Svetlo zeleni delovi listova,pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Dragi dnevnice nadam se da moje pismo nece zavrsiti u korpi za otpatke :) ,elem na listovima su poceli da mi se pojavljuju svetlo zeleni delovi,kao da gubi pigment ako moze neko da me posavetuje sta nije u redu

Velika hvala

evo i slike



Uploaded with ImageShack.us
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
OVAJ UPITNIK NAPRAVLJEN JE KAKO BI OLAKŠAO I UBRZAO POMOĆ OKO ČESTIH PITANJA I PROBLEMA SA BILJKAMA !

Uzgajivači koji koriste zemlju :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

KAKO ODGOVORITI NA UPITNIK SAMO COPY PASTE UPITNIK I PORED NAPIŠITE ODGOVORE !!!!!!!

AKO NEZNATE ODGOVOR NA NEKA OD PITANJA NAVEDITE KOJA !

AKO IMATE PROBLEM POPUNITE UPITNIK I DOBITI ĆETE ODGOVOR NA VAŠE PROBLEME U UZGOJU.
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? semenke
2.Koliko su stare vaše biljke ?oko 1,5 mesec od pocetka na 12-12
3.Koliko su visoke vaše biljke ? oko30cm(lst je u pitanju tako da verovatno ima oko 50)
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? oko 1,5l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) substral tera magma(40%perlit,20%vermikulit)
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? odprilike svaki drugi dan,prokuvanu i procedjenu cesmovacu
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? izmedju 6,3 i 6,8
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? plantela cvet
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? CFL (2x23(6500) 4x20(2300))
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? petnaestak centimetara
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? U pitanju je pc grow(serversko kuciste odprilike 60-70cm visoko 30cm siroko)
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? sada po vrucinama maksimalna 32,vlaznost od 45 do 60%
13.Koliki je ph zemlje ? neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? nisam
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? nemam nesto preterano iskustva, ali dosta toga sam naucio na ovom i jos kojem forumu,ovo mi je drugi grow,prvi je bio veoma uspesan

evo i jos jedne slike,probao sam jedan list izbliza da slikam,mislim da se vidi da je pola lista sasvim u redu a pola ne


Uploaded with ImageShack.us
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
https://forums.vutra.org/content/203-problemi-kod-Uzgajanja
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? oko 1,5l
Pre malo!
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? sada po vrucinama maksimalna 32,vlaznost od 45 do 60%
Visoka temperatura.

Koliko dugo cvjetaju? Mislim da im fali "N",međutim,u cvjetanju je to normalno.
Nisi opisao problem dovoljno detaljno. Dali se problem javio na cijeloj biljci? Samo dolje!? Gore!?

Dragi dnevnice nadam se da moje pismo nece zavrsiti u korpi za otpatke

Naravno da hoće :)
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
U pitanju je pc growbox,ogranicen sam sa prostorom,sa obzirom na to ogranicenje koliko vece saksije da stavim?

u cvetanju je vec sada nekih dvadesetak+ dana, a sto se tice opisa,probacu da budem slikovitiji....izgleda kao da je ranjeni predator protrcao pored nje :)...nema nekog pravila gde se pojavljuje, na nekim listovima ima vrlo malo,na nekim vise,na nekima uopste...
 
23.02.2011
22
0
0
35
Pozz ekipa..presadio sam svoju ljubimicu van prije 2 tjedna i ostavio ju vani,vrijeme me posluzilo jer je malo padala iisa malo sunac i tak da se primila prejebenoo...kad sam ju presadivo bila je oko 15-tak cm e a sad je oko pol metra...prezadovoljan sam....al imam jedan problem donjhi listovi mi zute?????Pa nezz u cemu je problem?????????Plizz help Radi se o outdooru i nepoznatoj sorti...