Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.01.2021
6
2
3
33
Uzeo sam uređaj da vidim koliko crpe watažu i oba dvije daju 6w hahaha, ali sam naručio 4 fulspektar ledice po 20w pa čemo vidjeti
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Te žarulje su ti bezvrijedne vjeruj mi. Ja sam ih uzeo i prijatelj isto tako i bez obzira na deklariranu snagu ne povlače više od 6W. Bolje ti je uzmi 2 V-Tac žarulje više ti se isplati. Ne znam jesi li uzeo te žarulje kao dodatak nekom panelu ili kao glavnu rasvjetu. Ako si uzeo kao glavnu rasvjetu bacaj to i kupi E27 led žarulje i napravi panel.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Koliko sam upućen, prodaju se kao "18W i 28W", realne snage 5W i 6W. Upravo testiram full kineze sa 28 ledica, uz dodatak jedne obične LED E27 sijalice. Redovni update radim na svakih sedam dana u svakoj od galerija pa možeš pratiti razvoj.
Dan 1. u galeriji bez komentara.
Dan 5. u galeriji sa komentarima.
Neki članovi navode da su dobre zbog UV i IR diodica koje uništavaju nametnike. Više o tome u temi o E27 sijalicama.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin
17.01.2021
6
2
3
33
Da se nadovežem na LED cob fullspektar , žarulja čupa 20w struje, dali ce mi bit dovoljne 4 za cijeli uzgoj bez da koristim onu cfl150w(ustvari čupa 125w).
 

Prilozi

  • IMG_20210124_150516.jpg
    IMG_20210124_150516.jpg
    241 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20210124_151611.jpg
    IMG_20210124_151611.jpg
    117,5 KB · Pregleda: 20

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
pozdrav. davno bio na sajtu ovom a i nemoguce je sve iscitati tj treba uloziti dana i dana u citanje a oci poprilicno lose. prateci neka istrazivanja na yt o spektrima svetlosti gde je dokazano da je za uspesniji rast bilja bolje belo led svetlo (neznatno ali ipak bolje i jeftinije) pa je pitanje da li je neko uspeo odraditi indor grow pod belim led svetlom i kakvi su rezultati? decko kojeg pratim na yt experimentise sa povrcem i napominje da nije sigurno da ce se belo pokazati bolje i u uzgoju Mare. ?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Šta je za tebe belo svetlo? Za vegu je plavi spektar a za cvetanje crveni, uvek bilo i uvek biće. Čini mi se da je jedan uvaženi član odradio automatika ispod MH sijalice.
Edit: @nibiru
Znanje engleskog mi je minimalno tako da nema šanse da gledam 22minuta nekog video klipa. Odgovoriće ti već neko, ja u međuvremenu pokušavam pronaći taj dnevnik sa MH sijalicom.
Edit2: pod znakom pitanja je kvalitet tog svetla (reflektora).
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: nibiru and svejedno

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Pusti paradajz i gledaj našu biljku.

Plavo svjetlo ti je za vegetaciju, a crveno za cvatnju. Možeš i sa nekom sredinom od 4000k proc cijeli period ali je bolje miksat.

Svaka biljka na planetu drugačije koristi svaki spektar svjetla pa tako i ova naša.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzo and nibiru

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
nema druge no da se proba pa cu bit pametniji. uzgajam preko 20g tako da sam potkovan za out ali indor mi je ko da sam na mesec sleteo,nist ne kontam..a pro reflektori sa full spektrom i te price ,pa to je bezobrazno skupo. radicu u sobi 3x5m imam ogledala velika i dosta lustera ,ima i dnevne svetlosti ali ne puno (1 prozor) i sunca samo prepodne.
 
Poslednja izmena od urednika:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
indor mi je ko da sam na mesec sleteo,nist ne kontam
Pogledaj neke (kvalitetnije) završene indoor dnevnike, biće ti mnogo toga jasnije.

radicu u sobi 3x5m imam ogledala velika i dosta lustera ,ima i dnevne svetlosti ali ne puno (1 prozor) i sunca samo prepodne.
Mirisi, totalni mrak, optimalni uslovi...sve ćeš kontrolisati ako imaš box, bez njega biće mnogo teže. Na ogledala i lustere zaboravi, nije to za ovaj hobi. Ali moraš se potruditi da naučiš nešto. Nije teško ako uživaš u tome.
 

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
ima, ima sve . evo da pojasnim . znaci, ne mislim da groowam unutra , aute i foto vec godinam s uspeh i cisto organski groowam u out. imam plastenik i pod folijom i pod lexanom. ne glupiram se s domaya seeds vec uzimam pro semena za koje znamo koliko kostaju. sezona mi ide oko 50 kom auta i 6-7 fotop. ovo mi treba da razvijem svoju sortu. tu na sajtu sam jos davno nasao i kako se to radi i ima i logike. pucam dosta novaca na semenke i doslo je vreme da probam napraviti svoju stabilnu sortu i za to ce trebati oko 2-3 god . cisto mi treba informacija dali je neko vec izgurao grov sa tim e 27 cold white warm ligt i sl led lampama. u planu mi je oko 20 kom staviti na oko 7-8 saxija . cisto treba da mi se razvije decak da bi dao polen i posle da oprasujem unutra.
 
Poslednja izmena od urednika:

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Samo zapamti jednu stvar koju sam ja iz iskustva naučio. Što više grla i što manje wati po žarulji.

Grla su ti jeftina uzmi porculanska dođu oko 2 kn komad. A žarulje uzimaj isključio brandove tipa V-Tac (najbolje), Phillips, Osram,... Računaj na cca 9 do 11W po žarulji i takav ćeš panel u cvitanju držati 40tak cm od biljke.

Isto tako za vegetaciju ti treba 30% snage panela npr. Ja vegetaciju sa autoflowerima radim sa 30W po biljci.

I za vegetaciju se koristi 6000k temperatura svjetlosti, dok za cvitanju koristim 2700k.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nibiru

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
Samo zapamti jednu stvar koju sam ja iz iskustva naučio. Što više grla i što manje wati po žarulji.

Grla su ti jeftina uzmi porculanska dođu oko 2 kn komad. A žarulje uzimaj isključio brandove tipa V-Tac (najbolje), Phillips, Osram,... Računaj na cca 9 do 11W po žarulji i takav ćeš panel u cvitanju držati 40tak cm od biljke.

Isto tako za vegetaciju ti treba 30% snage panela npr. Ja vegetaciju sa autoflowerima radim sa 30W po biljci.

I za vegetaciju se koristi 6000k temperatura svjetlosti, dok za cvitanju koristim 2700k.
hvala , ko sto napisah ,oko 20 grla tak ce ici iznad 3-4 biljke. posrecilo mi se proslog leta s mazarom u outu i dao po koju semenku. nije se oprasio nego eto tako sam od sebe pa njih zelim u indor da oprasujem i polako da se pravi stabilna vrsta. ubacicu i one smart led 10-tak kom cisto zbog spektra da ne rizikujem ali one profesional grow panele jos ne mislim nabavljati za ovu igru. a kad se stekne iskustvo sa indor onda mozda i investiram u pro opremu. za sad stap i kanap :) hvala jos 1x i ako nisam jako dosadan ,zanimalo bi me sta mislis o ovim smart zaruljama ? to je kod nas oko 4e kom https://www.kupujemprodajem.com/ele...-e27-sa-daljinskim-upravljacem/oglas/45810242