Tangerine Dream, Black Jack, Medical Mass – 600W MH/HPS by @jaandooo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
U prethodnom odgovoru, u drugom redu, na prvoj i trećoj fotki se vide žućkasti najdonji listovi. Nakon 36h nakon zalijevanja, žutilo se vidljivo smanjilo.

@irieman Probao sam ih blicnut i imaš pravo, ipak se bolje razanaje realna boja biljaka kada je svjetlo ugašeno. U slijedećem odgovoru ću postavit fotke napravljene bez upaljenog svjetla.
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Svaka čast, samo hrabro! Znaš kako se kaže: "Mirno more nikada nije napravilo dobrog mornara" :) Biljčice su super, i siguran sam da budu rezultati uz pomoć ekipe sa ovog foruma - MRAK! Želim ti svu sreću u liječenju - pokaži tom tumoru srednjaka!
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Neznam da li je to normalno kod prvog osoba koji prvi put uzgajaju, ali ja sam baš uzbuđen i sretan što si uzgajam biljke, u mom slučaju za lijek. Svjetlo im se pali u 21h navačer i ja jedva čekam taj trenutak da zavirim u boks i pogledam kako su. Napunim ovlaživač i iako nemam drugog posla oko njih, najmanje 15tak minuta gledam u njih kako se lelujaju uz zvuk ventilatora. Onda ujutru kada me alarm probudi da se trebam ustati i početi spremati za posao, prvo što napravim su iste radnje kao i u 21h.

S biljkama je u globalu sve ok. Site su, nisu žedne, temperatura i vlaga su im taman. Ona koja je bila najžuća prije presađivanja i gnojenja je sada gotovo cijela zelena, osim najdonja dva lista. Oni su i dalje žuti, pogotovo pri samim vrhovima. Ostale koje su bile žućkaste su povratile zelenu boju.

Inače, već su počele ispuštat ugodne mirise. Kad otvorim boks baš lijepo i lagano zamiriše iznutra. Neznam kakvi će biti mirisi u fazi cvjetanja, ali se trenutno zapitam, čemu filter. Kad im pomazim listove na prstima mi ostanu malo intenzivniji mirisi i to svaka ostavi nekakav poseban ugodan miris za sebe.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Filter možeš odspojit , tek kad počne mirisat ga spojiš, bezveze ga trošiš ako još nisu zamirisale. Sretno !:thumb:
I pripazi da su ti ruke čiste kad ih diraš, pogotovo ako si prije toga bio negdje u prirodi ili dirao neku životinju
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Biljke su danas stare 22 dana.
Ovako izgleda stanje u boxu.

52.jpg 53.jpg 54.jpg

Dvije Black Jackice kojima su grane nakon topiranja izrasle preko dužine od 10cm sam malo utegnuo. To sam izveo sa žicama/klinovima koje sam upiknuo u zemlju. Nekako mi se taj način učinio jednostavniji dok su grane male i mekane. Kasnije ću to izvodit na način da žicu fiksiram za rub posude.

55.jpg 56.jpg 57.jpg

Na slijedećim forografijama su prikazane dvije Tangerine Dream. Totalna su suprotnost. Jedna je mala, gusta i zdepasta, dok je druga totalna suprotnost.

59.jpg 58.jpg
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Biljke su danas stare 29 dana. Još uvijek su na režimu 16/8 i kako mentor kaže, pod istim još jedno 15tak dana.

Ovakvo je stanje u boxu.

64.jpg 65.jpg 66.jpg 67.jpg

U prvom redu su Medical Mass u drugom Tangerine Dream, a u trećem Black jack.

Jučer je prošlo 12 dana od zalijevanja. Zemlja se je fino osušila i tegla je postala lagana. Svaka biljka je sinoć zalivena sa 4l čiste vode pH vrijednosti 6.5. Iako su tegle zapremine 18l, ta količina vode je bila dovoljna da voda procuri u tanjurić. Zalijevanje im je jako godilo jer su ubrzo živnule i na očigled narasle.
Prije zalijevanja sam posude nadopunio sa zemljom jer je razina nakon presađivanja i prvog zalijevanja pala za skoro tri prsta. Može biti da zemlju nisam dovoljno pritisnuo kod punjenja tegli.
 
Poslednja izmena:

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Super izgledaju devojke :)
Nisi pogrešio što nisi pritisnuo zemlju kod punjenja saksija,nikad to ne radi,normalno je da se sabije kod prvog zalivanja posle presađivanja.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod zalijevanja budi pažljiv. Ako voda procuri u tanjurić ispod to ne znaci, da se sigurno sav substrat-zemlja navlazio, napoji vodom. Tako da je orientir;
18l posuda/ 1:3 vode/
5-6 l vode natocis u posude. Tako si siguran da je sav mokar.
Ono sta iscuri, bacis.
Zaljevas, malo po malo. Polako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Na slijedećim fotografijama se mogu vidjeti biljke kako izgledaju nakon što ih se napoji sa vodom. Očito im prija isušivanje zemlje nakon čega eksplodiraju. baš je vidljiva razlika u popunjenosti prostora od prije 3 dana. Visina im je od 25-33cm (kako kojoj).

68.jpg 70.jpg 69.jpg

Eh sada, pojavio mi se možebitni problem, pa molim savjete. Naime, oko kolaca/štapova kaveza koje sam montirao za posude se je pojavila plijesan (buđ). Bijelo-sive je boje i paperjasta je. Oko nekih kolaca je nema, oko nekih je ima. Vidljiva samo oko kolaca i kada se malo okopa oko njih. Nigdje drugdje na zemlji ju nisam vidio. Da li mi to može stvarati probleme kod cvjetanja, da mi se ta pljesan preseli na cvjetove? Kolci su od lijeske (mladice lješnjaka) koje sam ogulio i dobro osušio na radijatoru. Iskoristio sam tu opciju, jer nigdje u blizini gdje živim nije bilo za kupiti metalnih šipki, a žica od koje sam radio obruče je premekana. Ako je potrebno, maknut ću kaveze i nastavit uzgoj bez njih. Neznam samo, da li ću uklanjanjem kaveza uklonit i plijesan.
Nadam se da je plijesanj realno vidljiva na slijedećim fotografijama.

71.jpg 72.jpg 73.jpg

Također sam sinoć u boxu primjetio jednu sitnu mušicu. Izgledala je kao vinska. Istu sam eliminirao. Nisam primjetio više niti jednu iako sam detaljno gledao po boxu.

Temperatura i vlaga su ok (22-28C, 60-70%).
 
Poslednja izmena:

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Vozdra !
Ocito nisi stapove dovoljno osusio ;)
Imas ti jos do cvjetova tako da se tu nebi brinuo. Ja bi prvo pokusao rijesiti plijesanj (a ujedno i te musice) pojacanim strujanjem zraka preko povrsine zemlje, dakle uperi taj vent vise prema dole.
S druge strane ni kavez ti nema bas previse smisla ako nikakav trening ne radis...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pocisti tu pljesan najbolje sto mozes. prije toga je dobro pospricaj sa nekim organskim buckurisem koji nadi tu na forumu. ili uzmi ulje neema.
za gnatove ako ih ima kreni sto prije jer kad se gamad izlegne bit ce teze.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@Farmer
Očito nisam dovoljno osušio štapove iako su bili cca 20tak dana na radijatoru koji je konstatno radio. Vjerovatno sam ih trebao zaštiti s nekakvim premazom/uljem.

Probao sam nakrenut ventilator da puše više prema biljkama/zemlji, ali i na najmanjoj brzini ove prve biljke po kojima puše vjetar rastura. Skroz ih nagne na suprotnu stranu kao da će ih isčupat, u što sumnjam da bi mogao, ali pretpostavljam da im nebi bilo ugodno živjet na konstantnoj buri, pa sam usmjerio ventilator na prethodni položaj da puše između lampe i biljaka. Imam u boxu još par ventilatora od kompa, pa ću njih probat iskoristit za puhanje po biljkama/zemlji.

Što se tiče kaveza, dobio sam savjet od Mentora da ih koristim jer imam dosta biljaka u boksu, a oni će mi olakšat manipulaciju s biljkama kada budu veće. Moći ću grane zavezati za kavez, pa se neće prelamati/trgati ako zapnem s njima za nešto. Od treninga sam primjenio samo rastezanje gornja dva vrha, nakon topiranja. Da li bi bilo dobro još štogod napraviti? Da li da grane/vrhove kako budu rasle/rasli usmjeravam isključivo kroz obruče?

@trubabuba
Nisam pronašao na forumu nikakav organski bučkuriš za uništavanje plijesni. Našao sam samo da kada se plijesan ulovi na vrh, da se odstrani uhvaćeni dio, a ostatak "rane" očisti alkoholom.
Neem ulje koliko vidim se koristi za protiv mušica. To ću nastojat nabavit i primjenit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Makni kavez i malo zemlje oko štapova. Nije strašno, dogodi se zbog malo lošije cirkulacije vazduha oko zemlje. Ići ćemo bez kaveza. Nabavi ljepljive ploče da love eventuelne mušice u boxu. Zemlju zalij: pentakamom ili biotipom. 1 velika kašika, žlica u 1 l vode. I zalij sve biljke. Može Duvan za motanje. 100 g ti ide 2 l vode, kuvas na laganoj vatri 30 min. Ohladis i precedim. Razrijedi sa 3 l vode. Preventiva za larve.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@CilI
Ok, rješit ću se kaveza. Teška srca, jer sam si stvarno dao truda da ih složim kako treba (barem mislim). Žao mi je što nisam bio u mogućnosti nabaviti metalne šipke da ih upotrijebim, ali šta je tu je, bolje i tako nego da kasnije si s plijesni upropastim urod. Cure puštam na slobodu!

Vezano za ovaj recept s duhanom. Nakon razrjeđivanja s vodom dobijem 5l otopine. Koju količinu koristim za zalijevanje 18l posuda?
 
Poslednja izmena: