Sweet grow in RASTA BOX!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Nekad je bilo ovako:

Uploaded with ImageShack.us
Sada je ovako ((:)

Uploaded with ImageShack.ushttp://imageshack.us/g/812/dsc01737gz.jpg/
Od svetla se ima 125w plava cfl i 200w crvena, za sad radi samo plava. Vege oko 3 nedelje. Ventilacija 3 od 8mm izbacuju gore, 2 od 12mm ubacuju dole :)))
Zemlja: teramagma ili kako se vec pise, stiropor i te stvarcice...
Semencice neke s'ulice..nadam se da ce biti oke.Proklijale i stavljene u zemlju 05.06. a jutros su me sacekale bebice, i tako je sve pocelo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Hvala barabo :)))
e ljudi koliko treba dana od prilike biljci da se oporavi i da krene da raste nakon rezanja??? Posto razmisljam da ih malo obrezujem :) pa ne znam koliko ce to da uspori... Lst kao opcija je otpao, pa sad ili obrezivaje ili da ih ostavim da rastu kako znaju i umeju :)

Peace & Love
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Lst kao opcija je otpao
zasto?
topiras biljku na trecem kolenu...Koristi makazice za nokte i budi jako pazljiv.Seces najmanje i najmladje liscice da ne bi gubio na vremenu rasta. U sustini,ona se i ne oporavlja,samo joj treba malo vremena da krenu nove grane jer duplira rast,potrosnju i vreme. Na kraju sve to izgleda lepse,nize,sa vise vrhova i samim tim bolje. Ponavljas radnju na svakoj novoj grani posle treceg kolenceta. Mozda ce vegetacija trajati duze,ali sve zavisi koliko zelis da raste:)
Kod lst-a je malo brze,koliko sam primetio zanemarljivo..Sve zavisi koliko ti izrastu liske koje kod orezivanja seces>
Pozzop
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Oke hvala u sv.slucaju! seckacu ih hehehe. a lst necu da radim zato sto imam dovoljno prostora u visinu, a i nemam vremena trenutno da se zezam sa kanapcicima :) a i nekako vise volim biljkice sa vise "glavnih" vrhova.
javljam s'a se zbiva :)))

hvala and pozz
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
nekako vise volim biljkice sa vise "glavnih" vrhova.
lst je dobra stvar za to. Ne radi se samo zbog visine,nego upravo da se izbegne secenje i dobije vise vrhova. A zavisi kako budu napredovale tvoje,pa kombinacija topinga i lst daje takoodje odlicne(idealne) rezultate. Odavno niko nije koristio toping tehniku..
Pratim:)
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Bolje LST radi. A i ne mora. :) Napraviš to tako da samo glavni vrh savineš prema dolje, pa će počet ove sporedne grane u vis šibat i to ti je to. Ne moraš svaku granu vezat. :) Topiranjem stvaraš stres biljci i treba joj vremena da se oporavi. Može postati i hermi. Oprezno sa topiranjem :)
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Danas im je jedno dve nedelje. Rezao sam 7 kom a dve manje sam ostavio da rastu normalno, da vidim kakva i kolika je razlika. Ali me prca to sto znam da ce ih pola biti mudonje al never mind. sada izgledaju ovako, evo albumcic:ImageShack Album - 4 images

Malo o zalivanju i gnojenju: zalivam ih tako da je zemlja manje vise uvek vlazna, ali im samo poprskam povrsinu zemlje, dole je vlazna. u vodu stavljam hidrogen,(ne uvek), ljuske od jajeta izdrobim u avanu i samo prospem po zemlji (ljuske= valjda zbog kalcijuma, ispravite ako gresim) otapam ponekad koru od banane u vodi i time zalivam zbog KALIJUMA, a i stavio sam koru, iseckanu, po pvrsini zemlje isto.
od hemije imam samo floravit (veg,cvet) ne ocekujem od njega mnogo, a nemam za bolje. Nisam ih jos gnojio time. mislim da sam sve rekel :)))

Ljudi poz i uzivajte, javljam se!

Peace and Love!!!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ostavi se tih ljuska i kora. Apsolutno nepotrebno.
Ako možeš,nabavi Plantella gnojivo i to ti je sasvim dovoljno.
Biljke ti izgledaju sveže,gledaj da ne preteraš sa polivanjem. Bolje čekaj da se zemlja uz ivicu saksije osuši,neće biljki smetati,budi siguran.
Samo napred ! ;)
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
pa dobro, ako ti tako kazes Lucid :))
smanjio sam zalivanje, ali plantelu nzm da li cu naci, al videcu da je nadjem.

tri pune nedelje, i danas sam ih prebacio na 12/12 ugasio plavu, upalio crvenu 200w cfl.pa da vidimo kako ce ici dalje. evo jedna grupna :))

Uzivajte!!!
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
kartonski je, od kutija za pc, dve kutije stavljene jedna na drugu i spojene(zalepljene), izrezane sa bocne strane da bi dobio vise mesta (kao da imaju vrata) a asuru spustam kao vratanca za box ...

visina oko 110cm,sirina i dubina oko 50cm

nadam se da sam lepo objasnio, malo je komplikovano to za mene da objasnim HEHEHEHHEE
ako te zanima jos nesto, RECI, PITAJ.
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
posle dve nedelje od 9 bebica curica je 6, jbg njih uvek vise hehehe......
rade obe sijalice, 200w red i 125w blue cfl-ke.
nabavio sam onaj vaportek za miris i mogu slobodno da ga pohvalim,dobar je, osim sto je meni malo skup al jbg.
Curice su se malo izduzile al opet jbg, dok ne nabavim HPS sve uz pomoc stapa i kanapa...
slikice:





sve kritike, pohvale, helpove :) misljenja i tako to, dobro dosle!!!

Ljudi poz, uzivajte i volite
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Biljke će ti prerasti box, trebao si lupit LST.

Youtube: napraviš svoj korisnički račun, i imaš opciju Upload video, dalje je laganini sve
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Nisam zadovoljan...razocarao sam se u svoju predstavu o tome kolike ce biti. Prerasle su box. i nikad vise bez lst ili supercropinga necu growati u tom boxu.mogao sam mozda jos da ih rezem ali jbg, nisam. na greskama se uci.:eek:hno: sta je tu je.

e sad, bilo je i lst-a a onda sam ih i cropovao :) ima 5 kanti i 6 biljoza. box je prepun. neke pocinju sa dlakama ali neke kuliraju. moracu da izbacim bar jednu a mozda i dve biljoze. ne znam koje da ostavim i po cemu da gledam....??????

evo slike, meni se ne svidja :(((




Sta mi je pametno ?!?!?!

peace and love
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja bih izbacio sve koje kuliraju.... Ostavi one s dlacicama i miran si. Inace lijepo izgledaju, ali kako velis, guzva je....
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
mogao sam mozda jos da ih rezem ali jbg, nisam. na greskama se uci.
inace,deluju kao da su prezalivene,da im fali malo prihrane i da su daleko od svetla..to sigurno.

Mogao si to i bolje cini mi se. Ali nije kasno da popravis situaciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.