Svjetlost i Zemlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.09.2011
2
0
0
34
pozz .stvarno sam puno citao kako sta treba ,,ovo ono ,,pa svako pise drugacije ,, gledao sam koja je naj svjetlost za uzgoj ,,
pa neko kaze ,, neonka cool white pa neko stedna zarulja ,, i obicna zarulja ,, zato se obracam vama profesionalcima mozetel mi dati doznanja koja je vrsta svjetlosti potrebna da izraste jedna fina zdrava biljcica ,
isto tako ,, da li se moze koristiti , obicna zemlja za bilje , naravno PH vrednost od 5.5 do 6.5 i koja vrsta zemlje bi bila najprikladnija ,, pozz i hvala unaprijed
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
HPS rasvijeta je najbolja rasvijeta,tu dileme nema apsolutno nikakve,plavi spektar svijetla za veg.faz a crveni spektar za cvijetanje to ti je po školski (ali nije nužno ja bez problema odradim grow samo sa crvenim spektrom obadvije faze growa) Grow se može izdurat i sa štednim žaruljama ali ih trebaš pun k....,neonke su dobre ali HPS je najbolji.Što se tiće rasta biljke pod umijetnom rasvijetom sve se svodi na lumene,što više lumena to bolje a HPS isijava najviše lumena od svih zato je najbolji.Više o lumenima i tome proćitaj postove ovdje na forumu.
Što se zemlje tiće dobar PH uzmi,ja uzimam onu što ima u sebi mljeveni stiropor i to je više manje to,oko zemlje se nema što puno komplicirati,možeš sa kupljenom zemljom pomiještai mljeveni stiropor i pijesak,npr na 5 lit zemlje zamiješaj pola litre stiropora i pola litre pijeska.
O svemu tome već imaš postove na forumu koristi search i ćitaj,ćitaj,ćitaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.