Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.01.2015
4
0
1
32
Pozdrav ekipo mene interesira jedna stvar samo u vezi rasvjete, imam kabel led od metar i 20 cm, plave su boje do 24V jake si svjetline zanima me dali bi bilo koristi prilikom rasta da ih ubacim u box OSRAM Linear Light su inace su jebeno jake intezivne plave boje.... pa me zanima dali se mogu koristiti. Hvala svima!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nači nekog tko radi građevinsku limariju, oluke na krovovima za odlijev vode. MNek ti odreže komad bubam 60x40cm. Također, obično imaju mašinu sa savijanje dog lima, bez tog nemogu raditi taj posao. Nek ti po dužini saviju na 4 mjesta po 10-ak stupnjeva, vidjet češ sam koliko je dovoljno. Grla kupiš/nabaviš. Ovisi kako si snalažljiv, proči češ od 0-100kn. Red je da ostaviš bar za cugu limaru a grla iskemijaj:)
 
19.01.2015
132
99
43
Ma grla imam ma kemijo sam luster neki od one sitne mrezice tvrde pa sam mislio alu folijom ali ruzno zgleda u PM,. dacu si truda i potrazit limara :) Hvala :p
 
21.01.2015
6
0
1
29
Ljudi, mene zanima kako pocinjem tek s izradom svojega boxa za prvi grow i dimenzije pc-a su mi 48x18x40 (znam da je malo malo, ali jbg) i mislim unutra drzati samo jednu biljku.

Citao sam dosta o LED tehnologiji i zaruljama pa me zanima vase misljenje i treba mi pomoc posto se ne kuzim dovoljno u to i neke stvari nisam pohvatao jel valja to kaj osim sta ne grije i manje trose te koliko bi komada od 10W trebao staviti u svoj box? Izmedu ostalog lampe su sastavljene od 5LED-ica (svaka 2W, 3 crvene 630nm i 2 plave 460nm).

Ako se to ne isplati sta bi mi drugo bilo najpametnije osim novog i vecega boxa naravno iako cu i to uciniti ako mi bas nema pomoci :/

Hvala unaprijed!
 
21.01.2015
6
0
1
29
Ma dobro to mi je sve jasno, ali pitam za led zbog naravno prostora kojega bas i nemam pa ako bi se uopce odlucio uzimati led bi to mogao s odredenom kolicinom zarulja gore navedenih?

inace sto se tice stednih zarulja citao sam da ljudi stavljaju po 4-5 od 23W bi ista stvar vrijedila i za moje kuciste ili uzeti dvije malo jace lampe ili nesto trece?
 
21.01.2015
6
0
1
29
Jesam ali me zanima opet odgovor na pitanje, a onda i vasa misljenja i iskustva (naravno da mi treba toga dosta) radi neke usporedbe sto se tice svega toga :)
A sto mi je najisplativije od velikih lampi ili stedljivih za unutra onda(novcano)?

i tnx ljudi!
 
25.01.2015
7
1
3
33
Pozdrav.
Ovo je moj prvi post :) Forum je odličan ali imam jedno pitanje.

Kupio sam sijalicu sylvania groxpress 600W i imam 4 biljke. Je ok da odma kad sijemenke dam v zemlju da jih stavim pod ovo sijalicu? Je 600W previše za početak ? Je bolje da jih stavim za 3 dana pod neki neon in ona pod sylvania groxpress ?

Imam ovaj kit http://www.hempatia.si/set-agro-600w-digital


Dolazim iz Slovenije.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mozes prve dve~tri sedmice drzati i pod neonkama ili cfl lampama, a moze i odmah pd 600w, ne tebi je da li ces prvih 20-ak dana da trosis 600 ili npr. 60w/h

dobrodosao na forum, imamo i temu za predstavljanje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hthc

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Odlucio sam da napravim grow i veoma sam uporan i bicu uporan sto se tice toga,lokacija ce biti mom ormanu u sobi velicina 120x90x40 (V"S"D) planiram gajiti 2 biljke (jos ne znam sta tacno) E sada koje su potrebne meni sijalice za vege koje za cvetanje(ili jos bolje 1 sijalica za oboje),ovo sve planiram o roku od mesec,dva sad trenutno izvlacima na papiru teze posebno oprema posebno uzgajanje posebno uzgoj. Hvala na odgovoru!

P.S.
Ovo mi je prvi grow u zivotu i citam o ovome prvi put,zato nigde ne zurim sa pravljenjem hocu da proucim sve

Jos jednom unapred hvala na odgovorima!
 
Poslednja izmena: