Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Kad da mijenjam HPS lampu vege za bloom? Riječ je o automatima.
Preflower već 4 dana pokazuju(ne sve cure, još čekam dvije-tri), ne bune se na vege HPS 400w.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Imam jedno pitanje , tj jedan problem , valjda je ovo zgodna tema ili ona LED grow lights ne mogu da je nadjem .
Naime upitan sam" jel to pada kisa " od stran ukucana
Ne pada kisa nego se Vipar SPectra 450 dere na oba ventilatora ko da ce Ledica da porodi , to je to moram otvarati i seci .
Al se razmisljam dal uopste da se cimam da prepravljam dodajem regulator za brzinu , ili jednostavno raskacim i uzmem jedan ToaletVentilator pa provedem cev od aluminijuma do LEd panela i taj vent da bude za izbacivanje . Posto mi svejedno treba , da iskljucim to i do q, a to malo hladnjenja sto treba uradim sa tim ventom .
Nisam pametan, sutra ako stignem rastavicu ga , pa ce mi valjda naici sta treba i kako kad vidim iznutrice i izmerim radnu temperaturu sa iskljucenim ventovima
 

Zvijerko

Aktivan Član
01.07.2019
70
257
53
24
Zanima me nešto pa ako neko može da mi odgovori bukvalno sam zelen za šta sluzi prigusnica i da li je moguće sa hps 400 odraditi bez prigusnice
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
-Prigušnica - Služi za ograničavanje struje, te može biti magnetska ili elektronička (objedinjuje i funkciju startera). Sustav s magnetskom prigušnicom predstavlja induktivni teret, te se uvijek koristi kompenzacijski kondenzator. Zbog relativno visokih gubitaka u magnetskim prigušnicama (i do 25%), te niz drugih prednosti, sve više se koriste elektroničke predspojne naprave. Elektroničke predspojne naprave omogućuju i regulaciju (nije moguće samo smanjiti napon kao kod žarulja sa žarnom niti, budući bi to prekinulo izboj).
Doslovno drugi link sa googla prekopiran tekst, jer sam bio ljen pisat. sve navedeno je tocno.

Do HPS bulbs need ballast?
Metal Halide (MH) and High Pressure Sodium (HPS) lights require a remote ballastto work. When building your own plant grow light, it's important to match the ballastwith the wattage of the bulb you will be using. You must also match the type of light (MH or HPS) you're looking for with the ballast.
Nadam se da znas engleski, ako ne znas kratak i jasan ogdovor je ne.
Sve ovo ima napisano i na forumu u podforumu "oprema za indoor uzgoj" samo si trebao tamo zaviriti i proslitati teme.

Zadnjih par dana samo postavljas pitanja iz kojih se vidi da ne citas (kartonski box, sijalica) nista nego trazis servirano, oprosti ali moras ucit jer sto ti vrijedi da imas sve ako neznas cemu sluzi i kako radi?

Posjeti OVAJ podforum i citaj kao sto kazes da citas, jer da si citao ovakva pitanja nebi postavio. Dok dosta vidjet ces i sam da vise nece biti ovakvih pitanja nego ces imat konkretna pitanja za tvoj projekt.
 
13.11.2016
12
67
13
28
Prodajem pirate box 1×1 400w dual spectrum silvanija,prigusnica,reflektor,turbina125,filter uglavnom sve samo upali i growaj...odraden jedan grow automata..placeno 500e novo...prodajem za 200e...ISTRA
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Pogresna tema za objaviti oglas a tu si vec par godina, ovdje objavi


a kolege ce ovo sigurno na groblje skloniti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and Badi

pajo8

Aktivan Član
27.10.2015
138
671
93
27
Sta kazete na ovu foliju za LED panel ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20190926_150359_de.sec.mobile.jpg
    Screenshot_20190926_150359_de.sec.mobile.jpg
    97,9 KB · Pregleda: 64
20.05.2014
37
14
8
pozdrav ljudi... neznam da li jrava tema al aj da pitam, na kojoj visiti treba drzati sijalicu od 400w na biljku koja tek izbacila koltedron?
 

Dangerdenso

Aktivan Član
03.06.2018
76
280
53
Vec sat vremena citam i evo bas sam se sav pogubio, svaka cast ovima sta si sami slazu ledice, iskreno neznam dal bi ista uspio slozit u godinu dana hahahaha, i sad jos samo da pitam, trenutno sam na mh/hps 400w kombinaciji i ozbiljno razmisljam o prelasku na cmh 315w za sljedeci grow, isplatili se mjenjati provjerenu metodu??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

Zvijerko

Aktivan Član
01.07.2019
70
257
53
24
Ljudi ako moze mala pomoc ovako trenutno su cure 10-dana guram ih na dvije led sijalice 6400k hladne sta mi preporucujete za dalje mislim na kelvine koju toplu da uzmem
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Ljudi ako moze mala pomoc ovako trenutno su cure 10-dana guram ih na dvije led sijalice 6400k hladne sta mi preporucujete za dalje mislim na kelvine koju toplu da uzmem
mozes sve do kraja sa 3500k
a najbolje da kombiniraš sa 2700k,3000k,3500k, (1-2x4000k) za daljnji razvoj. i trebat ce ti puno više od 2 žarulje to valjda znaš :)
 
Poslednja izmena: