Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Šteta što nisam slikao, sa svih 10 lampi temperatura mi je bila preko 45 stupnjeva, pakao, a s 5 lampi hoće zakucat i 35 stupnjeva.. imam jedan vent 120mm skroz pri vrhu i jedan od 90mm ispod ovog većeg za izbacivanje zraka, jedan vent koji puše po lampama, i jedan koji služi za cirkulaciju zraka i puhanje po biljkama, a upuh mi je pasivan i nalazi se skroz dolje pri dnu (na suprotnoj strani od ovih koji ispuhuju) kroz čak 5 rupa (promjer ne znam sad napamet, ali je dovoljno). I ja se čudim zašto je temperatura tolika, al ne znam što da ti kažem. Sad je sve oke, temperatura do 28 stupnjeva max, a 10 lampi CFL Osram, svaka 23W, piše da daje 1600 lumena svaka, tako da mi svih 10 daje 16 000 lumena, ako staklo i umanji nešto, mislim da bi trebalo i dalje biti dosta za moj prostor površine od 0,1925 m2., al kopka me sumnja pa pitam.
 
28.06.2016
21
27
13
Imam prirodni vent u zidu, na visini od metar i po. Rupa obicna kroz koju prolazi svjez vazduh. Zidovi su hladni i u ljetnom periodu tako da su mi dvije strane boksa zapravo zid, jedna je sperploca i zadnja je karton. E sad, hps 400w, koliko drzite od biljke? Hocu da mi ta prirodna ventilacija bude u boksu, ali posto mi je krov vezan za hps, ako spustim, automatski ventilacija vise nije u boksu. Mogu li drzati od pocetka na visni od metar i po ili bi svjetlo trebalo pribliziti biljozama?
 
02.05.2017
12
36
13
pozdrav vutrasi,
ovako ,imam prostor 90X80X160 ,imam i lampu hps 250w i sad sam mislil jos staviti prigusnicu philips BSL 100L307 100w ,a neznam koju zarulju mogu staviti na to pa ako moze pomoc..
 
16.01.2016
113
70
28
35
Pozz zanima me imam 3 lampe od 400w pod njima je tutankhamon topirao sam ih ali nisam vezao. Fil su mi se razgranale i olistale. Pa sad do nekih donjih djelova ne dolazi po mojoj procjeni dovoljno svijetla. Dali ce bit sta od toga
 
01.02.2016
7
1
3
35
Pozz raja eo jedno pitanje. Nasao sam na poslu jednu sijalicu neznam ni kakva je ni da pi moze cemu posluziti. Eo slike pa mi vi recite jel se moze za nesto koristit ili ne.

jPvq3u.jpg

ROYwYy.jpg


GxVkTD.jpg


Sorry ak je post na krivom mjestu i ako su slike velike preko moba sam