Tangerine Dream, Black Jack, Medical Mass – 600W MH/HPS by @jaandooo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Pomalo paradoksalno zvuči, ali da nemam tumor na mozgu zasigurno nikada ne bih zakoračio u ovu granu botanike. Obzirom da težim alternativnim metodama liječenja nakon dosta informiranja o lijekovitosti kanabisa odlučio sam se na tretman uljem kako bih nastojao ukloniti istog iz svoje glave. Cilj ovog uzgoja mi je pokušati dobiti što veću količinu materijala (nastojanja teže ka cca. 500g) za izradu dvije vrste/tipa ulja. Jedno ću koristiti tijekom noći i izradit ću ga od uroda Tangerine Dream-a, dok drugo ću koristiti tijekom dana, a izradit ću ga od kombinacije uroda Black Jack-a i Medical Mass-a.

Siguran sam da ću uz pomoć svog mentora (Cill) i vaših savjeta, informacija, kritika, podrški ... sam proces uzgoja privesti kraju kako treba. Unaprijed se zahvaljujem svima! Sve nabrojano ću objeručki prihvaćati. Ponešto teoretskog znanja i sam imam, jer sam unazad dva mjeseca dosta vremena proveo čitajući ovaj forum na kojem se uz pregršt informacija i nesebično djeljenje savjeta pojedinih članova može puno toga naučiti.

Uglavnom, ovo je moj prvi dnevnik o uzgoju, a ujedno i moj prvi dnevnik uopće u životu.

Podaci o sjemenkama:
Tangerine Dream by Barneys Farm (THC: 25%, CBD: 1.8%, Sativa, F.T. 70 dana) - 4kom
Black Jack by Sweet Seeeds (THC: 16-21% , CBD: > 0,6%,Indika/Sativa, F.T. 63 dana) - 3kom
Medical Mass by Royal Queen Seeds(THC: 10%, CBD: 11%, Indika, F.T. 53 dana) - 2kom

Podaci o opremi:
Box: Agribox V2 BBS - 120x120x200
Svjetlo: Superplant MH 600W + Sylvania SHPTS 600W
Prigušnica: Redlight 600W
Reflektor: Extracool tube
Ventilacija: Upuh - PC 120mm s regulacijom brzine vrtnje,
Ispuh – VKU 125mm 365m3/h s regulacijom brzine vrtnje i temperature,
Mješanje zraka unutar boxa – klasični samostojeći ventilator (obješen),
Filter - HY-Filter + V2 Carbon 125mm-400m3/h
Ostala oprema: Hygro/Termo metar
Ph metar + tekućine za kalibriranje
Ovlaživač zraka
Mehanički tajmer
Zemlja: Biobizz Light-Mix (pH 6.1-6.3)- - za sadnju u teglice od 1l
Biobizz All-Mix (pH 6.2-6.6)- u tu zemlju će biti presađne. Finalne posude će biti od 18l koje sam izbušio sa strane radi bolje cirkulacije zraka u korijenskom dijelu, na principu airpot-ova
Gnojiva: Biobizz - Fish-mix, Bio-Grow, Bio-Bloom
Plantella - Bio Vrt

Plan oko uzgoja:
- Presađivanje – nakon otprilike 15-tak dana
- Faza vegetacije – trajanje dok se otprilike ne zazeleni površina finalnih posuda (30x30cm) gledajući s gornje strane . Režim svjetla (MH) 16/8.
- Faza cvijetanja – dužinu trajanja ove faze će odrediti same biljke. Pošto će se koristiti za ulje, tendencija je uloviti 50:50 – mliječnih:amber trihoma. Mala je vjerovatnost da sve završe otprilike u isto vrijeme (tako piše u njihovim specifikacijama), jer trenutno jedino mjesto koje bi mogao iskoristiti za sušenje je u boxu u kojem ću ih i uzgajati. No, već će se pojaviti neka alternativa. Režima svjetla (HPS) 12/12.
- Zalijevanje – kada se posuši zemlja jednom običnom vodom, drugi put s gnojivom.Gnojiva mislim dodavati prema preporukama proizvođača, uz praćenje biljaka kako prihvaćaju preporuke. U početku ću stavljati nešto manje doze, a s vremenom ih povećavati. Količina tekućine za zalijevanje će biti određena na principu: dok tekućina ne procuri iz posude. Kontrola pH metrom i regulacija vode na 6,5pH s limunom/sodom bikarbonom. Još se dvoumim oko flusha jer će ovo biti uzgoj u bio mediju, ali ako odluka padne, deset dana prije kraja odradit flush s min. 50l vode iz slavine po biljci. Zadnjih 5l s vodom pH 6.5.
- Treniranje -Topping - nakon što se pojavi treći kat listova
- LST – u samom startu sam postavio krotiteljski stav naspram ove “devetke” koja će se nastojat izborit za povećanjem dimenzija boksa gurajući stranice boxa. Ideja mi je stavit oko svake biljke četri drvena štapa i napravit obruče od žice oko njih. Unutar “kaveza” ću ih malo trenirat. To će mi olakšat manipulaciju s njima kada budu veće za pregled i za flush na kraju uzgoja.
- Lollipop - do kraja 3 tjedna cvjetanja.
- Temperatura – držanje oko 27°C u razini vrhova biljki. Dok lampa neće radit nastojat ću da temperatura ne padne ispod 20°C.
- Vlaga - u vegetaciji oko 60% uz pomoć ovlaživača, posude s vodom i mokrim ručnicima. Imam centralno u stanu, pa je vlaga iznimno niska stoga ću s ovom vrijednosti imati dosta problema dok vegetacija ne pridonese povećanju iste.
- u cvijetanju oko 40%. Ako će rasti zbog gužve u boxu, smanjivanje ću nastojat postići povećavanjem protoka zraka u boxu (pojačavanjem brzine vrtnje ventilator za upuh i ispuh).


11.01.2016. - Sjemenke sam stavio u šalice s vodom. Temperatura je bila 21°C -23°C.
01.jpg

12.01.2016. - Nakon otprilike 18h od početka “kupanja”, prebacio sam ih na/u blazinice koje sam stavio u tanjur. S drugim tanjurom sam pokrio onaj u kojem su se nalazile blazinice sa sjemenkama. Blazinice sam natopio s vodom. Temperatura je bila 21°C -28°C.
02.jpg

14.01.2016. - Začudo, ali sve su sjemenke proklijale u isto vrijeme. Nakon što su klice narasle otpirilike 0,5-1,5cm sjemenke sam posadio u zemlju. Napravio sam rupice u zemlji dubine 1,5-2cm od površine zemlje. Klice sam okrenuo prema dolje, lagano pokrio sjemenke sa zemljom, te površinu zemlje pošpricao s vodom. Kako bi im osigurao kontinuirano svijetlo i temperaturu u fazi nicanja, stavio sam ih u box pod MH lampu (režim svjetla 24/0). Udaljenost lampe od vrha teglica je 40cm. Temperatura u visini biljaka dok lampa radi je 20,8- 28,5°C, a vlažnost 44- 57%.

15.01.2016. - Nakon 12h što su stavljene u zemlju, počele su polako izvirivat iz zemlje. Obzirom da prilikom sadnje u zemlju nisam ih jako zalio, ovaj put sam ih zalio sa 1,5dl vode. Kad sve izvire van, režim svjetla ću prebaciti na 16/8.
04.jpg 05.jpg 03.jpg

Nek mi je, a i njima sa srećom :)!
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Sretan grow i uspjesan oporavak :) Lijepa priprema

Namjerno mislis korist sativu po noci a indiku po danu? Inace ide obratno. Po noci ces tesko spavat a po danu ces bit lijen :)
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@Stipe
Imaš pravo, krivo sam napisao. Zamjenio sam noć za dan :).
Dnevno ulje ću izradit od uroda Tangerine Dream-a, dok noćno od kombinacije uroda Black Jack-a i Medical Mass-a.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and Stipe

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Bravo, odlično si predstavio grow. Biće milina pratit. Sreća zavisi od growera a na kraju treba ulje svoje odradit.:wave:
 

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Samo hrabro i pozitivno,nov sam ovde ali puno citam,strpljenje i ljubav su kljuc uzgoja,a samo strpljivi Indijanac uhvati Mustanga :) Srecno.
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Sretan grow , zelim ti sto vecu kolicinu ulja i brzo i uspjesno ozdravljenje :) Samo pozitivan stav imaj , i pozitivno ce ti se vratiti :)
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Hvala na željama/podršci!

Današnje stanje, što se tiče nicanja, je je slijedeće:
- pustile listiće: 3x Black Jack, 2x Medical Mass i 2x Tangerine Dream. Neke imaju veće, a neke manje listiće. Starost im je od 1-2 dana.
- niknula, ali još uvijek ima "kapicu na glavi": 1x Tangerine Dream
- nije još provirila iz zemlje: 1x Tangerine Dream

Temperatura u visini biljaka dok lampa radi je 24,9- 27,1°C, a vlažnost 68- 70%.
Temperatura u visini biljaka dok lampa neradi je 20,5- 22C, a vlažnost 62- 71%.

Otkad sam ih stavio u zemlju, zalio sam ih 2x sa po 1,5dl vode. Što se tiče gnojenje, nisam mislio još krenuti ni sa čim do drugog tjedna, ali u specifikaciji Planatela Bio Vrt piše da se može koristit od početka. Baza Planatele Bio Vrt su morske alge. Da li da slijedeće zalijevanje dodam malo toga?

Udaljenost lampe od biljaka do jutros je bila 40cm, ali sam ju spustio na nekih 35cm, jer je jedan Black Jack narastao već 6cm, a tek je počeo puštat listiće. Jel je to normalna visina ili mu je falilo svjetla? Bojim se spuštat još niže dok su tako male.

Unutar boxa imam veliki ventilator za mješanje zraka i one se dosta njišu pod tim "vjetrom". Jel će im smetat to njihanje dok su tako male/slabe? Inače, večeras ću nadopunit teglice sa zemljom, pa ću im na taj način skratit stabljiku za 1-1,5cm .

Jel da stavim klijat još jednu Tangerine Dream ili da nastavim ovako, kako je?
Kako su ove klijale/nicale, trebat će joj najmanje 7-9 dana da nikne , pa će kasnit za ovima. Prema specifikaciji, period cvjetanja Tangerine Dream je 70 dana, dok sad gledam po stranim forumina i ima jedan na ovom, da je period cvijetanja minimalno 100 dana. Ideš...
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
niknula, ali još uvijek ima "kapicu na glavi": 1x Tangerine Dream
Pinceta ili čačkalica ili malo duži nokti ... to ti je alat koji ti je potreban da skiniš ljuskicu.
Skini ju odmah da ti ne istrunu kotiledoni.
Vjerovatno ti je zemlja bila slabije vlažna kod te biljke pa nije uspjela svući ljuskicu prilikom izlaska iz zemlje.
Gledajući količinu biljki u boxu(120x20) ... imat ćeš popriličnu gužvu.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Slobodno možeš drugi tjedan staviti plantelu vrt. 1/3 predpisane doze jer imaju još hrane u zemlji.
Lempi ne treba stavit bliže, male su. Imaš hps ili neonke?
Normalno je, da se nisu, savijaju malo ispod ventilatora.
Ne trebaš još jednu sjemenku stavit na klijanje.
 
28.08.2013
34
75
18
44
Care zelim ti sretan grow i sto kvalitetnije ulje i brzo ozdravljenje.

Mozda kada bi razmislio da smanjis broj biljaka na recimo 5 kom,jer na pocetku puno,na kraju ispadne manje.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Pinceta ili čačkalica ili malo duži nokti ... to ti je alat koji ti je potreban da skiniš ljuskicu.
Skini ju odmah da ti ne istrunu kotiledoni.
Vjerovatno ti je zemlja bila slabije vlažna kod te biljke pa nije uspjela svući ljuskicu prilikom izlaska iz zemlje.
Jučer tokom dana "kapica" je sama otpala. Inače, sve bilje su mi izašle iz zemlje s "kapicama na glavi". Da li sam imao sreće što su se same toga rješile? Ja sam mislio da tako inače niču, pa nisam tome pridavao neke brige.

Imaš hps ili neonke?
Imam MH.

Gledajući količinu biljki u boxu(120x20) ... imat ćeš popriličnu gužvu.
Mozda kada bi razmislio da smanjis broj biljaka na recimo 5 kom,jer na pocetku puno,na kraju ispadne manje.
Od svog mentora sam dobio savjet koje vrste i koliko kojih da posadim u taj svoj box. Ja osobno neznam šta ta gužva znači, jer nisam nikad sadio, te kakve muke mi može priskrbit. Da li može biti više ili manje uroda na kraju, ni to neznam. Prema "tituli" mentora siguran sa da čovjek ima iskustvo i znanje, te se nadam da će meni kao početniku savjetima pomoći kako da tu gužvu izguram do kraja kako treba. Koliko sam ja njega shvatio, s većim brojem biljaka brže se popuni box u vegetaciji i prije se ide u cvijetanje.
 
Poslednja izmena:
28.08.2013
34
75
18
44
Frende ako ti je mentor rekao,radi tako govorim onako iz iskustva kada sam imao vise biljaka i kada sam imao recimo duplo manje,lakse se brinut za manji broj biljaka nego veci,kad imas puno ,tesko je zaljevat i ista raditi oko njih moras micati a tu je ona osjetljiva malo zapnes s granom ona pukne kao led.
Pozeljno napraviti flush,bome 9 kom ispirat posao od cijelog dana.
Pa sad svati ovu guzvu da ces se malo i namucit oko njih zato se pripremi,tu si na pravom mjestu među najboljim growerima koji ce ti pomoci na najbolji nacin.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
kad imas puno ,tesko je zaljevat i ista raditi oko njih moras micati a tu je ona osjetljiva malo zapnes s granom ona pukne kao led.
Za zalijevanje sam si napravio "pomagalo". Na kantu od 15l sam stavio ventil i spojio crijevo. Kantu ću imati na povišenoj polici pored boxa kako bi tekućina imala slobodan pad. Dok će biljke biti manje i lišće će im bit uz zemlju, prednje tegle/biljke ću morat vadit da priđem stražnjima. Kad narastu i napravim lolipop, bit će više mjesta u donjem dijelu biljaka i imat ću lakši pristup zemlji. Za taj period mislim uzet nakakav štap/šipku i na njega zalijepit kraj crijeva tako da štap s crijevom mogu ugurat među biljke i crijevom pristupit zemlji.
Šta mislite, da li će mi ovo "pomagalo" olakšat zalijevanje?

i ista raditi oko njih moras micati a tu je ona osjetljiva malo zapnes s granom ona pukne kao led.
U prvom postu sam napisao da mislim oko biljaka postavit "kavez". Nešto kao ovo: https://www.google.hr/search?q=toma...07XKAhUhJnIKHSRpA24Q_AUIBygB&biw=1173&bih=619
U mom slučaju, vertikale će biti drveni štapovi. Valjda ću ih na taj način držati na okupu i kada ću ih trebati micati zaštiti od zapinjanja granama da se ne potrgaju.
Šta mislite, kada je najbolje takav kavez instalirat oko biljke?

bome 9 kom ispirat posao od cijelog dana
Za ovoi se tješim što ime dužina cvjetanja nije ista, pa ću završni flush radit u tri navrata. Jedino se nadam da neće nastupit nekakav/globalni problem u boxu koji će zahtjevat ovo šta si naveo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela