Sweed Seeds - Afghan Delicious Fast Bud, 2x55W cool day light, 400w HPS by @PleromaBythos

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Nadam se da hoce.. Sve ovisi kakva je genetika biljke i koliko se to strecha.. nije mi bed ako se previse strecha jer uvijek mogu malo podici mrezu i to pravilno rasporediti.. a i izradio sam dodatne nastavke za mrezu jer sam prvotno scrog mislio raditi u obliku slova V odnosno U.. da ide scrog oko lampe...

Sad se samo nadam da ce popuniti mrezu kako treba.

Jos je malo vlazno od Flusha pa cemo sad za dan dva poceti i s bloom prihranom.

Osim toga ovo mi je bilo i prosli grow... cim prebacim na 12/12 naglo poraste vlaga u boxu.. tako da uvijek u vegi moram podizati vlagu, a u cvijetu spustati..
Doduse vani je vlazno dosta pa vjerojatno ima neke poveznice...
Sad cu pratiti situaciju a ako se ne smiri vlaga.. nema druge nego elektricni odvlazivac nabaviti..
Prosli put sam imao dva ceresita i ko da ih nisam imao..

Hvala ekipa na praćenju ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Ekipa evo opet par slika da malo osvjezimo dnevnik i malo potaknemo ljude na pracenje.. ;)

Nema se nista konkretno za nadodati osim sto smo nakon flusha roknuli full dozu BioBizza za fazu cvjetanja i to na 2l vode.. sljedece zalivanje odmah dva dana nakon (danas) i to s jedno 5-7l obicne vode..
Strech ide pomalo i sad cekamo... Vlaga i temp je ok! 23C i vlaga 42%.

Situacija izgleda ovako:
IMG_3544.JPG IMG_3546.JPG
IMG_3541.JPG IMG_3542.JPG


Širi se to pomalo.. ipak jos uvijek mislim da sam mogao pustiti jos ovaj tjedan vege.. Zivjeli mi svi!
IMG_3540.JPG
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Sada ce strech popuniti ostatak mreze i bice to bombon.Ovaj vent ispod biljke..nije malo prejak za po potu da udara,da ne isusuje zemlju?
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Kad sam ga furnjao na najjace onda bi se vidjelo po listovima Breeze ostecenja.. ali nije jak.. nije ni na najjacem vise mi sluzi da mijesa atmosferu u boxu... sa strane ako vidis ovo alu crijevo kroz njega ide protok upuha imam i manji vent za upuh po strani boxa.. i jos sam imao i clip vent koji mi je riknuo da puse po vrhovima... imao sam uz to i odvlazivace jer mi je u cvjetanju vlaga ogromna bila..i inace imam problema s vlagom... a i sa Hladnijim vremenom i kisama ce mi rasti vlaga.. tako da mi je za sad ovako ok! Mislim da je dobar taj veliki vent ;)

btw.. Vent mi je bio namjesten tako da puse po posudi s vodom i mokrom krpom radi podizanja vlage u vazi vege... sad sam to maknuo da spustim vlagu.. i ajde uspio sam.. nikad nije bila toliko niska.. Prosli grow odradio do kraja s 60-75% vlage u zavrsnoj fazi cvjeta.. usro se od budjanja... ali protok zraka u boxu je bio dobar i nije bilo problema s budji...
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Isti takav imam tj. dva komada i isto sam prezadovoljan.Dosta dobro simulira vjetar sa onim elisama unutar venta.Ako ti je pri dnu upuh sa ventom mozes bez problema staviti ovaj da puse izmedu lampe i vrhova,vlagu ces rusiti...probaj na dan,dva pa vidi.
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Prije mi je taj vent visio po sredini boxa i tako puhao po vrhovima i ujedno mjesao zrak.. taj veliki.. a mali clip sam stavio s ovim crijevom od upuha da pusu izmedju biljaka jer je bila velika guzva i vlaga... sad sam ovako sistem odradio posto je SCROG u igri.. pa mislim da cu eventualno nabaviti jos jedan clip vent da sam iznad vrhova puse.. ali otom potom.. za sad cu drzati ovako i pratiti razvoj.. pa cemo kreirati po potrebi... nije iskljucena ni ta opcija sto si savjetovao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Poštovanje cijenjeni Vutrashi.,

Evo nas u kratkom updateu DAN 113., HPS 400W 12/12, DAN 07.

Dakle gospodo evo nas u 7-om danu na 12/12.. Pistile su iz vrhova pocele divljati odmah drugi dan.. ali evo od sad mozemo racunati bar bar flower.. Sad nam ostaje za vidjeti sto tocno to znaci Fast Bud tj. F1 verzija.

Sama biljka izgleda ok., nista joj ne fali.. streching je manje vise gotov., jos ostaje ovaj tjedan za zavrsno korigiranje po mrezi.. ali otprilike to je to.. Sto se tice biljke totalno ima blagi mentast miris.. reklo bi se da je za stelth odlicna.. vidjeti cemo jos kako ce to izgledati u punom cvatu.. ali naspram prijasnjih biljaka ovo je nista.. prije sam vec morao paziti u 20 danu vege... a sad nista..

Biljka je zalivena prije 3 dana s 5l korigirane vode.. danas vjerojatno ide prihrana.. budemo vidjeli.. prosli put je isla puna doza nakon flusha.. a danas bi mogli pola..

atmosfera u boxu je dobra... temp 22c, Vlaga 45%

Biljku svakodnevno razvlacim pomalo.. koliko se strecha toliko i korigiram.. jos malo i to je otprilike to..

IMG_3582.JPG IMG_3583.JPG

Evo i BlueDream.. vise ni nemam pojma koliko je to staro.. znam da jos nije gotov i da mu nije lako.. ;)

IMG_3552.JPG IMG_3553.JPG

Pozdrav svima!!
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Aloha... a nista ekstra.. ali imao sam vremena pa eto update.. Sve ok.. Mislim da je strechanje konacno gotovo i da je ovo max potencijal sirenja biljke.. Zalivena je s punom dozom hrane za cvjetanjena 2l vode.. ali nije sve po tablici islo.. tj. nisam joj davao sve komponente hranjiva, prvenstveno radi viska dusika, a i smatram da adetivi ostali nisu potrebni trenutno.. pa cemo njih pojacati po peaku cvjetanja.. inace sranje s visokom vlagom opet.. ali korigirati cemo i to koliko se bude dalo.. pozz!

IMG_3603.JPG
IMG_3604.JPG
IMG_3606.JPG
IMG_3607.JPG
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Lijepo.. :D! Ovako nesto je @opa cupa imao slicno sa lemon skunkom,ali on nije imao scrog.. No u svakom slucaju volim ovakve igrice,samo deri bit ce milina kad se budovi krenu pumpat!! :gled: :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PleromaBythos

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Izgledaju super. Za vlagu mislim da možda možeš još jedan fan da uvedeš koji će duvati odzgo na vrhove. Tako da iako ti merač bude pokazivao više, kada duva direkt u njih trebala bi biti manja (barem ja to tako kapiram). Takođe ja sam pokušavala i sa onim sakupljačima vlage, malo je pomoglo (ne drastično svakako).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PleromaBythos

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
@hazeri a stvarno neznam... jasno je da zbog visoke vlage vani poraste vlaga i u boxu.. ali na +80% mislim wtf...?!?! isto i prosli grow.. dok je krenulo u cvijet vlaga abnormalna.. morati cu nabaviti jos opreme...

@Space_Lulu inace samo je jedna biljka u boxu. a sto se tice venta definitivno cu nabaviti jedan da duva tako kako kazes.. imao sam ga pa mi je riknuo.. uz to mislim i nabavati i odvlazivac elektricni ukoliko vent ne smanji vlagu..
Prosli grow sam imao vent za mjesanje zraka, vent za upuh, vent za puhanje po vrhovima i dva ta sakupljaca vlage i nema sanse da spustim vlagu...

a i pasti ce jos jedan pruning kojim cu rascistiti lisnu masu pa ce i samim time biti manja vlaga i malo prozracnije.. nesto cemo smisliti vec...

Hvala svima ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and hazeri

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Totalno te razumem o čemu pričaš što se tiče vlage, istu sam situaciju imala i ja, kada je krenulo cvetanje vlaga otišla u nebo i preko 80RH. Baš sam se bila tripovala da ne dođe do buđi ili nešto tako.
Imaj na umu da električni odvlaživači (barem one koje sam ja videla) dosta koštaju, dosta su veliki i ono najgore ispuštaju toplotu. Imala sam prilike da probam jedna ozbiljan odvlaživač i podigao mi je temperaturu u box-u za nekoliko stepeni. Jer način na koji odvlažuju vazduh uključuje njegovo zagrevanje i ispuštaju zagrejani vazduh u box.
Posle toga sam kupila neki mali kineski, ne polažem mnogo nade u njega ali ga još nisam testirala.