15, 20 minuta. Posle tih osetljivih 7, 8 dana, moze se sve redje proveravati i kasnije se ne mora ni otvarati. Ovo moze da traje od 2 nedelje pa i do 2 meseca... STO DUZE TO BOLJE, ali osetno bolje.


U ovom procesu, marihuana razlaze secer i hlor (ne znam tacno sta sve) i to sve poboljsava ukus i thc ce biti u dobrom stanju. U ovom procesu se marihuana, ako se moze tako reci "konzervira" i posle toga nece moci da se uplesnivi/ubudjavi.

Za daljnje skladistenje Zamrzivac NIJE dobar jer se stvrdnu dlacice i otpadaju kasnije... najbolje je ili u onim plasticnim (a i tu ima elektriciteta) ili u papirnu vrecu i u frizider..
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
mislim da je zamrzivac dobar jer nema veze ako dlacice otpanu jer u njima nema thc jedino je frka zbog murije .najbolja je masina za vakumiranje neznam koliko kosta?
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
super text!ja bi samo nadodao za one koji mogu kontrolirat uvjete sušenja da prvih 3 dana temperatura bude 20 celzijusa i 55 posto vlage,a poslje ta tri dana 18 stupnjeva i oko 60-65 posto vlage.ako se pre brzo osuši onda se klorofil(to je ono odvratno) ne ispari van.grančica kad se savine mora kvrcnut a ne puknut skroz jer to znači da je pre suho.ja osobno papirnatu vrečicu ne koristim i odma manikiram cjelu biljku pa na sušenje i onda u tegle.i ja prije manikiranja biljke ooooobavezno 48 sati u mrak jer se proizvede dosta thc odnosno smole više.i za okus biljke(provjereno)RECEPT-7-10 dana prije žetve samo ispirat s vodom(to si znaju) e onda 3 dana prije kraja pustit biljku da popije svu vodu.da bude suha.uzet svježu naranđu,limun,grejp,jagode,kruške,lubenice,čevape haha iscjedit i procjedit i pomješat sa vodom i zalit biljku,stavit je u mrak 48 sati i onda berba.okus se stvarno osjeti jako ali curing obavezan.prije žetve bi bilo poželjno presušit biljku tako da u njoj ima malo vode da sušenje bude bolje i krače.tak ja radim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Densuke