tamijan pušta THC ??? WTF

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
švrljajući po netu i ćitanjem apsurdnih članaka dođoh do ovde:
http://pollitika.com/droga-je-zlo-zlocin-protiv-covjecnosti-je-ok

dolje u komentarima pronašao par zanimljivosti:
Skiti, kanabis i 'kupatila za uživanje'

Prvi arheološki nalaz koji potvrđuje korišćenje konoplje dolazi iz Sibira, sa lokaliteta Pazarik, gde je ruski arheolog Rudenko godine 1929. otkrio grobnicu sa bogatom sahranom muškarca. Među brojnim grobnim prilozima, pronašao je i seme indijske konoplje. Zahvaljujući niskim temperaturama i stalno zaleđenoj zemlji (tzv. permafrost), čitav sadržaj groba je fantastično sačuvan, tako da su se na koži pokojnika mogle videti tetovaže grifona i ostalih fantazmagoričnih bića, bliskih ikonografiji stepskih konjaničkih naroda. Pored ostalih nalaza, Rudenko precizno opisuje i bronzani kotlić pun kamenčića i konopljinog semena, preko koga se nalazio mali "šator" u koga se uvlačila samo glava uživaoca, i koji je najverovatnije znatno pojačavao uticaj konopljinih isparenja. Takođe, u ovom grobu pronađena je i kožna kesica puna semena konoplje, a pored ove biljke, Rudenko pominje nalaze semena tamjana i korijandera, ali ne navodi precizno mesto nalaza. Sagorevanjem tamjana oslobađa se THC, glavni sastojak konoplje, koji u ovom slučaju ima blage psihodelične efekte. Na njegovo ritualno korišćenje nailazimo i na ostrvu Java, gde bi uživalac udisao isparenja tamjana i tako padao u neku vrstu transa. Za seme korijandera ne postoje slični opisi, ali je poznato da njegovi plodovi u velikim količinama sadrže aromatična etarska ulja.

???

a i znam za koga ću glasat na iduće izbore:

Zeleni se, naravno, zalažu za dekriminalizaciju lakih droga. Ja sam osobno za legalizaciju. Što ne znači, da mislim da je dobro uživati droge: osobno sam krajnje oprezan prema svim stranim supstancama, koje ulaze u moje tijelo. Uvlačiti u pluća produkte izgaranja organskih tvari ne može biti dobra ideja. Probao sam travu par puta kao mladić, ništa naročito, ne sviđa mi se. Ali stvar je prava na odabir.
Prije nešto godina bio sam na "Marihuana maršu", pa su me i intervjuirali i slikali za "iskon" - hm, nema više u arhivi, šteta - pa sam rekao, da je trava zabranjena zato, jer je za razliku od duhana, antikapitalistička.
Zoran Oštrić (Zelena lista)


a i evo
beware!!! LOL :family1:

Napomena (za sve one kojima droge ipak deluju primamljivo)
Korišćenje narkotika, između ostalog, može izazvati: halucinacije, paranoju, depresiju, šizofreniju, hormonske poremećaje, pobačaj, rađanje nakaznog potomstva, ubilačke i samoubilačke nagone, srčane probleme ("preskakanja", tahikardije i infarkte), probleme rada unutrašnjih organa, rak pluća i drugih organa, tuberkulozu, duševne bolesti, epilepsiju, moždane poremećaje, komu... i - smrt.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
mene to podsjeca na 3 dara od 3 mudraca sto su isusu dosla....
Mirisi , tamjan i zlato(nije sve sto sija zlato :p)
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ohoho,saš vidit kad dileri počnu prodavat tamijan-novi skank....:icon_cool:

Ajme koja debilana....:dunce:
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
nema dosta toga po netu, ali na par mjesta (eng siteovi) piše da i tamjan ispušta thc i to ljepo, da je ubiti tamijan što je po crkvama isto što hash od trave
neki site piše da je to istina da ispušta tamjan i još neki gum ... neka druga tvar od biljki koja također ispušta thc i to ga ispuštaju u ljepim količinama, samo naravno napomena je da je štetan za pluča, "naravno" kao i vutra međuostalim

trebalo bi istražit malo ovu stvar... nikad se nezna tko šta skriva, ako je ko po internacionalnim forumima nek potraži/napiše da da vidimo komentare globale na tu temu
možda je netko pušio, neka iskustva???
ajde internacionalci, malo se potrudite budući da nevjerujem da je itko od nas balkanaca to probao
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
evo malo svrljao...i koliko sam razumio tamjan je skupina sastojaka koja je napravljena da sporo gori i ispusta mirise...
pise da se suhe kadulje stavlja...
sve u svemu tamjan je siroki pojam i moze biti svakakav....
evo gdje sam pronasao te informacije: http://en.wikipedia.org/wiki/Incense
ako se varam ispravite me...

EDIT: mogli bi mi napraviti jedan tamjan od hashisha :D ima i procedura kako se rade...
i osnovati religiju gdje bi nam to bilo dopusteno i to je to...
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
samo kanabis sadrži kanabinoide i to je to.
a možda ovi u slengu grass zovu tamjan , kao ajd dođi u 4 i 20 do mene imam nekog tamjana :)
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
nene, tamjan bjela biljka, ima na onom domačem siteu nekom o njemu kako izgleda i to, nešto s F se zove, samo da vidim
Frankincense or olibanum (Arabic language: لبٌان, lubbān) is an aromatic resin obtained from trees of the genus Boswellia, particularly Boswellia sacra (syn. B. carteri, B. thurifera) (Burseraceae). It is used in incense as well as in perfumes.


evo link jedan extra gdje ekipa garant zna, pa ako je ko tamo:
http://www.thc-ministry.net/forum/archive/the-green-collar-worker-674_105.htm
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
thc ministry ... da, ovo je točno:
"...the ceremonial use of incense in contemporary ritual is most likely a relic of the time when the psychoactive properties of incense brought the ancient worshipper in touch with supernatural forces."
In the temples of the ancient world, the main sacrifice was the inhalation of incense. Incense is defined as the perfume or smoke from spices and gums when burned in celebrating religious rites or as an offering to a deity. Bronze and gold incense burners were cast very early in history and their forms were often inspired by cosmological themes representing the harmonious nature of the universe
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
onda??? šta je sad točno, a šta ne, ima li ili ne thc-a?
ako ne thc-a onda neko novo (za forum) čudo :)
mrš svi u crkvu
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
evo ovako, malo sam istraživao, i izgleda da oslobađa prihoaktivnu substancu, THC !!! :)
ali ne tetra :) nego tra (trahydrocannabinole)
koja proširuje poimanje, baca te u razmišljanje, shvačanja svijeta i sl. kao isus se s time pucao i učenici, i s time su prali ljute, koji su mislili da im se proširivanje svijesti događa zbog molitava i sl. a to se događalo zbog trahydrocannabinole :)
tako da je isus bio samo jedan diler koji je rado davao ze test piza :)
naručio sam 56 grama iz amerike pa vam rećem za 7 dana šta i kako je sve to :)
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Zanimljivo.......
Gledo sam jedan dokumentarac o nekoj zemlji i sad na pijaci pun ***** zacina, mirisa...... Neki lik prodaje tamjan pa malo objasne kakav je kvalitetan tamjan a vidis pokraj lik stavi komadic na cigaretu i pusi.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
a slušaj, pošto vidim da nitko se nije dirao tamjana još, a vidim da se piše da je paktivan, onda ću se ja "žrtvovati" s tamijanom, ti se pucaj hmeljom

eto da nisi sam puknut ću se i ja, i to već danas, ćim odem do nekog kafića i drmnem par piva, pa napišem report :D
inaće u BBBotanicles sam narućio, imaju oni dosta stvari o kojima se ovde nije prićalo, a ako neki admin može prebacit temu u biljke, jer tamo je odgovarajuča sekcija za nju, i promjenit naziv u:

Tamjan (eng.Frankincense;lat. Boswellia carteri)

i malo pročistit spam ovde, tako da tema sliči na nešto
hvala mod/smod/admin-u ako se to napravi
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
DirtyDeeds je napisao(la):
Može i Hmelj sadržavati jakoooo malu kolicinu(u tragovima).

a zikiš me :)
mislio sam da samo kanabis sadrži kanabinoide zato što sam to jednom negdje pročito.
zanimljivo. kakvo bi bilo pivo od toga ;) :drink: