Svetlo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Hps ima narandjasto crveni spektar, ako uzmes hps AGRO onda ima i dodatak plavog spektra za vegetativni rast ali to je vec sve objasnjeno na forumu i na site-u, koji spektar ima tvoj reflektor ?? ..neznam
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da, da, znam sto se tice HPS-a... :) koje i sta....
ali et' ono pitah da neko opet ne zna slucajno... jer hps zarulja unutra ima 99% isto grejno tijelo kao kod mene reflektor (ako slucajno pogledam u njega, ciza mi ono u ocima nekoliko minuta....) a isto tako natrijeva je... pa zato sam konto da nemaju sta zajednicko sto se tice spektra... ali naravno jos uvijek mi je prioritet HPS 400W komplet... a dok njega ne nabavim, moracu se sa ovim zadovoljiti :( hebi ga .... a imacu ga u ovim par dana sigurno.... pa makar okrenuo BIH naopako... sve prodavnice... i na kraju ako u BIH ni u jednoj radnji ne bude, onda cu naruciti komplet iz SLO (neko je narucivao je doslo mu je, samo sto se sjebo covjek jer je sve u dijelovima doslo (naravno :))

Hvala na odgovoru haveru
:respekt:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Sve sredjeno, nevermind...


Biljke su fucking happy :D


Btw, temp kod lampe mi je 55 celzijusa a kod vrha biljaka 33 celzijusa, jel to uredu ?? danas nisam stigo kupit ventilator sutra cu.. ali danas zato imaju klimu :)

Nisam jos ni reflektor napravio.. Za danas koristim tepsiju od stare.. full se ugrijala.. oko 55-60 celzijusa..

pozdrav :D , nadam se da mi nece crknut do sutra :roll:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rampulstinski

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
ja sam se zajebavala s tim danima i danima, i uz konzultacije i instrukcije na forumu, sad sve lijepo radi, cak je i biljcica pred branjem.
uh, htjela sam ti linkat thread, al se sjetila da je izbrisano. aj kad dodem doma poslat cu ti shemu, ako ti netko ne nacrta prije.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Zna li ko halogena lampa (500W) na reflektoru, hoce li smetati biljkama???? (Prije je isto bila 500W, al ne halogenka (samo zarulja), i ona pregorila, i ja kupio troduplo skuplju (danas subota, rekoh ako uhvatim koju radnju, jer sutra sam taraba, i tako da moje biljke i ovo malo svjetla nece imati, i stignem ja i kupim... :) na srecu mene a i biljaka naravno :)

Eh, sad me interesuje, halogena zarulja, mislim da ne bi smjelo smetati biljkama nista, a inace grije se kao i predhodna, tako da na 50cm udaljenosti imam 30 stepeni C... zna li ko????
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Beeze frend je sad kupio halogeni reflektor 500w, ja sam mu reko da mu to nije dobro al on je zapeo... 15 eura... daj reci jesu ti pod njim bar rasle biljke u vegetaciji i kolko brzo..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
doomer je napisao(la):
Beeze frend je sad kupio halogeni reflektor 500w, ja sam mu reko da mu to nije dobro al on je zapeo... 15 eura... daj reci jesu ti pod njim bar rasle biljke u vegetaciji i kolko brzo..

Evo poslacu ti slike, samo dok su bile pod neonkama i kad sam nabavio reflektor....
btw: biljke su extra se razvijale, na reflektoru stoji 1m ispred nista ne smije biti, ali kod mene je bio na 50cm od biljaka (+neonka na 3cm daylight al' ona nikakvog znacaja nije imala) reflektor sa onim (ima gore slike kao i halogene zarulje imaju iskljucivo plavi spektar boja (raspitao sam se), tako da je u veg. fazi. extra...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja sam imao problem na pocetku samom sa svijetlom, pa su mi se biljke izduzile bile, a koristio sam sunce+neonku

Onda sam nabavio reflektor: (ovo je period od najvise 5 dana...)

U ponedeljak (ovaj sad, eto nema ni sedmica) sam nabacio HPS 400W .... i evo sad kontam tri staviti na cvjetanje....
P.S. Neke od tih biljaka su na vikendici i upravo jutros stara zove i kaze kako napreduju, kaze: "Nisu kao te tu tvoje ali vidi se da rastu i gore se na vrhu sire") :)
Gore sam prebacio 5 stabljika (2 su uginule, skoro pa se suse, dok et' te tri ko imaju sanse) a evo mi vikendice, mozes go hodati, vristati...nigdje nikoga :)

Sad su moji u vikendici, nove slike cu poslati u ponedeljak, a kontam staviti sad sve tri ove ovdje na cvjetanje, ipak razgranale su se pravo, ne samo iz stabljike, nego iz listova nove grane... mislim da je vrijeme, a takva je sva od dna do vrha :)...sve su takve osim jedne, koja se previse izduzila na pocetku (radi svjetla, a i jedina ima drugaciju zemlju, pa moze biti i zbog toga...)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Beze ova livada mi se cini savrsena za uzgojit po 2-3 biljke na skrivecki u zbunjevima :D


i tak jedno 4 zbunja :p
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
doomer je napisao(la):
Beze ova livada mi se cini savrsena za uzgojit po 2-3 biljke na skrivecki u zbunjevima :D


i tak jedno 4 zbunja :p
Hehehe, koliko je bilo zbunjeva prosle godineee ehhehe...tu je sunce od jutra do navece (citav dan), ali iza vikendice, tu je BAS kota prava... i tu trenutno rastu tri biljke (kasno ih presadio...) to je to kad cekas dobro sjeme....ali ima jos do sept. :)
Tako da sad kad skontam (iako sam ih ja u glavi otpisao onoo, ko od njih nista, posto rjedje idem licno tamo... ipak se uzdam u ove pored mene sad sto rastuuu hehehehhe.... samo svjetlo jebe :( ali sad sam prebacio ih na 12/12 lakse je sad :)

P.S. Ako pazljivije pogledas balkon na vikendici, vidjeces saksije koje su sad tamo (rastu outdoor), taj dan sam ih i presadio...
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Vidim izgubili ste veoma korisnu slikicu... Ili ste ju maknuli? Ma evo za svaki sluèaj:
lcomparisonut9.jpg
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
http://www.envirolites.co.uk/

Koristim tri ovakve od 125w.Jednu za vegetaciju i dvije za cvjetanje.Vrlo dobro rješenje za gerila-grow,kad nemamo prave uvjete za HPS.Zadovoljan sam s njima jer nemam uvjete za HPS.Možda bih mogao 250w HPS,ali nemari i ove dobro rade. 8)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Anarchist je napisao(la):
http://www.envirolites.co.uk/

Koristim tri ovakve od 125w.Jednu za vegetaciju i dvije za cvjetanje.Vrlo dobro rješenje za gerila-grow,kad nemamo prave uvjete za HPS.Zadovoljan sam s njima jer nemam uvjete za HPS.Možda bih mogao 250w HPS,ali nemari i ove dobro rade. 8)
Pa evo vidim da se bas i koriste za staklenike, ali ima li crvenog spektra ikako??? i koliko ono rece da ih imas?...
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Postoji model 2700K-cvjetanje i 6400K-vegetacija.
Ja imam 1-6400K s kojom startujem biljke.Kad ih stavim na cvjetanje zamjenim za 2700K,kad poème cvjetanje dodam još jednu 2700K.
Znaèi imam tri lampe.
Kad jedne biljke stavim u box na cvjetanje startujem nove u kuhinjskom elementu(ispod sudopera)s lampom 6400K.
Tako u krug,kad su jedne gotove-nove na cvjetanje.
Ne pustim ih da budu previsoke max 60-70cm.
Tako da se gotovo uvjek ima,a ne troši se puno struje.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Envirolites are effective, energy-saving, reliable, low heat generating horticultural grow lamps, giving excellent results and lower operating costs for all indoor growers.

Plants need light in the correct spectrum, which is proven to be between 400 & 700 Nana Wave, and Envirolites produce high output light in exactly this spectrum. There is no wasted light, unlike HID and HPS lamps were much of the light cannot even be seen or used by the plant.

Istina 8)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Danas sam se bacio u potragu za žaruljama. Prvo sam nazvao Lipapromet gdje su me fino odkantali i rekli da ne prodaju na malo... sjeo u auto i otišao do njih. Nakon par pitanja, iz,eðu kojih je i bilo "što æu sa njom?", gdje sam mrtvo hladno rekao "za uzgoj biljaka u zatvorenom prostoru" WTF, su mi htjeli prodati jednu... ali najslabija koju su imali je 400W. meni treba 250:(

Gledam malo ovdje kak svi cvile da ih nema nigdje za kupiti. Sav sam bio u bedu jer sam mislio da ih nigdje neæu naæi, ali...

Ne znam ljudi kamo vi gledate!? Ja sam u kratko vrijeme prèkanja po internetu našao nekoliko izvora.

OSRAM

SYLVANIA

GE lightning

Dakle, svi imaju ili mogu nabaviti :) dam se okladit da ima još samo da malo bolje potražim.



Sad slijedi pitanje... što iskusni znalci misle o ovoj žarulji?

Sylvania SHP-T standard 250W (E40, 28000lm)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
nije to opšte loša zarulja imam ja od 150w i 400w i iskazale su se ok.Svakako ih ja vise gotovim od Envirolites(dao sam ih kevi za ruze )
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ljudi dali netko zna kakve su to zarulje Son-t pro


najjeftinje su i ja ih koristim trenutno, 120kn 400w Son-t pro...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
linkovacu ovaj sajt jer elien ne prodaje ove sijalice,a mozda nekome bude na korist..

www.growtank.nl

Plavi-Ljubicasti-Crveni
Sijalice od 80 eura
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.