Svet Konoplje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ašibulj

Banned
Banovan
18.04.2016
21
24
3
Novi Sad
~Pozdrav Forumaši. Danas mi slučajno proradila memorija pa se setih nečega, pa rekoh da podelim te informacije sa vutrugarima. Znam da su informacije pomalo stare ali bolje ikad nego nikad. Obavezno posetite njihov sajt i proverite njihove proizvode. Dodao sam i nekoliko objavljenih članaka koje sam našao guglajući. Slobodno dodajte i neke svoje slične informacije/linkove za koje smatrate bitnim i interesantnim.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


~Svet konoplje
Firma je zvanično registrovana 2011. godine, ali zapravo je počela mnogo ranije. Naučna i eksperimentalna istraživanja, saradnja sa Tehnološkim fakultetom i Institutom za ratarstvo i povrtarstvo. Kompanija je počela sa radom kao mala porodična firma, koja ima jasno izdefinisan cilj - proizvesti hranu od industrijske konoplje po najvišim standardima i najboljeg kvaliteta.

~Jan Privizer
Jan je zahvaljujući „Superstep“ kreditu Erste Banke 2011. godine pokrenuo proizvodnju i preradu industrijske konoplje i uspešno vodi preduzeće „Svet konoplje“.


~Sok od konoplje imaju samo Kisač i Amsterdam

Zanimljivih i nesvakidašnjih zanata može se naći u vojvođanskom mestu Kisač, nadomak Novog Sada. Tu su, na primer, dvojica zanatlija, koje vezuje samo ljubav prema poslu kojim se bave.

~Konoplja kao hrana i lek – primer iz Kisača

On proizvodi seme, brašno, proteine, ali ono što ga izdvaja od svih ostalih proizvođača u Srbiji je
jarko zeleni sok od ove biljke.

~Biljka buducnosti / The Plant of the Future

Kratak interviju, youtube link.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Za sve one koji neznaju. 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 . . .
 
Poslednja izmena:

ašibulj

Banned
Banovan
18.04.2016
21
24
3
Novi Sad
Eto čak i banke ne vide demona u Konoplji nego kao unosan i zanimljiv posao....
Bratac, Banka je Demon koji gleda da iskoristi sve pa i konoplju, tj sve što je unosno. I to si garant čuo od nekih popova kako viču"konoplja Demonska biljka".
Ja sam jednom popu reko: Oče, pa zar ste i Vi praznoverni, verujete u nečastivog, verujete u Demone?
Čovek tako zastade na momenat, zakuco se, nezna šta da mi kaže, prekrstio se i otišao mirno....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr. Mojo Risin