Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.479
358
Ac infinity je u samom vrhu,jer imaju EVO samsung lm301h diode,koja ima više plave,ali pojačan im je i zeleni spektar i smatraju se trenutno najefikasnijim za uzgoj!

Sp modeli su odlični,samo njih držiš višlje i tu treba 2m visine. Može se i u 1.8m ,ali njega drže 60-80cm od krošnje,radi večeg otiska. To su probali s tim modelima,ali puno su efikasniji kada su dva u recimo 120ki(120×120)!
Ako ti se da čekat ac infinity,nemaš što razmišljat. Uz najnovije EVO diode,imaš i digitalni dimmer. Znači,možeš narihtat da se pali postepeno i tako gasi,tj imitacija zore i sumraka!
Ac infinity ti ima magnetni profil,tako da se na njega,spoji dimmer ili dodatni bar sa UV didama,ali to je za nas premala razlika i jako brzo rikavaju(za ac infinity se još ne zna). Ovi novi modeli su trenutno na ispitivanju kod različitih growera,tako da če po recenzijama ,usavršit ga do savršenstva. Tako je najavljen:)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Hvala @KARTMEN ovo je obican, ja planiram pro verziju. Steta sto nije napisao koliki yield na kraju.
Napisao sam. Klikni na spojler.
Ovaj moj Attis je valjda najpopljuvanija lampa na cijelom forumu :)
Ima tome godina par, bila nagradna igra na Vutra forumu i ja osvojim šator. Mislim da je bio 90x90.
I dodjem kod sponzora osobno, a on kaže : Ma ebes to, evo tebi box 1,20 x 1,20. :thumb: Grow shop Osijek.
I onda show, 10 godina Vutra, slavi se kod mene, Cill donio brdo poklona, organizirao tombolu i moja ljepsa polovica izvuce broj i osvoji Lumatekovu digitalnu prigusnicu 400/600 SL.
Par godina uzgoja sa tim lampama, vrućine, potrosnja struje abnormalna, jedva čekaš da ugasis box...
U jednom momentu, dite kaže : Stari, zelim skrtiti nesto para, sta ti treba.
Lumatek je izbacio novu seriju lampi, trebam lampu.
Hoćeš 600w PRO... Neću, gadi mi se cifra 600!
Uzmi ovu 465W PRO... Neću, gadi mi se cijena :D

Popust je bio 20% na Hempatiji, Atiss 300, cijena 360€. I tako je Atiss 300W došao u moj dom.

Istu večer kad sam objavio da sam presao na led rasvjetu, pljunilo se na tu lampu.
Pljunilo se i na kraju uzgoja na biljke.
Obrazloženje je islo u smjeru, velik je box za tu lampu :D

Rezultat toga i naknadnih dešavanja je moje odustajanje od prikazivanja uzgoja na Vutra forumu.

Sljedeci grow (drugi po redu sa tom lampom) prikazan je u Dnevniku uzgoja 80 dana ljeta,... dnevnik je isao retroaktivno.

Ostalo mi je još da stavim samu završnicu toga uzgoja, ali... vrag ne spava :D
Na sve načine sam doživio diskreditiranje od strane Urednika, Moderatora... tako da je taj Dnevnik uzgoja grubo prekinut i nije dovršen. Imam sve slike za završnicu, ali kome pokazati kad je na forumu postalo bolje pljuniti nego dati podršku.

3 uzgoj sa Attis 300 W lampom sam oodradio Dnevnik uzgoja na jednom stranom forumu.
Niko nije pljunio na mene :D

Sad kad vidim da je nesto PRO, povraca mi se na ta 3 slova.

Ili, da bacim ovaj box 1,20 x 1,20 pa kupim neki od metra :D
Možda stane pljuvanje :D

Poruka u temi "PANDEMIJA 2021 (3 val)" https://www.vutra.org/threads/pandemija-2021-3-val.20799/post-738129
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
524
5.147
233
@Budfield
Jesi vidio koliko bi te izašla poštarina za Hr za EVO3 :)
Ja odustao odmah čim sam vidio i naručio marshydro.
Imaš akciju danas growers thursday i SP3000 je 320 e + ukucaš još neki kod od growera sa yt i smanjiš još cijenu.
Planiram si ga i ja uzet za drugi box
 

Ledledeni

Aktivan Član
08.01.2021
268
720
93
Po prvi put koristim lumatek i trebam da prebacim na flip pa me zanima da li je bolje da odmah sa 50% prebacim na 100% ili da prvo neko vreme bude 75%?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Truba3003

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.059
15.633
358
Pozdrav svima, htela sam da pitam u vezi svetala za uzgoj Mikrobilja (kao za flance povrća, samo prva dva lista), uzgoj bi bio na policama, sve jedno ispod drugog, 5 polica, pa na svakoj ledice.. Moje pitanje je koje ledice da uzmem za uzgoj, a da nisu jako skupe?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: POsram

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.656
13.839
358
Mars ts1000. Turbinicu neku bolju i skuplju samim tim i tisu ako ce morat stat u taj prostor! Ako ti buka ni problem mozes bilo koju. Sam ak mislis nutra ugurat filter plus turbinu dobro se organiziraj i isplaniraj di i kak montirati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.963
258
Neki ne citaju dobro i ne konstatuju pravilno.
Napisano je da je covek sto bi kod nas rekli "zvala" znaci zvace prica, a . . . niko nije rekao da je prevarant i da svetlo nevalja, vec da je stavio 285 diode koje nisu ni binovane u vreme kada su svi presli sa 301 na 301h, stavio je honkong mauming drajvere i onda to prodaje po ceni koja je bila vrlo blizu Lumateka (meanwell + bin) u to doba. Sta mene briga sto drugi nisu dovoljno inteligentni da shvate ovo, on dok moze nek bere lovu, jel uspeo jeste, sto kaze svaka roba ima svoga ;)
Sada vidim da je popustio cene i to je sada tu negde sa konkurencijom, pa ko voli nek izvoli.

Danas ima jako puno kvalitetnih panela po ok cenama, LED tehnologija je uveliko dostigla vrhunac, za vreme pandemije mnogo ljudi je pocelo da growa sirom sveta i tu su oni nastancali dioda i dioda, panela, lajsni ajaoo, otvoris stranicu, ali baba kaze vid sto je jeftino :D nema tu sta mnogo da izadje novo i da bude ne znam sta, a vi ako hocete na trke i da budete na podiumu, to je druga stvar i to se zna, to ne pita cenu ;)

PS Imao je intervju i cast !!! da prica sa Dr BB i nista coveka nije pitao sto ovaj vec nije rekao ili objasnio. . . sta da mislim o G. Shanu. . .
 
02.12.2021
74
135
33
22
Pozdravo ekipo, pitanje za iskusnije članove..Kažite mi sta misliste o LED full spectrum 300w za prostor 80x80x160
74F92319-4995-43A3-A031-24C8E27CD32C.jpeg
Slušam vas..Pozdrav ekipo
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Ovakva konstrukcija led lampi se obicno upotrebljava u komercijalne svrhe dakle ne za tentove nego za dodatnu svetlost u staklenicima zbog drugacijeg rasporeda biljaka koje tebi ne treba u tentu.
Takav dizajn je smisljen da bi se zamenio hps od 1000w za velike prostore i koji imaju po 700 800w (ovaj kineski ocigledno nema). Bolje ti je da ciljas na neki lep panel ili led bar ja imam isti tent.
Gledaj da uzmes nesto malo kvalitetnije i prilagodjenog oblika za tvoj prostor. Bitno je da li imas nekih hydro shopova oko sebe ili imas li mogucnosti nekako da porucis druge lampe?