Sushi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Obozavam sushi... uistinu hrana bogova :)

Nazalost u hrvatskoj mislim da je se moze gotov probati samo u zagrebu.. moram se aktivirati i pocet ga opet sam pravit..bar svjeze ribe ne fali na nasim prostorima :)

Inace sva sirova hrana daje nevjerovatnu vitalnost i energiju citavom organizmu, jer je u takvom prirodnom obliku i probavljamo vec tisucljecima.. davno prije nego je izmisljen lonac, poklopac i vatra koji zajedno kemijski sastav hrane promjene ponekad do neprepoznatljivosti.

Nije ni cudo da postoje tolike tegobe vezane uz ljudsku ishranu.. nutrijenti i njihov omjer/nacin unosa se mjenjaju jako brzo, a evolucija nije u stanju pratiti tempo na jednako kvalitetan nacin za sve jedinke.

enivej back on topic
obozavam susi i miso soup :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
nisam ga probao i ne odusevljava me ideja o sirovoj hrani,bar sto se tice mesa...ali uzdrzacu se od komentara dok ne probam.origato,haj!
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
elephant0r je napisao(la):
Obozavam sushi... uistinu hrana bogova :)

Nazalost u hrvatskoj mislim da je se moze gotov probati samo u zagrebu.. moram se aktivirati i pocet ga opet sam pravit..bar svjeze ribe ne fali na nasim prostorima :)

Inace sva sirova hrana daje nevjerovatnu vitalnost i energiju citavom organizmu, jer je u takvom prirodnom obliku i probavljamo vec tisucljecima.. davno prije nego je izmisljen lonac, poklopac i vatra koji zajedno kemijski sastav hrane promjene ponekad do neprepoznatljivosti.

Nije ni cudo da postoje tolike tegobe vezane uz ljudsku ishranu.. nutrijenti i njihov omjer/nacin unosa se mjenjaju jako brzo, a evolucija nije u stanju pratiti tempo na jednako kvalitetan nacin za sve jedinke.

enivej back on topic
obozavam susi i miso soup :))

Ali sto sa zivom u tuni? :D

Enivej, ja znam samo za dva mjesta u ZG, Takenoko u kaptol centru (koji je medju 100 najboljih restorana u HR i jako skup) i nedavno otvoreni Manzoku Sushi Bar u Gajevoj gdje se jednom tjedno pocastim za kojih 20-30kn. Bio sam u Takenoku samo jednom (prvi put kad sam probao sushi) i ostavio 220kn, a (meni bar, nisam strucknjak) nije bilo nis osjetno bolje nego u Manzoku. Manzoku je zakon, jeftiniji, predivno uredjen (ja sam ocekivao nekakav prljavi stant poput onih od kebaba), samo steta sto ima samo jedan barski stol bez stolica za kojim mozes jesti, uglavnom je orjentiran na sushi za van. Iako mislim da bi trebalo jos negdje na obali bit, mozda u Splitu ili Rijeci.

Evo danas sam bas prvi put probao maki sushi i onu nori algu kojom ga omotaju, oko koje sam se dugo dvoumio jer mi je gadno izgledala. Dobro je, iako mi je i dalje nigiri sushi od tune daleko najbolji. I wasabi, ooooohh jebes kapi za nos pored toga :D

Jedini problem sa sushijem je sto nije za najest se nego za prigrist. Sam je po sebi dosta skup, 30kn sushija je nista, da se zelis bas zasitit od sushija treba najmanje 60kn, meni bi mislim da 80 trebalo. A uz to hrana je sama po sebi laka. Trebo bi se naucit sam radit to.

I slazem se za sirovu hranu, mene frendovi sa zgrazanjem gledaju kad radimo rostilj kad pola sirovog cevapa pojedem. Pa kad im kazes dal igdje drugdje u prirodi vide da si zivotinje kuhaju ulov onda sute. Ja ne mislim da je toplinski obradjena hrana losa (ulje je lose) al vjerujem da je sirova bolja. Iako mnoge boli zeludac od sirove, al to vjerojatno jer cijeli zivot jedu kuhano/peceno.

Ona smjesa kad se meso mijesa sa lukom, soli, paprom, jajem, persinom i drugime kad se rade fasirane snicle, onog bi mogao doslovno zdjelu pojest, sirovog i hladnog, al se bojim da ne poberem neku bakteriju ili slicno sranje koje se eliminira toplinom.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Hehhe.. bio sam i ja u tom jednom.. relativno blizu trga je pa ides sa 12 prema dubravi jedno 5-6 stanica.
No imo sam cast kuhat i druzit se sa japancem jedan duzi period tako da mi je sushi domaci teren.. znali smo to spremat doma i jest vani, a jednom smo osli u restoran i lik je narucivo najbrutalnije stvari koje su i izvornim japancima hmm.. cudne blago receno :))

Uglavnom kad sam to sve pojeo fino (stvaarno mi je predobro bilo) lik mi se kao naklonio i uz smjesak kaze da su to bile najteze stvari za zeludac i ako mogu to pojest mogu sve ostalo bez beda :)) little did he know da sam ja u ta doba jeo potpuno sirovo organsko meso.. hahah.. sushi je za mene bio macji kasalj >:)

Heh.. doduse na sirovo se treba naviknuti (imho vise psiholoski nego radi nekih realnih "tegoba" koje mogu nastupiti). Ovo vrijedi u slucaju da se radi o zdravoj osobi..
a ako nisi bas in top shape sirova hrana ce ti vrlo brzo javiti da nesto nije u redu.. sto je savrseno prirodna i zdrava reakcija organizma.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Ce, oces reci da jos jedan sushi ima?
--
Fugu treba probat, to je onak, hardcore :D Jedino sto ga u cijeloj Europi ima valjda u desetak restorana, i kosta urnebesno.

E da i, miso juha, eeeew :p
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
@rox
Mislim da sam zabrijo.. ovo je ipak kineski bio.. sjecam se da smo frend i ja jeli za desert pohane banane hahah.. zaaakon
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
E, jesi probao sushi lignju ikad? Ja to jos uvijek nemogu shvatit, al onak, uopce. Guma. Bez okusa, bez mirisa, bijela guma. Nebi uopce rekao da je organsko da neznam sto je.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Probo sam itekako sushi lignju, ali i sushi totana.. To sto si ti probo je vjerovatno bio totan jer oni su tako kruti i bezukusni obicno. Lignja, a pogotovo ona koju ulovis tu na jadranu i probas ju onako dok je jos zivo.. ufff straaasno ukusno..
a znao sam tako i razne ribe ulovit... tipa usate od 20ak cm i odmah onako zivoj odgrizes komad i drobi :)) mozda zvuci brutalno, al realno ribi je lakse i "humanije" tako umrijet nego sporom i dugom smrcu koprcajuci se na suhom.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
A slone baš si frik,super je meni ta ideja "jedi šta uloviš i sirovo proždri" al opet nebi nikako moga, kad skinem sa panjule lignju pa živo direkt u usta nikako.A šta to sa ušatama ali ti ne smetaju ljuske ili te to samo malo ponjela priča.
 
31.01.2008
23
0
1
35
nema bolje stvari nego kad lovis lignje cin je izvadis vanka odma kidat dva kraka i poist.(ali onda nema sta ic na parangal)
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
MMJOOOJ!

ogawd.jpg


Ovo je bilo.......poput sexa :D

Steta sto nije bilo nigirija od tune, al i losos je super. A ove maki rolice sa povrcem su mi fuj. Dao sam im sansu, al ono, buduci sushi pohodi ce ukljucivat samo rizu, nori i đumbir sto se povrca tice.

I da, malo nemam para vise :(
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
moja seka ga tu i tam radi i svaki put probam i napravim si sendvic ^^, jbg nisam ljubitelj japanske kuhinje opcenito, kinesku jos mogu jesti (dobro psa nebi) ali taj sushi mi je jako jako gadan, sta rec stvar ukusa ali i odgoja(odrasto sam na slanini, cvarcima i cobancu i ostaloj slavonsko-baranjskoj kuhinji :))
 
15.03.2011
3
0
1
46
Samo da kazem da sam ''strucnjak'' za sushi i zena mi radi sushi. Ali citajuci vidim da ima neke greske koj episete. Dakle sushi NIJE sirova riba. Znam da cete sad reci da sam nafruljen i da neznam sta pises ali bio sam u Japanu i putujem puno te znam puno o sushiu. I sad iman sve sta je potrebno u frizideru.
Sushi je kuvana riba a SASHIMI je sirova riba tj hrana. Dakle svak ko rece da je sushi ziva riba nezna sta je sushi a svak ko zna ce vam reci da je sashimi siroa riba.

Eto toliko za sad od mene