Tangerine Dream, Black Jack, Medical Mass – 600W MH/HPS by @jaandooo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Zrak koji struji preko tanjurića ide direktno u boks što prema navodima na linku od MMSplit-a. Iz tog razloga sam promjenio sredstvo za kamuflažu mirisa. Sad koristim isto kao bakalula i radi super posao, a daaaleko zdravije. Baš sam bedast što se nisam prije informirao o tim gelovima. Bilo bi vjerovatno učinkovito prema van da gel mogu staviti u kutiju za roletu, ali nije mi baš zgodno svakodnevno skidat i vraćat poklopac kutije, jer sam ga 100% zabrtvio da mi ništa od zraka koji prolazi kroz crijevo u kutiju ne dopire nazad u sobicu. Čisto da se zna, prednju stranu kutije sam izbušio na više mjesta tako da zrak lakše izlazi iz kutije, jer je inače jedini prolaz za zrak između prednjeg poklopca i rolete kako se spušta uz prozor što je osta naknap, pa sam se bojao da ne šumi/šišti zbog malog presjeka. Na svu sreća da je stolarija stara (taman za zamjenu), pa mi nije bilo žao ju bušit.

Obzirom da ću biljke selektivno skidat, jer imam tri vrste i svaka ima neki svoj period završavanja, mrak ću im osigurat ispod vješalice za veš i još sveg potrebnog za konstrukciju. Ma osigurat ću ja njima i nekakav protok zraka. Sve ću napravit samo da to na kraju ispadne kako treba.

Prije početka uzgoja, postoji hrpa pitanja i negativnih odgovora, odnosno mišljenja tipa ovo mi je neizvedivo, ono mi je neizvedivo i dal ću ja to moći/znati napraviti kako treba, ali nakon permanentnog ulaganja vlastitog truda i savjeta iskusnih ljudi koji postoje na ovom forumu, nema drugačije da ispadne nego dobro. Hvala svima!
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.288
14.514
358
Sve pohvale jaandooo....izgleda ko da nije prvi uzgoj

Ja se pitam je li uopće nužno stavljat biljku u mrak 48 sati, ne kužim koja je prava svrha toga.

nije nužno...može i bez mraka....ali....moje iskustvo govori da se u 2 do 3 dana mraka na očigled udebljaju vrhovi....nemaju svi takva iskustva ali kod mene se na oko vidla razlika u debljini vrhova
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jan_du and Triptank

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Na današnji dan biljke su stare 122 dana i 77 dana su na režimu 12/12.

Nažalost, zadesile nas svakojake boleštine. Ja se još uvijek borim s upalom uha, žena je dobila nekakvu virozu i nekoliko dana visoooku temepraturu, a starija kćer je dobila kozice. Što zbog nervoze koju mi uzrokuje upala uha i bolovi uzrokovani istom, što zbog brige oko cura, zadnja tri tjedna sam totalno zanemario biljke. Obzirom da sam im cijelo vrijeme uzgoja davao maksimalu pažnju i brinu se za svaku točkicu, trenutno se nebrinem oko ničega iako po sebi imaju raznoraznih "fleka". Da li su one normalne za tu fazu uzgoja, te da li su posljedica premalo ili previše gnojiva, stvarno neznam i nebrine me to. Možda bi trebalo, jer uz sav trud koji sam im davao, da sad nešto zabrljam, stvarno nebi bilo fer ni prema meni, a ni prema njima, al tako je kako je.
Neznam da li bi ih mogao flushat, jer sam ih povezao sa strunom za ribolov da posložim vrhove kako bi svaki imao što bolje svjetlosne uvijete (koliko je to moguće uslijed gužve), tako da strune u boksu imao kao na harfi.

U međuvremenu sam ih zalio jednom čistom vodom i dva puta punom dozom gnojiva.

Tri biljke koje se nalaze skroz odozada sam cijelo vrijeme uzgoja zalijevao kao i sve ostale iako se njima zemlja nikad nije pošteno osušila. Bio sam ih sad pustio da vidim koliko im treba vremena da se zemlja posuši bila su prošla dva tjedna i još su tegle bile "teške". Bez obzira na to, zalio sam ih. Stvarno neznam koji je uzrok tome. Zašto tako malo piju i zašto su vidljivo malnjeg uroda nego ostale. Baš čudno.

Prve na red za skidanje dolaze Medical Mass. Prema preporuci @xcx i uz sviđanje mentora njegovom navodu, te uz navođenje proizvođača da ih treba ostaviti oko 3 tjedna duže od uobičajenog perioda cvjetanja (cca. 53 dana) kako bi dobile na potenciji CBD kanboida, plan mi ih je skinuti za vikend.

Trihomi kod ostalih su različiti. Neke imaju na vrhovima mliječne sa tu i tamo kojom amber točkicom, dok neke imaju malo više amber trihoma. Zbog gužve u gornjem dijelu biljaka, trihomi na donjem dijelu vrhova su još uvijek prozirni ili mliječni. Najveće šanse za slijedeće skidanje ima jedna Tangerine Dream. Kad izbacim ove dvije Medical Mass, ostatak biljaka ću morat presložit po boksu i razvući im malo grane kako bi omogućio i donjem dijelu biljaka da malo vide svjetla.

Temperatura u boksu je standardna, po mraku od 22-24C, a po svjetlu od 28-30C.
Vlaga je malo povišena od 50-60%, ali ventilator za izvalčenje mi radi na maksimumu i po boksu imam raznoraznih ventilatora za mješanje zraka, tako da se plijesni ne bojim ni najmanje.

Što se tiče mirisa koji me je prije jaaako zabrinjavao, a osjetio se je ispred zgrade, sada me nebrine ni malo zbog razloga navedenih na početku ovog posta. Bio sam se konzultirao sa jednim od prodavača opreme i rekao mi je da ni jedan filter nemože uklonit miris 100%. To mi je bilo i prije jasno. Možda malo riskantno u mom slučaju, ali opet, šta je tu je. Čak sa ne nekom stranom forumu našao napise za Black Jack, da pod zadnje dane jaaako smrde i to je istina. Medical Mass i Tangerine Dream su prekrasnog mirisa kad im se pomiriše vrhovi, dok Black Jack stvarno smrde.

Inače pokušavam imati što manje dodira sa samim vrhovima kako bi što manje trihoma "uništio" ukljanjanje sa biljaka. Cilj mi je što više trihoma prenesti u ulje. Da li se trihomi kada se vrhovi osuše isto posuše, te se ne odljepljuju više od vrhova kad ih se dira? To pitam iz razloga da znam kako da sa njima manipuliram nakon sušenje. Planirao sam nakon što se vrhovi osuše, izreckat ih i stavit ih odmah u posude u kojima ću ih zalit sa benzinom, tako da što manje izgubim trihoma. Odlučio sam radit tri ulja. Jedno od vrhova Tangerine Dream + Medical Mass, drugo od vrhova Black Jack i Medical Mass, te treće od svog lišća koje sam skupio od lolipopa i od trimanja što ću imati. Ovo treće ulje ću imati za "servis" nakon što odradim terapiju sa prva dva ulja. Znam da to treće ulje neće biti potentno kao ovo ulje od vrhova, ali u svakom slučaju će mi biti poznato porijeklo ulja. Možda će prepedantno izgledati, ali sve gdje bude bilo trihoma (moji prsti nakon trimanja, škarice, te spajalice s kojima sam kvačio vrhove) ću oprati u benzinu i taj ću benzin koristiti za treće ulje.

Na slijedećim fotografijama su prikazana biljke kako izgledaju u ovoj fazi rasta u mom boksu. Trebao sam stavit nekakav "poznati uzorak" pored vrhova da se vidi njihova veličina. Neznam zašto, ali na fotografijama mi izgledaju dosta veće. Nadam se da će biti dovoljno da si napravim potrebnu dozu ulja.

Eh da, moram napomenuti, da smo i ja i žena imali ružne snove. Ja sam sanjao da sam jedan dan otvorio boks i vrhovi su bili skroz spljesnivili, a žena je sanjala da su nam neki ljudi došli tokom noći i pokrali nam biljke. Očito nam je stalo do biljaka i do mog lijeka, kad nas takve stvari opterećuju tokom sna :).

181.jpg 182.jpg 183.jpg 184.jpg 185.jpg 186.jpg 187.jpg 188.jpg 189.jpg 190.jpg
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Bio sam se konzultirao sa jednim od prodavača opreme i rekao mi je da ni jedan filter nemože uklonit miris 100%.
Imao sam sličan problem do neki dan,osjetilo se poštenski vani ... kupim i namontiram filter i gle čuda. Više nema mirisa čak i kod odspojenog ispuha. Par dana je zahladilo,pa da ne bacam temperaturu van prostorije....ispuh mi je išao u istu pa nazad u box. Zanimljivo jako :D ...uđeš u prostor,nema mirisa ... otvoriš box,auuuuu brale :D
Pozdravi prodavača gelova ;)

Inače,biljke su ti :thumb: odlične.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint and irieman

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Odlično ti bilje, svaka čast. nadam se da ćeš se ugodno iznenaditi kad izvažeš suho i počneš sa izradom ulja.
Mogu ti reći da razumijem brigu oko gubitka trihoma, isto me jako mučilo kad sam radio ulje prvi put to što će dragocjeni trihomi ostajati na prstima. Sve sam skoro otrimao bez da sam uopće dirao vrhove, tj. dirao sam ih minimalno, sušio sam čitave grane sa listovima, sjekao sam ih blizu glavne stabljike. Kad se sve dobro posušilo onda sam malim škaricama čistio od listova. Lakše je trimati kad je sve osušeno, npr. lakše je vrhom škarica naći peteljku od listića i odsjeći je kad je sve osušeno. Ja sam lišće koje je bilo dosta pokriveno trihomima ostavljao.
Neki listići su bili puni trihoma blizu peteljke (frosty-kao posuti šećerom) dok bliže vrhovima nije bilo trihoma, njih sam sjekao na pol....
Mišljenja sam da ti se ne isplati raditi to treće ulje od listova i popkorna.
U svakom slučaju sretno u nastavku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@VenloNL
Onda ovaj moj filter stvarno neradi posao kako treba. Ja si ni nemogu zamislit da ispuh otpojim od kutije za roletu i da mi zrak ulazi u sobu. Taj miris koji mi izlazi kroz ispuh nije onaj koji se osjeti kad otvorim boks već je izmjenjen i doslovno zaudara/smrdi, ali daje onaj "štih" da se osjeti od čega je. Moj filter ne otklanja miris nego ga modificira u neugodnu varijantu.

No bez obzira na to, jučer sam došao na ideju i sama realizacija dosta pomaže u smanjenju rizika otkrivanja mirisa zainteresiranim stranama. Kako mi je ispuh spojen na kutiju od rolete, na kutiji sam napravio otvor kroz koji ću 2x na dan stavljati žlicu ona-gela. Na taj način ona-gel ne koristim u prostoriji gdje mi je boks (to sam činio jedan dan dok me niste informirali da to nije dobro za biljke), već zrak iz ispuha prelazi preko gela i osvježeni miris izlazi iz kutija od rolete van.

@Rolipop
Da li se listovi kada se osuše ne objese preko vrhova i na taj način na sebe ne polijepe trihome sa vrhova, te da li se trihomi vide kada se vrh/list osuši?

Nego, interesira me i koliko se osjeti miris kad se vrhovi stave sušiti, te koliko im treba otprilike da se dobro osuše za ulje pri uvijetima temp. 25C, vlaga 40-50% i dobru cirkulaciju zraka?
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Neće se listovi zaljepiti na vrhove, bez brige.
Ne znam sad točno procjeniti dane ali računao bih na 14dana sušenja.
Prema mojem iskustvu prilikom sušenja je manji miris, čak me znala i panika uloviti da su vrhovi izgubili miris. :)
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Tjedan dana uvrh glave u tvojim uvjetima, osjete se ali meni se manje osjetilo tokom sušenja nego tokom cvijetanja.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Napominjem da ona-gel koji sam stavljao u kutiju od rolete kako bi zakamuflirao miris koji izlazi stana nije odrađivao posao kako treba. Trebalo bi ga stavljati svakih sat-dva u većim količinama, jer zrak jako struji i gel se brzo troši. Kako mi to nije bilo praktično izvedivo, odlučio sam kupiti novi jači filter od 500m3/h. Jučer navečer sam ga instalirao i razočarao se. Ni ovaj filter ne otklanja jake mirise mojih biljaka što će reći da onaj prijašnji filter je ipak bio dobar. Ovaj jači je jedino u mom slučaju dobar po tome što zrak brže struji kroz boks i ventilator se manje muči. Sad ventilator tako jako sauga zrak kad se upali lampa i ventilator se prebaci na maksimalnu brzinu da ispod vrata fijuče kao ludo. Nažalost, očito mi nema pomoći, nego stisnuti zube i izdržat do kraja, te nadati se da će sve proći najboljem redu.

Što se biljaka tiče, večeras u 21h dvije biljke (Medical Mass) idu u tamnicu i u subotu navečer ih osuđujem na egzekuciju. Večeras ću odradit i najteži posao, a to je odvezat vrhove od stropa ostalim biljaka, zarotirat ih po boksu, te ih sve lijepo ponovno povezat da svaka ima što bolji pristup svijetlu. Presložit ću ih na način da prema naprijed stavim biljke koje mislim da će prve završit. Također ću ih zaliti sa punom dozom gnojiva.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Ne znam koji si kupio ali Prima Klima aktivni karbon od kokosove ljuske su extra i dugovječni su
filters2.png
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@mar1o
Nevjerujem da filter (HY-Filter + V2 Carbon 150mm-500m3/h) koji je u cjenovnom rangu sa Prima flterom nemože otklonit miris. Neočekujem da ga otklanja 100%, ali da se tri kata ispod mojeg stana može na momente osjetit žestok miris mi je stvarno malo čudno. Ne osjeti se miris konstantno, ali kada vjetar zapuše u tom smjeru, kuku lele. Očito tih osam biljaka u prostoru u kojem jesu daju ogromnu koncentraciju mirisa da filter ne pomaže. Sada kada su dvije biljke van boksa, nadam se da će se malo manje osjetiti. Tješim se činjenicom da im ne preostaje još puno života, pa se neće uopće ni osjetit :).

Eh da, sinoć sam se pošteno naradio u boksu dok sam posložio i povezao biljke. Mislim da nepostoji više niti jedan egzibicionistički pokret/položaj koji se može izvesti, a da ga ja sinoć nisam izveo. Da nema lampe-cool tubea i dva filtera na stropu boksa, vezanje bi bilo izvedivo daleko lakše, ali ovako je bilo baš gadno. Stvarno sam se namučio da ih što bolje povežem da im u ovoj završnoj fazi iole pripomognem da poprime što lijepši ten.
 
Poslednja izmena:

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.288
14.514
358
Za utjehu......nije pravilo ali je dosta cesto tako.....dobra marihuana dobro mirisi :) ne velim da one sa slabim ili bez mirisa ne udaraju....
Ipak su to slatke muke...mada pune paranoje kad zadunsta....di nebi trebalo....znas da si blzu kraja....kolko god smrdilo/mirisalo....znas da ne bude dugo....bar ne ovoliko intenzivno
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Danas su biljke (Black Jack i Tangerine Dream) stare 131 dan i 86 dana su na režimu 12/12.

U subotu sam nakon 82 dana na režimu 12/12 izvršio egzekuciju nad dvije Medical Mass. Na slijedećim fotografijama su prikazane prije izvršenja operacije.
Prva biljka mi je inače najljepša od svih koje imam (sam imao) u boksu. Ima jako debele grane (njih 5), prekrasne debeljuškaste cvjetove, te s njom nisam imao nikakvih problema u smislu vezivanja kad su se vrhovi počeli punit.
Druga biljka pak imala je daleko tanje grane (5 glavnih, ali par sporednih)), te sam ju morao vezivati pri završetku cvjetanja jer je bila sva klonula. I za fotkanje prije egzekucije sam ju morao privezati za štap da mi se sva ne nagne.

191.jpg 193.jpg 192.jpg 194.jpg

Na ovim fotografijama su prikazane odrezane grane koje su postavljene na sušenje na dan egzekucije i nakon 3 dana sušenja. Sa grana sam poskidao samo najveće listove, a sve ostale na kojima je bilo i malo trihoma sam ostavio. Sami listovi neće pridonesti težini materijala za ulje, ali i tih "par" trihoma mi je bitno da završe u ulju. Kad se sve lijepo posuši i kad vrhove odvojim od grana, javit ću gramažu koju sam uspio dobit.

195.jpg 196.jpg

Ostatak biljaka će se do slijedećeg petka sunčat u boksu. To sam odlučio na osnovu stanja trihoma. Trenutno su svi mliječni sa nešto amber pri vrhu biljke, dok je donji dio biljke miječni+prozirni. Datum egzekucije za njih sam definirao i na osnovi gnojidbe, jer ću ovih zadnjih 14 dana im davati Atami Bio Bloombastic, pa možda im to pomogne da vrhovi postanu kompaktniji. Vidljivo mi je nakon korištenja tog gnojiva da na samom vrhu počnu rasti još kao neki mali vrhići i iz njih bijele dlačice.

197.jpg 198.jpg 199.jpg

Jučer sam kod jutarnjeg pregleda biljaka uočio nekakvu čudnu boju na jednom vrhu kod Tangerine Dream. Nisam bio siguran šta bi to moglo biti, te sam tokom dana malo prošvrljao po forumu i net-u vezano za buđ/plijesan. I sad još uvijek nisam 100% siguran da li je buđ/plijesan, ali bez obzira na to, radi sigurnosti po ostale vrhove, taj sam uklonio iz boksa i stavio ga sušiti dalekooo od ostalih. Listovi koji izlaze iz vrha kao da su se presušili. Nevjerujem da sam ih s lampom spržio jer vrh nije bio direktno ispod lampe. Bilo kako bilo, ovako sam sigurniji. U slučaju da primjetim na još kojem vrhu identičnu promjenu, ne ostavljam ih ni dana duže u boksu. Sve ih odmah skidam. I tako su već pri kraju i sad su samo na "finiširanju".

200.jpg 201.jpg
 
Poslednja izmena:

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.288
14.514
358
.....da je ovaj vrh negdje vani skinut....rekao bi da izgleda ko da gusjenica glođe unutra....razkupusaj ga da vidis stanje unutra....moguce da je pljesan ali ne znas dok ne otvoris
Inace bilje za svaku pohvalu
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Da.. Definitivno kao da vuce na laganu plijesanj.. Sto kaze @Imbra Presvetli rascepaj hed da vidis stanje iznutra,ako ti je onako kao paucina smeckasto-siva onda jest plijesanj.. Hm provjeravaj sve hedove sljedecih 24h jer budj kad krene ide prebrzo dovoljno je manje od 24h da pojede cijelu biljku.. Hm.. Sretno!! :cool: :confused:
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Eh, nema goreg u životu nego kad ti se kockice tako poslože da si zacrtanu ideju ne ostvariš onako kako si napravio plan/skicu u glavi znajući da bi ostvareni cilj bio zgoditak za idejnositelja.
Iako sam planirao sunčati svoje biljke još desetak dana da trihomi dobiju još malo pigmenta smeđe boje, te usput im davati booster kako bi im se cvjetovi proljepšali i na kraju ih ostaviti 48h u mraku da cvjetovi posišu što više sokova iz lišća, nažalost, sinoć sam ih morao lišiti života. Naime, izdešavale su mi se neke neočekivane zavrzlame, te sam im morao učiniti "to" kako bi njih i opremu što prije uklonio iz stana. Nemogu opisati rječima koliko mi je žao tih njihovih planiranih zadnjih dana života, jer nakon ovoliko truda i brige "nisam uspio staviti šlag na tortu". To kažem iz razloga što mi je naočigled bilo vidljivo kako se cvjetovi pumpaju već nakon 4 dana korištenja boostera. Žao mi je jer znam da bi sigurno dobio na kvaliteti/količini ulja, ali šta je tu je. Neželjeni scenarij se mogao izdešavati i davno prije, tako da tugu i jad tješim s tom mišlju. U svakom slučaju, imam materijal za lijek koji je meni poznate kvalitete i zasigurno ne bih takav materijal mogao kupiti na ulici. Po tom pitanju sam i više nego zadovoljan.

Vrlo mi je žao što sinoć uopće nisam bio voljan ih naslikavati tako da će ovaj dnevnik za mene ostati šupalj bez fotodokumentacije završnih operacija egzekucije.

Nakon jadikovanja red je da se i zahvalim ovom forumu i vama dobri ljudi koji ste me savjetovali i bodrili tijekom ovih zadnjih nekoliko mjeseci. Da nema vas, vjerovatno nikad ne bi na ovaj "jednostavan" način došao tako blizu do svog lijeka s etiketom. HVALA VAM!

A sad par sitnica o mom uzgoju:

Kako bi mi financijski izašalo najprihvatljivije, dio (većinu) opreme sam naručio iz Francuske, jer sam dobio savjet od jednog člana s foruma da je uvijek od njih sve kupovao i da je sve bilo ok. Cijenovno me je izašlo daleko jeftinije nego da sam kupovao u Hr, a i dobio sam kvalitetniju opremu. Prvotno mi nisu poslali sve šta su trebali, pa sam se 2 tjedna svakodnevno dopisivao s njima. Čak sam im morao poslati i fotke kutija u kojima mi je oprema stigla sa svime unutra kako bi im dokazao da to što je falilio nije ni fizički moglo stati u kutije koje su mi poslali. Nakon prijave slučaja paypal-u preko kojeg sam izvršio uplatu, priznali su pogrešu i poslali mi ono šta su trebali prvi puta.
Ostatk opreme, zemlju i gnojivo sam naručio iz Slovenije. Uplatio sam im kod naručivanja na račun da bi mi naplatili i pouzećem. Uz par prepiski, višak plaćenih novaca mi je vraćen nazad.
Sjemenke sam naručio iz Engleske. U njihovom prvom slanju pošiljke nisu korektno napisali moju adresu. Napisali su ime i prezime, samo kućni broj, grad i zemlju. Usput se desila greška i u pošti te je paket otišao put Kanade. Opet su uslijedila dopisivanja od par dana i objašnjenja za šta mi sjemenke trebaju. Udostojili su se poslati mi novi paket, ali s "greškom". Poslali mi krivo sjeme! Opet prepiske, nadoplata za krivo sjeme, jer su htjeli da im ga vratim, a ja nisam htio riskirat slanje, na kraju dobijem ono šta sam trebao.
Uglavnom, dosta sam vremena i živaca izgudio da bi imao sve potrebo zs start. Možda sam trebao sve to rješit na drugačiji/brži/skuplji način, ali opet, šta je tu je, prošlo je.
Kako me je išlo oko nabavke, ovaj uzgoj je dobro i prošao :).

Nakon otvaranja dnevnika, puno vas me je dosta "kritiziralo" i savjetovalo oko gužve u boksu. Težinu "gužvastog"uzgoja sam osjetio tek nakon što sam izbacio dvije biljke koje su prve završile. Nije da sam mazohista, ali volio bi da mi je u boksu ostala i ona 9 koja nije niknula. Naradio se jesam, ali s voljom i zanimanjem. Da li bi na kraju dobio isto, više ili manje materijala s manje biljaka, neznam. Ovako kako sam ja radio, za mene je bilo interesantno i zadovoljavajuće.

Što se tiče kaveza koje sam bio napravio i namontirao na tegle, a morao sam ih ukloniti jer mi se je počela pojavljivati plijesan oko istih. Za vađenje biljaka iz boksa bili bi super, ali na 8 biljaka i one konstrukcije kakvi su bili imam osjećaj da bi mi dosta otežali slaganje vrhova kod rasta, a pogotovo kad su krenule cvjetat. Lakše i preglednije mi ih je bilo povezat/posložit sa strunom (špagom). Uglavnom, sad mi nije žao što sam ih morao uklonit.

Zadnji period uzgoja sam imao problema s upalom uha i bio mi je problem čučnut/ustat te sam primjenio zalijevanje sa štapom (vrh crijeva sam zalijepio za štap). Daleko jednostavnije nego kako sam cijelo vrijeme zalijevao (s crijevom u ruci i vađenjem jedne biljke iz boksa kako bi imao pristup drugima) i imao mišljenje da bi mi sa štapom bilo teže. Vrlo lako se manipulira oko biljaka. Po meni za svaku preporuku, ako nekog bole noge ili ima problema s tlakom/ vrtoglavicama. Također kad biljke narastu, ja sam poskidao žice/špage za LST koje nisu bile napete. Ima se više mjesta za zalijevanje.

Što se tiče biljaka. Ipak su one individue, te svaka traži brigu i ljubav i to su od mene dobivale u velikim dozama. Čitajući tuđe dnevnike postao sam svjestan šta znači veliki preokret na loše kad se zadese problemi oko gnojenja. Ja u svom uzgoju sam bio dosta pažljiv tako da me je ta nesreća zaobišla.
Medical Mass - po meni najotpornije biljke. Meni, početniku, nisu stavarle ama baš nikakve probleme. Oba dvije su bile poprilično sličnog izgleda (fenotipa). Vrlo malih karakternih razlika. Cvjetovi na svima su tvrdi i kompaktni. Iznimno lijepo mirišu i dok cvjetaju i dok se suše. Ma milina. Za nježan parfem za djevice, dušu dale.
Black Jack - uf, po meni najzahtjevnije biljke. Non-stop su nekakave fleke imale iako su mi svi govorili da su to sitnice, meni je ipak to trzalo da se ne preokrene na nešto ozbiljnije. Najgadnijeg su mirisa - smrde, što mi je zagorčavalo život zadnjih dana. Imao sam dva fenotipa. Jedan s debelim cvjetovima na vrhu i gustim debelim listovima oko vrha, a drugi s tankim cvjetom uzduž stabljike s rijetkim granatim listovima. Ovaj drugi fenotip se počeo punit tek u zadnjim danima. Cvjetovi na svima su tvrdi i kompaktni.
Tangerine Dream - imao sam tri različita fenotipa. Jedana je bila zdepasta, grmolika i gusta. Druga je bila sativasta, tanke grančice, ali ih je puno. Cvjetovi na njoj su bili veliki i mekani/pahuljasti. Treća je bila nešto slična kao drugi fenotipe od Black Jacka. Niju mi stvarale nikakave probleme i lijepo mirišu (ne baš nježno kao Medical Mass, ali opet lijepo).

U zadnjim postovima sam pisao probleme oko mirisa tako da ne bih sad o tome opet drvio, ali za mene je to bio jedan od najvećih problema. Kad treba biti najljepše i kada čovjek treba opušteno uživati u plodovima svoga rada, misli lete na negative strane do kud taj rad može čovjeka dovesti.

Uglavnom, iako sam ovaj uzgoj odradio pod nuždom, jasno mi je zašto je nekima to hobi. Nemogu reći da se meni aktivnosti oko uzgoja nisu svidjele. Obzirom da u stanu gdje stanujem neću više biti u mogućnosti da uzgajam što mi stvara velike probleme, a nije da baš mogu samo tako promjenit lokaciju, morat ću doći do nekog rješenja, jer se u mom slučaju ipak radi o lijeku a ne o razonodi. Mislim da ću si ako ništa drugo za prvu ruku za gušta nabavit neko kućno bilje oko kojeg ću botaničarit da ostanem u "mentalnoj" formi.

Nakon isčekivanja da mi se bilje lijepo posuši, krećem s izradom ulja, te započinjem terapiju. Uglavnom sav materijal ide u ulje, tako da smoke reporta neće biti. Postat ću još informaciju vezanu za količine (vrhova, ulja) koje sam dobio.
 
Poslednja izmena: