Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ratluk

Banned
Banovan
15.12.2018
17
4
3
37
@Ratluk Nauka, a i praksa je dokazala da hladniji spektar boja kojom raspolaže Mh sijalica više pogoduje kanabisu u vegetativnom periodu biljke.
Razumem te ja brt nego nisam mozda lepo objasnio...u klijanje ih drzim na neonke 6400k posle kad se prebace u saksije odmah ih stavim pod 2200k dnat i tako do kraja ...dovoljno dobro i brzo se formiraju u vegi pod ove lampe...moje misljenje iskreno da nema potrebe...jos ako su automatici nznm stq tu ima da ih manjas jednu pa drugu...)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@Ratluk jedino kombinacija oba dva spektra izvlači iz biljke maksimum, nedostatke spektra u razvoju biljke nikakvim kemijama se možeš nadoknaditi bez obzira jesu foto jesu auto biljke. Hps ima lagani peak u plavom spektru a veliki u crvenom, ako sam dobro upamtio plavi fotoni putuju brže i lakše od crvenih. Iz tog razloga Hps može poslužiti i za vege i za cvijet dok se nedostatak crvenog u cvjetanju baš osjeti pa to ne bi preporučao.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
nznm stq tu ima da ih manjas jednu pa drugu
ne moras, sve mozes pod hpsom odradit. mh je ok u vegi jer dobijes guscu krosnju sa malim internodalnim razmacima. U cvjetanju je mozes dodat uz hps ako imas neku strechy sorty pa da ostane niska... ili opcenito ako nemas dovoljno visine u boxu i zelis male internodalne razmake.
 

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
vozdra ekipa, imam jedno blesavo pitanje.
radi se o LED zaruljama. nekoliko V-Tac zarulja je riknulo pa sam zamijenio novima, info je na slici (12W). jedino sto me muci je cinjenica da te nove zarulje "smrde" dok rade, onaj miris po plastici. tek im je danas treci dan da sam ih stavio pa ne znam da li ce se ukloniti smrad ili ce nastavit. zanima me da li ce to stetit biljci ??? oce li ona poprimit taj smrad, ne bi bas volio da duvam travu koja ima miris plastike. ako i dalje nastave smrdit, poceo bi trazit nove zarulje jbg sta da radim?
eeeerere.PNG
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ma i da je prašina ne bi smrdilo 3 dana, valjda bi na prvo zagrijavanje to otišlo.. Al rjec je o novom zarulja a koje "smrde na plastiku" dok rade.. Prvi put cujem iskreno Al ne moze bit dobro nikako, ne mora znaci da ne valja ju il da bi se nesto dogodilo Al bolje sprjecit nego ljecit.. Zamjeni ih da ne bi bilo :whato:: Al ne idi u isti dućan.. :)
 

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
a jbg ebay. ma katastrofa, taman sam se ponadao da sam uspio naci jeftine kad ono klinac. bacam se dalje u potragu. hvala za savjete :)
 

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
@.i. ej prijatelju, ne znam koja je marka, ne pise na zarulji nista znaci ne-brendirano. zato je i bilo toliko jeftinije od ostalog. dosta sam zarulja zamijenio ali nitijedna nije smrdila po plastici. prvo sam mislio da ovaj vanjski materijal od plastike smrdi ali i sad kad ih ne koristim, ovdje na vrhu di su LEDice se osjeti lagani smrad plastike. srecom nasao sam nove zarulje, brendirane, mrvicu skuplje ali nikakvog smrada nema
20181228_105637.jpg