Sušenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
naci nije dobra ideja???
nisam skuzio ovo, naci ti otkines hedove i stavis ih u ladicu itd....
naci nema veze sta ona nije okrenuta? ona moze bit cjela pocupana i stavljena u ladicu, kutiju? Nemora visit jel tako ili?
ako sam dobro skuzio onda si mi stvarno puno pomogao.
Onda moja ideja je sljedeca pocupam hedove, pobacam ih po ladici,kutijama itd.... i na jedno sat dva ih stavim van da se malo provjetre, nakon 7-10 dana ih stavim u kartonske vrecice? moze koja zamjena za staklenku, imam obicnu staklenku ali nemam onakvu kakva treba bit?
 
03.07.2009
19
3
3
37
gle ovako xD. posadio sam biljku sve super medjutim bili smo ljeni preko ljeta ja i frend previse se brinut a posto ne zivim u gradu kamoli kupovat one otrove za puzeve i to... mislili smo da je biljka gotova jer se stabljika bila osusila al proso sam nekidan iz znatizelje i na vrhu je procvjetala xD sad, tamo ce bit max 2 grama od oka al ono posto je prvi put i to svejedno bi htjeli probat paaaa kako da to susim jako brzo? neki frendovi strpaju to u foliju i griju upaljacem, neki griju lampom ... molim vas?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tragac88
18.06.2010
3
0
0
37
samo da pitam... ja sam svoju obijesio na tavan! tamno je, suho je i ima zraka, a posto vi pisete da nebi trebala biti vani, molim vas reci te dal da ju maknem ili..?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
iwentgo je napisao(la):
gle ovako xD. posadio sam biljku sve super medjutim bili smo ljeni preko ljeta ja i frend previse se brinut a posto ne zivim u gradu kamoli kupovat one otrove za puzeve i to... mislili smo da je biljka gotova jer se stabljika bila osusila al proso sam nekidan iz znatizelje i na vrhu je procvjetala xD sad, tamo ce bit max 2 grama od oka al ono posto je prvi put i to svejedno bi htjeli probat paaaa kako da to susim jako brzo? neki frendovi strpaju to u foliju i griju upaljacem, neki griju lampom ... molim vas?

hmmm, ja nemam pojma o čem ti pričaš?? kakvih 2 grama??
a ovo sušenje sa upaljačem u foliji ti je dobro ako moraš podhitno osušiti i zapalitit... tako smo mi u školi znali sušiti kada je bila malo mokra, ali ipak prije pravilno posušena!

a realno gledajući takva metoda sušenja ti je pre loša i nebih ju preporučio... nema ništa do prirodnog sušenja i pripremanje biljaka za pušenje onako kako spada



sknk je napisao(la):
moze koja zamjena za staklenku, imam obicnu staklenku ali nemam onakvu kakva treba bit?

ne brini se, dobra je i ta staklenka kakvu ti imaš, nemora bit neka ultra posebna, bitno da ima poklopac s kojim ćeš "zadihtat" vutru unutra!
 

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
JOj ljudi, tj sknk, najbolje ako nemozes unutra, uzmes kutiju od cipela, ona vec ima taman rupe provedi zicu i objesi hedove koje si odrezo taman da mogu visiti sa zice, ove male kaj nemres objesit sam hiti n adno kutije, pazi da ti je temp. vani topla, i gledaj samo da nebu palo kise, ako padne prekri to sve dobro onom vrecom za smece, i to duplo, premda ako je vani vlaga najbolje bi bilo da unutra stavis al buduci da nemozes, dobro se pobrini da ne poplijesne, ja sam tako susio jednom kad nisam mogao drukcije i sve je oke ispalo, za 3 dana gotovo bilo, premda naravno unutra je uvijek bolje, ali ako nemozes, ovo je super zamjena :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CroX_HD

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
ovako,zelim i ja nesto pitat u vezi sušenja,koliko dugo bi trebao sušit listove,jer zelim napravit kolace s njima poslje,da ih susim isto dugo ko i hedove ili manje,jer ne želim da dodju suhi ko barut :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
SpongeBong je napisao(la):
...da ih susim isto dugo ko i hedove ili manje,jer ne želim da dodju suhi ko barut :D

ako ih budes susio kao hedove upravo ces dobiti da budu ko barut, samo malo razmisli i probaj da uocis razliku izmedju lista i heda i odgovor ce ti se sam javiti :) po ovom vremenu, listovi (ako nisu u buntu i na gomili) budu suvi za 1 do 2 dana, zavisi od uslova (iskljucujem upotrebu rerne i sl)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Velocity

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
hvala na odgovoru,a di da ih spremim nakon tih 1-2 dana,da ih zamjesim i u vazu ili?nece zaplijesnit?
sory na glupim odgovorima ali ovo mi je prvi grow,i imam malu biljku tako da ju zelim svu iskoristit :D
 

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
Spužvo, upravo to što reko PowerSeed, uopce nerazumijem cemu kod ikoga tolka briga, ako se brines previse, fejlat ces, samo opusteno, susenja su tako jednostavne stvari, samo trebas osjecaj, a svi imaju osjecaj za to, mozda misle da nemaju, ali imaju, svi mogu po osjecaju procijenit jel dobro il nije :) pogle u prirodi suhih listova nornalnih, zamisli da je to priroda i samo ih pusti nek se osuse i znat ces sto posto sam siguran kad je gotovo taman :D

I Da, kakve kolače radiš, koj recept?
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
iskreno neznam,naci cu neki da nije prezahtjevan posto nisam bas neki kuhar,ako uopce budem imao lišća,pošto mi ovo iz dna sve otpadat počelo a biljka je mala,ma glavno da su joj se hedovi poceli punit napokon :icon_mrgreen:
 

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
MA Cuvaj i te listove s dna(ak nisu resuho smedi), ja kad sam radio sisha ove godine koristil sam sve od biljke, osim hedova, cak pa tu i tamo neki hed, tak i ti za kolače :)
 
21.03.2015
4
0
1
29
pozdrav je mi moze ko rec sd bi trebo susit a mislio sam stavit pod krov temperatura je dobra zraka ima i sa strane ventilator od kompa mali jel dobro kak sam slozio? hvala
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Pozz svima. Hvala na ovoj temi.
Ja iman isti problem, morat ću sušiti vani kad dođe vrijeme berbe.
Jako mi se sviđa ova ideja sa kartonskom kutijom i nekom ceradom preko, sa izbušenim rupama.
Ja isto tako zamišljam da osušim,samo ja mislim sušiti u nekoj mini špilji, uvučena je možda 1 metar.
Zato me zanima me kolika bi trebala biti idealna temperatura za sušenje?, čini mi da je mozda veća temperatura u špilji nego vani.
Ali za nekih 50 tek dana bih temperatura trebala biti idealna.
 
Poslednja izmena: