Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Jel itko pokušao gajit u boxu sa panelom bočno? Znači, vege box je originalno bio cfl i jaaaaako je nizak jer kao što svi znamo cfl može blizu biljčice. Sad imam led panel viška koji bi iskoristio i ako ga stavim gore to je preblizu za biljke, a mogu ga staviti okomito jer je box dubok. U biti stavio sam ga pa ćemo vidjeti jel može to tako.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Samo da odgovorim sam sebi nakon desetak dana, može se s panelom bočno vegetirati! Biljke super napreduju i guste su jako jer se ne trude rasti uvis. Ja zadovoljan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: waynejohn

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja to isto radim u manjem boxu, sa strane tucem biljoze sa 100w epistars panelom, samo moram to jos dobro uriktati... tj stalak napravit, sada visi u cosku koso..
IMG_20171104_1926522_rewind2e0db.jpg

Edit/
Primjetio sam da ESL lampe za vegi zajedno sa plavim/bijelim svijetlima od panela u kombinaciji vrlo dobro rade posao.. a u cvijetu bacis hps od 150w i kakav 150w panel, i odereš ga ko musa jarca..
 
Poslednja izmena:

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
meni se na panelu upale plave i bijele lijevo i desno a u sredini je sve off, taman za dvije biljke. razvio sam sistem sa dva boxa, zove se Sistem 73 :)
Ideja je sve biljke u bloom boxu držati 73 dana, to je deset točka 4 tjedna, taman po meni za većinu strainova. Ako držim točno 73 dana to je godišnje točno 5 growova u bloomu. Ja imam 4 pozicije u boxu, što je pak 20 biljaka godišnje. Vegetaciju prilagođavam ovim 73 dana. Kad je biljka na 43 danu cvjetanja ide nova u vege box, i ima mjesec dana, to je sasvim dovoljno, čak za moje prilike i predugo. Za sad funkcionira ok :)
Vegetacija ispod cfl je nula prema vege pod ledom, gubio sam vrijeme do sad, tek sad vidim. Znači sistem 73 by deda, nema gledanja trihoma, kidaš na 73 pa bila amber il prozirna :)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Jep, slicno radim, iako imam usb mikroskop, plafon im je svakoj 75 dana, gledajuci na to da svoje vozim na 20/4 udaljene svega 35-45cm od panela od par stotina watti, mislim da im je to dovoljno vremena da se u potpunu razviju.. naravno moze se tu jos koji tjedan gurati, ali zbog tih par grama vise.. ne isplati se.. pogotovo kada se radi o automaticima u malim potovima (6 do 11L).. i upravo tako, 5x4 biljke godisnje, za svoje potrebe, razliciti strainovi.. sta se jos ima zazeljeti osim zdravlja :)

Edit/
Herb Gardener jednom sam to bio radio u ormaru 40x40x130, iz jednog coska u ormaru pot desno, a u drugi cosak tako sa mrezom vukao masu od biljke ljevo prema gore, za male micro growing pokusaje, dobra stvar jer imas full kontrolu a i mozes citavu tu nakositu stranu osvijetlit..
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Ekipa, pitanje - do sada sam uzgajao HPS-om 600w, dual spectar. Ovo ljeto nabavio sam i jako dobra LED svjetla, Black Dog Led Phytomax-2. Griju, ali ne dovoljno za zimu pa sam se opet prebacio na HPS. Znam da bi kombinacija HPS-a i LED-a od samog starta bila super, ali LEDice su dosta glasne po noći, ventilatori se dosta čuju. Uskoro krećem sa novom sadnjom, automatici, 24 sata svjetla. Zanima me ako netko ima iskustva kako bi biljke reagirale da su otprilike 10 sati dnevno upaljeni i HPS i LED, a tokom noći samo HPS. Brine me konstantna razlika u spektru i jačini svjetla (ove LEDice imaju puno jači intenzitet i širi spektar od HPS-a). Dal bi im stalno mijenjanje pasalo ili škodilo? Stvarno sam svakave stvari izvodio do sada, ali ovo još ne, pa ako netko ima iskustva iz prve ruke, tnx. Pozdrav!
 
17.05.2015
93
193
43
Nadam se da nisam pobrkao temu?
Ovako ljudi planirm neki mini box u podrumu sa hps 250 i automaticima a zbog male temerature i velike vlage ne znam koi rezim svetla da bude. Dali bi mogao da izguram ceo grow na 24/0 ili mora imat mraka?
 
17.05.2015
93
193
43
Da probavam sada box i pada mi temperatura na 12 stepeni a vlaga je preko oko 70 po mraku. Dok ako je svetlo teperatuta mi ne prelazi 27 a vlaga je oko 45. Hvala KAPETANE :thumb: spaso si me problema.
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
E ljudi vako: resio sam da izbacim 250w HPS sto zbog neprakticnosti, sto zbog nadolazeceg leta i toplote koja mi svaki letnji grow zezne. Presao bih na LED panel, i to za pocetak jeftiniju varijantu sa Ali-ja (https://bossledgrowlights.com/produ...ower-plants-led-grow-lights-for-indoor-plants). Ima i ovakva varijanta sa 216w. Cena je vise nego pristupacnih 40 evra, pa me interesuje sledece: da li je ovo dobar ekvivalent hps 250w, i koliko ima lumena posto nema te informacije u specifikacijama a ovo 3780lum na slici me buni?!? Da li da kupujem ovo ili da idem na varijantu da za 80ak evrica kupim pravljen po porudzbini (216w) kod nas? Box mi je 80x80x160 pa mi ovo odgovara i zbog malih dimenzija...
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ne razumem bas najbolje, e27 led panel? Ako neko zna neki link do slicnog panela ko je napravio ovde, bio bih zahvalan... Ako mislis da kupim led sijalice i slozim ih kao panel, razmisljao sam i o tome, ali za 40e opet moram da kupim 5 kineza od 50w sa Alija i to dodje na isto kao i ovaj panel (a opet su kinezi)... Ako kupujem brendirane led sijalice, skuplje izlazi za bar duplo... Kao sto rekoh, cak bi i platio da mi neko napravi panel oko 300w ali na KP lik trazi 80evra...
A da ne bude da zalazim u offtopic, moje drugo pitanje i dalje vazi ,a to je koliko lumena ima onakav panel kao sto sam naveo u prethodnom postu, ako neko zna(moze i priblizno)?