Tangerine Dream, Black Jack, Medical Mass – 600W MH/HPS by @jaandooo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Čudno mi je to, pošto sam ih ja očerupao oko 50%, da sad one još same odbacuju listove, ali dobro. Ako je to odbacivanje listova sasvim normalna pojava, onda su ove moje biljke postale malo uvrnute kad u tolikoj mjeri se rješavaju lišća. Očito mi daju do znanja da ih nisam dovoljno loliopopao, pa sad one rade same odrađuju popravni/finalni lolipop.
Eh da sam znao da će to biti odrađeno s njihove strane, ne bi ja njih ni pipnuo :).
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Gledajući biljke s gornje strane, one izgledaju ok, ali ispod gornjeg dijela gdje su vrhovi, na nekoliko biljaka, osim jednoličnog žutila koje se pojavljuje kod svih biljaka na najdonjim listovima (list jednolično požuti, klone i otpadne), počelo se je dešavati na listovima iznad, da na jednom dijelu list naglo potamni (nekakva smeđe-siva boja), taj dio se krene frkati, cijeli požuti i otpadne.
Na pojedinim biljkama, u fazi žućenja (slijedi otpadanje) su listovi koji se nalaze jedan kat ispod listova oko/iznad kojih su se počeli formirat cvjetovi.

129.jpg 130.jpg 131.jpg

Kakve znakovi mi sad šalju? Da i dalje se "nebrinem" ili nešto ozbiljnije?
Šta ako to žutilo nastavi prema gore i počnu žutjet/otpadat listovi na dijelu gdje se nalaze cvjetovi?

Sinoć sam ih zalio sa 80% doze gnojiva prema preporučenoj koncentraciji za treći tjedan cvjetanja iz tablice proizvođača.
pH tekućine je bio namješten na 6.5, a runoff je bio od 6,7-6,9 na 7 biljaka, dok je jedna imala 7,2.

Uz pomoć knjiga koje sam podmentnuo ispod pojedinih biljka, dosta sam ih iznivelirao, te sam opet dobio ravninu vrhova ispod lampe.

Na vrhovima i lišću oko vrhova/cvjetova su se počeli formirat trihomi, tako da gornji dio biljaka izgleda, kao da ih je netko zasipao sa jako sitnim kristalnim kuglicama.

132.jpg 128.jpg
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Slazem se. Možeš davat ful doze gnojiva. Listovi koji se frkaju i potamne Skidaj. Da se na njima ne uhvati pljesan. Drukčije odlično izgleda. Samo nastavi:)
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Evo jutros sam izvukao šest biljke iz boxa te ih nakon dugo vremena malo pregledao ispod danjeg svjetla. Ostale dvije nisam izvlačio, jer kad sam maknuo biljke koje su bile ispred njih, jako su im se grane počele savijat (počele su padat) iako su im vrhovi još mali. Bile su očito naslonjene na ove ispred. Pretpostavljam da pošto su cijelo vrijeme izvan izravnog udara vjetra od velikog ventilatora, da su se malo ulijenile i da su im "mišići atrofirali". Kroz neko vrijeme ću im ili staviti štapove da ih drže ili ću ih zavezati špagama za strop. Iskreno se nadam da će doći do toga da od težine vrhova počnu padat :). Ako ću koristit štapove, iskoristit ću one štapove od kojih sam imao napravljene kaveze, ali prije nego ih popikam u zemlju ću ih zaštiti da mi opet ne počnu pljesnivit.

Kako izgledaju, vidljivo je na slijedećim fotografijama:

1. Medical Mass #1
mm1-1.jpg mm1-2.JPG mm1-4.JPG
mm1-5.JPG mm1-6.JPG mm1-8.JPG

2. Medical Mass #2
mm2-2.JPG mm2-3.JPG mm2-4.JPG
mm2-5.JPG mm2-6.JPG mm2-8.JPG

3. Black Jack #1
bj1-2.JPG bj1-3.JPG bj1-4.JPG
bj1-5.JPG bj1-6.JPG bj1-8.JPG

4. Black Jack #2
bj2-1.JPG bj2-2.JPG bj2-4.JPG
bj2-5.JPG bj2-6.JPG bj2-8.JPG

6. Tangerine Dream #1
td1-2.JPG td1-3.JPG td1-4.JPG
td1-5.JPG td1-6.JPG td1-7.JPG

7. Tangerine Dream #2
td2-2.JPG td2-3.JPG td2-4.JPG
td2-6.JPG td2-7.JPG td2-8.JPG

Nakon fotkanja sam poskidao žuto/posušeno lišće iako sam trebao prije pa bi izgledale ljepše :).

Sve sam biljke fotkao s otprilike iste udaljenosti i s otprilike iste pozicije tako da se može steći dojam razlike u visini. Inače visine su im od 70 do 95cm. Da nisam pojedine pošteno "sfrkao", prešle bi visinu od 120cm.
Što se tiče rasta biljaka, sve su stale s rastom osim jedne Tangerine Dream koja još uvijek svaki dan puzećim korakom raste, ali se k tome i najmanje trudi da puni vrhove. Sva je neka njonjava naspram drugih.

Također se može vidjeti i koliko su se neke biljke (pojedine grane na njima) samoogolile, dok neke izgledaju kao da ih nisam dosta očistio kod zadnjeg lolipopa.

Iako se to na fotkama nerazaznaje baš najbolje, ali pojedine biljke koje se nalaze u kutovima boxa imaju lijepe, zelene listove na granama koje su u samim kutovima, dok grane koje su bliže lampi imaju žuto/zelene listove, puno svjetlije boje su oni koji su direktno ispod lampe. Listovi na istim granama koji su niže, u sjeni, imaju tamnije lišće.

Večeras ih zaljevam s punom dozom gnojiva. Sad je ritam zalijevanja svakih 6 dana, jer nekim biljkama se nakon toliko dana zemlja dobro osuši, tegle im olakšaju, dok nekima je i dalje zemlja vlažnjikava, ali ih isti dan zalijevam. Te kojim je zemlja vlažnjikava se nalaze u zadnjem redu i najvišlje su, pa tegle stoje na podu, dok ove druge su niže i naprijed su, te stoje na knjigama. Imam otvoren sam jedan otvor za ulaz zraka u box (na njemu se nalazi ventilator za upuh) koji se nalazi naprijed, te naprijed je i veliki ventilator za mješanje zraka, pa može bit i to razlog bržeg isušivanja zemlje, a ne da one same ju ispiju.
 

Prilozi

  • td2-5.JPG
    td2-5.JPG
    330,7 KB · Pregleda: 175

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
Brate ova zadnja slika je bas lijepa sativa. Jako uredno ti vodis taj dnevnik svaka cast uzitak ga je citat.
Samo opusteno i pozitivno naprijed bit ce to pravo.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@mtran
Obzirom da mi je gužva u boxu, svaka biljka je s vremenom zauzela neko svoje mjesto u boxu i koliko sam mogao formirao sam im krošnje na način da jedna drugoj ne smetaju (ako se to može reći na gužvu). Iz tog razloga mi je teško/nemoguće ih zarotirati, jer bi im se grane/vrhovi preklapali i smetali. Uz manji broj biljaka je to vrlo jednostavno izvedilo, dok u mom slučaju to nije tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Na današnji dan biljke su stare 81 dan i na režimu 12/12 su 36 dana.

Stanje u boxu je zadovoljavajuće (zadovoljne su s dobivenom punom dozom gnojiva), te je također zadovoljavajuće stanje izvan boxa (ja sam zadovoljan s njihovim napredovanjem).

137.jpg 137.jpg 139.jpg 140.jpg

Na pojedinim mjestima gdje sam bio ukljanjao lišće kod lolipopa, te na pojedinim mjestima gdje su one same odbacile lišće pojavili su se s vremenom mali "pupoljci/vrhići" koji koliko mi se čini neće bitno pridonesti urodu jer se ekstremno sporo pune, pa me zanima da li da ih ostavljam ili da ih skinem, pa na taj način energiju preusmjerim prema samom vrhu biljaka?

134.jpg 135.jpg
 

Prilozi

  • 138.jpg
    138.jpg
    514,1 KB · Pregleda: 144

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Znači da skidam samo male vrhove ili i neke grančice koje se neće razviti, te listove koji "smetaju" vrhovima?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ono što si 1/3 biljke ogolio / od posude nagore / tamo so počeli rasti mali vrhovi i koji listovi i koja tanka grana, sve poskidaj.
Tamo nema svjetla. Vise, ako je koja grana tanka, nerazvijena, jako niska i vidiš, da od nje neće biti ništa isto možeš skinut. Gornje 2/3 biljke, tamo možeš skinut samo koji fan list koji smeta svjetlu. Ne puno. To moraš sam ocjenit i pregledati.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Negdjeprije me žena pitala da joj malo zmućkam gnojiva koje koristim za svoje biljke, da si zalije svoje ljubičice. Mislim si, pa nećemo od njih radit ulje i šta da trošim skupo organsko gnojivo na njih, te dođem na ideju da iskoristim runoff koji mi isteče nakon zalijevanja. Kod predzadnjeg zalijevanja napunim ja tako jednu 1,5l bocu runoffa za ljubičice i ostavim u sobi pored boxa, odnosno zaboravim dat ženi. Sinoć, kad sam išao zalijevat svoje bilje, žena me pita, jel imam štogod smućkano za nju i ja joj dam bocu. Ona fino zalije ljubičice i zasmrdi cijeli stan. Prvih par sati se dosta osjetilo, a sad samo kad se pomiriše teglice. Baš čudno kako se gnojivo usmrdi u boci dok odstoji šest dana, a kada se natoči u zemlju onda ne. Vjerovatno se ni ne stigne, jer ga posrču biljke.

Bilo kako bilo, kao što sam već napisao i ja sam svoje biljke sinoć zalio. Opet su dobile punu dozu gnojiva (1l vode + 1,5ml growa + 4ml blooma + 12,5ml vrta).
Također sam poskidao sitne pupoljke na ogoljenim dijelovima grana, par tankih grančica koje su bile duboko u sjeni, te par velikih listova koji su smetali pojedinom vrhovima. I dalje je gledajući pojedine biljke s gornje strane velika gužva u njihovim krošnjama, ali nisam ih previše htio zadirkivati nebili me kroz neko vrijeme kaznile pokazavši mi srednje prste ilitiga bananice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Triptank

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Da li se na fotografiji vide tragovi neprihvaćanja biljke prema punoj dozi gnojiva ili je to normalna pojava kod biljke koja je cca 30-35 dana u cvjetanju? Konkretno za tu, proizvođač navodi 55 dana cvjetanja.
I neke druge koje imaju duži period cvjetanja imaju malo drugačije ili slične "znamenke" s gornje strane kod/oko vrhova.

141.jpg