Svjedok sud - kupovina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.06.2019
19
49
13
Pozdrav,
Nisam našla niti jednu sličnu temu, nadam se da sam dobru kategoriju izabrala.
Uglavnom, situacija je takva da sam pred nekakvih godinu dana, skoro pa i dvije uzela odredenu kolicinu trave od poznanika (dva-tri puta po komad i jednom 25). Jednog dana krim policija dolazi po mene doma, te vode na ispitivanje, nista posebno, sve ok proslo. Nasli su poruke, jednostavni sam morala priznati da sam kupila od njega. Naime, tada je na razgovor zvano preko 15ak ljudi, ja sam zapravo i najmanje od svih njih uzela. Rekli su mi da ce me zvat na ponovni razgovor za nekakvih mjesec- mjesec i pol, ali od poziva nista. Danas dolazi postar, tri i pol mjeseca kasnije, nosi plavu kovertu, poziv za sud u vezi tog slučaja. Ja sam tad samo priznala da sam uzela nekoliko puta i da sam povremeno konzumirala, ali vise ne. E sad, kakve su mogucnosti da me salju na testiranje? Dali bi mogla popusiti neku kaznu zbog toga? Kakva je procedura? Također ako netko ima kakav pravni savjet, dobro dosao je :)
I isto tako da napomenem da sam punoljetna i ucenica srednje skole
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
spitivanje, nista posebno, sve ok proslo. Nasli su poruke, jednostavni sam morala priznati da sam kupila od njega.
Mislim da se ne trebaš brinut za sebe ,nego za osobu koju spominjes, prvo ,što piše u pozivu,u svojstvu svjedoka ili? Drugo jesi se bar cula s "poznanikom",uz te poruke i tvoje svjedočenje ima dovoljno da se "poznanik" osudi za dilanje, neka ti savjest dalje prosuđuje..
glavnom, situacija je takva da sam pred nekakvih godinu dana, skoro pa i dvije uzela odredenu kolicinu trave od poznanika (dva-tri puta po komad i jednom 25). Jednog dana krim policija dolazi po mene doma,
Ovaj dio mi nikako nije jasan, krimovci dolaze po tebe ,zasto i zasto si priznala bilo sta ako nije nista pronađeno? Zbunjujuce dosta
 
24.06.2019
19
49
13
U pozivu piše da idem na sud u svojstvu svjedoka...
Možda sam se krivo izrazila, našli su kod njega određenu količinu, te mu uzeli mobitel i našli poruke između mene i njega i na temelju toga ispitali.
Naime, nisam mogla reći da mi nije prodavao kad su imali poruke kad, gdje, koliko i za koju lovu i jednostavno priznanje je bila jedini izlaz iz situacije.. prvo sam negirala pa su krenule njihove igrice prcanja u mozak, jednostavno sve priznas.. kod mene ništa nije nadeno..
Ispricavam se, malo je glupo pitanje, ali sam trenutno jako zabrinuta da mi to nebi bilo u dosjeu ili negdje...

E da, i isto tako, 15ak ljudi je priznalo da je dilao, samo mi nije jasno zasto nismo svi pozvani dati iskaz na sudu, nego samo neki.. s poznanikom se nisam cula jer imali smo kontakt jedino tada, prije toga preko 3 godine nista (isli zajedno u osnovnu skolu)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Naime, nisam mogla reći da mi nije prodavao kad su imali poruke kad, gdje, koliko i za koju lovu i jednostavno priznanje je bila jedini izlaz iz situacije..
Nista od tog ne bi bili nego su te uhvatili na neiskustvo i naivnost, ali na sudu ne moras rec ono sto si rekla ovamo..cisto za info

15ak ljudi je priznalo da je dilao, samo mi nije jasno zasto nismo svi pozvani dati iskaz na sudu,
Vise ljudi vise godišnjih doba poznanika nes vidit
 
24.06.2019
19
49
13
Nista od tog ne bi bili nego su te uhvatili na neiskustvo i naivnost, ali na sudu ne moras rec ono sto si rekla ovamo..cisto za info
Najveći problem je to što će pod dokaze sigurno staviti poruke između mene i lerdija, kao i između njega i ostalih nekoliko ljudi. Sad ne znam koliko mi je pametno lagati i mijenjati iskaz.. iskreno mislila sam reći da sam tada u to vrijeme imala vrlo stresan period u životu, te sam nekoliko puta zapalila, te da više ne pušim. Isto tako sam planirala reći da sam samo njega znala i da od tih par suradnji nije bilo ništa. Previše ljudi je i ovako reklo da je rješavao po gradu da bih ga pokušavala braniti.. ne znam ni sama sto je pametno nakraju..
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Jesu imali nalog za kopat ti po mobu?
Inace trebaju dokazat da si to ti pisala,inace im ne bi trebalo tvoje svjedocenje..malo bolje sad razumim o cemu je rječ,nije jednostavna situacija ako su skupili toliko svjedoka onda to znači samo jedno, žele ti "poznanika" maknut s ulice na duže vrjeme,jasno kao dan..
 
24.06.2019
19
49
13
Vise ljudi vise godišnjih doba poznanika nes vidit
A prica se po gradu da i onako bjezi u Njemacku zbog cijele ove
Jesu imali nalog za kopat ti po mobu?
Inace trebaju dokazat da si to ti pisala,inace im ne bi trebalo tvoje svjedocenje..malo bolje sad razumim o cemu je rječ,nije jednostavna situacija ako su skupili toliko svjedoka onda to znači samo jedno, žele ti "poznanika" maknut s ulice na duže vrjeme,jasno kao dan..
Meni nisu kopali, trazili samo da izdiktiram broj, uopce nisam znala zbog cega, da sam znala bi smuljala jer i ovakvo mi broj nije registriran..

Puno Vam hvala na odgovorima! Odmah cu lakse zaspati :)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
Ako su u njegovom mobitelu našli poruke, gdje i koliko, mogu te pozvat na informativni razgovor, a ti se možeš branit šutnjom!
Sad je tu, šta je... Na sudu ne laži, a ako ti netko prebaci, nije tvoja krivica, što tenkre čuva poruke i dokaze!
Nije isto, kada ti istupiš ili kada dođu po tebe doma, jer je ovaj ljen, stisnut brisanje!
Nemaš se čega bojat :thumb:
Njega su očito dulje pratili i nije mu prvi pad!
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Dodes na sud, kazes isto sto si i na policiji, trazis putne troskove ides kuci. zaboravis na sve, jedino ako je taj poznanik neki kako bi se izrazio opak igrac onda imas moguc problem s njegove strane ali s pravne/zakonske strane nista..
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Pozz ekipa,nadam se,da se ovo zaključuje,bilo bi ljepo.Lerex,je dobila odgovore i za njih je zahvalna.M@te,hvala što si se uključijo u dialog.Slažem se sa tobom,a najvise bi volio da kažem lerex,za kraj.Ne opterečuj se,bila si "slabija karika",pa si naletjela.žao mi je
P.s.a zašto bi te testirali?i neče se tvoje ime pojavljiat javno,al če biti zapisano u kaz.spisu tog ,'poznanika'...
..palim frulu mira,BB,outoor 2020.peace.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
yikes!

Jay Z Reaction GIF by Complex
 
31.03.2021
0
3
1
32
Ljudi ja ne znam za vas ali ja sam isfrustriran ovim postom ,uvek ce se padati dok god je osoba poput doticne! Kaze pokazali joj poruke e moja ti resvate vutru slihtate se a kad dodje sranje userete se nekom u zivot,pa se tu proseravate,niste ni svesni sta radite
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Nije mu se ona usrala koji k cuva poruke sto nema neki sistem da ne lici na " imas li trave kuput 2 grama" to se napise samo kakav si ocemo li krug bacit i vrsta smajlija za kolicinu ako ti kaze neda mu se setat nema ako kaze moze za satak gotovo. Nebi isus dokazao preko poruke.
I momak je sam sebi usro usrao kad je odlucio bit diler
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead