Tehnika navodnjavanja - Drevnih naroda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
ovo bi moglo biti korisno,mislim ako je suditi po crtezima sa videa,ako si vec otvorio novu temu mogao si se bar malo potruditi oko prevoda,tj da nam pojasnis nacin na koji funkcionise,od cega su vrcevi,kako biljka dobija vodu,zapremina,intervali dosipanja itd,ovako,posto sam tele za engleski mogu samo da blejim,nekako mi lici na pricu o lisici i rodi,:zvezda:::thumb:
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Koliko sam ja razumio, tip kaže da ih puni svaki ili svaki drugi dan, al čovjek živi u polupustinji...
Poanta je u tome da treba manje vode, šta znači manje teglenja vode do sajta.
 
28.07.2015
88
73
18
40
Dan ili dva ce izdrzati obicna flasa sa rubicom na sebi, a ovdje se radi o tome da glina provodi vlagu tako kada je zemlja suha faktički ona siše tu vlagu i cim se zemlja okolo dovoljno navlazi prestaje sa tim takozvanim sisanjem :D Tako da prakticno nemas gubitka vode zemlja uzima tacno onoliko koliko njoj treba i kosto sam kazes automatski treba manje vode i automatski imas novu poentu da ako prvi put doneseš malo vise vode sledeci put nemoras nikako :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lukas
28.07.2015
88
73
18
40
Mislim da bi jadna ovakva posuda bilia vise nego dovoljna za dvije biljke. Jednostavno i jeftino za napraviti a ucinkovito :)
Evo slika kako jednostavno napraviti jedanu ovakavu posudu. clay-capsule.jpg

- Kupite dvije glinene loncanice u lokalnoj cvjecari il slicno.
- Zalijepite ih lepilom ili silikonom jednu za drugu (kao na slici)
- Dno jedne loncanice začepite a drugu ostavite otvorenu za dosipanje vode i to je to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lukas

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nisam znao da ovaj loncic propusta vodu :D

ja sam nabavio nesto slicno od kineza na isti princip radi siše 1litar vode dnevno u autu kad je ljeto
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
već sam negdje objavljivao,
http://www.ebay.co.uk/itm/2X-Automa...n-Spike-Houseplant-Plant-Indoor-/262309168816

jedna ova može do 1L dnevno vode pustit ako je susa velika inace radi kao to vaše.mozda je cak i od istog materijala veoma je tvrdo imaš osjećaj kao da je kamen pod prstima

u outdooru sam imao 2 ova zabijena pored biljke a pored kanta od 20L i zemlja bi uvjek bila vlažna na dodir,samo se zna nekad začepit (od 8 njih jedna se začepila 2 puta)