Sve je to isto...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ne znam jel ovo posljedica globalnog opadanja inteligencije popularizacijom Big Brothera i turbo folka... Mozda primjecujete kako je sve vise onih rijeci koje znace desetke razlicitih stvari... I danas je ljudima sve isto, ex, speed, trip, dop, vutra... Vo-no, kuiz vo-no ket kif vrh vo vo... Najvise me iznerviralo neki dan kad sam procitao na T-Portalu da je Salvia zamjena za Ex. Pa di je kraj...
evo nekih primjera kome se da čitati moje gluposti

dop (trava) imas sta dopa?
dop (herion) imas sta dopa?

brijanje (odstranjivanje dlaka sa kože) obrijao sam se
brijanje (francuski poljubac) i njih dvoje su brijali pred svima
brijanje (plesanje na kretensku glazbu, hard techno, etc) brijali smo cijelu noc, e
brijanje (filozofsko razmisljanje) brijem neke brije kako nismo sami u svemiru
brijanje (razmisljanje) brijem da smo mogli autom
brijanje (iznosenje vlastitog stajalista) ja brijem da je on lud
brijanje (iznosenje neprihvatljivih ponuda, vidi kljucanje) daj sto si zabrijao?!

kljucanje (pokreti glavom koje perad korisi dok jede) vidi kokos kljuca
kljucanje (praznina u glavi) kljucali smo sat vremena
kljucanje (kljucanje, zamisljenost) vidi ga, zakljucao je
kljucanje (iznosenje neprihvatljivih ponuda, vidi brijanje) daj, sto si zakljucao?!
kljucanje (zadrzavanje na jednom mejestu) daj sto ste zakljucali tu, idemo tamo
kljucanje (prigovaranje) daj stara mi nesto kljuca

skunk (skunk #1) dobar je ovaj skunk
skunk (skupa trava porez na budale) sredio sam nekog skanka za sto naku
skunk (tvor) ej vidi skunk
skunk (sensi) ej vidi imam neki skunk
skunk (bilo sto, ne mora uopce biti vezano za travu niti ista drugo) vidi leteci skunk

bon (vrijednosni papiric kojim se kupuje hrana u menzama) pojeo sam sve bonove.
bon (prepaid, vip, simpa, tele, krava...) kupi mi bon
bon (MDMA u tableti) pojeo sam bon
bon (bilo koji amfetamin u tableti) pojeo sam bon
bon (bilo koja tableta prodana za 50kuna na techno pariju) pojeo sam bon
bon (smjesa otrova za miseve, starih lijekova za PTSP, i brabonjaka domace ovce prodana za 50kuna na patriju) pojeo sam bon
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Čuj, žargonizacija svakodnevnog govora mladih i zamjena suvislosti sa totalnim dezinformirajućim ludilom gluposti su 2 suprotna pola.

Trava je dop, salvija je ex je poremećeno. Nema to veze sa big brotherom i sa turbo folkom, već big brother i turbo imaju veze sa time:D

Jebiga brate, društvo se odgaja namjerno da utone u konzumerizam, neupitnost i skeptičnost (ono, uključi glavu i mozak i zapitaj se dali je nešto zbilja tako), da sa dozom oduševljenja prihvaća svoje propadanje u zamjenu za brzu zabavu i svjetlucavo blještilo što ga zasljepljuje u zamjenu za tih pišljivih 10 sekundi zabave. Vidiš i sam da ljudi danas ne mare za Sebe same, za rad na sebi, da nauče nešto korisno, da razmišljaju svojom glavom i na dugoročne staze, da gledaju i postupaju prema drugima kao šta bi htjeli da se postupa prema njima. Društvo je opterećeno samo ekonomskim samozadovoljavanjem u akumulaciji profita i svoje ljude, tj. roblje uči kako da samo troše i da postaju što gluplji., pritom konzumirajući njihove proizvode i životne poglede, standarde, stereotipe, predrasude itd.

Inače, ovo šta si naveo je zanimljivo, o tome sam i ja mnogo puta razmišljao, kako 1 termin ima više značenja i kako je za npr. stariju generagiju baš zbog toga i neshvatljiv i neupotrebljiv. Ali ono što ga određuje jest trenutak, koji mu i podaruje smisao, jer upotreba u dotičnoj situaciji i vremenu daje mu shvatljivost... Šta ćeš, sve je to danas cool i simpa, dolazi do opće globalne popularizacije supkulturonog izražavanja, oblačenja, ponašanja, djelovanja, življenja itd. itd. živjelo moderno društvo!



Žiš šta jembri, ne?

:DDD
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Čuj, žargonizacija svakodnevnog govora mladih i zamjena suvislosti sa totalnim dezinformirajućim ludilom gluposti su 2 suprotna pola.

Mozda bas zbog te uber-zargonizacije dolazi do nekih dezinformacija i gluparija. Pogledaj ovaj primjer sa skankom. Mogu ti prstom pokazati desetke ljudi koji bi se kleli da je skunk 'trava prskana sa LSD' i kojekakvim kemikalijama. Takvi kasnije čuju da je skunk zapravo vrsta trave, i eto ti pizdarije. Skunk odmah kemikalija i opasna je. Glasajmo za HDZ! lol... Shvati sto zelim reci.

Žiš šta jembri, ne?
Morao si? :DD
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Naravno, žargon sigurno da ne pomaže da ljudi shvate u čemu je riječ... to je praktična primjena jer se gubi individualno značenje. Ali teorijski, posrijedi je kako bi znanost to nazvala ''opiranje vladajućem sistemu'', tj. supkultura koja da bude in i nova, uvodi te neke stvari koje će ih isticati... to je zapravo bunt iz bunta...

b r a i n c h i p je napisao(la):

Ne, ali mislim da će to jedino bit zanimljivo nekima u cijeloj temi :DDD
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
A ovo?
flyingskunkvc9.jpg
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma to je totalno loše ja mogu reći za sebe da imam prilično loš vokabular i da se ne izražavam dobro posebno zbog činjenice da puno koristim riječi koje sam sam izmislio a tko će te onda shvatit.
Npr. Riječ čvrljit može se za sve koristiti?
Ah što sam se učvrljio(najeo)
Jučer sam se učvrljio ko kerna(napio, napušio)
Čvrljiš a?(bezvezan izraz)
Šta radiš? Čvrljim. (Čest odgovor na pitanje Šta radiš i u biti tim odgovorom ne kažem ništa)
Čvrlja(naziv za bilo koji predmet)
Učvrljit mast(kad se mast doda u poparu)

I tako ima još tih riječi koje koristim a neamju smisla poput rmbačit i još svašta i kad god govorim izmišljam nove
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
b r a i n c h i p je napisao(la):


HAHAHHAHA...e brain, ja sam tek sad ovo skužio! Kao dal će im se sviđat šareni helić sa pinky foxačem unutra jer su to klinjači! Shvačam ko Mesić u Laku noć Hrvatska kad priča vic :DDD


Kad sam tražio da upišem helikopter, mislio sam da se na engl kaže airocopter :DDD

P.s. nemojte zamjerit, drugar počastio napokon (!) jednom dobrom domaćicom, a rezultat je da, hahahhahahaha, BRIJEM!!! (brain, tako se kaže ne?)



Pogle ove

 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Kod mene je vrlo cesta rijec TAPIJA. primjetila sam da je izvan mog mjesta bas i nema atesko je drugim ljudima naci smisao u njoj. sto nije niti cudno, rijec je glupa za poluditi. to je jedna od tih rijeci suludih koje oznacavaju vise stvari pa se ti snadi ako nisi upucen u njeno znacenje. eto za sve vas malo objasnjenje ako se susretnete sa njom :)

tapija- jedno opce znacenje bi bilo dosada/ nezanimljivo/ lose.

e sada variracije na temu:

Koja si ti tapija! ( koji si ti dosadan lik, kako si dosadan, kako si los)
Koja je ovdje tapija! (na nekom koncertu ili partyu a znacilo bi kako je ovdje jadno ili lose)
Ova hrana je tapija. ( neko vam je upravo posrao rucak, tj. hrana je losa)
Ova trava je tapija. ( ova trava ne radi kako bi ja zelio, ova trava je bezveze)

i tako dalje i tako blize....:)

a pazi sada kombo debilane .... ZASTO BRIJES TAPIJU??? ZASTO TE BRIJE TAPIJA? ZASTO KLJUCAS KO NEKA TAPIJA? OVAJ BON JE TAPIJA! i slicne kombinacije istog...pa se ti stranac u mom kraju snadi...HEhehehe:icon_lol:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Dofuraj je dobra...ali kod mene se više nekako koristi dorufaj:icon_lol: samo promijeni par slova :p
Pokupio sam od prijatelja jednu slavonsku, naić ću= navratiti ću...
I od Pule tj. nekih ljudi..mi je ostalo pustim ti to/te tamo = ostavim ti to ili tebe tu i tu:rofl:

Još jedna malo čudna... odbacim te ja (u smislu prijevoza) = povest ću te tamo...ccc

I tako...ima toga, samo ja nisam ni svjestan pa kad treba govoriti "književno" moram se potruditi...hahaha

Inače, onaj skunk helikopter je luuuud :DDD

Peace:maryjane:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
'nti čoče čaču (neka određena osoba imenom čoče, ima seksualni odnos s tvojim roditeljem muškog spola)
na tu sam se odvalio neki dan kad sam čuo i vidim ovu temu pa nisam mogo odolit
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55
b r a i n c h i p je napisao(la):
brijanje (odstranjivanje dlaka sa kože) obrijao sam se
brijanje (francuski poljubac) i njih dvoje su brijali pred svima
brijanje (plesanje na kretensku glazbu, hard techno, etc) brijali smo cijelu noc, e
brijanje (filozofsko razmisljanje) brijem neke brije kako nismo sami u svemiru
brijanje (razmisljanje) brijem da smo mogli autom
brijanje (iznosenje vlastitog stajalista) ja brijem da je on lud
brijanje (iznosenje neprihvatljivih ponuda, vidi kljucanje) daj sto si zabrijao?!

naletio sam nedavno na informaciju da su hr sociolingvisti nabrojali 17 razlicitih znacenja glagola "brijati" + 6 dodatnih od izvedenica poput "zabrijati", "nabrijati", znaci zajedno 23. skroz je izmaklo kontroli :icon_lol:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
be`ale tamo
skraćeno od
bjež đaole tamo
čuš
čuješ
ada e
ada jeste
mina sam se
minao sam se (upoređivanje djelovanje tetrahydrocannabiololala sa dizanjem u vazduh samoga sebe uz pomoć dinamita u obliku dzoka:) kamera odozgo
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
RedSh je napisao(la):
Kod mene je vrlo cesta rijec TAPIJA. primjetila sam da je izvan mog mjesta bas i nema atesko je drugim ljudima naci smisao u njoj. sto nije niti cudno, rijec je glupa za poluditi. to je jedna od tih rijeci suludih koje oznacavaju vise stvari pa se ti snadi ako nisi upucen u njeno znacenje. eto za sve vas malo objasnjenje ako se susretnete sa njom :)

tapija- jedno opce znacenje bi bilo dosada/ nezanimljivo/ lose.

e sada variracije na temu:

Koja si ti tapija! ( koji si ti dosadan lik, kako si dosadan, kako si los)
Koja je ovdje tapija! (na nekom koncertu ili partyu a znacilo bi kako je ovdje jadno ili lose)
Ova hrana je tapija. ( neko vam je upravo posrao rucak, tj. hrana je losa)
Ova trava je tapija. ( ova trava ne radi kako bi ja zelio, ova trava je bezveze)

i tako dalje i tako blize....:)

a pazi sada kombo debilane .... ZASTO BRIJES TAPIJU??? ZASTO TE BRIJE TAPIJA? ZASTO KLJUCAS KO NEKA TAPIJA? OVAJ BON JE TAPIJA! i slicne kombinacije istog...pa se ti stranac u mom kraju snadi...HEhehehe:icon_lol:

mislim da je ta rijec nastala iz kockarskog žargona gdje to označava kad netko ostane bez novaca , a u Istri se po meni udomacila jer su je devedesetih donijeli vukovarci kojih je tamo bilo jako puno. Inace u Slavoniji ta se riječ koristi za nekog ko je totalna pušiona, kada je nešta pušiona ili kada je necemu kraj ali u negativnom smislu. npr kad netko zagine i sl. i naravno kada se ostane bez vule to je onda prava tapija.