Svaki početak je težak ali ne nužno uz vutra.org

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
Ovako, prvo sve pohvale sajtu i forumu jer je zbilja prvenstveno edukativne namjere pa tek onda konzumentske što je pohvala sama po sebi. Vidim i da ima kvalitetnih poštenih ljudi te da je opća atmosfera na forumu dosta opuštena. Primjećujem da ima i bezobraznih početnika koji sigurno nemaju internet iskustava kao ni forumaške kulture. Administracija i moderatura na forumu su za svaku pohvalu te apsolutno podržavam svaku odluku.

Ali da se vratim na temu i dnevnik uzgoja. uzgoj je završen pa ću ukratko opisati uz par slika. Ljubav je započela prošle godine sa jednom prozorušom i apsolutno nikakvim znanjem o uzgoju. tek u hodu sam naletio na cannabis grow bible koji sam htio isprintati u papirnici jer nikako nisam mogao čitati na monitoru. Ali dovoljno sam onako letimično prelistao i pročitao da steknem uvid u opširnost posla za imalo kvalitetan uzgoj... prozoruša je negdje u 6 mjesecu ubrana što zbog mijenjanja stana što zbog neiskustva. no i to što je ispalo bilo je pušljivo i bilo je bolje od "ulice". I onda ove zime ukazala se prilika, nagovorio sam ženu i u okviru užasno malog budžeta počeo sam... Lova se nekako rasporedila i nabavio se tajmer, kompletan box (letve 4x6cm, gips ploče) dva nosača neonki i dva seta po četiri cijevi od 36w, 6500K i 2700K. Sveukupno 13400 lumena za vegetaciju i cvjetanje. (čitao sam nečiji vodič u kojem je također odrađivao i cvjetanje sa fluo te da sa spomenutim cijevima odrađuje sasvim solidan posao) Kako sam se uvjerio da za moj edukativni grow nije ni potrebno više počeo sam.

klijanje sam odradio u vodi. obzirom da od trave sa ulice ima puno sjemenki nisam previše brinuo da li će sve proklijati. Kad ono - sve proklijale, njih 5. na površini 120x50x100cm visine. ventilatora su 2, 20W/220V i cca.150 m3/h svaki, jedan usis, drugi ispuh. tako je i krenulo, u početku bez ikakvih problema i vrlo veselo... da bacim i par slika odmah...






Naravno bilo je i problema sa gnojenjem i ph zemlje no to se kasnije normaliziralo. nakon 2 mjeseca dvije najzdravije su došle do predcvjetanja, jedan mudonja i jedna ženka - ana. najljepša od svih pa ženka. već tu sam bio zadovoljan sa growom. ostale 3 nisu pokazivale spol ali i bile su dosta sporije jer su bile pregnojene. naoko najbolja od te 3 dobila je rezanje vrha eksperimentalne naravi. tjedan dana kasnije prešao sam na 12/12...




u međuvremenu jednu sam samo malo pritegnuo da bi i niži vrhovi dobili više svjetla a ona najžbunastila je dobila zatezanje donjih grana te još 2+2 cfl od 23W i 1500 lumena sa strane za razvoj donjih i bočnih cvjetova tako da je ukupna lumenaža boxa bila 19400 lumena i 236W na 0.6 m2. problem sa ph je bio riješen dok mi je za pravilan ciklus gnojenja još trebalo uhodavanja što sam i pri kraju malo uhvatio. sve u službu slijedećeg "prvog" growa. no evo par slika kako je sve završilo...




žao mi je što nemam više slika iz faze cvjetanja al to je stvar memorijske kartice koja je otkazala poslušnost na fotiću... na kraju sa velike biljke (grmaste) ima 40g suhe trave. Imam osjećaj da sam možda mrvicu prekasno brao jer je trava teži ston. nakon 2 ili 3 šuta osjećaj je totalna obamrlost udova i polusatno zakucavanje u kauč je neminovno. nakon sat dva učinak slabi no tada kreće faza glupavog smješka i osjećaja da izgledate potpuno napušeno, oči su sužene te je žega u ustima koju ne uspijevate riješiti nikakvom tekućinom. Efekt u potpunosti slabi nakon 4-5 sati. Okus je snažan, kod nepušača kašljanje neizbježno, no još uvijek nedefiniran, no curing je tek započeo. zanimljivo kako sam prestao gnojiti 2 tjedna prije berbe no rijetki su listovi požutili. tako da sam zaključio kako mi je potreban hps što je slijedeća investicija, digitalni ph metar je na putu kao i džepno 30X povećalo. dodat ću još dva ventilatora te 15 litarske posude. (dosad su bile od 5 i 7 litara) Potražit ću i kvalitetniju zemlju te prikladnije gnojivo. u upotrebu ću opet sjemenke iz uličnog "skunka" , ali probrane. ovaj put eksperimentirat ću sa kloniranjem pa tek onda u gradnju vege boxa za majku i mladunce...

Eto nadam se da sam svladao neke osnove uzgoja što je vaša zasluga, nastavit ću dalje u istom smjeru i koristiti vaše savjete. Ovo je jedan divan hobi a priznajem da je veći užitak sam proces uzgoja od konačnog stadija drage nam biljke... a konzumiranje je divan osjećaj... nakon svega mogu reći da sam naučio jednu stvar : strpljenje je prva stavka u uzgoju. ako niste strpljivi sve pada u vodu. malo strpljenja i konačan produkt se značajno mijenja. Izuzetno sam zadovoljan naučenim što se odražava u growu koji je u svim pogledima nadmašio moja očekivanja. Sad sam nabrijan da naučim sve što mogu o uzgoju jer kad vidim koliko je mogućnosti i individualnosti pri uzgoju osjećam kao da sam našao nešto što me ispunjava. Sad razumijem zašto penzići uvijek nešto prtljaju oko biljaka. a i slušaju te kad ti žena digne tlak

Ukratko, ispričavam se što sam vas ugnjavio ovim topicom i što sam srao nemoguće al nisam ja kriv. Kriva je ova zelena ljepotica u staklenci pored mene xaxaxa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SKT

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
nemoj zezat da je ovo bez hps-a !?! :watchplant:
predobro si prošao s obzirom na osvjetljenje , svaka čast !

strah me pomislit šta češ s pravim svjetlom odradit

RISTEKPA :smoke18:
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
hvala ljudi na pohvalama, dio zasluga je i vaš... al eto imam ovdje dokaz da ni cfl nisu za baciti... slijedeći grow ide kombinacija fluo/vege i hps/cvjetanje opet zbog prostora jer vidim da pod fluo u vegetaciji rastu dosta zbijeno. prednost je što ove duge cijevi (1,2m) ne griju puno. može ih se rukama uhvatiti, temp je oko 40 stupnjeva, a već na 2 centimetra udaljenosti oko 27 stupnjeva tako da se mogu spustiti skroz do vrhova.

@RedSh sad je u planu i jedan uzgoj gljiva... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Data

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
stvarno majtore,jedan od boljih dnevnika na forumu
svaka cast
:thewave:
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
ubedljivo najbolji dnevnik koji sam do sad gledao. s obzirom da si po mom misljenju izvukao max iz tih neona, i odradio opako dobar grow sa ogromnim uzivanjem od mene imas +rep
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
...znaš ti Aphex Twin-ovac jedan :icon_lol:stvarno si to odradio kako spada u okvirima mogućnosti ,lijepe biljke,ma vidiš da tebi ni netreba hps:rofl:
samo jedno pitanje,one zelene spužve za cvijeće su ti pomogle u održavanju vlage ili ne?
sretno u sljedećem growu

Live long and prosper
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
27.5.08. poslijednji post...čovjek ni ne dolazi više na forum...
4fvgdaq_th.gif
ajde neka netko zaključa ove gotove dnevnike.
(dočekalo mene :vb_smash: )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.