Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Za 7 dana dovoljno svjetla, štedna to bolje odradi ali odradit će i ova..15w ne smiš preblizu,a opet malo dalje i izduži se.. ali opet,7 dana će odraditi..
Edit: nije nužno ni skidati plastiku prvih dana,ne brineš se da će spaliti mladu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja je planirao stavit na 60cm, sta ti savjetujes na koju visinu da metnem :D

EDIT: Evo nasao sam od 9w 6500k ,ladno mi sija u hodniku od prije 2 mjeseca, skroz zaboravio za nju, da skinem plastiku i da metnem na koju visinu, sta savjetujete?
IMG_20200124_211826.jpg
@1310 @Vutrajojo @Palac Zeleni @svejedno

Edit 2: @h0nda hvala buraz, ekipa hvala svima, zivili :)
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
@budalin bu ta ok za start ali ju udalji 30etak cm pa prati ako se izduzuje spusti i kontra, znaju te 15 ice opaliti opako po biljozi pogotovo ako se preklope snopovi dve zarulje koje su blizu, inace osobno sam bio zadovoljniji sa vegom pod ledom od 6400 neg 4000 soma!
Sad vidjeh stavi tu od 9 na 20 etak cm komotno, za prvih par dana dosta a onda malo pojacaj ipak ce trebat kak ce se razvijati, Skini plastiku!
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Malko kasnim al nema neke pomoči od mene, nemam iskustva sa zaruljama. Imam jedno polovicno,skurena biljka od dvije zarulje tokom jedne noci, kasnije pohermala o_O Honda je tu iskusniji. I svatko tko je grov prošao sa zaruljama.

Dosta se eksperimentiralo sa ledicama u vegetaciji, razne kelvinaze miksevi i osim coba ni jedna kombinacija nije nadmasila cfl. 20w 6500K pa kad poraste za koji dan jos jedna takva a onda 24w 2700. Pasiva upuh ispuh, nema grijanja hladenja , nikakvog miksanja zraka a biljke bujaju. Padamo svi na marketinsku manipulaciju. Sto je najgore kad se usvoji misao da je LED superioran ne prestaje se s ulaganjima kako bi se to i dokazalo, samom sebi i cijelom svijetu.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ne mogu da vjerujem da u najvecem marketu u gradu nije bilo ebenih cfl-ki. Imao sam jednu od 40w al sinoc dok sam trazio grlo po garazi i kabal slomim je, mislim samo malo napukla, vidi se samo crtica kao napuknuce al ne vjerujem da to moze radit sad.

Sve si u pravu Japaneze, sve kontam :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
U taj prostor HPS 400w razvalio,ako bi trebale 2 tako skupe led ploče ne znam koliko bi to uopće imalo smisla,.. još uz saznanje da je potrošnja struje za iste ili slične rezultate led-hps neusporediva.. 300w e27 bi ti taj prostor pristojno pokrilo to znam,a bordove još nisam imao
Kad budeš provjeravao,svakako vidi dali se napajanja griju. Možda da ih malo odvojiš od panela...
Na ostatak situacije nemam komentara. Neka se jave ljudi sa iskustvom :)

Hvala na odgovorima i orostite takodje na mojim kasnim odgovorima.

@Zlo&Naopako

Poslusao sam te, i ne samo da sam odvojio od panela nego sam ih stavio van boxa, da se ne greju bespotrebno a i estetski je lepse haha.
Ne mogu da kazem da preterano greju, bilo je 23c u boxu a u sobi gde se nalazi box je 20c.

@Vutrajojo

Sada sam ih vec montirao i mislim da cu izgurati cvetanje sa njima, ne da mi se vracati taj HPS 250w.
A sto se tice prostora, ne znam. Do sada sam furao a 400w HPS.
Ovo mi je prvi led panel u zivotu. Proizvodjac ga reklamira da mu je footprint za 60x60 box. A kao svaka kompanija sa svetlima ili drugim proizvodima, uvek ce da predstavi proizvod u naj boljem svetlu (tipa, kao kada ti seed bank kaze da ce biljka da cveta 60 dana a svi znamo da ce to da bude 70 ili 80 dana)
Stoga, ja sam krenuo sa 2 panela na 80x80.
Ako mislis da nema velikog smisla njihova snaga na ovu povrsinu, koji bi bio tvoj savet za koristiti ih u buduce?
Ja stvarno ne znam. Sada cu ovako da izguram cvat, cisto da vidim dali ce dati tvrde hedove :)
 

Prilozi

  • IMG_0033.JPG
    IMG_0033.JPG
    219 KB · Pregleda: 56
  • IMG_0034.JPG
    IMG_0034.JPG
    279,6 KB · Pregleda: 56
  • IMG_0036.JPG
    IMG_0036.JPG
    283,8 KB · Pregleda: 50
  • IMG_0037.JPG
    IMG_0037.JPG
    348,8 KB · Pregleda: 47

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ako mislis da nema velikog smisla njihova snaga na ovu povrsinu
Frend krivo si me shvatio ili se nisam najbolje izrazio..bas sam napomenuo kako nemam iskustva s takvom hightech rasvjetom, ali imam nesto s HPS om i običnim e27 žaruljama za koje znam da 300w kvalitetno pokrije takav prostor i uz malo osnovnog znanja s 300w mozes skidati 350-400g suhog. Ja ne znam koliko toliko w board može dat u tolikom prostoru, po specifikacijama trebalo bi to ić oko 2g/w,malo ima recenzija na forumu koliko je tko izvukao s takvim panelima.bar ja nisam vidio ,a volio bih čuti malo više o tome od ekipe s foruma koja radi s njima, konkretne finalne brojke u usporedbi s "običnim" ledom
 
Poslednja izmena od urednika:

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Kolega @Rogi84 vrv nisi vidio, pokusao sam ti pojasniti:
Pozdrav, za taj box 300 wati je skoro owerkill obzirom da su 301b ledice veoma efikasne.. zato imas dimabilne drajvere (tip A) pa za pocetak smanji snagu za trecinu (~200w) i(li) digni panel u medjuvremenu 10-ak cm dok to ne uradis.. poslije, ovisno od potreba growa, pojacavas lagano snagu (po meni max 250w) i stelas idealnu visinu, a nju ce ti najbolje reci biljke ;-)
Podesavanje svog Constant voltage (CV) drajvera mozes pogledati ovdje:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin and Rogi84

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozdrav zanimame da li je ovo samo za cvetanje?
jeste samo za cvetanje,ali vidi ovo druze,ti za te pare mozes da kupis digitalni balast onaj lumeksov od 440w i uz njega obe sijalice i za vege i cvat,dodas jos koji dinar i imas i refletor za te pare uz put mirror_small.png ,po meni mnogo bolja varijanta sto se tice svega e imas vise lumena e vise wati a pare iste.
Sta jos treba uz ovaj komplet.
sve brate,box,turbina,ventovi,termomotera,zemlja i naravno menke ako si na to mislio,evo jedna od tema koje ce ti biti korisna.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
I ova također :)...
 
01.02.2020
14
9
3
44
jeste samo za cvetanje,ali vidi ovo druze,ti za te pare mozes da kupis digitalni balast onaj lumeksov od 440w i uz njega obe sijalice i za vege i cvat,dodas jos koji dinar i imas i refletor za te pare uz putPogledajte prilog 318532,po meni mnogo bolja varijanta sto se tice svega e imas vise lumena e vise wati a pare iste.

sve brate,box,turbina,ventovi,termomotera,zemlja i naravno menke ako si na to mislio,evo jedna od tema koje ce ti biti korisna.
HVala brate!!
I jos jedno pitanjce da li u vg mogu da imam led i cfl zajedno?