tarot

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
A možda je ona? :icon_lol: Pa mi jesmo svi bogovi, i stvaramo, a bogovi smo jer smo fragmenti boga...
Mislim pa da... Nemožeš razumijeti poimanje nečega pod pojmom bog, to je preapstraktno i prelazi sve granice nekakvog definiranja... stoga definiranje nečeg tako apstraktnog nema previše smisla ni koristi
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
delboy je napisao(la):
Nije da sam zagrizeni vjernik da idem svaku nedelju na misu da, a isto tako bi sad morao biti protiv svega protiv ceg je i crkva?? zasto?
Katolik sam ,tako sam odgojen.Sta sad bi se trebao ispricavati zbog toga?
Ti imas svoje misljenje ,ja imam svoje.

Mislim cemu te nervozne izjave...
Razgovaramo normalno cemu prepucavanje, jeli dirty deeds??

Vidi ti kažeš da ako si vijernik dal bi sad trebao biti protiv svega što je crkva?Pa naravno da ne,takvi ljudi su bolesni.Ti si protiv Tarota jer je i crkva protiv njega(to si sam napisao) ali crkva je i protiv trave(zašto nisi protiv nje?),nisi jer ti godi.Ne možeš samo tako birati po principu,crkva je protiv sexa prije braka ja nisam jer bi se sad sexo.Možeš biti protiv jer ti je to glupo i nema smisla,nije zlo pa ne može biti ni grijeh.Isto tako nema razloga da budeš protiv Tarota samo zato što je crkva.

Sorry na nervoznoj izjavi a to sam napiso samo kratko jer sam mislio da ces skuzt sto zelim reci.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
heheh eto da malo ja sad budem ko jedan od moderatora i kažem da ste prekršili 10. tpčku pravilnika

10. Bez političkih i verskih tema!

Strogo je zabranjeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je forum namenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu.

Ja sam vrlo kul sad zbog ovoga.
RESPECT MY AUTHORITY!!!
 

Dragon Bud

Banned
Banovan
09.01.2008
29
0
0
42
a jbg.tema je bila ok,mislim ono do cega je dovela tema.sama po sebi je glupa.:snooze:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
dobra je tema, ali ok, nećemo više u offtopic, a šta je tiće pravila 10 već sam rekao što mislim o tome, sve je dobro dok se ne počne vrijeđati...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
back to topic
tarot je špil karata koji predstavlja srž hermetizma koji je sačinjen od četiri glavne discipline.magija, alkemija, astrologija, kabala.
dakle i magija je u nekom širem smislu dio ove teme.netko je to spomenio.
pa bih reko da je magija tehnika kojom skidaš masku koju stavljaš u procesu socijalizacije.
otkrivaš neslućene mogućnosti svoga uma i gledaš na svijet i sebe potpuno drugim očima, očima tvog nad-ja.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Tarot je "terminal" za spajanje na "mrežu".
U TARO (ili ROTA,kotač ;) ) "ukucaš" pitanje, pobacaš karte i...čitaš
Svaka karta ima svoj smisao, svaka ima svoje misto na Drvu života, osnovnoj kabalističkoj "shemi" Univerzuma. Svaka ima i svoje astrološke ekvivalente.Svaka objašnjava pojedini aspekt i stupanj razvoja Univerzuma. Na donjoj slici je shema Drveta života.

toluj1.jpg
[/URL][/IMG]

Male karte, od 1-10, su karte Elemenata. Štapovi simboliraju Volju, pehari Emocije, mačevi Intelekt i nakraju diskovi, ili novčići - Zemlja. Krte su poredane tako da odgovaraju za 10 Sefirota. Ovih 10 Sefirota (na drvetu prikazani kao krugovi s brojevima 1-10) predstavljaju razvoj (il pad?) Boga u Materiju, 10 različitih "stanja". Prateči "razvoj" događaja kroz karte od 1-10 kroz njihova "značenja",karte pričaju točnu priču kako i šta se događa sa pojedinim elementom dok "propada" prema materiji. Asevi čak nisu ni elementi, već njihovi arhetipi, korjeni silina.
Druga priča je skrivena u Velikim arkanama. Velike arkane su numerirane rimskim brojevima. Raspoređene su tako da povezuju Sefirote i predstavljaju "rješenje" međuigre Sefirota. Pored astrološke simbologije, ove su karte povezane sa 22 slova Hebrejskog alfabeta, koja opet u svojim Imenima kriju dodatne "informacije". Ove karte predtavljaju Siline Univerzuma, savršene, bezvremenske i nepromjenjive.

Tu su još i po 4 Dvorske karte svakog elementa. Poredane su od Kralja do Princeze čineći "krug" stvaranja i održavanja. Ove su karte direktno povezane sa 4 slova hebrejskog svetog imena IHVH (Jahveh). Slova IHVH, poredana ovim redom tvore formulu stvaranja, koju ove karte podučavaju. Njihove su atribucije raspoređene tako da Kralj uvjek predstavlja Vatru, Kraljica Vodu, Princ Zrak, a Princeze Zemlju, tako da recimo, Princ pehara bi znači predstavljao Zračni dio Vode, a recimo, Kralj mačeva, Vatreni dio Zraka. Dvorske karte "vladaju" pojedinim astrološkim dekanima i raspoređene su tako da svaka karta vlada zadnjim dekanam jednog i dva idučeg znaka.

Divinacijom, tj. štono bi se u narodu reklo, bacanjem Tarota, karte kreču u pogon i povratna informacija se pojavi u vizualnom obliku.

Tarot je shema Univerzuma, shema koja objašnjava kako se Ljudsko biće, rođeno u materijalnom svijetu, Malkutu, 10-ki može vratiti nazad u Keter, 1-cu, Krunu, Jedinstvo.
Ali o tarotu nije dovoljno samo čitat i samo spekulirat, s Tarom treba raditi. A zanimljivo je kako brzinski raste "znanje", u biti sposobnost "čitanja" karata. Kako se razvija sposobnost čitanja karata, tako je ovaj naš Matrix sve jasniji i jasniji, a putevi za "izlaz" sve logičniji u svojoj nelogičnosti.

Drty Deeds je dobro savjetova, da za početak trebaju šta "tradicionalniji" dekovi jer je simbolika jasnije izražena. Ali, ja bi doda da treba izabrat "pravi" dek jer, Tarot je, možda zvuči smišno, ipak živo biće. I isto onako kako osoba koja se odluči baviti Tarotom bira dek, tako i dek bira nju.

A sa Weedranom se isto slažem. Michael Tsarion je izvrsno objasnija osnove tarota. Taman da "zagrije" i zapali želju za daljnjim proučavanjem. Definitivno preporučljivo "štivo".

Naravno, ovo je samo jedan pogled, jedan opis. Hebreji definitivno nisu "izmislili" Tarot, ali je ovo objašnjenje najlakše povezivo za uvod u Tarot, jer ipak, "današnji dekovi" vuku porjeklo od Hebreja.

U svakom slučaju, fascinantan instrument. Mreža ispletena od Astrologije, Kabale, Numerologije i Optičke simbolike - da bi se prenilo Znanje. Znanje o tome Tko smo, Što smo i koliko se možemo razviti. Ili bolje rečeno, čemu se možemo vratiti.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Tarot je "terminal" za spajanje na "mrežu".
U TARO (ili ROTA,kotač ;) ) "uklucaš" pitanje, pobacaš karte i...čitaš
Svaka karta ima svoj smisao, svaka ima svoje misto na Drvu života, osnovnoj kabalističkoj "shemi" Univerzuma. Svaka ima i svoje astrološke ekvivalente.

toluj1.jpg
[/URL][/IMG]

Male karte, od 1-10, su karte Elemenata. Štapovi simboliraju Volju, pehari Emocije, mačevi Intelekt i nakraju diskovi, ili novčići - Zemlja. Krte su poredane tako da odgovaraju za 10 Sefirota. Ovih 10 Sefirota (na drvetu prikazani kao krugovi s brojevima 1-10) predstavljaju razvoj (il pad?) Boga u Materiju, 10 različitih "stanja". Prateči "razvoj" događaja kroz karte od 1-10 kroz njihova "značenja",karte pričaju točnu priču kako i šta se događa sa pojedinim elementom dok "propada" prema materiji. Asevi čak nisu ni elementi, već njihovi arhetipi, korjeni silina.
Druga priča je skrivena u Velikim arkanama. Velike arkane su numerirane rimskim brojevima. Raspoređene su tako da povezuju Sefirote i predstavljaju "rješenje" međuigre Sefirota. Pored astrološke simbologije, ove su karte povezane sa 22 slova Hebrejskog alfabeta, koja opet u svojim Imenima kriju dodatne "informacije".

Tu su još i po 4 Dvorske karte svakog elementa. Poredane su od Kralja do Princeze čineći "krug" stvaranja i održavanja. Ove su karte direktno povezane sa 4 slova hebrejskog svetog imena IHVH (Jahveh). Njihove su atribucije raspoređene tako da Kralj uvjek predstavlja Vatru, Kraljica Vodu, Princ Zrak, a Princeze Zemlju, tako da recimo, Princ pehara bi znači predstavljao Zračni dio Vode, a recimo, Kralj mačeva, Vatreni dio Zraka. Dvorske karte "vladaju" pojedinim astrološkim dekanima i raspoređene su tako da svaka karta vlada zadnjim dekanam jednog i dva idučeg znaka.

Divinacijom, tj. štono bi se u narodu reklo, bacanjem Tarota, karte kreču u pogon i povratna informacija se pojavi u vizualnom obliku.

Tarot je shema Univerzuma, shema koja objašnjava kako se Ljudsko biće, rođeno u materijalnom svijetu, Malkutu, 10-ki može vratiti nazad u Keter, 1-cu, Krunu, jedinstvo.
Ali o tarotu nije dovoljno samo čitat, s Tarom treba raditi. A zanimljivo je kako brzinski raste "znanje", u biti sposobnost "čitanja" karata. Kako se razvija sposobnost čitanja karata, tako je ovaj naš Matrix sve jasniji i jasniji, a putevi za "izlaz" sve logičniji u svojoj nelogičnosti.

U svakom slučaju fascinantan instrument.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa da se i ja pohvalim, zadnjih mjesec dana sam i ja u tom tarotu. nedavno je bio sajam kod mene u gradu, veliki sajam knjiga i naletila sam na neke zanimljive knjige o tarotu i kupila si jednu da zapocnem i ja to "putovanje"

trenutno sam pristupila tome istrazivacki, imam neki shpil karata koji nije moj i velikih je dimenzija pa se tesko sa njima barata ali smisao je analiza karata za pocetak i razumjevanje istih, dosta je tu texta i simbolike koje treba mozak prozvakat i dati sebi smisao.

u mom jebenom gradu nema za kupiti shpil nigdje a opet ako i nadem moram vidjet jel mi odgovara. naletila sam na jedan u rijeci nedavno ali nije "razgovarao" samnom pa ga nisam kupila. za sada vjezbam, istrazujem, citam...zanimljivo nadasve...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam sebi sam napravio špil od igraćih karata.jedan špil za malu arkanu i pola od drugog špila za veilku arkanu:)
ono par puta što sam okretao.mogu reći da sam nemalo iznenađen kako je precizno pogođeno neke stvari.
e sad za meditaciju bi mi trebao neki standardizirani špil.mada znam da ću kad tad napraviti sam svoj špil.
karte možeš naručiti iz nova-arka u zg.

hasane, ovo je jako dobar text.
obično ga svi smatraju kao psihološku igru. mada tu ima toga puno više.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mm...nije mi jasno da li karte iz male arkane također imaju astrološku vezu ili samo velike arkane.
ili, što je vjerojatnije, i male arkane imaju astrološku vezu, i još puno dobrih i sočnih fazona,
samo što je to znanje vjerojatno uništeno (inkvizicija), iskrivljeno (horoskop), i arhivirano (vatikanska knjižnica) daleko od očiju neposvećenih... od strane tajnih društava, illluminata, vanzemaljaca
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
I male arkane imaju vrijednost u medetaciji i proricanju te predstavljaju odredjene dijelove Drva života.No sve male arkane su recimo niži stupanj neke od velikih arkana,njihova poveznica ili dopuna.Ja koristim samo velike arkane jer u njima je bit Tarota a male arkane to ponekad previše zakopliciraju ili ti zamute pogled(naravno ako ih zbilja znaš koristiti vidiš jasnije) a i u nekim situacijama je potrebno ogromno teorijsko znanje da bi protumacio ako ti se otvore samo male arkane.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
DirtyDeeds je napisao(la):
I male arkane imaju vrijednost u medetaciji i proricanju te predstavljaju odredjene dijelove Drva života.No sve male arkane su recimo niži stupanj neke od velikih arkana,njihova poveznica ili dopuna.Ja koristim samo velike arkane jer u njima je bit Tarota a male arkane to ponekad previše zakopliciraju ili ti zamute pogled(naravno ako ih zbilja znaš koristiti vidiš jasnije) a i u nekim situacijama je potrebno ogromno teorijsko znanje da bi protumacio ako ti se otvore samo male arkane.

Imaju vrijednost, kako ne. U tarotu sve ima vrijednosti svoje misto. Ja koristim cijeli špil i nije to nikakava velika filozofija. KOd predskazivanja je važna interpretacija pojedine karte u međuodnosu sa ostalima. Nebi reka da Male arkane zamute pogled, naprotiv, one su daleko jednostavnije od kompleksnih Velikih arana jer za početak, svaka ima svoje ime koje je obješnjava. Npr, 5 pehara je karta koja se zove Razočaranje. Njene astrološke atribucije su Mars u Jarcu. Mars je vatrena planeta, vladart energičnog Ovna. Mars po sebi je bog Rata, dakle predstavlja izuzetno aktivnu, vatrenu i borbenu silinu. Kako se nalazi u Jarcu, dakle zemljanom znaku kojim vlada Saturn, planeta koja simbolizira Oca, Autoritet, Ograničenje; kako može bit bidnome Marsu jednome tako sterilnom, neaktivnom "zimskom" okruženju? Ahhhh, jako razočarano. Ali ovo šta san napisa je samo malko nokton zagrebana površina komplektnog značenja. Male arkane u proricanju upučiju na situaciju ili riješenje iste samo uz pomoč vlastitog odabira, Velike su ko "pečati" koje nemožeš izbječi.

Kao što sam več rekao, male karte odgovaraju Sefirotima i predstacvljajku "razvoj" pojedinog elementa na putu od Jedinstva (1) do Materjalizacije (10) i to je jedino njihovo mijesto na Drvetu života.

Korištenje Velikih arkana je najbolje u paru za konkretne odgovore, ali svejedno, za razumjevanje Tarota i njegova uporabu bez poznavanja kabale, astrologije i simbolizma (i to ovoga "Iluminantskoga" :icon_wink:) nema šanse.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
DirtyDeeds je napisao(la):
I da nadodam shvacanje Tarota kroz kabalu je samo jedno od mnogih.

Već san gori napisa slijedeće:

Naravno, ovo je samo jedan pogled, jedan opis. Hebreji definitivno nisu "izmislili" Tarot, ali je ovo objašnjenje najlakše povezivo za uvod u Tarot, jer ipak, "današnji dekovi" vuku porjeklo od Hebreja
.

Normalno da ima i drugih sistenma. Tarot se može uklopit u I-jing i njegova 64 hexagrama (duplo od Hebrejska 32). Ili pak se izvrsno uklapa u Enohijanski sistem i izvrsna je vodilja na putovanju kroz elementarne table.,
Ali svejedno, najkompletnije obješnjen i najlakši za shvačanje je Hebrejski sistem.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
delboy je napisao(la):
Ali izbjegao bi taj tarot,crne,bijele i neznam kakve magije.Dalje od toga...To su stvari kojih bi se covijek trebao ostaviti,neznam bar moje misljenje.

To su ako mene pitas stvari s kojim se nebi igrao,

A zašto prijatelju? Znači, bez problema češ zapalit travu i napravit "pomak u svijesti" a Tarot te plaši?
Kad kažeš da su Iluminati, ili kako ih se sve ne naziva, loši dečki, misliš da je Papa OK momak. Papa je "reptilčina" da skoro nema veče. To je stara stvar. Kako kaže Icke, Merovinzi su, jeli, reptilčine. Merovinzi su bili kraljevska, vladarska loza. Ali bez obreda krunjenja, su bili skoro pa ništa. A ko je bija ovlašten da im dodjeli tu funkciju? Pa oni koji su to svoje pravo vukli još iz Sumera i ko zna otkad prije. Bez Crkvenog priznanja, nma kraljevanja. Zato se danas svi ovi "reptilomani" furaju na to da budu OK s papon.

Na kraju krajeva, krčanstvo kao religija je idealna za mas-kontrolu. Viš npr.
Proglasiš krčanske osnove za neprikosnovene (nema veze šta su ukradeni iz drugih religija). A objašnjenje je jednostavno: ovaj svit je dolina suza i treba patit. Kao dobar vjernik treba sve istrpit i izgurat, "hraranit" i jedne i druge i onda, kad rikneš, ako si bija dobar ideš u raj. Ako ne - pakal.
Znači: "ljudi, budite dobri i poslušni koloko god ovde na ovon svitu bilo loše, TO TAKO MORA BIT (ma nu molin te) i za tako dobar i poslušan život, nagrada je život vječni.

Koja duhovna trgovina, ko da su križanci između Saduceja i Farizeja; sve je njihovo i Duhovno i Materjalno.

Definitivno pogledaj Zeitgeist. Inicijacijske tajne su počele curit....znači da je vrime nastupilo. :notnice:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
u zadnje vrijeme, zahvaljujući raznim magijskim tehnikama (btw mnoge od njih koristimo nesvjesno) doživljavam promjene na koje sam tako dugo čekao.
nemogu reći bježite od magjie.
mislim da onaj tko to kaže kao naprimjer delboy, sigurno to misli dobronamjerno, ali shvaćanje magije je iskrivljeno kao što se za horoskop misli da je to astrologija, a nemaju blage veze jedno s drugim.

no, nije to sve slučajno tako. i nije slučajno da o tome se ništa nezna.

da zeitgeist je definitivno eyeopener.
ako nekoga zanima da dublje istraži sve rupe koje je zeitgeist otvorio u ovoj matrixa,
onda neka pogleda sve od jordan maxwella, kojeg je zeitgeist koristio za skoro svaku poantu u diskreditiranju religija
 
29.10.2007
10
0
0
34
Recite Svi 10x Haga Vaga I Bice Bolje

Ako Slucajno Ocete Loto Brojeve Ili Ket marihuane Pojedite 2 NeljuŠtene NarandŽe

A Ako Ženska Populacija Nema Srece U Ljubavi... Pozovite Na Moj Broj Jacu Vas Usreciti
 
09.07.2008
9
0
0
55
nema iluminata i nema reptila. Sci Fi je super žanr, ali to nije realnost. A Tarot je super, ali ne valja ga kombinovati sa sredstvima za menjanje stanja svesti. Sam je dovoljno jak i dobar kad se radi...