Tajna sobica u potkorvlju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
IMG_20160820_143148.jpg IMG_20160820_143117.jpg
Pozdrav kolege vutrasi,blizi se indoor sezona I valjalo bi se pripremiti kako treba.:)
Preselio sam se,tako da su se pravila igre I uslovi growanja znatno promenili...U sobi sam sa kosim krovom,koji se ne spusta do nulte tacke,nego je soba pregranjena zidom na visini gde je krov 130 cm od poda,tako da kroz tajna vratasca na zidu iza ormana, ulazi se u prostor sa fotke gde se sprema mala basta...:)
E,tu mi trebate vi...zbog visine I kosog krova,stari shator za growanje ispada iz igre,tako da moram da napravim box sa kosim krovom,koji bi se uklapao u prostor.
Ako bi box bio 80 x 80 npr ,kako sad na fotki pregradjuje stiropor, visina u najvisem delu je 130 cm,a na najnizoj tacki nesto jace od 100cm...
Voleo bih kad bih cuo vase ideje I misljenja...U vezi svetla,dimenzija,ventilatora,cega god...ja sam razmisljao o 250 w hps-a, ako bih śe drzao ovih dimenzija,a ako mislite da imam sanse I za jacu rasvetu recite...
Uglavnom, eksperiment pocinje, svako ko zeli da se prikjuci sa idejama dobro dosao je.:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: scriptor and xcx

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
nece biti problem grejalicu neku da ubacim, a kad nemam gostiju mogu slobodno drzati otvoreno izmedju sobe I prostorije,pa ce se grejati toplotom iz sobe...mada mislim da za vreme jeseni ce biti ok I bez grejalice... sad mi je prioritet da sklepam nekako taj prostor,pa cu u hodu resavati ostalo.:)
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
35
Fora place , ja da sam na tvome mjestu bi iskoristio vecu povrsinu kada vec imas cijelo potkrovlje , mozes ici sa hps 2x400 w i duplo vecom povrsinom koju planiras koristit , i odraditi neki trening , scrog , toping , ceg god se sjetis samo da ne pobjegne u visinu , grijanje ti zbog visine stropa nebi trebalo stvarati probleme kada je svjetlo upaljeno jer hps grije dosta , unutra bi bubnuo neke sobne ventilatore da mjesaju zrak , a ispuh bi grunuo neku dobru turbinu i probio bi zid da baca zrak vani :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
upravo i ja slično nešto radim na krovu pomoćne zgradice.
Nemam debelog stiropora pa oblažem spužvom 10 cm unaokolo dva ćoška zida gdje je krov najviši a to je neka dva m. i ispod crijepa. pa ću iverice komade stare preko nje onda stiropr da zagladi i poravna sve pa folija.
Kod mene ima puno potpora drvenih i svašta nešto pa sam mislio napraviti manji box za dvije biljke i jednu lampu 250 w.
Sa mogućnošću proširenja.
zadvije kante jupola
kante su mi orjentir. znam koliko biljka otprilike izraste u visinu.
Pa kaže; kanta mi od jupola 27 cm + biljka cca 80cm + prostor za lampu 45 cm
pa to dođe u visinu 152 visine ajmo zaokružiti na 160.
širina kante je 30 cm dvije 60, tako da će u širinu ići 0ko 90 da grane mogu u stranu ići
Pa je to definivno
visina 160cm x 90 u širinu i "dubina" 80. ako bude trebalo uže pribijem letvice kao vodilice i suzim komadom stiropora.
Nadam se da je moj izračun točan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
@MedicalProof planrao Sam I vege box jedan,ali ne bih bas 800w stavljao,dok 400 bih I mogao...mada,bojim se zbog visine da ne bude problem,svakako moram surovi lst raditi I toping,pa I cropovati vrhove...jel metar sa metar dovoljno za 400w bez ct-a I ovako male Visine? A zid bih I ja voleo da probusim za izduv,ali nisam bas u mogucnosti,jbg...
 
Poslednja izmena:

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
35
Uz dobru ventilaciju da , neznam dali planiras ograditi taj dio di ces saditi da bude tipa kao grow box ili mislis samo polu ograditi . Ako ces sve ogradivati moras imati i upuhe kao u pravom boxu znaci izbusis rupe za upuhe , pustis pasivne upuhe , a za ispuh stavis dobru turbinu koja ce tjerati zrak van i stvarati podtlak u boxu , kako turbina vuce zrak vani tako ti novi zrak ulazi kroz upuhe . Ako ne razmisljas raditi grow box , onda ne trebas sve ogradivati nego samo roknes ventove koji ce mjesati zrak i naravno turbinu koja ce tjerati topli zrak vani , sa time da racunaj ako tako napravis iskoristivost svjetla nece biti maximalna kao u grow boxu jer ti se onda svjetlo rasprsuje po sobi .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Mislio sam da ogradim sve regularno,sa izduvom i pasivnim ulazom naravno,ali mozda ipak probam da ga ostavim poluotvorenog za pocetak...znaci, sa tri strane reflektivna,a sa ove najnize,gde je na fotki stiropor, otvoreno da bude, mozda eventualno stavim reflektivnu da visi kao zavesa na tom delu... imam dva ventilatora obicna za box fi 120,I obican kucni vent,to bi mi, mislim, bilo dovoljno I da zatvaram box ceo,ili gresim?
Bilo kako bilo,eksperiment uskoro pocinje,pa cemo videti.:)
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
poz! super je prostor.
ja nebih radio box/ove vec u drvene krovne letve ubusio nosace za ct il ref, na tri zidne strane stavio foliju ili sl i zastor sto ti kazes. ostali dio prostora mozes koristit na istom principu za vege fazu, susenje, curing i skladistenje ostale opreme za uzgoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
828
93
35
Sto se indora tice nemam pojma.
Mogu reci da je prostor super,bas smekerski ;)
Ako si u mogucnosti spoljne zidove(ako ima jos nekog osim tog u blokovima) oblozi stiroporom(3cm ili 5cm debljine) i dobices mnogo sto se temperature tice i njenog odrzavanja jer stiropor uvek drzi konstantnu temperaturu od 16.5c. Poz druze i samo napred :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
E hvala ljudi na podrsci.:) to sa stiroporom bih morao obavezno...vec sam ga dovukao dosta,a tu su I ventovi I lampa,fali mi samo reflektivna jos uvek...
Imam sad I nedoumice oko samog growa...kakve saksije koristiti,da budu niske a da stane dosta zemlje...? Koliko biljaka?auto ili foto?:) slatke muke...:p ja sam mislio mozda dve foto,pa da ih razvlacim...mozda cak I 12/12 od pocetka da radim,ili bas kratku vege..
 
02.07.2015
147
158
43
Poštovani forumaši.
Boksovi u potkrovlju ili tavanu nose veoma veliki rizik.






krov-kuce.jpg

SAVET IZ HOLANDIJE: Otkrijte da li vaš komšija gaji marihuanu

Iako Holandija važi za zemlju sa najliberalnijim stavom kada je reč o konzumiranju marihuane i tamo postoje oni koji ilegalno uzgajaju opijate, a njihov pravi neprijatelj je sneg.


krov_10022015_shutter.jpg




NIZOZEMSKA policija je uhitila mnoge uzgajivače kanabisa koje je izdalo topljenje snijega



Zimsko je vrijeme otkrilo iznenađujuće tragove do nizozemskih uzgajivača koje odaje topljenje snijega na njihovim krovovima.

Toplina potrebna farmama kanabisa čini ih toplijima od okolnih posjeda, što znači da jedina kuća u ulici s čistim krovom vjerojatno krije nešto više od loše izolacije.

Tweet policije grada Haarlema kaže: "Nema snijega na krovu susjedne kuće? Anonimno prijavite moguće farme kanabisa", pozivajući ljude na oprez.

Čini se da tehnika funkcionira, jer su uhićenja ilegalnih uzgajivača zabilježena diljem zemlje otkako je počelo zimsko vrijeme.
 
Poslednja izmena:

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Jeste druze,ali to su u pitanju ozbiljne komercijalne labaratorije sa ko zna koliko hiljada w...summjam da 400 w moze da zagreje toliko prostoriju, vise greje bilo koji radijator I grejalica,a sneg śe I dalje zadrzava na krovu...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bez barem jednog velikog ventilatora djaba trosis struju. Bit ce mirisljavi masni hedovi ali bez rada jer nije friskog zraka. Sjeti se. Fotosinteza!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Prema tebi ugljik dioksid ulazi u prostoriju kako? Valjda kroz strujne vodove trololol.


Kao sto sam reko. Cirkulacija zraka jednako bitna kao i svjetlost.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nema sta da ulazi, on je prisutan i trenutno je tu oko tebe, cak ga i izdises ;) prelistaj malo wiki ili net ako si se zainteresovao bas toliko :) ostavimo coveka da zavrsi svoj projekat, samo sam prokomentarisao da friski vazduh nema veze sa fotosintezom, a i ventilator obicno "mesa vazduh" a retko ubacuje "friski", pogotovo ako je prostorija zatvorena. friski ostaje napolju a ventilator ti razbaciva postojeci unutra :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnDrOiD_7