Tangerine Dream, Black Jack, Medical Mass – 600W MH/HPS by @jaandooo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.08.2013
34
75
18
44
Care sve sta si naveo da ces odraditi,dosta je to posla,po meni nepotrebno posto se to moze odraditi onako elegantnije,kavez neizgleda lose mada bambusove sibe odrade isto taj posao...meni kad trebam zaljevat biljke najgore pada,zasto?
Prvi red zaliti ok
Drugi red zaliti aj da se
Treci red zaliti e tu vec egzibicije moram odraditi da nesto neslomim ili da nedam dovoljno vode u zadni red,sistem s crijevima za navodnjavanje meni je sljedeci korak to kad napravim miran sam.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
savjet obična pvc cijev stavis pored biljke i ulijes vodu svaki red je jednostavan sa tim.

a sretno sa tumorom.moj clan obitelji je isto imao iso na kemoterapije i ta cuda izljecio se i za tjedan dana....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Easygoer

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.289
14.529
358
sve uredno da urednije ne može....od teksta do izvedbe
mala primjedba u izboru sorti.....navodno je Tangerine osjetljiv za uzgajat....da sam ja u pitanju i da mi treba ulje za tumor.....birao bi ili "čiste" indike ili hibride sa dominantnom indikom od poznatijih proizvođača sjemena....bez puno eksperimentiranja
sretno u nastavku avanture
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@amneziaHaze
Nisam shvatio, kako da se stavi obična cijev pored biljke. Jel imaš nekakav primjer?

@Imbra Presvetli
Kad sam se aktivirao prije 2 mjeseca na forum otvorio sam temu sa svojim problemom (https://www.vutra.org/threads/tumor-na-mozgu.14783/), te mi je sugerirana ta vrsta (Tangerine Dream). U tih par dana od aktivacije i par pitanja koja sam postavio na forumu,shvatio sam da nemam adekvatne uvijete za uzgoj, te sam odustao od istog. Nakon dosta razmišljanja i dogovaranja sa ženom, ipak sam odlučio uzet stvar u svoje ruke i napravit si lijek, te krenut sa uzgojem. Tada sam naručio sjemenke preporučenih vrsta. Malo mi se je iskompliciralo sa dostavom i kad sam ih dobio, krenuo sam.
Negdje sam našao podatak da ja Tangerine Dream sativa što sam naveo u prvom postu. Napravio sam grešku, jer tek sad vidim na stranici od Barneys Farm da je sativa/indica (dominantna indica) http://www.barneysfarm.com/?l=en&i=17. Ako sam ja dobro shvatio od nje mi se nebude spavalo, pa ću ju koristit tokom dana https://www.leafly.com/hybrid/tangerine-dream. Black Jack je indica i za opuštanje je, pa ću ju koristit tijekom noći. Prilikom izrade ulja u svaku od tih ću stavit i Medical Mass koja ima puno CBD-a. Negdje sam pročitao da CBD "pobija" psihoaktivno djelovanje THC-a, pa me neće udarat u glavu, zar ne?
Nego, u kojem smislu je ona (Tangerine Dream) osjetljiva za uzgajanje? Da li ima nešto posebno što mogu očekivat?
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pa uzmes pvc cijev provuces je do saksije i samo usipes bocu tekućine u nju ona odvede vodu do saksije, kao da imas dugi stap :)
iduca saksija pomjeris cijev namjestis kako treba i opet usipes
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sava krpa sava

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Jan,
Samo opušteno. Sve OK radiš. Ja isto imam kavez za svaku biljku. Kada sta god radim, Vadim po jednu i na mizu, lepo je natreniras/ napravim frizuru:)/ i vratiš nazad. Prije bez kaveza mi muka bila to radit. :wave:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Tangerina ti je indica dominant sa heavy stoned efektom , lako ce da te baci u komu nocu a za preko dana sumnjam da ces je koristiti .Na nekim sajtovima pisu pogresno da preovladava sativa sto nije tacno , dok je info sa sajta farme korektan . Dobru si biljku izabrao za medicinu i verujem da ce ti pomoci
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Evo par fotki da se vidi kako izgledaju.

06.jpg 07.jpg
08.jpg 09.jpg
10.jpg 11.jpg

Black Jack su prve niknule, pa su za sad i najviše cca. 5cm (nakon što sam im nadodao zemlje u teglice).
Listovi na Tangerine Drem imaju najtamniju zelenu boju, dok na Medical Mass je nešto svjetlija. Black Jack ima nekako zgužvane listiće. Već kao bebama se uočava da je svaka vrsta za sebe.
Zadnja je niknula jedna Tangerine Dream, pa od tog datuma ću računati da su sve krenule radi lakšeg računanja. Znači stare su 4 dana.
Danas su zalivene s 1,5dl vode.
Temperatura i vlaga su super: 20,5- 27,1°C, a vlažnost 55- 72%.

Onu jednu Tangerine Drema koja nije niknula sam izvadio iz zemlje. Klica joj je bila duža nego kad sam ju stavio u zemlju, ali na jednom mjestu (između vrha klice i sjemeke) kao da je počela trunut. Čudno ali eto, takva je priroda.
Ostale tri će biti najduže u boxu, jer im cvjetanje zna biti jaaako dugo, pa će na kraju imat dosta prostora i svjetla u fazi punjenje hedova. Nadam se da će to djelomično nadoknadit dio materijala koju bi dobio s ove pokojnice.
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.671
143
Uf, promaklo mi ovo, ali brzo sam nadoknadio... Sretno i sve najbolje ti zelim! :thumb:

Odlican start!
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Samo hrabro, posveti puno pažnje uzgoju da dobiješ što kvalitetniju sirovinu za ulje, kasnije možeš kombinirati i napraviti ulje od svake vrste, lako ih miješaš...
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Na slijedećim fotografijama su prikazane biljke stare 12 dana.

Black jack:
16.JPG 17.JPG
18.JPG 19.JPG 20.JPG

Tangerine Dream:
21.JPG 22.JPG
23.JPG 24.JPG 25.JPG

Medical Mass:
26.JPG 27.JPG
28.JPG 29.JPG

Black Jack se najbolje/najbrže razvijaju. Stabljike su čvrste, a listovi debeljuškasti na opip/izgled, za razliku od Tangerine Dream koja je mala, ali kompaktna i Madicall Mass koja je tanka i ima dugačke listovi.
Najviša biljka je jedna Black Jack koja je visoka 9cm.

Black Jack-icama se je počeo pojavljivati četvrti kat, dok ostalim biljkama tek treći. Njih (Black jack) ću večeras topirat i kroz par dana presadit. Inače imaju iznimno kratku stabljiku između katova, pa se nadam da ću to napravit kako treba. Iste radnje slijede i na drugim biljkama, ali s malim kaskanjem.

Do sada sam biljke bio zalio 3x sa po 1,5dl vode. Očito pojedinim biljkama to nije godilo, jer se zemlja nije bila dovoljno osušila između presađivanja, pa su se pojedini (najdonji) listovi počeli lagano uvijat, odnosno postali su valoviti. Za sad čekam da se zemlja dobro osuši, pa ću krenut lagano s gnojivima. Malo sam prošnjufao po drugim dnevnicima i vidim da ta valovitost donjih listova nije tako rijetka.

Temperatura i vlaga su inače bili školski: 20- 28,1°C, a vlažnost 54- 71%, do maloprije kada je temperatura skočila na 35°C, a vlaga je pala na 37%. Ti nepovoljni uvijeti su trajali otprilike 2h. Iz nepoznatog razloga novi mehanički tajmer se nije isključio. Samo se nadam da ih lampa nije spržila ovako malecne :(.

Inače, zabavljam se sa pripremom posuda u koje ću presadit biljke. Izbušio sam rupe za bolje isušivanje zemlje i cirkulaciju zraka u korijenskom dijelu. Također sam napravio i "kaveze" koje sam učvrstio za posude, jer mi se činilo da bi bili klimavi kada bi ih samo upikuo u zemlju. Trenutno su visoki 50cm iako mi je mentor sugerirao veću visinu, ali nažalost nemam dužih kolaca. S vremenom, lako ću ih ekspandirati u visinu.

30.JPG 31.JPG
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Na slijedećim fotografijama su prikazane biljke stare 15 dana.
35.jpg 36.jpg 37.jpg

Najveći promjer najdonjih listova imaju Medical Mass od 22cm, dok su najviše Black Jack od 10cm.

Black Jack sam topirao prekjučer jer su bile najrazvijenije, dok sve ostale jučer. Inače sve biljke imaju vrlu kratke dijelove stabljiki između katova, pa mi je samo topiranje bilo dosta opipljivo.
Na slijedećim fotografijama se vidi kako se počinju formirati nove grane.
38.jpg 39.jpg
41.jpg 42.jpg

Na predzadnjoj fotografiji se također vidi da su se mali listići koji prvi izlaze iz sjemenke posušili. Takva je situacija na svim Black Jackicama.

Biljke sam prekjučer zalio prvi put sa gnojivom. U 1,5l vode sam stavio 0,5ml Bio Growa + 1ml Planatela Bio Vrt (na specifikaciji piše da su to morske alge).
Obzirom da sam biljke zalijevao dok je bila upaljena lampa, očito je jedna kapljica ostala na listu jedne od Medical Mass i uz utjecaj svjetla/topline list je spržen/oštećen kao što je vidljivo na slijedećoj fotografiji. Ostale biljke nemaju nikakvih "fleka".
40.jpg

Pretpostavljam da će se zemlja do sutra ili prekosutra dovoljno posušiti kada planiram ih presaditi u velike posude.

Vrijednosti temperature i vlage održavam u preporučenim granicama: 20- 29°C, a vlažnost 52- 70%.
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Za grane ne brini, uvijek koja grana dve, pobježe u visinu i tada topiras, ako bude potrebno. Zdrave lepe cure. Biće dobro ulje od njih. Važno je, da sada polako napune box. Kada presadis i dosegnu visinu 30-40 cm ćeš staviti ograju okolo.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Sinoć sam presadio biljke i nahranio ih sa dozom biogrowa + 1/3 planatela vrt. Navodno nisam trebao ići s gnojivom, ali navodno nisam napravio ni neku veliku grešku (tako kaže moj mentor).
Pojedinim biljkama je bilo predugo 2 tjedna u lightmix zemlji sa samo jednim gnojenjem od 1/3 doze, pa su jučer ujutro pojedine biljke pokazale znakove gladi (žuti najdonji listovi, nedostatak N), te žeđi (otužni listovi). Nažalost, njihov gazda se uči, pa radi i greške, ali na svu sreću da na ovom forumu postoje ljudi koji su voljni pomoći.

Na slijedećim fotografijama se može vidjeti kako biljke izgledaju netom nakon presađivanja, te nakon 8h nakon zalijevanja. Na očigled su im godile sinoćne radnje njihovog gazde.

45.jpg 46.jpg
47.jpg 48.jpg 51.jpg 50.jpg

Evo kako box sada izgleda sa velikim posudama, ali još uvijek malim biljkama koje sam bez obzira na veličinu ipak smjestio u kaveze da ih od malena krotim.

49.jpg

Ambijentali uvijeti su super. Lampa je od biljaka udaljena 40-tak cm.

Prilikom presađivanja sam posude napuni sa zemljom skroz do vrha, ali nakon zalijevanja (cca. 4,5l po posudi) se je slegla 4-5cm. Kod slijedećeg zalijevanja ću nadopunit posude sa zemljom opet do vrha.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Ne vidi se baš najbolje boja listova na fotosima kad je uključeno svetlo u boksu ,zato dosta ljudi ovde insistira na fotkama bez MH ili HPS-a .Ovako sve dobro deluje ,samo cepaj dalje i obavezno slušaj savete mentora . Pozdrav sa moje strane :thumb: