teška upala sinusa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
pozdrav svima!

znam da nije direktno vezano za vutru ali posljednjih dana me uhvatila teška gripa praćena još gorom upalom sinusa...

molim članove koji znaju načina kako to izliječiti na prirodan način, znači ljekovitim biljem i sličnim jer ne želim ići doktoru i obraćati se konvencionalnoj medicini osim ako je to prijeko potrebno...

svi savjeti su dobro došli!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Evo manijače,ja ponekad koristim ovo ulje od mente. Jednom prilikom sam imao jaku gripu i začepljenost sinusa,nosa svega.....užas.Jedna bakica kod koje sam stanovao u dojčlandu mi je dala to ulje i ujutro sam se probudio gotovo zdrav.
Koristim ga tako ; a) u čaj 2 kapi (ako više,nemožeš piti čaj koliko je jako)
b) prije spavanja natrljaš prsa sa uljem i malo (ali jako malo pod nos) i natrljam čelo
c) može se i inhalirati(ali oprezno)

Pronađi pod nazivom,pa pročitaj još malo o tom ulju.Ovo sam kupio u dojčlandu,ali mislim da ima i po našim apotekama ili biljnim apotekama.
Ozdravi nam :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
hvala puno! potražit ću to i isprobati.

probao sam čaj od valerijane za ublažavanje boli, i djeluje, za razliku od lekadola i sličnih gluposti...

još ću prije spavanja zapalit jednu kratku da ubije bol i da lakše utonem u san...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Domaca rakija!!!Ako imas dobru domacu,cistu,da znas ko je pek'o,sipas malo na dlanove,protrljas ih da se prosuse,pokrijes dlanovima nos i udahnes duboko par puta i tako nekoliko puta na dan.Ako ne izleci onda pomogne definitivno,veruj mi na rec!
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
skuvaj kamilice i par kapi ulja japanske mente stavi u to (mislim, da je navedena bocica iz nemacke tacno to) te inhaliraj kroz nos sto cesce stignes, treba prodje za dan dva
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
hvala puno svima koji se trude pomoći, danas idem potražiti to ulje od metvice (ili ću poslati nekog od ukućana da ne izlazim na -20) pa da vidimo šta će bit...


edit:

ulje od metvice je kupljeno, kupio sam i inhalator i koristiti ću ga 3 puta dnevno, koliko god dugo bude trebalo, samo da me prođe to sranje...
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
a kamilice? zaboravljamo na njih jer su toliko uobicajne, ali su isto dobar antiseptik. srecno i javi sto pre da ti je bolje, haha!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
hvala na pitanju, upala sinusa je prošla ali me sad uhvatila još jača upala grla, ne znam šta ću... poludit ću u svakom slučaju...
 
14.01.2012
42
2
0
46
i ja sam cesto imao problelma sa sinusima i upalom koja bi se onda spustila na grlo... vrlo jak i mocan lijek koji je meni pomagao: caj od djumbira u prahu ( na pola litre vode 1 puna zlica ) i neka kuha par minuta. kad se prohladi nekih 15ak min dodaj 2 zlice meda u koje si umjesao 1 zlicu propolisa ;) nije neki gust ali da se to progutat :drink:
i onda je bitno da lezis u miru i tisini, mislim da je to i najbitnije za izlijecenje da das tijelu priliku da se regenerira. ako ne onda ga moras stimulirat sa kemijom a to bas ne volim za sebe... good luck
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
dobio sam od doktora neki sprej Tafen Nasal, koristio sam ga čak jednom, prije nego šta sam pročitao što sve ima u njemu. aktivni sastojak je budenso-nešto, uglavnom sintetski kortikosteroid, tako da sprej stoji na polici...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Sve sto se tice bilo cega vezanog za upale i prehlade je lecim dobrom domacom rakijom...

Prvo popijes gutljaj,dva a onda neku krpu natopi rakijom,omotaj oko vrata,preko toga neki peskir da se sporije susi i drzi dok je god vlazno.Ponoviti nekoliko puta na dan,pomaze...

Usput,to je dobro i za skidanje temperature ako imas,samo sto u tom slucaju omotas i zglobove na rukama i nogama.
I nemoj da pijes hladno pivo u toku terapije,po malo rakijice moze...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
konačno su otkrili što mi je... nisu nikakve upale nego je***bena mononukleoza...