Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Jasno je to sto zelis reci i apsolutno nije nikakva kontra, nasi postovi vezani za klimatizaciju i troskove su tu cisto da zna sta moze ocekivati od cjelog setupa da nebude dodatnih problema jos zbog toga, pa samo da zna sta ocekivati!:thumb:
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
To što @Herb Gardener kaže je cela poenta. Ne interesuje me račun za struju, 100-200eur mesečno mi znači svakako ali još više da napravim ulje kako valja i da probamo da se izborimo sa ovim sranjem. Gledam samo kako da što bezbolnije i kvalitetnije odradim uzgoj.
Seme je naručeno, sutra idem po balaste, naručujem sijalice itd.


Hvala svima za savete. Dosta sam naučio na ovom forumu, nadam se samo da cela priča ima smisla i da će pomoći

pozdrav
 
10.05.2018
21
66
13
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu i imam jedno pitanje za iskusnije clanove.. Hteo sam se oprobati u sopstvenom growanju, preciznije Girl scout cookies auto feminized od fast budsa kakav raspored biljaka i svetla mi preporucujete na sledeci prostor
WP_20180513_22_05_01_Pro.jpg
P.S. 110cm su vrata dvokrilna, otvaruju se ka vani i zidovi planiram obloziti Mylar Heavy Duty Diamond folija 120 mikrona. Unapred zahvalan na odgovorima i izvinjavam se ako je post na pogresnom mestu ::volimj::
 
10.05.2018
21
66
13
Citajuci po forumu odlucio sam se za hps.. 10biljaka ili malo manje, zavisi kako mogu da se rasporede.. Citajuci prethodne postove zakljucio sam da ce mi trebati 600w ali nisam siguran kako bi ih rasporedio zato molim za pomoc..
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ironymous

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Možeš i tako ako si možeš priuštit, ali 1200w je meni lično preskupo..
Samo računa za struju što ćeš platit, za te pare i pre koje si dao na hps, si možeš CREE cxb3590 ili citizen setup složit.

Edit
Naravno da ćeš imat bogovske rezultate sa 1200w, ali opet se radi o tome, jesi spreman platit tolike račune za struju? Isplatil ti se to?
I da ti napomenem, trebat će ti 2x cool tubeta za takvo nešto, znaš li ti kakva se toplina stvara ispod jedne 600w, a tek ispod 1200w?
Tako da ćeš vjerovatno morati uzeti 2 x coole tubeta (uzmi si 2x sputnika oni su do 80 eura) i oba spojiš na cijevi, i svu toplinu guraš vani..
WP_20180513_22_05_01_Pro (2).jpg
 
Poslednja izmena:
10.05.2018
21
66
13
Ma to manje vise.. bitno mi je da daju kvalitetan yield a za hps sam cuo sve najbolje.. Nzm kako bi sa tim setupom islo, posto sam ponavljam nov u ovome pa ne bih bas da komplikujem sa previse kablova i zaje***cija u koje se ne razumem a na netu nisam mogao naci nes puno o tim sijalicama..

edit:
kontao sam tako nesto sa cool tube hvala na odgovoru druze.. Dok se sve to sredi otvaram dnevnik tebi u cast
::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
posto sam ponavljam nov u ovome pa ne bih bas da komplikujem
pa pregradi prostor i radi za pocetak na manjoj povrsini sa plafon 2x400 ili dovoljno i 600w. za 1.2kW ti treba odlicno hladjenje jer tek dolaze vreli dani, ako nemas iskustva bolje radi sa manje investicija, ako nesto i zeznes za prvi put imaces manje troskova. 600w moze da pokrije 6 biljaka, sta ces vise ako uspe kako treba, a za to ti dovoljno 1.5x1.5 m :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zmajština

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Forum ti je pun genija što se toga tiče, od 1310, do Stipe, adrija, waynejohna, beštije, i imaš još 2-3, samo od njih imaš sigurno 500 stranica čitati o ledu, pogotovo uzmi followaj adrija, čovjek nam je tata što se leda i elektronike tiče..
Opet kažem, 1200 w ti je puno, ja da sam lično na tvom mjestu, radio bi vegitaciju pod 2x300w, i cvijetanje prebacio na 2x400w..
I još jedna stvar, ti možeš imati i 5000 wati u boxu, i najbolju opremu na svijetu, ali ako nemaš znanja, džaba ti to sve, eo ti jedan primjer;
Beštija, čovjek sa znanjem, izvuče 2g po watu ispod 100w svijetla, a imaš npr likova koriste HPS od 600w, pa opet pola uroda izvuku kao Beštija, zašto?
Znanje tu igra veliku ulogu, zato prije nego se zaletiš, prvo nauči osnovno o kultivaciji kanabisa, za svijetlo, opremu, tehnike (scroging) i sve picajzle, za toga ima vremena.. Čitaj tuđe dnevnike, pogotovo od Pantagana, Stipe, Hazerija, Sensi stara, Beštije, Barbarose, d@ni..
Prouči šta oni od zemlje koriste, koje đubrivo, koje tehnike, i nad kojim sortama to sve koriste..
Dosta stvari igra ulogu, vjeruj mi, oprema je zadnjo na šta moraš mislit u ovom hobiju..
Znanja kada imaš, možeš i sa svijećom growati tako reći..
 
10.05.2018
21
66
13
pa pregradi prostor i radi za pocetak na manjoj povrsini sa plafon 2x400 ili dovoljno i 600w. za 1.2kW ti treba odlicno hladjenje jer tek dolaze vreli dani, ako nemas iskustva bolje radi sa manje investicija, ako nesto i zeznes za prvi put imaces manje troskova. 600w moze da pokrije 6 biljaka, sta ces vise ako uspe kako treba, a za to ti dovoljno 1.5x1.5 m :)
Slazem se.. Tako cu i uraditi pa vam saljem slike kad sve sredim.. Hvala na podrsci i savetima :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Za prvi put 2x600w je owerkill, jos s obzirom na temperature koje dolaze i koliko ce ti jos trebati za klimu koja ce to ohladiti racun se penje visokoooo, rade bi na tvom mjestu jedan grow sa slabijim setupom da malo vidis kako i sta ide.