tarot

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam uvijek zaziro od horoskopa i takvih budalaština tipa
vračanje, bajanje, gledajne u kuglu, karte, dlanove i tslično

ali, kad tamo ono , s druge strene, jabiga, stoji zec

bio kod jednog frenda koji poznaje sve tehnike ezoterije koje god postoje, neke če još malo da izumi:)))

i iznendaio sam se kad mi reko da im a tarot karte
on ih otvorio
i bilo je veoma prosvjetljujuće
i tako sam ja došao do zakljčuka da tarot i nije tako nešto što sam mislio da je

icke zapravo veli da je u tarotu sačuvano znanje koje je spaljeno u aleksandrijskoj knjižnici

evo kog interesira
www.learntarot.com

We may never know the full range and power of the unconscious, but there are ways to explore its landscape. Many techniques have been developed for this purpose - psychotherapy, dream interpretation, visualization and meditation. The tarot is another such tool.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
heheh tarot. kada smo kod tarota, imam CAK i ja luda tarot karte ali ne bas svakidasnje :)

B0003.jpg


inace volim H.R. Gigera (onaj koji je aliena dizajniro i ostala cuda na filmu i jos mnogo toga) pa na nekom sajmu imala para samo za njegove tarot karte. kao sto vidite iz prilozenog karte nemaju bas standardne slike ali princip je isti. uz te karte imam knjigu debljine biblije i muka ziva je to proucavat i citat jos na engleskom.

medutim okusala sam se i ja pa samoj sebi "gatala" mada...tko sam ja da to radim...nemam vam ja pojma. ali znam iz tudih prica da nije to tek tako bacanje karata i pricanje babskih prica. no opet...ko voli nek izvoli :)
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
o tarotu sam stvorio mišljenje kad sam vidio ovog vidovitog milana.
upravo zato sam i postirao thread jer mi je iskustvo pokazalo nešto drugo, preciznije igru između svijesti i podsvijesti,
pogledajte uvod sa onog linka što sam dao
ono objašnjenje mi se baš dopada
 

BOTANIK

Aktivan Član
23.12.2006
55
18
8
taj "vidovnjak" prodaje ljudima price koji oni sami zele podsvijesno cuti. kako to radi? pa nitko nemoze biti takav majstor da smislja u svojoj glavi sta ce reci nego kad ga doticna osoba nazove on je toliko tih u glavi da prva stvar, misao koja dolazi ili od osobe koja zove ili cak iz studija dopire do njega i on sve sta radi je izgovara "svoje" random misli koje zapravo nisu ni njegove uz potporu karata.

jedna stvar je kad mi sami oko sebe stvaramo svoj svijet a druga stvar je kad dopustimo drugima da nam stvaraju svijet. to ce onda uvijek biti tudji svijet ili obicna iluzija a mi cemo se pretvoriti u sljedbenike ili ovce koje trebaju pastira.

a ovaj vidoviti je takav tip osobe koja uopce nevoli ljude, nego jos gore ona ih iskoristava jel nije dovoljno jak da im pomogne sa svojim znanjem. naravno njegovo znanje u tom slucaju vise nije ni njegovo nego mudro pred univerzalnim zakonom govori da je za sve zasluzan tarot i time mu se nista niti nemoze dogoditi. naravno manipulira tarotom da moze zaraditi zbog toga jel je nasao druge ljude koji imaju slabost a to je njihovo poimanje samih sebe kao zrtve jer se tako i ponasaju. fino ih je iskoristio a ostale i dobro nasmijao zbog ljudske gluposti.

obratite pozornost kako spominje sve "vrazje" brojeve, 6, 13 i kombinacije istih kad se javljaju bilmezi. nikome nije pomogao osim sebi, dobre si je sluge nasao...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
da fakat,
meni odma pada na pamet icke i neki događaji o kojima sam ćuo prije koje sam povezao sa ovim i imaju nevjerojatnog smisla,
mada je to sve moguće racionalizirati,
no hajde nemojmo učiniti to
naime, on u svojoj knjizi kaže da je dobar dio ezoterijskog znanja sačuvan u tarotu,
koliko od toga se služe illuminati neznamo.
međutim trude se da to znanje bude krivo shvaćeno (naprimjer vidoviti milan) skriveno (naprimjer vatikanske odaje), uništeno (naprimjer požar u aleksandrijskoj knjižnici, inkvizicija i moderna inkvizicija koja nam je poznatija kao rat na droge)

međutim, sveta geometrija i tajni jezik kojim se masoni i ta tajna društva služe su nevjerojatno svuda prisutna, i što je još važnije izuzetno moćna
pogledajte samo hitlera, ili tita
obojica su se služila tim znanjem i pogledajte kakve ciljeve su postigli,doduše jedan je obrnio simbole i izazvao negativnu energiju dok je drugi ostavio uravnotežene simbole i napravio jednu veliku lijepu iluziju -jugoslaviju..
ali problem je u tome što mi neznamo kako ta geometrija funkcionira? niti uopće postavljamo to pitanje? niti takvo pitanje smatramo bitnim , štoviše takva pitanja se omalovažavaju i zanemaruju a odgovori na njih zapravo daju moć da se vlada svijetom
što mi mislimo o astrologiji danas?aha da to sam i mislio.

nakon što sam gledao onaj zeitgeist, jednostavno nisam mogao doć sebi da je biblija i sve ostale svete knjige zapravo astrološka krinka ili kako se u filmu naziva astro-teološki hibrid tajnih društava

dobro si reko botanik, onaj lik je samo vješto iskoristio ljudsku bijedu, naivnost i i to spojio sa svojim ciljem i ogradio se tako što je sve svalio na karte.. 'evo karta je pokazala'
baš sam reko frendu tako bih i ja iz zajebancije bez beda mogo tumačiti tarot, kao što to radi vidoviti milan,
e sad najgore je što ljudi misle eto to je tarot,heh,

kako god, buđenje se dešava, globalna iluzija masona se topi i dualizmi koji ne odgovaraju stvarnosti također gube i jednostavno više neću šutjeti niti ću se ustručavati koristiti se bilo kojom metofom (tarot, kristal, tzolkin, yoga, vutra, ayahuasca....) ne bi li izbjegao ropstvu ove matrice, uf jesam se raspiso,
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Evo samo jedan savjet u vezi Tarota-ako zelite pokusati svakako kupite sto jednostavnije=tradicjonalnije Tarot karte.

RedSh ti si kupila Tarot karte koje mozda imaju ljep i vrlo slozen dizajn dok osnovna poruka recimo bas te karte svemir/svjet/Bog ostaje samo u imenu dok slika bas i nema slicnosti s pravim Tarot kartama tako da su vise za gledati nego za proricati a pogotovo meditirati.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ja sam kupila tarot karte jer su od gigera. knjiga je bila skupa pun qurac a imala sam samo za njih pa reko sto da ne. jebe mi se za tarot :2flip:
 
29.10.2007
10
0
0
34
LJUDI JEL STE NORMALNI

KRALJ TAROTA JE MILAN RADONJIC


IMA MASKU SPAJEDERMENA KUPIO NA PIJACI KAZE ISKOPO IZ PIRAMIDE...

JEL GLEDATE TV DUGA

GLEDAJ I SVE JE JASNO KAO DAN,

jer bese noc i bi dan(postanje 1 Mojsijeva)

Dan je pametniji od veceri a on je kasno uvece oko 00;00
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Dragon Bud je napisao(la):
samo dvije rijeci,smece tema:thumbsdown:

mozda je tebi ,ali sto isto tako govori da se neznas nadovezati i podkrijepiti sa nekim komentarom koji nije kritika da je tema smece...da je smece nebi opstala i bila bi obrisana!

Ja evo cu se nadovezati,uduvan sam od nekog ludog skanka,pa brijem filmove, na ovo sad i nemogu spavati.

Citao sam knjigu andjeli i demoni mozda sam to vec spomenuo na temi ''knjige koje morate procitati''.

i apsolutno sam odusevljen s njom.ako je prema toj knjigi istina iluminati su totalno kriticni likovi.
Protiv crkve su pa tako sam i ja protiv njih.
Vjerujem u Boga i nista drugo.(aj vanzemaljci ,duhovi and such takodjer)

Ali izbjegao bi taj tarot,crne,bijele i neznam kakve magije.Dalje od toga...To su stvari kojih bi se covijek trebao ostaviti,neznam bar moje misljenje.

To su ako mene pitas stvari s kojim se nebi igrao,

recimo evo primjera istina je da je moj stari sa ekipom prije mnogo godina visio i naletili na ulici na ciganku,kopa po smecu i ono zajebancija kao ono jel ima mozda karte da im gata.

I kuzi ciganku dodje do njih ,i ono nemam karte al ti mogu iz ruke citati...i tko ce...eto nagovorili starog...i krene pricati...
da neidem u detalje ciganka je pogodila tocno 15 godina unaprijed sto ce se dogoditi!
nevjerovatno ali istinito.ne od rijeci do rijeci da je rekla.nego samo najbitnije stvari i redoslijed kojim ce se dogadjati!
Nije da se dogodilo nesta negativno,nego je jezivo kako je to ustvari istinito pogodila.
Jos jednom kazem nebi i nezanima me buducnost,vjerujem da svako gradi svoju buducnost i zato je najodgovorniji kojim ce putem krenuti.
Ciganku bi jedino posjetio ako mi moze listice za kladionicu slagat.

Evo toliko od mene,nadam se da nije predugacak post.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
delboy je napisao(la):
Protiv crkve su pa tako sam i ja protiv njih.
Oni jesu crkva i od njih teku korijeni svih mainstream religija (pogledati Zeitgeist). A Anđeli i demoni je dobra knjiga isto kao i Davincijev kod, dobre su kao romani, ali to su samo priče.

Pravi Tarot princip dolazi iz starih civilizacija kao što je drevni egipat, moje mišljenje je da je tarot močna stvar kao i svo zagubljeno znanje starih naroda, a kad govorim tarot onda ne mislim na ono od ciganka ili tipa onog vidovitog milana, to su gluposti, ali bitne gluposti za cilj iluminata, da unište pravo znanje...
 
11.01.2008
24
0
0
35
A tarot, nisam nikad nista pokusavala, horoskop procitam iz dosade, i odmah zabpravim sto sam procitala. Ko ga ----
Vjerujem i ja u Boga (nebitno koja vjera)
Crkva se uvijek protivi svemu. Od seksa pa do previshe hrane, pica... Ma daj molim te, to je samo nesto sto covjeku treba. Bog moze to prec. :icon_lol: VALJDA
Ako netko voli, nek izvoli.

A jebote, rekli smo da necemo o vjeri ovdje. BAr sam ja tako procitala, a tarot se veze s tim.. Huh, sorry
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Za tarot vam nisu dobre bilokakve karte, trebaju vam one stare kabalske, pogledajte stvari od Michael Tsarion-a, on se kuži u to i zakon je lik.
Što se tiće horoskopa iz raznoraznih astro magazina i usputnih u novinama to debelo izbjegavajte. S time je ista stvar kao i s tarotom, astrologija je vrlo močna stvar ali to nije ono u vašim novinama, to su gluposti. Išao sam na faks za multimediju i tamo su me učili da je pisanje horoskopa vrlo unosan posao i da ga ljudi masovno čitaju, međutim njega pišu ljudi koji se kuže koliko-toliko u psihu čovjeka pa znaju napisati tako da se svatko može naći u onome što napišu, neovisno o zvijezdama, nema veze sa zvijezdama zapravo.


Marley je napisao(la):
Vjerujem i ja u Boga (nebitno koja vjera)

Da, šteta što ljudi to nemogu shvatiti, ako im kažeš da nevjeruješ u religiju (nebitno sad koju) oni misle da si ateist. Pa netrebaš biti pripadnik neke religije da bi vjerovao u boga.
Po ovim mainstream religijama ja dobivam dojam da oni vjeruju u boga tipa "svemoćni Zeus", mislim ok, svatko neka vjeruje što želi... Ono što ja vjerujem pod pojmom bog je dosta kompleksno a i rađe to ne zovem bogom nego... jednostavno nemogu imenovati to... evo ukratko ja bogom smatram kozmičku sveprisutnu neuvjetnu ljubav, smatram da je univerzum san boga, a dok sanjate vi ste istinski kreator, stoga mislim da smo mi svi i sve što se događa jedna vrsta sna boga... ...neznam, ne volim riječ bog


E sad, po pravilniku nebi smjeli diskutirati o religijama, ali vutra otvara spirtualne stvari u nama, pa nemožemo baš ignorirati to, to je paradoks. Jedino sam za to da se nesmiju vrijeđati religije, ali kao ravnopravna kritična bića jesam za to da svatko iznese svoje mišljenje o bilo čemu...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Puno špilova Tarota je dobro.Neki su bolji za proricanje neki za meditaciju.No definitivno nisu dobri oni sa ultra složenim dizajnom i tak,jer tvoj mozak jednostavnu sliku proširuje i shvaca kako treba.I držite se starih izvornih Tarot karti.

Onaj špil što ima u kauflandu uz knjigu je dobar,zapravo jedan od boljih,to je talijanski špil dizajniran još u srednjem vijeku.Nije bitno dali se prihvaca da je Taro iz Egipta jer najstariji sacuvani špilovi ionako datiraju iz srednjeg vijeka.

Ovisno o špilu se povecava ili samanjuje kolicina alkemijskih simbola tako da svatko treba odabrati onaj koji mu odgovara.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Nije da sam zagrizeni vjernik da idem svaku nedelju na misu da, a isto tako bi sad morao biti protiv svega protiv ceg je i crkva?? zasto?
Katolik sam ,tako sam odgojen.Sta sad bi se trebao ispricavati zbog toga?
Ti imas svoje misljenje ,ja imam svoje.

Mislim cemu te nervozne izjave...
Razgovaramo normalno cemu prepucavanje, jeli dirty deeds??
 
11.01.2008
24
0
0
35
I ja sam odgojena kako mi je sva familija odgojena. Napisala sam da vjerujem u Boga (nebitno koja vjera) cisto da ne bi pisala o svojoj vjeri i zapocinjala temu u koju mi se ne da zalazit a imam dosta o tom za pisat. Bez uvrede.
 

Dragon Bud

Banned
Banovan
09.01.2008
29
0
0
42
Weedran je napisao(la):
evo ukratko ja bogom smatram kozmičku sveprisutnu neuvjetnu ljubav, smatram da je univerzum san boga, a dok sanjate vi ste istinski kreator, stoga mislim da smo mi svi i sve što se događa jedna vrsta sna boga...
blizu si,ali nije tako kao sta mislis...ljudi definiraju boga kao kreatora svega,hehe sad...onda smo svi mi bogovi jer stvaramo.ali postoji vise stupnjeva onih koji kreiraju.to sta ti govoris,kad sanjamo.to ti je visi stupanj svijesti u kojem se "mi" jos ne nalazimo u njemu,ali tada stvaras tocno tako kako si rekao,stvaras sve ti,prostor vrijeme dogadaje,nesto slicno kao san,samo sta si svjestan toga.mozda lucidan san.nitko ne moze jos shvatiti "glavnog" stvaratelja,jer on se nalazi daleko od nas i naseg shvacanja a tek smo poceli nas put,tj.odavno smo ga poceli i jos ce dugo trajati.a bog kao kozmicka sveprisutna neuvjetna ljubav-to si u pravu,ali ne mozes jos razumijeti tu njegovu inteligenciju ili sto to vec je.