Sweet gelato, 1 grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ma može i neki drugi, bitno da je promjera 100 mm i da ima približno jednak kapacitet (max. protok zraka)...ali da mislim da ti se najbolje isplati uzet opet taj TT 100:thumb:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xxxivanaxxx

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
169
1.159
143
34
Koliki je promjer flanže filtera? Vidim metar 100mm cijevi, nadam se da je isti, jer pk100 dolazi i sa 125mm. Pumpa je krepala, pa uzimaš novu? Onda ju biraj prema flanži da ih spojiš bez redukcije, dakle isto 100 mm promjera. Inače, kod sponzora jer ta ista pumpa jeftinija 40 kn, pikneš najjeftiniju sjemenku neku i nemaš dostave, a brzo dođe. :D
I uzmi obični, nema puno koristi od regulacije u tom boxu na ovako malom ventu. Imam takav i stalno je na full, a pokreće se tek na 50% regulatora, budget model.
Ako je flanža veća, e onda imaš više izbora oko pumpe. Isto tako ne treba ti vent. komplet jer filter već imaš.
Također, hoće li ti taj 1 metar alu cijevi biti dosta? Plan i položaj boxa u prostoru? Imaš prozor na kipu kao i ja i cijev kroz njega/pored njega? U Pevecu kupiš plastični završetak vent.cijevi da nemaš samo golu cijev, a možeš i pritvoriti prozor. Usput kad si tamo za lst uzmi običnu žicu za struju 1,5mm debljine, 15-20m. Računaj da ćeš dio cijevi rezuckajući potrošiti na međuspojeve. Pogledaj jel' cool tube ili obični reflektor u paketu. Uzmi onda i mylar ljepljivu traku da imaš čime lijepiti, obični skalpel. Ako hoćeš, kod sponzora za 50 kn uzmi i zamjenski prefilter K2600 za taj filter, iako ga možeš i oprati za par korištenja.
E da, i hangeri neki na koje ćeš povješati sve te stvari s krova boxa, i podlošci da posude, ne vidim ih u opisu. Uzmi dovoljno veliki produžni kabel za struju.
P.S. vidjet ćeš s vremenom kako kupovina sitnica nikad ne staje, uvijek bude nešto za dokupiti nakon growa.:razvaljen::

PPS. Isprike tebi i novom mentoru na kasnom ulijetavanju, napušen pišem ovo već sat i pol, a ti dogovorila sve. :thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: xxxivanaxxx
02.09.2021
131
249
43
49
Tuba je duzine 1m, odoka vidim da mi treba bar jos pola m,kupit cu m, radi se o 100 mm. Stavljala sam slike al su mi obrisane, i to moram shvatiti zasto. Filter bi trebao biti na spagama koje su dosle uz box ako ne onda ce na lanac. Sponzor tko je nisam skuzila ali proucit cu,nissm znala da ga ima. Mislila sam spajati s celnama ali imam i ducktape. Produznih kablova imam nekoliko. Sto je cool tube ona srebrna cijev? Vidim da troskovima nrma kraja,no najvaznije imam. Posudice za vodu imam. Svaka tegla ima svoju velivinu. Napusen il ne hvala ti puno. Nisam samo shvatila sto bi bio plasticni poklopac za cijev.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Pisao sam u mentorski, pa svrati tamo da vidimo kako cemo. I krenemo u akciju jer koliko vidim sve je vise manje spremno.
Uglavnom zasad imas sve sto ti je potrebno. Decki su skrenuli paznju na neke stvari koje su od pomoci tokom growa od svega toga koliko vidim jedino je ova turbina (Vents TT 100) kriticna ako je ne osposobimo, trebat ce nova uz malo cijevi za odvod zraka iako i to mozemo iskobinirat da bude dovoljno.
Sponzor o kojem kolega prica je Hempatia, kod njih je kupljen ovaj set ako sam dobro povezao stvari.
Ph metar kineski, ako ga nemas, nemoj ni kupovati jer su jako losi i nevrijede ni kune ako se uzme u obzir preciznost i vjecnost samog uređaja. Za prvu ruku dovoljan je i lakmus papir kojeg se moze naci svuda, ali iskreno ja se nebi zamarao s PH, sve dok se ne pojavi neki problem, ako se i pojavi. Vecina gnojiva danas sama regulira PH isto tako i zemlja. Idem provjeriti sada canna terra liniju pa cemo vidjeti.

EDIT: Badi bas sam ti napisao poruku prije koju sekundu :p
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Saša443

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Canna gnojiva inače spuštaju pH...ali Rhizotonic ga podiže, tako da u početku kad ide samo Rhizotonic ili Rhizotonic u kombinaciji sa Cannazym nebi bilo loše korigirati pH, ali mentor je tu njegova je zadnja;).
 
02.09.2021
131
249
43
49
Pisao sam u mentorski, pa svrati tamo da vidimo kako cemo. I krenemo u akciju jer koliko vidim sve je vise manje spremno.
Uglavnom zasad imas sve sto ti je potrebno. Decki su skrenuli paznju na neke stvari koje su od pomoci tokom growa od svega toga koliko vidim jedino je ova turbina (Vents TT 100) kriticna ako je ne osposobimo, trebat ce nova uz malo cijevi za odvod zraka iako i to mozemo iskobinirat da bude dovoljno.
Sponzor o kojem kolega prica je Hempatia, kod njih je kupljen ovaj set ako sam dobro povezao stvari.
Ph metar kineski, ako ga nemas, nemoj ni kupovati jer su jako losi i nevrijede ni kune ako se uzme u obzir preciznost i vjecnost samog uređaja. Za prvu ruku dovoljan je i lakmus papir kojeg se moze naci svuda, ali iskreno ja se nebi zamarao s PH, sve dok se ne pojavi neki problem, ako se i pojavi. Vecina gnojiva danas sama regulira PH isto tako i zemlja. Idem provjeriti sada canna terra liniju pa cemo vidjeti.

EDIT: Badi bas sam ti napisao poruku prije koju sekundu :p
Ajme hvaaala ti.!!! Sve sam kupila u hempatia.hr. htjrla sam najmanji growbox komplet jer nisam bila sigurna dal mogu sama sloziti sto mi treba. Kasnije je lako nadogradjivat kad kuzis o cemu se radi. Ec metar vracam u slo da mi posalju ph metar. To ce trajat nekoliko dana valjda. Kinez je tu za rezervu. Ventilator kupujem sad koji dan. Javim se na mentorskom dijelu. Edit: ne vidim poruku na mentorskom dijelu, sutra cu to u miru s kompa. Htjela sam krenuti spremna bez da previse propitkujem. S tvojim sam prirucnikom sebi napravila skriptu. Pregledala sam 90% dnevnika uzgoja i savjeta koje su ljudi davali, slozit cu sve to da imam i da mogu pogledati. Imam 7 sjemenaka pa ako i koja rikne nije bed. Isla bih 2 po 2. Moram kupiti jos ove srebrne cijevi jer mi je 1 metar na knap, dali je ok za to celna za spajanje ili da se sluzim duck tapeom?. Box mi je kod prozora, doslovno naslonjen na zid od prozora.
Edit 2: hvala @Saša443 cim cu moci odgovorim ti
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and FatOne

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Ako nisi kupio onaj crni, podni ventilator, nemoj!
Nije nešto extra jak i predviđen je, da bude na podu i doslovno pirka...
Ovaj je puno bolji i oscilira(okreče se ljevo-desno), još jeftiniji. Screenshot_20210929_074634_com.android.chrome.jpg Imaš isti takav za 180kn,jer kvačica se kupuje odvojeno, a na slici je sa njom. Dobiješ drugačiji držač, ništa lošiji. U tom dučanu, sve što mogu, naplate odvojeno. Drži se Hempatije, a ako baš zagusti, osobno rađe ostavim novce u i growu... U Bot..... levate za svaki drek, a imaju najveću ponudu, pa zato opstaju!
Najbolje bi bilo, da iz Hempatije uzmeš ovaj
Za tvoj box, ne treba oscilirat, a ovaj mi traje, više od godine dana, a ne gasi se, uopče...
Sretno dalje, slušaj mentora i nebu problema :thumb:
 
02.09.2021
131
249
43
49
Ako nisi kupio onaj crni, podni ventilator, nemoj!
Nije nešto extra jak i predviđen je, da bude na podu i doslovno pirka...
Ovaj je puno bolji i oscilira(okreče se ljevo-desno), još jeftiniji. Pogledajte prilog 417073 Imaš isti takav za 180kn,jer kvačica se kupuje odvojeno, a na slici je sa njom. Dobiješ drugačiji držač, ništa lošiji. U tom dučanu, sve što mogu, naplate odvojeno. Drži se Hempatije, a ako baš zagusti, osobno rađe ostavim novce u i growu... U Bot..... levate za svaki drek, a imaju najveću ponudu, pa zato opstaju!
Najbolje bi bilo, da iz Hempatije uzmeš ovaj
Za tvoj box, ne treba oscilirat, a ovaj mi traje, više od godine dana, a ne gasi se, uopče...
Sretno dalje, slušaj mentora i nebu problema :thumb:
kupila :D
onaj crni imam od prije, te male sam gledala, hvala na info, vidim da su u hr cijene višlje, no za gasit požar je ok imat i takvu trgovinu pri ruci. hvala ti puno, svaki je savjet dobrodosao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xyve420 and 0Marac0
02.09.2021
131
249
43
49
UPDATE 7.10.2021:

Mentor: @FatOne

Datum stavljanja sjemenki na klijanje: 1.10.2021

Datum presađivanja: 3.10. 2021 (zemlja zalivena s 1 dl odstajale vode (svaki pot zasebno))

Datum kad je iznikla prva biljka: 4.10.2021.

Datum kad je iznikla 2 biljka: 5.10.2021.

Temperatura: 26-28C

Vlaga: cca 50%

Režim svijetla: 18/6, svijetlo 40cm udaljenosti od potova

Slikano 6.10.2021

Zaljevanje:

Prva biljka je zaljevana 4.10, druga biljka je zaljevana 4.10 i 5.10.

kod zaljevanja koristim bočicu s raspršivačem od 30ml. Prvi dan sam u obe stavila 20ml vode, drugi dan sam biljku koja nije iznikla stavila 10ml vode

U međuvremenu je stigao TT 100 ventilator koji je motiran, i kupila sam jos Canna Rhizotonic i Cannazym
U boxu su 2 ventilatora od 50W, za sad jedan radi na pola brzine, jedan ne

20211006_191250.jpg
 

Prilozi

  • 20211006_191237.jpg
    20211006_191237.jpg
    420,5 KB · Pregleda: 38
  • 20211003_124550.jpg
    20211003_124550.jpg
    567,4 KB · Pregleda: 39
02.09.2021
131
249
43
49
UPDATE: 18.10.2021 20211015_142139.jpg 20211015_142130.jpg
Datum nicanja biljki je 4. i 5. 10.2021.
Temperatura: 26-28C
Vlaga: cca 30.40%
Režim svijetla: 18/6, svijetlo 40cm udaljenosti od potova
Zaljevanje:
Biljke zaljevane:
8.10.2021 svaka s 100ml (1dl) obične vode
12.10.2021 svaka s 250ml (2.5dl) obične vode. Mix od pola litre vode, u to dodam 1ml rhizotonica i 1.25ml cannazym
16.10.2021 svaka zaljevana s 360ml (3.6 dl) obicne vode
 
02.09.2021
131
249
43
49
Kao prvo, hvala ti dobri covjece sto gledas moj skromni dnevnik i uvijek pomognes!
Nisam cula za tu izreku, no dobro je dosla.
Presadivanje ide sutra po uputi mentora. Ja sam isla logikom da mi vise ne stane vode koliko on kaze da stavim, pa je vrijeme za veci pot.
Uslikam kad presadim!
 
Poslednja izmena od urednika:
02.09.2021
131
249
43
49
UPDATE:
Temperatura: 28-30
Vlaga: cca 30-40%
Režim svijetla: 18/6, svijetlo 40cm udaljenosti od potova
19.10.2021 Presađivanje u veće potove i zalijevanje
0.25 litre sa 1ml rhizotonic i sprejat po lišću (pri tome svjetlost udaljena od potova 55cm), biljke su špricane 3 puta, nakon toga zaljevanje sa 1litre + 2.5 ml cannazyme svaka
Gornji ventilator je upaljen na 1 brzini, donji okrenut prema biljkama i na 2 brzini je. Temperatura mi je ne spusta ispod 30c osim ako ne otvorim vrata od boxa. Zaljevanje mi je predvideno sutra, ali s obzirom da mi je mentor trenutno nedostupan molila bih neku dobru dusu da me savjetuje kako da zalijem. Hvala svima
 
18.11.2020
136
196
43
Jesi presadila biljke u vece potove i od koliko litara?Citam al ne vidim jel jesi,na prvu mi izgleda kao da nemaju hrane sa obzirom da ti se mlada biljka vec trosi odozdola
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA

xxxivanaxxx

Ništa, ponovno svaku zaliješ sa cca. 1l vode.
Pošto je prošlo zalijevanje išlo Cannazym, sad daj samo Rhizotonic (2 ml/l) - ide slobodno puna doza:).


Polaroid koliko sam skužio, to su stare slike...nove će stavit nešto kasnije.

EDIT:
Ček malo...kažeš da si ih već presadila (19.10.) u veće potove?? To na slici su ti veći potovi:confused:?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: xxxivanaxxx
02.09.2021
131
249
43
49
Jesi presadila biljke u vece potove i od koliko litara?Citam al ne vidim jel jesi,na prvu mi izgleda kao da nemaju hrane sa obzirom da ti se mlada biljka vec trosi odozdola
Jesam. Potovi su visine 20cm radijuaa 26cm. Manja je kako kaze mentor dobila previse nutrijenata kad sam ju zalila s vodom (predzadnje zaljevanje) dana cu poslikat stanje. Brine me i visoka temperatura kod zatvorenog boxa