Sve o vutri sto ljudi ne znaju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.08.2006
0
0
0
Prvi puta sam danas cuo izraz vutra, no nije bitno.

Htio sam samo pitati da li postoji neki podatak koliko je ljudi sa vutre preslo na nesto jace? To je bit svega.

Lupam na pamet no pretpostavljam da je barem 70% narkica odnosno onih koji su na heroinu, tabletama ili slicnom smecu pocelo sa vutrom.

Vutra mozda sama po sebi nije opasna, no da li ljudi znaju kako ce reagirati na nju? Jedan joint nikome nece napraviti nista losega, no kako ce nas mozak reagirati na taj jedan joint? Svaka droga utjece na mozak kao i duhan i alkohol. Tko moze garantirati da mozak nece biti toliko "odusevljen" vutrom da ce nas tjerati na sve cesce koristenje odnosno na nesto jace - smrtonosnije?

Ogroman broj je presao sa vutre na opasnu stranu, jer ih je vutra odusevila ali je postala sa vremenom pre slaba. Vutra je super a postoji i nesto jace, moram to probati - i na tisuce samo u HR su probale i unistile si zivot, a na milijune u svijetu.
Da nema vutre, teska droga bi i dalje postojala. No stvar je u tome da bi puno manje ljudi islo u to jer ne bi pocinjali sa necim "neopasnim" - vutrom.

Ajde budite iskreni svi vi koji pusite travu, sjetite se trenutka kada ste prvi puta zapalili vutru. Da li bi u tom trenutku da ste imali priliku umjesto vutre uzeli heroin? Kladim se u kucu da barem 70% ne bi. Pa izracunajte malo koliko je to ljudi onda manje na heroinu u slucaju da vutra ne postoji (podsjecam ponovno da vecina na heroin prelazi sa vutre, jer im mozak kaze da moraju).

Razmislite malo i nastavite pusiti. Zivot vam je ionako pusiona. A dok se vi kockate sa svojim jedinim zivotom koji imati, ja cu je seviti ko lud i uzivati u necemu sto niti jedna droga ne moze - TRAJNI UZITAK.
Adio gubitnici :wink:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ko sta radi sebi radi!A ti bi mogao da proveris malo taj podatak koji iznosis pa da vidis da grdno gresis.Kao prvo ne pocinje se sa vutrom ako vec tako gledas nego sa mlekom.Koliko znam vecina beba nece da zaspi ako ne popije mleko.I onda tako odrastas i tu je duvan,pa pivo,pa rakija....Vutra sa heroinom nema nikakve,ama bas nikakve veze.Objasni situaciju da gomila ljudi pusi travu a da nije ni probala heroin.Stanoviste koje zastupas nema nijedan osnov.Ja licno znam bar 50 ljudi koji puse vutru vec godinama i nisu presli na heroin.Garantujem ti da nema sanse da 70% posto ljudi koji proba travu predje na heroin.Totalno je drugi problem sto je heroin toliko dostupan,sto je situaciju u drustvu uopste takva kakva jeste pa sad po kaficima,klubovima i diskotekama idu deca od 13 godina,sto smo nazalost svi na ovim terenima preziveli sve sto smo preziveli,sto nemas nista lepo da procitas u novinama ili vidis na TV-u,sto se porodice raspadaju,sto je ekonomska situacija ocajna,sto korupcija i nepravda vladaju na svakom koraku.To je sasvim druga stvar.

Zapitaj se kako onda u toj famoznoj Holandiji nisu svi na heroinu?!Tamo je vutra dostupna prakticno svakom.Cak ni svi ljudi tamo ne puse vutru.Kao u krajnjem slucaju i ovde.Zasto ti nisi na heroinu?!Mislis da je zato sto ne pusis vutru ili je nesto drugo u pitanju?

Praviti takvu vezu izmedju vutre i heroina stvarno nije u redu,jer takva veza u sustini ne postoji.Toliko ima sintetickih droga koje su sada cak i jeftinije i dostupnije od vutre.I da vutra nestane sa lica zemlje heroin bi se koristio ni manje ni vise nego sad.

Zato nemoj biti iskljuciv i posmatrati samo jednu stranu problema.I nemoj generalizovati stvari.Upravo u tome i jeste problem.Ako napises da se sa vutre prelazi na heroin zato sto nekom mozak kaze da to mora onda ocigledno ne poznajes problematiku najbolje.


p.s. I da se razumemo TRAJNI UZITAK ne postoji,pusio vutru ili ne.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Pa ne prelaze ljudi sa vutre na heroin...

A sta je sa brijecima na bombonima, brzini i takvim sranjima?

Ako je netko preko vutre dosao na teze droge, dosao bi na njih i da vutra ne postoji
 
23.07.2006
0
3
0
Lupam na pamet no pretpostavljam da je barem 70% narkica odnosno onih koji su na heroinu, tabletama ili slicnom smecu pocelo sa vutrom.

wwwwww :) ihaaaa mnogo ti razmisljas batice :p

A sta mislis nista ne uzimas a odes da kupis sok i sa zgrade ti padne nesto pravo na glavu i ubije te.Na primer jako mnogo slucajeva u zadnje vreme je da pada ledenica sa zgrade i ubije ili tesko povredi glavu coveku :shock:

Ne mozes tako da gledas na zivot nikad se nezna sta nosi dan a sta noc.Bitno je samo da ne pogresis nesto ozbiljnije dacu ti primere.

UBIJES,SILUJES,UKRADES,PREVARIS !!! to su stvari koje ti kasnije naprave problem i povezu sa drogom u zavisnosi koji prekrsaj si napravio pa da si i alkohol uzimao najebaces.

A TO STO CES TI PUSITI TRAVU I ZIVETI DUZE ILI KRACE OD 60-70 GODINA ILI 100 TO NIKO NE MOZE DA TI GARANTUJE NI DA NIKAD NISI UZEO OBICNU CIGARETU.

JEDNO ZNAJ STRES UBIJA LJUDE - COVEKU JE POTRBNO OPUSTANJE - NARAVNO ONIMA KOJI UZIMAJU KANABIS I KOJI ZNAJU DA SE KONTROLISU A ZA OSTALE BUDALE NJIHOV PROBLEM -- IMAJU DOKTORE PA NEK IM POMOGNU SA LEKOVIMA.

Sve utice na mozak , kada stanes sa nekim u kraju a on poludi i hoce da se tuce isto utice na mozak ? Kada se vozis BUS-om pa te neko nagazi na nove cipele isto utice na tvoj mozak,Kada vozis auto pa kada ti neko svira a jos nije ni zeleno isto te jebe u mozak e sad kako utice odnosno kakve su posledice to neznam samo znam da to nije moj posao jer ima onih koji se bave tim poslom i primaju platu pa neka razbijaju glavu oko tih gluposti i menjaju svakih mesec dana svoje price kako vetar duva.

Siguran sam da od vutre dobre i ciste niko nece imati problem i zato bi se borio za legalizaciju ne zbog neke vutre ili novca jer je to smesno vec zbog toga sto nam omladinu truju sa prskanim travama i sto nemoze da se vrsi kontrola trave koja isto ako malo bolje razmislis mora imati svoj rok upotrebe ili bar mora biti pravino uzgajana i osusena da nebi bolela posle glava i stomak i sve ,, ako pogledas na tabletama pise datum upotrebe i na mesu ali je to kontrolisano i ispravno jer ako nepise neko moze da pojede naprimer pokvareno meso ili zarazeno i da se otruje ali zato onaj ko je prodao to meso ide u zatvor jer nije kontrolisao. E to isto je jako potrebno za travu osim ako je sam ne uzgajas pa znas i siguran si da je cista i dobra trava.Ovako jako je tesko dokazati kad te neko otruje u Srbiji kroz drogu mada radi se na tome da se malo i ta oblast dobro izuci tako da ce uskoro i najverovatnije Kanabis biti legalizovan najkasnije za 5 godina i naravno kupovaces vrhunsku vutru koja mirise ,koja je zelena i koja odvaljuje sa jednim dimom a stvara minimalne posledice u odnosu na sve ostalo i narocito na LEKOVE - HEMIJU

Sve ostale droge -- dali ce ih neko uzimati ne zavisi od marihuane vec od samog coveka i njegovog obrazovanja.

toliko od mene
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vetrenjaca123
01.08.2006
0
0
0
"Cykke" je napisao(la):
Pa ne prelaze ljudi sa vutre na heroin...
A sta je sa brijecima na bombonima, brzini i takvim sranjima?
Ako je netko preko vutre dosao na teze droge, dosao bi na njih i da vutra ne postoji

UPRAVO TAKO! :bravo:
 
13.08.2006
0
0
0
Sorry ako sam nekoga uvrijedio i sorry ako sam lupio puno gluposti. Droga me uopce ne interesira pa tako nisam niti upoznat sa time. Sve sto znam je ono sto vidim, a vidim da je droga mozda i najvece zlo na svijetu.
Zato su mi smijesne grupe kao vi koje se bore za nekakve legalizacije. Ok trava nije heroin ali htjeli vi to priznati ili ne trava je droga. Laka ali droga. Da i duhan, kofein, tein i alkohol su droge. Sve sto cini covjeka ovisnikom - robom.

A ako netko mora biti napusen da bi mu bilo lijepo, onda ima samo moje sazaljenje. Zivot nije lak ali bjezati od zivota na ovakav nacin mogu samo kukavice. Ovo "nije lak" ne mislim na bolest ili siromastvo. Mnogi bogatasi se opijaju ili drogiraju isto. Znaci nije bitno financijsko pitanje. Bitno je to da ili covjek ima dovoljno muda uhvatiti se sa zivotnim problemima ili ne. Tko ne moze pusi, pije i drogira se. Trazi neku izmisljenu stvarnost kako bi pobjegao od svijeta gdje zivi.

Ovaj site je najobicnija smijurija. Zamisli imati site koji su pokrenuli ljubitelji duhana, alkohola ili recimo drkanja. I da na tom siteo kao i vi ovdje raspravljaju o tome kao je to dobro i korisno za covjeka. Zivi smijeh. A pojavili bi se takvi siteovi da se zabrani alkohol ili duhan.

I da postoji trajna sreca i ne nije sve pocelo od mlijeka. No neki ljudi to ne mogu razumjeti. A kako ce kada im treba nesto sto sto "skaklja" mozak :D. Pise bas to na vasem siteu. Zivi smijeh.
Marihuana sadrži kemikaliju koja, sa nekim razlikama, zamjenjuje moždanu kemikaliju. Prosto reèeno, ta kemikalija pritišæe posebne gumbiæe na mozgu, nazvane receptorima, te tako škaklja moždane stanice. Isto tako, alkohol škaklja moždane stanice, no, uz to, uništava ih. Tako i neke druge droge uništavaju te gumbiæe, no, Marihuana to ne radi.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa vidi jos je smesnije kad si tako informisan i obrazovan,a sam kazes da nisi,da ti nesto govoris.Mozes da pricas mozda o nekim drugim stvarima ali ponavljam sam kazes da nemas pojma o tome,da te ne interesuje,a opet imas potrebu da komentarises.Vidis u tome je razlika izmedju ljudi.Sto neki pricaju na osnovu realnih cinjenica a neki lupetaju bezveze.Razlika je i u tome sto neki postuju tudje misljenje i pravo na slobodu izbora dok drugi ne postuju.Ti da znas koliko je narkomana bez obzira na sve zabrane,zakone,represije,zdravstvene kampanje,obrazovanje itd. mozda bi shvatio da tu nesto ne funkcionise.I da ne daje nikakve rezultate.Naprotiv.Iz dana u dan ih je sve vise.I nemoj molim te da opet tvrdis kako je trava kriva za to.Uzgred,ako nisi primetio,stav svih ljudi ovde je da je heroin zlo.I ne samo heroin.Mozda treba menjati nacin borbe,uopste pristup tom problemu?Mozda nacin koji ti verovatno podrzavas nije dobar.A vise je nego ocigledno da nije.Na ovom sajtu su okupljeni ljudi sa dobrim namerama,i nije u pitanju samo legalizacija i marihuana,u pitanju su mnogi mladi ljudi koji zasluzuju da budu informisani i da znaju sa cim imaju posla.Jer priznaces,marihuana i mnoge druge stvari su svima lako dostupne u danasnje vreme.

Sto se tice price o duvanu i alkoholu i tu nisi dobro informisan.Za to ne treba da postoji sajt jer je to vec legalno i svima dostupno.I tu i jeste problem.O tome svi znaju i da je stetno i da se moze umreti od toga ali ipak ogroman broj ljudi konzumira duvan i alkohol.Brojka umrlih od duvana,i umrlih i postradalih (direktno ili indirektno) od alkohola je ogroman.Dok na primer na kugli zemaljskoj jos nije zabelezen nijedan smrtni slucaj kao posledica koriscenja marihuane.Vrlo interesantno,zar ne?I alkohol i duvan niko ne brani,to se ne retko tretira kao cool.A ja na primer treba da idem u zatvor zato sto hocu da popusim joint?!Sad ti reci jel to normalno?Svestan sam da marihuana nosi odredjeni rizik,ali moja je volja sta cu ja da radim.Niti koga ugrozavam,niti kome smetam.Jednostavno moja volja.
Mada verovatno uludo trosim vreme pokusavajuci da ti obrazlozim neke stvari bicu uporan.Iako mi lici da ti svoje stavove neces promeniti jer si covek bez greha i sve znas.
A trajna sreca ne postoji,to potpisujem.Objasni mi na najbanalnijem primeru kako mozes da budes trajno srecan kad znas da ces sutra ili za sto godina umreti?!
Sve se svodi na jednu vrlo vaznu stvar.Zivi i pusti druge da zive.Ti ako ne zelis ne moras da konzumiras vutru,ako ne zelis ne moras da podrzis legalizaciju,ako ne zelis ne moras nista.Ali ne mozes sebi da dajes za pravo da bilo koga omalovazavas ili da mislis da je samo tvoj pogled na svet ispravan.Ako te ne mrzi procitaj prvu recenicu u mom potpisu,pa razmisli.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
wwwwww je napisao(la):
Ok trava nije heroin ali htjeli vi to priznati ili ne trava je droga. Laka ali droga. Da i duhan, kofein, tein i alkohol su droge. Sve sto cini covjeka ovisnikom - robom.

Kao i čokolada, naravno.

wwwwww je napisao(la):
A ako netko mora biti napusen da bi mu bilo lijepo, onda ima samo moje sazaljenje. Zivot nije lak ali bjezati od zivota na ovakav nacin mogu samo kukavice.

Nikad nisam pušio vutru da bi mi bilo lepo, nego uglavnom da stvari sagledam iz malo drugačije perspektive, da se opustim i trezveno razmislim o problemima ako ih imam u tom trenutku.

wwwwww je napisao(la):
Ovaj site je najobicnija smijurija. Zamisli imati site koji su pokrenuli ljubitelji duhana, alkohola ili recimo drkanja. I da na tom siteo kao i vi ovdje raspravljaju o tome kao je to dobro i korisno za covjeka. Zivi smijeh. A pojavili bi se takvi siteovi da se zabrani alkohol ili duhan.

Sloboda govora dečko! Razgovaranje o bilo čemu je dozvoljeno pa i o vutri. Legalizacija je i te kako moguća, samo je put do nje trnovit!

Sve u svemu: Šest (6) godina pušim vutru i u životu nisam probao nešto jače, niti ću. Samim tim sve ovo što pričaš pada u vodu.
 
23.07.2006
0
3
0
A ako netko mora biti napusen da bi mu bilo lijepo, onda ima samo moje sazaljenje. Zivot nije lak ali bjezati od zivota na ovakav nacin mogu samo kukavice. Ovo "nije lak" ne mislim na bolest ili siromastvo. Mnogi bogatasi se opijaju ili drogiraju isto. Znaci nije bitno financijsko pitanje. Bitno je to da ili covjek ima dovoljno muda uhvatiti se sa zivotnim problemima ili ne. Tko ne moze pusi, pije i drogira se. Trazi neku izmisljenu stvarnost kako bi pobjegao od svijeta gdje zivi.

Ovaj site je najobicnija smijurija. Zamisli imati site koji su pokrenuli ljubitelji duhana, alkohola ili recimo drkanja. I da na tom siteo kao i vi ovdje raspravljaju o tome kao je to dobro i korisno za covjeka. Zivi smijeh. A pojavili bi se takvi siteovi da se zabrani alkohol ili duhan.

Dosta puta druze nisi bio u pravu kako znas da si bas sad u pravu ?

E da ima ovde onih koji rade ili uce i nemaju vremena za NON-STOP duvanje i opijanje alkohola.Naravno da smo mi svesni posledica marihuane ali smo svesni onako kako mi to razumemo.Jos jednom napominjem ovo se odnosi za Kanabis.

* Zamisli imati site koji su pokrenuli neki pirati i gde NON-STOP ubacuju krekovane programe ,muziku,igre itd itd i da NON-STOP krse autorska prava a da nasa drzava to ne razume i onda ljudi nemogu ni da zarade jer ih NON-STOP kradu ovi sto nisu naduvani nego su na povremenom alkoholu ili su cisti.

* Pa onda zamisli da imas 20 korumpiranih policajaca koji mogu da urade bilo sta a da ne odgovaraju mnogo.

* Pa zamisli da imas ubica,lopova itd itd koji rade u policiji.

* Pa zamisli da najveci naucnici danasnjice ponekad neznaju ni ono najosnovnije.

Ima tu jako mnogo pametnih "zamisli" sitno je a i veliko neznanje donositi zakljucke na osnovu povrsne podloge tvog znanja.Iskuliraj malo VUTRA.ORG nema nista sa Hemijom i teskim drogama niti alkoholom.

Ako imas neku bolju ideju osim sto buljis 24h u taj monitor a nisi npr. na BALI sa lulom od dobrog hasisa u lepom drustvu onda nam reci sta je po tebi dobro PROSVETLI NAS da i mi zaradimo malo....
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
wwwwww je napisao(la):
A ako netko mora biti napusen da bi mu bilo lijepo, onda ima samo moje sazaljenje. Zivot nije lak ali bjezati od zivota na ovakav nacin mogu samo kukavice.

Šta ti hoæeš reæi da se nikada nisi napio u životu sa svojim kompiæima da bi ti bilo lijepo? Ako nisi onda stvarno imaš moje sažaljenje! I ne samo moje...
 
01.08.2006
0
0
0
wwwwww je napisao(la):
Da i duhan, kofein, tein i alkohol su droge. Sve sto cini covjeka ovisnikom - robom.

A ako netko mora biti napusen da bi mu bilo lijepo, onda ima samo moje sazaljenje. Zivot nije lak ali bjezati od zivota na ovakav nacin mogu samo kukavice. Bitno je to da ili covjek ima dovoljno muda uhvatiti se sa zivotnim problemima ili ne. Tko ne moze pusi, pije i drogira se. Trazi neku izmisljenu stvarnost kako bi pobjegao od svijeta gdje zivi.

jednim dijelom texta si u pravu..svatko ima pravo na svoj odabir i put u životu. To nije bježanje od stvarnosti..i tu ne postoji ovisnost; tj. varira od èovjeka do èovjeka...SVE JO O.K. AKO JE U GRANICI NORMALE (VRIJEDI ZA SVE NAMIRNICE i ostalo!)

kao što je Kobaja rekao; i èokolada je onda droga, koja ima svoje stimulanste na koje reagiraju receptori...A ako æemo i TEIN (èajeve) nazivati drogama ako je itko od nazoènih prouèavao, prirodno lijeèenje biljem je izljeèilo mnoge ljude, samo što rijetko tko koristi tu metodu, jer se o njoj jako malo zna. Imam knjigu od bake "Prirodno lijeèenje biljem"-Nikola Gelenèir" knjiga sadrži preko 300 stranica... za lijeèenje 'svakog dijela tijela' prirodnim putem, meðu kojima je i konoplja; Ljekarnièko ime:FRUCTUS CANNABIS (Cannabis Sativa L.)
-a to bolnièko 'lijeèenje' kemijom jedno lijeèi-drugo uništava!
 

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
wwwwww je napisao(la):
Prvi puta sam danas cuo izraz vutra, no nije bitno.

Htio sam samo pitati da li postoji neki podatak koliko je ljudi sa vutre preslo na nesto jace? To je bit svega.


Razmislite malo i nastavite pusiti. Zivot vam je ionako pusiona. A dok se vi kockate sa svojim jedinim zivotom koji imati, ja cu je seviti ko lud i uzivati u necemu sto niti jedna droga ne moze - TRAJNI UZITAK.
Adio gubitnici :wink:
:ajm_vit_stupid:

Pa ocigledno da si prvi put CUO nesto o vutri, i nema potrebe da pricam dalje, u smislu vidio, probao itd.

A za taj podatak koji te interesira...
Da je logicki i realno doci do njega davno bi bio otkriven i izlozen, i upravo u prilog tome ide cinjenica da nije striktna situacija da se s vutre prelazi na jace, jer je svako individualno razlicito dozivljava, isprobava i ulazi u takve relacije.

A ova tvoja zadnja recenica...
Smijem se kladiti u sta hoces da si jos junfer, i kao takav levat vjerovatno ne znas ni sta znaci ovo, pa cu ti morat reci doslovno da jos ne znas sta je ***** dok :banana_sex: smatras trajnim uzitkom.
 
01.08.2006
0
0
0
Lowrider je napisao(la):
A ova tvoja zadnja recenica...
Smijem se kladiti u sta hoces da si jos junfer, i kao takav levat vjerovatno ne znas ni sta znaci ovo, pa cu ti morat reci doslovno da jos ne znas sta je ***** dok :banana_sex: smatras trajnim uzitkom.

xexe...sad smo se veæ poèeli i vrijeðat? :lol:
-ajmo..svatko ima svoje mišljenje..a zablude su zablude...medijsko zaglupljivanje o ganði i ostale 'tabu' teme.......ništa danas u životu nije specijalno zdravo, pa tako ni zrak..trujemo se sa svime, pa i sa GM hranom, namirnicama koje nemaju potrebne deklaracije... a i one koje ih imaju ne obaziremo se na aditive, emulgatore..i štetne posljedice za organizam...
-kao što je netko veæ i rekao.."umrijet sa 40..50.. 60...ili 100? ili æe me veæ sutra pokupiti auto na ulici?" Mislim da je najkritiènije razdoblje od 45 do 55...a i stvar gena..naslijeða....blabla...
:joint: :mrgreen:
(p.s. ADMINISTRATORI; vidim da ste promijenili 'licence' :D )

ŽIVJELI :!:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Lepo, u jednom momentu sam pomislio "najzad, èovek sa stavom". Taènije, iz tvojih reèi wwwwww, izbijao je neki "straight edge" stav. No, kad sam proèitao (na kraju tvog prvog posta) da æeš je ti "ševiti kao lud" (nisi samo rekao koga), pomislih da si ti, možda, naglašavam, možda, sexualni ovisnik, dakle, od "straight edgea" ni govora.
"Trajni užitak" kažeš? Da li si ti to otkrio tajnu konstantnog orgazma? Da li bi bio ljubazan da podeliš tu tajnu sa nama?
Vidiš, ja živim u Nišu, gradu koji je u nekadašnjoj YU bio na mestu br.2 po broju ovisnika od heroina (odmah iza Splita). To se oko mene odigravalo tokom osamdesetih, a o situaciji u devedesetim godinama ne mogu ni da govorim, izgledalo bi neverovatno. U pravu si u jednom: veliki, jako veliki broj ljudi sa trave je otišlo na hors. Ali, nije to bila njihova lièna volja. X puta sam video situaciju kad lerdi kaže petnaestogodišnjaku (pošto mu je prvo dilovao jaku vutru, pa mu poèeo da isporuèuje "puške") : "Sine, puk'o si. Vutra te ne radi više. Ako hoæeš, imam odlièan hors za tebe..."
Da li postoji neka jaka navijaèka grupa u tvom gradu? Ako postoji, nisi mogao da ne primetiš kako su krajem osamdesetih (ako su bio okolo tih godina, naravno) odjednom mnogi navijaèi otišli na hors, bez obzira da li su pre toga radili vu, alkohol ili ništa od ta 2. Bila je to kontrola umova dirigovana sa politièkog vrha u svim našim, nekada bratskim, a onda zaraæenim republikama. Zašto niko nije forsirao vutru u te svrhe. Pa bila je uvek mnogo jeftinija i dostupnija?
Slušaj me, prevalio sam preko glave gomilu raznolikih opijata, narkotika i ko zna kojih stvari. 'Fala Bogu, nisam se zakaèio na za jednu od tih dušegupki (mada nisam sklon ni osuðivanju upotrebe ijedne od tih supstanci, sve ima svoje), ali i dan danas, posle skoro 20 godina ne mogu da se otkaèim od alkohola. Non-stop cirkam. I dok ovo pišem, cirkam domaæu lozu.
K'o što reèe Mark Twain, "Ništa lakše nego ostaviti duvan. Ja sam to uèinio makar 100 puta". E, to je i moja prièa.
A konstantno korišæenje vutre sam prekinuo pre 8 i kusur godina (a pre toga sam stalno duvao skoro celih 10). Danas dunem 5-6 puta na godinu dana, kad naleti nešto stvarno izuzetno. Dakle, nije stvar u pušenju "da bi bilo lepo", nego je stvar u tome, da kad ti je veæ O.K, onda pušiš.
Uzgoj Cannabisa je sam po sebi, vrlo zanimljiv. danas mnoge firme koje se bave proizvodnjom semena za raznolike povrtarske kulture crpu saznanja dobivena sa podruèja hibridizacije Cannabisa. Ako pogledaš ono što piše dole, ispod crte kod mene, (u "Signature"), možda ti bude jasnije ono o èemu govorim.
Kažeš da je "ovaj site najobiènija smijurija". Da li si malo pogledao okolo i video kakvi su saveti poèetnicima? Da li si video da se ovde govori i o negativnim stvarima upotrebe. Da li si, najzad, shvatio, da je jedna od glavnih uloga ovoga sajta da informiše i da UPOZORI ljude na neke stvari? Hm...
Na stranu to što, izgleda, prièajuæi o svemu ovome, nisi ni pogledao okolo po net-u da vidiš da postoje mnogobrojni sajtovi za ljubitelje duvana, alkohola, pa i drkanja (kao podforumi nekih sex foruma).
Na kraju, krucijalno pitanje: da li si ikada, makar malo, probao vutru?
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Kad si već pomenuo ex-YU države, moram napomenuti da je ovo jedan od reeeeeeeeeetkih foruma gde državljani ex-YU republika ne je*u kevu jedni drugima, i zaista verujem da vutra ima veze s tim, koliko-toliko. Ljudi su uspeli da stvari pogledaju "iz drugog ugla" i nisu zaslepljeni kojekakvim sr*njima.

TAKE A JOINT - FREE YOUR MIND!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vetrenjaca123
23.08.2006
0
0
0
ja ovom liku wwwwww ne bih nista napisao. samo bih ga ignoriso do kraja. pa ne mozes nista napisati o tome ako ne znas nista o tome. nisi pusio, ne znas sto to znaci, a da ces je seviti ko lud, nisam siguran. suplja prica. i nije mu bilo mrsko da se registruje da napise ove gluposti, ccc.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
A kako misliš da se uradi nešto po pitanju legalizacije ako ih kuliramo, kad mi baš takvim neznalicama treba da usmerimo mišljenje? :/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.